Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból szyi przy przy guzie tarczycy


Gość grubyjack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam 44 lata,jestem poteznym facetem ktory od kilku lat zmaga sie z dolegliwosciami swojego organizmu a zaczelo sie tak -3 lata temu w okresie 8 miesiecy silne bole stawow,zwlaszcza prawa strona lokiec,stopa biodro i ramie.Troche lewa strona biodro.Lokiec byl silnie zaczerwieniony wizyta u remotologa-/rengen stop i dloni,krew super,organizm nie zakwaszony)nic panu nie jest w miedzyczasie rzucilem z dnia na dzien palenie po okolo 6 miesiacach silne zapalenie gardla,uszu i krtani.Leczony bylem kilkoma antubiotykami bez rezultatu,usg,krew i kamera w przelyku-nic panu nie jest.Te stany zapalne trwaly okolo 8 miesiecy,w miedzy czasie stawy troche pobolewaly w usg szyi stwierdzono dwa guzy w tarczycy po obu stronach wielkosci ok.17 mm ,oba normoechogeniczne,tsh w gornej granicy dostalem eutyrox 75 i skierowanie na biopsje nadmienie tu ze poszedlem na usg szyi poniewaz cala szyja z przodu mnie bardzo bolala.Bylem u trzech endokrynologów i wszyscy jak jeden maz orzekli ze tarczyca nie moze bolec...no to mnie boli??? w biopsji guz prawy ok,znaczy sie wole guzkowe a lewy niestety guz pecherzykowaty nadmienie ze w miedzyczasie lewy guz raptem sie zrobil o obnizonej echogenuicznosci i nieregularnym ksztalcie endo mi mowi ze spokojnie bez paniki,kaze mi czekac do lipca i wtedy powtorzyc biopsje celem weryfikacji tego guza dodam ze szyja nadal mnie boli po obu stronach krtani,czasami kolo brody(od spodu)czasami promieniuje do tylu glowy lub uszu guz w 6 miesiecy urosl okolo 3 mm od kilku dni znow mnie boli gardlo,zwlaszcza jak mowie co sadzicie???o co tu chodzi??? czy faktycznie czekac??? jesli tak to na co???czy mozliwe jest ze zniknie ewentualnie zmieni sie spowrotem na normoechogeniczny??? czy bole szyi to moze byc czynnik reumatologiczny?? odnosnie palenia...moj szwagier 54 lata 3 lata temu rzucil palenie,po dwoch latach dostal drobnokomurkowego raka pluc a wczoraj bylem na jego pogrzebie... ja po 1.5 przerwie wrocilem do tego nalogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×