Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina krążka międzykręgowego a operacja


Gość Sloneczko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam 22 lata i problem. Mam problemy z kręgosłupem, we wrześniu złapał mnie silny ból pleców w okolicy lędźwiowej. Mój lekarz neurolog na wizycie stwierdził że to korzonki, no i dostałam maści i leki przeciwbólowe, po pewnym czasie przeszło. Ale to nie był koniec w grudniu 2012 roku miałam taką sytuację że nie miałam czucia w prawej ręce, było to tylko chwilowe a kilka dni później bardzo zaczęło boleć mnie biodro i cała lewa strona. Od lekarza do lekarza i nic. Zrobiłam sobie RTG kręgosłupa lędźwiowego na własną rękę a w opisie napisane było o przewężenie przestrzeni L5/S1. Po konsultacji z neurologiem Pani Doktor zleciła zrobienie rezonansu tego odcinka. No i badanie zrobiłam a opis jego jest następujący: * Trzony lędźwiowe prawidłowej wysokości, bez cech przebudowy kostnej. Podejrzenie lumbalizacji S1. Poziomy opisano tak jak w przypadku lumbalizacji. Obniżenie wysokości krążka m-kręgowego L5/S1 oraz przepuklina tego krążka, tylko boczna lewostronna, z uciskiem worka oponowego i stenozą zachyłka bocznego. Wielopoziomowe guzki Schmorla. Biodro i noga nadal bolą już cztery miesiące. Po konsultacji wyniku MR z moją panią doktor jestem w szoku. Powiedziała że w tym wypadku wchodzi w grę tylko operacja. A za tym wiele pytań mam. Czy ta operacja na pewno jest konieczna, czy na pewno pomoże, czy jest bezpieczna, jakie są komplikacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Skoro lekarz mający możliwość zbadania oraz oceny wszystkich badań dodatkowych zakwalifikował Panią do zabiegu operacyjnego to trudno polemizować z tą decyzją. W przypadku wątpliwości warto zasięgnąć opinii innego specjalisty. Każda operacja wiąże się z możliwością wystąpienia powikłań. O szczegółach poinformuje Panią lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×