Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieprzesuwalny guzek na plecach


Gość river

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ok. miesiąc temu zauważyłem (wymacałem) niewielki guzek na plecach. Guzek zlokalizowany jest na wys. pępka (może ze 2 cm wyżej, tuż poniżej żeber), ok. 10 cm w prawo od kręgosłupa. Jego wielkość oceniam na maks. 6 mm, przy czym pod wpływem ucisku ulega jakby kompresji, zmniejsza się, spłaszcza, tak, że wyczuwalna jest jedynie niewielka grudka wielk. może łebka od szpilki, która przy dalszym uciskaniu również się na chwilę *rozmywa*. Po kilku minutach znów staje się łatwiej wyczuwalny, ale do *pełnych* rozmiarów wraca dopiero po kilku godzinach spokoju. Guzek jest niebolesny, skóra nad nim przesuwa się swobodnie ale nie jest przesuwalny wzgl. podłoża - tak jakby wyrastał z mięśnia (powięzi ?). Jest raczej miękki, na pewno nie twardszy od mięśnia, na którym *siedzi*. Powierzchnia guzka zdaje się gładka. Od czasu gdy go zauważyłem raczej się nie powiększył. Nie powoduje też żadnych innych objawów czy dyskomfortu (nie jest widoczny, a jedynie wyczuwalny opuszką palca, choć i to nie jest proste). Początkowo sądziłem, że to tłuszczak albo jakiś węzeł chłonny ale to raczej wykluczone, bo się nie przesuwa. Jestem 32 letnim mężczyzną w dobrej kondycji fiz. Regularnie wykonuję ćwiczenia fiz. angażujące m. in. mięśnie grzbietu, ale nie są to ćwiczenia bardzo forsowne (np. podnoszenie ciężarów). Zamierzam wybrać się z tym do mojego lekarza rodzinnego, ale znając jego podejście raczej się tym nie przejmie (o ile w ogóle będzie w stanie wyczuć ten *obiekt*). Czy opisany problem może oznaczać jakieś poważne schorzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×