Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa


Gość tymoth

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z oczami, dusznością oraz biodrem i barkiem. Jestem w trakcie badań w kierunku ZZSK. Mam pytanie czy opis RM odcinka ledzwiowego który już mam wykonany może odpowiadać zesztywniającemu zapaleniu stawów kręgosłupa czy wręcz przeciwnie zupełnie nie odpowiada takiej chorobie ale np. Ch.Shoyermana? Czekam na pierwszą wizytę u reumatologa i dalsze badania. Pozostałe odcinki kręgosłupa dokuczają szczególnie w nocy ale lekarz nie chciał wypisać dalszych badań obrazowych. Opis: -zniesienie lordozy lędźwiowej -krążki m-kręgowe na poziomie L/4L5, L5/S1 o obniżonej wysokości -cechy dyhydratacji krążka m-k L5/S1 -na poziomie L4l/5 w niewielkim stopniu uwypuklony zarys pierścienia włóknistego krążka m-k, który nieznacznie modeluje worek oponowy i razem z zostrzeniami tylnobocznych krawędzi trzonów spłyca zachyłki boczne kanału kręgowego i otwory m-kręgowe - na poziomie L%/S1 tylna centralna przepuklina jądra miażdzystego krążka m-kręgowego, która nieznacznie modeluje worek oponowy i razem z zaostrzeniami tylnobocznych krawędzi trzonów spłyca zachyłki boczne kanału kręgowego -trzony kregowe o zachowanej wysokości z zaostrzeniami na krawędziach guzki Schmorla w dolnym odcinku kregosłupa Th stożak rdzenia o prawidłowym sygnale w badaniu MR, nieuciśniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×