Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie odbytu i ołówkowate stolce


Gość gabrielle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum, Chciałam zapytać czy takie objawy jakie u mnie występują mogą występować tylko przy nowotworze??? Otóż od co najmniej 7 m-cy mam swędzenie odbytu, a od ok. miesiąca częściej oddaję stolec. Do tej pory wypróżniałam się regularnie raz dziennie, mniej więcej o tej samej porze. Obecnie mam naprzemienie w ciągu dnia albo zaparcia albo dość rzadkie wypróżnienia, zaczyna się od twardego stolca, a potem załatwiam się jeszcze 2, 3 razy i wtedy są to już rzadkie wypróżnienia. Od ponad tygodnia mam ból w dole brzucha taki jak przed miesiączką. Kilkanaście razy pojawiły się też *ołówkowate* stolce, krwi w stolcu nie zauważyłam. Moje pytanie - czy te ołówkowate stolce przy raku jelita grubego występują zawsze czy mogą też być naprzemiennie tzn. raz występować a innym razem nie? Czy przy np. hemoroidach też się mogą pojawiać? Czytałam objawy w necie i jestem przerażona czego dotyczą :(. Dodam, że mam 41 lat i małego synka, który wymaga specjalistycznej opieki. Nie wiem co zrobię gdyby okazało się najgorsze. Wiem, że powinnam iść jak najszybciej na kolonoskopię i do proktologa, dziś idę się zapisać na to badanie w ramach profilaktyki, czeka się jednak około m-ca. Do tego czasu chyba umrę z nerwów, o niczym innym nie myślę i przez to nie jestem w stanie w pełni zajmować się synkiem. Proszę odpiszcie coś bo chyba oszaleję. Nie muszę dodawać, że szukam choć ciut pocieszenia, że to może być coś innego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska służba zdrowia... Prywatna kolonoskopia to koszt ok 300-400 zł więc ewentualnie tak można spróbować żeby szybciej sie upewnić... A jeśli chodzi o objawy to nie ma sensu od razu obierać najgorszy wariant... To może być cokolwiek więc nie ma co sie spinać narazie... Wszystkiego dobrego i proszę pisać po wizycie lekarskiej... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem towazyszy mi straszny ból odbytu trawa to już około 2 dni zaczął się nagle wczęśniej miałem straszne gazy teraz jak by zwieracz się troche wywichnął czuć różnice jak by pęcheż mały na zewnątrz i boli bez przerwy dodam ze mam 21 lat i niewiem czy to hemoroidy . wczęsniej w kale pojawiała się krew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×