Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w odbycie a ropniak


Gość MarianoSss

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarianoSss

Witam, gdy obudziłem się dzisiaj rano poczułem dziwny ból w odbycie, a że mój kolega przechodził już męczarnie z ropniakiem zacząłem szukać o tym więcej informacji. Czuje zgrubienie tak jak podane jest to w objawach ropniaka odbytu. Co do koloru, nie jest źle bo nie jest czerwone to miejsce, a co do bólu to nie jest on taki uciążliwy, ponieważ na razie go odczuwam gdy zacisnę zwieracze oraz lekki ból przy użyciu papieru toaletowego. Czy jest to możliwe, że wczoraj mnie nic nie bolało, a dzisiaj rano dopiero to poczułem? Bo nie sądzę, że ta narośl urosła przez noc. Wydaje mi się, że jak byłem młodszy miałem już coś takiego, ale wtedy się tym nie przejąłem i jakoś samo zniknęło. Na ile procent może to być ropniak? Czy to będzie się rozwijać? Mieszkam w Anglii i chcę się przygotować za nim wybiorę się z tym do lekarza. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarianoSss

Uzupełnię trochę dolegliwości. Pojawił się bul przy siadaniu oraz kasłaniu i ogólnie odczuwam pieczenie. Siedzę już parę godzin i czytam o tych przetokach, ropniach i szczelinach i sam już nie wiem co mam o tym myśleć. Wygląda mi to na ropień lecz czy może on być w odbycie? Ponieważ ogądałem zdjęcia i czytałem inne przypadki to raczej ropnie znajdują się gdzieś na zewnątrz. U mnie to wygląda tak, że czuje jakby tylko kawałeczek tej *narośli* wystawał na zewnątrz, a reszta opuchlizny znajdowała się w środku. Boję się iść do ubikacji ponieważ czuję się tak jakbym miał zatkany odbyt tym czymś. Mam obawy czy oni to dobrze zdiagnozują, czy się dogadam ze wszystkim ponieważ mój *medyczny angielski* nie jest za specjalny. Jeżeli to ropień, to czy leczenie długo trwa? Chodzi mi o to czy przewidywać długie zwolnienie z pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martinos

Cześć, Wygląda na to, że to ropień. Powstają one gdy powstaje pęknięcie w kanale odbytu (czyli *od wewnątrz*) i w tymże pęknięciu gromadzi się ropa. Mam nadzieję, że już się tym zająłeś, jeśli nie, to nie zwlekaj, nieleczony ropień może prowadzić do komplikacji (tak mnie nastraszył chirurg). Leczenie polega na nacięciu i wyczyszczeniu ropnia z ropy, podaniu antybiotyków i środków przeciwzapalnych. Radzę Ci również, żebyś spróbował znaleźć dobrego specjalistę proktologa. Mną się zajmowało dwóch chirurgów i dopiero trzeci załatwił sprawę jak należy (zrobił usg żeby zobaczyć gdzie dokładnie zebrała się ropa). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×