Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silne bóle od pleców i utrata czucia w łydce


Gość maxjarek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maxjarek

Spostrzegłem, że jest już kilka podobnych tematów na forum ale objawy zostały opisane niezbyt dokładnie. A jak sadzę każdy szczegół może być ważny. Otóż, mam 38 lat, pracuję 18 lat jako tokarz, a więc praca stojąca przy maszynie. Mam 180cm i 82kg, dużo jeżdżę rowerem, pływam, nie palę. Od kilku miesięcy pojawiały mi się bóle w okolicy lędźwiowej przy schylaniu się albo gwałtownych ruchach. Ból taki trwał 2 do 3 dni żeby powrócić po 2 tygodniach. Pewnego razu dostałem silnego bólu po kichnięciu i przez następne 2 dni miałem koszmar. Około 3 tygodni temu znowu zaczęło mnie boleć tylko tym razem już nie ustąpiło. Ból zlokalizowany jest po prawej stronie w okolicy lędźwiowej, w głębi pośladka, po prawej stronie na samym dole brzucha, promieniuje do prawej łydki wzdłuż piszczeli i do stopy. Oprócz tego od połowy łydki w dół po zewnętrznej jej stronie nie mam czucia. Nic nie czuję również po wewnętrznej części prawej stopy. Mam również niedowład prawej stopy. Po prostu nie mogę unieść palców do góry, podczas chodzenia stopa opada. Ból w każdej z opisanych okolic jest nieznośnie piekący. Najtrudniej jest mi wytrzymać w pozycji stojącej, również przy zawiązywaniu butów. W pozycji siedzącej z opuszczonymi nogami jest znośnie, również leżąc na prawym boku daje się wytrzymać. Byłem u lekarza i to nieraz, za każdym razem dostałem zastrzyk przeciwbólowy, zalecił ibuprofen 600mg co 6 godzin i Tetrazepam 50mg 1 tabletka na noc. Powiedział, że mam jakiś przykurcz mięśni i że potrzebuję środków, które mi rozluźnią mięśnie. Niestety od 3 tygodni nic się nie polepszyło. Leki jedynie pomagają mi spać i przetrwać kolejny dzień. Myślę o zmianie lekarza. Uznałem też, że może jest ktoś, kto miał podobny problem i zechce napisać co z tego wynikło. Będę wdzięczny za odpowiedź. Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisał pan u jakiego lekarza pan był, jeśli był to ogólny proponowałbym wizytę u neurologa. Być może coś się dzieje w kręgosłupie i stąd ten ból promieniu jacy aż do stopy. Lekarz powinien zlecić RTG odcinka krzyżowo-lędźwiowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maxjarek

Witaj BES, hehe nie wiem jak Ci na imię. Dziękuję za szybką odpowiedź. Byłem u lekarza ogólnego. Mieszkam w Niemczech niedaleko Kolonii ale byłem u polskiego lekarza. Tak jak zamierzałem tak i postąpiłem. Poszedłem dziś rano do innego doktora, również ogólnego i bardzo się zdziwił, że tak długo mam te dolegliwości a nie zostałem skierowany jeszcze do specjalisty. Dostałem więc skierowanie do ortopedy i już mam termin w poniedziałek rano. Zobaczymy co powie. Napewno napiszę tutaj. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×