Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pozioma szczelina pęknięcia łąkotki przyśrodkowej


Gość max789

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Półtora miesiąca temu miałem uraz kolana mianowicie przewróciłem się, na rentgenie wszystko ok lecz lekarz podejrzewał uszkodzenie łąkotki i ACL dał skierowanie na rezonans i oto wyniki ponieważ wizytę mam dopiero za tydzień proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego. W badaniu rezonansu magnetycznego uwidoczniono: - nieco zwiększoną ilość płynu w centralnej jamie stawu - poziomą szczelinę pęknięcia w obrębie rogu tylnego i częściowo trzonu łąkotki przyśrodkowej, łąkotka boczna o zachowanej strukturze - niewielkie, boczne podwichnięcie rzepki, troczki o zachowanej ciągłości - zatarcie włókienkowego zarysu ACL, nie można prześledzić jego ciągłości, kątowe ustawienie PCL - cechy zerwania ACL - niewielka ilość płynu w sąsiedztwie MCL, poza tym wiązadło o zachowanej ciągłości - cechy uszk. Ist. - pozostały aparat więzadłowy stawu kolanowego, w tym więzadło właściwe rzepki, bez cech zerwania - chrząstka rzepki i stawu kolanowego o gładkim zarysie - drobne ogniska obrzęku szpiku w nasadzie k. udowej i k. piszczelowej - najpewniej postłuczeniowe. Z góry dziękuje za szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×