Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina krążka międzykręgowego kręgosłupa


Gość GOSZKA69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 45 lat. W wyniku silnych bólu odcinka szyjnego mój neurolog po zapoznaniu sie z wynikami TK odcinka szyjnego skierował mnie na konsultację do neurochirurga. Czy jest ona konieczna i czy w grę wchodzi zabieg? Wynik badania TK kręgosłupa szyjnego: na poziomie C4/C5 centralno prawoboczna przepuklina krażka międzykręgowego uciskająca worek oponowy i prawy korzen nerwowy,zwężająca kanal kręgowy w wym.AP do 7mm-stenoza. Na poziomach C5/C6, C6/C7 zwężone przestrzenie międzytrzonowe, płaskie wypukliny krążków międzykręgowych oraz progi kostne na tylnych krawędziach trzonów z następowym zwężeniem kanału kręgowego w wym.AP do 8-9mm-stenoza. Zmiany zwyrodnieniowe w odcinku szyjnym C5-C7 w postaci osteofitów na krawędziach trzonów kręgowych. Mam silny ból barku, pleców i łopatek. Drętwieje mi lewa ręka od barku do dłoni, dretwieją palce,brak czucia, mam problemy z wykonywaniem czynnośći manualnych. Ból promieniuje do prawej nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opisane zmiany oraz występujące dolegliwości z pewnością pozwalają na skierowanie do specjalisty neurochirurga. Specjalista po zapoznaniu się z wynikiem badania oraz zbadaniu zadecyduje o ewentualnym zabiegu. Zdecydowanie powinien Pan udać się do poradni neurochirurgicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,odebrałam własnie wyniki rezonansu i jestem załamana.Mam 33 lata a kręgosłp w stanie nieciekawym.Napisze może cały wynik. Rdzen kregowy w badanych zakresie od C1 do Th3 izointensywny,prawidłowej grubosci.Wypuklina krązka C3 C4 uciska worek oponowy,obustronnie,czesciowo przeweza kanały nerwów modeluje korzenie nerwów rdzeniowych.Wypuklina krązka C4 C 5 modeluje worek oponowy.niewielka centralno-prawoboczna przepuklina krążka C5 c6 obustronnie przeweża kanały nerwów z przewaga po stronie prawej i uciska nieznacznie na rdzen i korzenie nerwow rdzeniowych po stronie prawej Mała przepuklina krazka C6 c7 uciska worek oponowy obustronnie czesciowo przewęża kanaly nerwów oraz modeluje korzenie nerwow rdzeniowych .Uwidoczniono przepukline krążka Th2 Th 3 jesli kots zna taki przypadek prosze o porade co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×