Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha i ból karku


Gość Michal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 20 lat i od końca lutego mam problemy ze zdrowiem. Zaczęło się do bólu karku. Bolało mnie przez kilka dni. Smarowałem się maścią DIP RILIF. Ostatecznie ból ustąpił po jakimś tygodniu czy dwóch. W czasie gry doskwierały mi bóle karku pewnego ranka obudziłem się dodatkowo z bólem brzucha. Dodam, że od czasu gdy zaczął mnie boleć kark śpię jedynie na plecach, a głowę mam wysoko (wygodna pozycja przy której nie boli). Więc na początku marca bolało mnie już w dwóch miejscach(jednak ból brzucha był wyraźnie mniejszy od bólu karku). Z czasem kark przestał mnie boleć a brzuch się nasilił. Ból umiejscowiony jest zaraz pod żebrami z prawej strony (z początku miał charakter kolkowy). Stosowałem wymienioną wcześniej maść oraz maść końską na oba miejsca. Przez cały marzec występowały różne *wahania* to znaczy, że ból potrafił być taki, że wylądowałem w szpitalu pod kroplówką (tylko na izbie przyjęć), oraz taki, że myślałem, że lada dzień wyzdrowieję. Tak było na zmianę co się polepszyło to za kilka dni od nowa. Obecnie moja sytuacja wygląda następująco: badało mnie już trzech chirurgów, każdy pomacał i wysyłał na badania (bo nic nie wyczuł), a były to 2x analiza moczu i krwi 2x USG i gastroskopia. Wszystkie badania wyszły poprawnie na 5. Jedynie we krwi miałem podwyższony poziom białka ostrej oznaczającego, że w organizmie toczy się jakiś stan zapalny. Kolejnymi lekami jakie stosowałem było Fastum, Keto Spray i Ketonal Duo. Od tygodnia biorę Ketonal Duo raz dziennie rano i smaruję się maścią końską. Skórę w tym miejscu mam już suchą i popękaną od tych wszystkich środków. Co prawda jest już lepiej niż np. 3 tygodni temu, ale dalej dokuczają mi bóle. Od tygodnia mój stan się nie zmienia kompletnie. Bywało tak, że gdy miałem ciężki dzień musiałem dużo chodzić to wieczorem ból był silniejszy niż rano. Wczoraj zauważyłem, że gdy się napiąłem (mięśnie brzucha) to zaczęło boleć i tak bolało, aż się nie położyłem i nie pouciskałem tego miejsca, wtedy ból powrócił do poprzedniego stanu przed napięciem mięśni. Dodam jeszcze, że trenuję boks. Oczywiście od początku problemów ze zdrowiem nie zrobiłem ani jednego treningu (co sprawia, że jestem również w bardzo złej kondycji psychicznej, obecnie marzę o tym, żeby móc chociażby pobiegać). Jeśli macie jakieś pomysły co może mi się dziać to będę wdzięczny za każdy objaw zainteresowania moim przypadkiem. Osobiści podejrzewam, że to jakiś problem z mięśniami (tak też mówili lekarze, lecz nie byli w stanie powiedzieć co mi jest dokładnie). Proszę o pomoc i pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×