Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyniku TK


Gość B.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 45 lat .chciałam prosic o ocene badania , ostatnio miałam silne bóle plec ,tz .. połamało mnie . zrobiłam Badanie TK . Czym mogą grozic takie zmiany ? Czy rehabilitacja będzie wystarczającym leczeniem ? Opis * Zachowana fizjologiczna lordoza kręgosłupa lędzwiowego . Kręg Th12 z obecnoscią szczątkowych żeber -przejściowy? Drobna osteofitoza krawędziowa Zmiany zwyrodnieniowe w stawach krzyżowo -biodrowych . Kanał kręgowy bez cech stenozy centralnej . Na wys. L3-l4 uogólnione uwypuklenie krążka międzykręgowego -bulging z cechami ucisku na worek oponowy .Obustronne dyskogenne ograniczenie otworów międzykręgowych . Na wys.L4-l.5 -szerokopodstawna protruzja krążka międzykręgowego z uciskiem na worek oponowy .Obustronne zmiany zwyrodnieniowo-przerostowe w stawach międzykręgowych ,masywniejsze po stronie prawej .Dyskogenne ograniczenie lewego otworu międzykręgowego . Dyskogenna i kostna stenoza prawego otworu międzykręgowego .Stenoza zachylka bocznego prawego. Na wys.L5-S1 prawostronna kręgoszczelina cieśni łuku kręgu L5.Zrost w stawie międzykręgowym prawym . Bez cech ześlizgu na tym poziomie .Krążek międzykręgowy bez cech dokanałowego uwypuklania . Dodatkowo niespojenie tylnej częsci kręgu L5. Pogrubienie wiązadła żóltego co powoduje niewielki ucisk i przemieszczenie na strone lewą worka oponowego Bardzo prosze o opinie .B .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Wynik badania wskazuje na liczne zmiany w obrębie odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Nieprawidłowości są najprawdopodobniej przyczyną występujących objawów. Konieczna jest konsultacja neurochirurgiczna. Specjalista po ocenie wyniku badania zaproponuje możliwości leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedz . Chciałam jeszcze zapytac czy takie zmiany mogą byc odpowiedzialne za dziwne bóle nóg tz. taki tępy jakby krążeniowy? powodujacy jakby brak sił w nogach . I czy jest szansa że obędzie się bez operacji ? Z tego co czytalam operacje kręgosłupa długo trwaja , a ja mam problem z narkozą /astma /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×