Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pod łopatką przy bólu pleców


Gość aga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prawie dwa lata temu, gdy podnosiłam coś ciężkiego zabolały mnie plecy. Przez kilka dni nie mogłam się wyprostować do końca, dopiero po masażu jakoś kładłam się do łóżka, ale dalej czułam okropny ból. Od tego czasu prawie codziennie bolą mnie plecy, po wysiłku najczęściej. Początkowo myślałam, że nadciągnęłam sobie mięsień czy coś, ale to trwa już za długo. Zastanawiam się czy nie stało mi się coś z dyskiem (pomysł podsunęła mi znajoma). Chciałam się udać na jakiś masaż, ale teraz nie wiem czy nie lepiej od razu do ortopedy. Proszę o opinie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie kontuzja w dolnym odcinku kręgosłupa po dźwignięciu miałem ból w plecach i nie mogłem się wyprostować. Cały dzień leżenia, rehabilitacja i 3 lata spokoju. Po 3 latach kręgosłup dał o sobie znać rwa kulszowa w lewej nodze. Po rezonansie okazało się że powstały dwie przepukliny na odcinkach L5-S1 oraz L4-L5. Dziś już jestem po operacji usunięcia przepukliny na odcinku L5-S1, druga przepuklina o dziwo jest bez żadnych dolegliwości bólowych. Tak jak napisała Marzena, udaj się do ortopedy lub neurologa bo neurochirurg to raczej od poważniejszych przypadków gdzie często wchodzi w grę zabieg operacyjny. Specjalista powinien zlecić zrobienie RTG lub bardziej dokładnego badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×