Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudności z oddychaniem po zażyciu odżywek dla sportowców


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat -mezczyzna Kilka tygodni temu zakupiłem Universal Shock Therapy - jest to przedtreningówka ,która ma za zadanie - Tlenek azotu wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych dzięki czemu odczuwamy extremalne napompowanie mięśni krwią. Od początku brania tego czułem lekkie trudności z oddychaniem.( to zawiera nadmiar kofeiny) Ostatnio wziąłem 3 dawki bo nie czułem pobudzenia na siłowni .Wszystko ok było to godzina 22(trwało to do godz. 7 rano) kiedy miałem duże trudności z oddychaniem - pojawiał się świst z ust przy wdechach , zwęże nie oskrzeli, A w płucach czułem w jednym miejscu (nie wiem jak to sprecyzować) - przy wdechach taką dziurę która napełnia się powietrzem,Nie wiem jak toż opisać.Odstawiłem i przez kolejne tygodnie trochę ciężko było mi oddycha- chciałem do ikońca nabierać powietrze a nie mogłem.Teraz jest lepiej troszke nie moge wciagnac powietrza tyle ile bym chcial. Sklad tego Shock Therapy: węglowodany - 9g vitamina C - 200mg niacyna - 10mg vitamina B6 - 8mg vitamna B12 - 100mcg selen - 70mcg sód - 117mg potas - 59mg A-AKG - 500mg jabłczan cytruliny - 500mg carnosine - 500mg jabłczan kreatyny - 4000mg betaina - 1000mg glikocjamina - 350mg nikotynamidoadeninowy (NAD) - 4mg L-tauryna - 2000mg cholina - 1000mg S-METYKSANTYN COMPLEX (kofeina, teobromina, teofilina) - L-tyrozyna - 500mg yerba mate - 26mg evodiamine - 24,8mg vinpocetine - 400mcg zielona herbata extrakt - 1000mg R-ALA - 500mg n-acetyl cysteina - 500mg pestki winogron extrakt - 175mg polimery glukozy - ? inulina - 2000mg dwuwęglan sodu - 198,4mg fosforan potasu - 176,3mg fosforan magnezu - 176,3mg fosforan 3-sodu - 148,8mg 1.Wroci wszystko do normy ze bede normalnie oddychal jak kiedys? 2,2 . czy moglo dojsc do uszkodzenia oskrzeli, pluc? 3.Mam w jakims zakresie zbadac w szpitalu ? Jak tak jakie badania ? 4.Sercem to nie mam problemu jestem bardzo aktywny fizycznie - moglo dojsc do uszkdozenia lewej komory serca? 5.Mozna uprawiac sport w celu poprawiania wydolnosci- oddychania ? Bieganie ,silownia,etc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy stosowany preparat mógł przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. Na podstawie zamieszczonego opisu nie jest możliwe stwierdzenie przyczyny dolegliwości. Proszę udać się do lekarza rodzinnego. W razie konieczności zostanie Pan skierowany do odpowiedniego specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×