Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pogorszenie wyniku prób wątrobowych po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość as

Rekomendowane odpowiedzi

W grudniu przeszlam OZT spowodowane kamica zolciowa, mialam zrobione ERCP i zalozony Stent-nie mialam kamieni ale mul-piasek???. Na poczatku lutego przeszlam operacje laparoskopowa wyciecia pecherzyka - i wszystko bylo Ok jezeli chodzi o wyniki krwii, ca.20 lutego mialam wyciagniety Stent - specjalista nie wchodzil do kanalu gdyz Stent wystawal na zewnatrz- nie mialam takze podanego kontrastu gdyz tego nie chcialam uznalam to za niebezpieczne. Okolo 2 tygodni temu zrobilam wyniki krwi, ktore byly zle - proby watrobowe, zrobione powtornie rowniez byly zle. Takze teraz po dwoch tygodniach sa zle - a nawet jeszcze gorsze niz byly (pomimo iz odstawilam omeprazol i ranigast, gdyz to wlasnie je podejrzewalam o pogorszenie prob watrobowych). Moje wyniki to w tym momencie: ALP 342,9 u/L CHOL 221.6 mg/dL HDL 84.6mg/dL AMYL 84.6U/L ALT 62.1 U/L AST 72.3 U/L TRIGL 113.8mg/dL BILT 0.6mg/dL GGT2 153.5 U/L ldl 114 mg zaznaczam, ze 2 tygodnie temu zrobiono mi USG, ktore nie wykazalo zadnych zmian tzn. drogi zolciowe nie poszerzone itd. W tej chwili przebywam w Polsce, ale na stale mieszkam za granica - tlumaczenia lekarzy z zagranicy - nie satysfakcjonowuja mnie - tzn. *czekac* (chyba na Godota) niestety oni nie wiedza twiierdza, ze gdyby Bilirubina byla podniesiona to by bylo wiadomo - ale tak to nie wiedza... znalazlam nawet forum na ktorym ludzie zadawali takie same pytania gdyz mieli ten sam problem - i rozni lekarze odpowiadaja roznie. Gdyby nie to, ze przeszlam OZT to pewnie czekalabym spokojnie, ale z powodu OZT boje sie straszliwie powtorki i ewentualnego PZT..Czy mieli panstwo do czynienia z podobnymi przypadkami? Co bylo przyczyna? Zaznaczam, ze caly czas jestem na diecie, nie biore lekarstw i nie mam kolek zolciowych- jednak po prawej stronie czasami mnie pobolewa-jest to niezwiazane z jedzeniem. Nie pale i nie pije. Dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×