Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na piersi u rocznej dziewczynki


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Bardzo proszę o odpowiedź, gdyz tak naprawdę sama już nie wiem co robić. Otóż 2 tyg temu znalazłam u swojej 13 mcnej Córci guzek. Na początku był on między paszką a piersią ( przesuwa się ) w tej chwili jest pod piersią. Byłam już u 2 onkologów, niestety żaden nie ma pojęcia co to jest i jeden twierdzi że konieczna jest operacja i wycięcie tego guzka a 2 twierdzi że absulutnie że tylko uszkodzi się gruczoł sutkowy. Wczoraj robiłam usg i niestety dr radiolog też nie wie ( a usg miało mi wszystko wyjaśnić) . Przedstawiam poniżej opis usg: ZABRODAWKOWO W OKOLICY SUTKOWEJ PRAWEJ W TK. PODSKÓRNEJ WIDOCZNA HIPOECHOGENICZNA ZMIANA DO OK. 5,5 MM- NAJPR. SKUPISKO TK. WŁÓKNISTEJ, MNIEJ PRAWDOPODOBNA TK. GRUCZOŁOWA?-WSKAZANA DALSZA OBSERWACJA Dr radiolog chyba do końca nie jest pewna tego opisu ( przy tk gruczołowej stawia znak zapytania ) Bardzo proszę o odpowiedź, ogromnie mi na tym zależy,przepłakałam juz parę wieczorów i najgorsze jest to że nie wiem co to jest ( lekarze też niby nie wiedzą, albo nie chcą mi powiedzieć ) i co mam dalej z tym robić, wycinać czy nie? Będę bardzo bardzo wdzięczna za odp. Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Lekarz prowadzący powiedział że u takich malutkich dzieciaczków nie przeprowadza się ani punkcji ani biopsji. Ja już głupieję bo nie mam pojęcia co robić. Jeden onkolog twierdzi że trzeba wyciąć 2 że absolutnie, chyba skonsultuję się z 3 żeby czegoś nie zaprzepaścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×