Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonwalescencja po operacji przepukliny w kresie białej


Gość templar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa, Jestem 23-latkiem, dnia 07.02.2013r. przeszedłem operację przepukliny w kresie białej (15,cm nad pępkiem, przepuklina o szerokości 2,3cm). Na wstępie muszę dodać, że jestem czynnym sportowcem - tancerzem (o wzroście 190 cm i masie 81,6kg), a mówię to dlatego, że moje treningi zawsze odbywają się z tylko i wyłącznie obciążeniem własnego ciała (taniec, akrobatyka, bieganie, pływanie, podciąganie na drążku, pompki czy brzuszki). Jestem osobą bardzo szczupłą i stąd moje dwa pytania: 1) chirurg, który mnie operował powiedział mi, że wobec mnie zastosował wewnętrzne szwy nierozpuszczalne, aby po zrośnięciu z tkanką wzmocniły miejsce w którym przepuklina wystąpiła. Pomimo tego, że powiedział mi wprost, że do treningu mam wrócić najlepiej po 3 miesiącach chciałbym zapytać się o trening, który wydaje mi się nie jest aż tak forsowny dla mięśni brzucha czyli bieganie i basen, czy odnośnie tych dwóch także mam zastosować się do przykazania lekarza? :) i dodatkowo, kiedy mogę zacząć wykonywać treningi mięśni brzucha z obciążeniem własnego ciała (np. podciąganie kolan do klatki piersiowej w zwisie... etc.)? 2) kolejne pytanie jest natury estetycznej. Pomimo, że to dość próżne z mojej strony o brzuch bardzo dbałem (zwłaszcza, że jestem tancerzem :) ), ale na ten moment pomimo blizny skórnej (którą w tym momencie pomijam) pod skórą wyczuwalne jest duże zgrubienie, które przy mojej 10% tkance tłuszczowej bardzo się wyróżnia... nie chcę działać na własną rękę, ale czy takie maści jak np. cepan, która to ma w swoim składzie heparynę, nie spowodują wydłużenia okresu gojenia się, ale za to sprawią że wypukłość będzie znacznie mniejsza (a tak w ogóle to czy maści typu *na blizny* w jakikolwiek sposób są w stanie zadziałać na tkankę podskórną)? Przeczytałem też kiedyś artykuł w stylu *masaż blizn* czy mogliby mi Państwo coś na ten temat powiedzieć? P.S. Tak naprawdę nigdy nie dowiedziałem się jak wygląda procedura usunięcia przepukliny i ile warstw wewnętrznych po takim zabiegu musi być zszywanych. Czy byliby Państwo w stanie przybliżyć mi to zagadnienie? :) Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×