Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie łąkotki a usunięcie łąkotki


Gość Chrobak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 14 lat, w listopadzie 2012 miałem szyne na prawe kolano z powodu wody w prawym kolanie i odczuwałem przeskakiwanie kości. Po zdjęciu szyny nadal odczuwałem ból. Lekarz dał mi skierowanie na rezonans magnetyczny. Oto jego opis: W stawie kolanowym prawym niewielki wysięk. Chrząstka i kości nie wykazują zmian. Uszkodzenie łąkotki bocznej - w rogu tylnym radialne pęknięcie od strony piszczelowej. Łąkotka przyśrodkowa, aparat torebkowo-więzadłowy i mięśniowo-ścięgnisty bez uchwytnych cech uszkodzenia. W zachyłku nadrzepkowym pogrubiały fałd przyśrodkowy. Dół podkolanowy bez patologi. Po pokazaniu wyniku lekarzowi on stwierdził, że musze usunąć łąkotke. Bardzo boje się tego zabiegu, ponieważ często uprawiałem sport i obawiam sie dalszych problemów z kolanem. Czy byłaby możliwość innego sposobu na naprawienie łąkotki? Co radzicie robić w takiej sytuacji? Dodam jeszcze, że odczuwam ból i zauważyłem przestrzeń między kolanem, a piszczelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Skoro lekarz mający możliwość zbadania oraz oceny wyniku badania rezonansem zadecydował o usunięciu łąkotki to nie ma powodu, żeby podważać jego opinię. W przypadku wątpliwości należy udać się do innego specjalisty w dziedzinie ortopedii. Jeśli leczenie zostanie zaniechane to najprawdopodobniej dojdzie do nasilenia dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×