Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Mido ja podstawowe badania reumatoidalne tez mam wszystko ok,a swego czasu jak robiłam Ana wyszły mi graniczne,wtedy narodziła się panika bałam się tocznią, miałam dużo podobnych objawów, po nich reumatolog kazała mi zrobić ds DNA, typowe dla tocznią to wyszło ujemne, po pół roku kazano mi sprawdzić Ana i juz były ujemne....,ciekawa jestem jak jest teraz.... pewnie sprawdzę wkrótce, ja tego autoimmunologicznego zapalenia boje się bardzo. ...z tocznią np żyję się 5-10 lat od diagnozy i atakuje po kolei wszystko. .... Mnie też dziś boli,na mówili mnie dzisiaj na loda. ..wsunelam Magnum w białej czekoladzie. .i znów boli,ale kur....boli czy zjem coś podejrzanego czy nie, więc u mnie nie ma reguły, boli 24 na dobę Dziewczyny bardzo mi też wypadają włosy, po umyciu mp rży rozczesywanie pełna podłoga. ...ma tak któraś? To też nie fajny objaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiecznie przetłuszczone wlosy i pryszcze na twarzy i plecach.., masakra... Czoło tez jak lustro. Ja nie grzeszę wcale, ścisła dieta. Nie jest prawda ze z toczniem żyje sie 5-10 lat! Ponad połowa pacjentów z rozpoznanym toczniem przezywa ponad 20 i wiecej. Nie zmienia to faktu ze każda choroba ma swoje kryteria które trzeba spełniać, bez tego nie ma diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido,to o 5,10 latach przeżywał nosi z tocznią wiem z internetu i różnych czasopism zajmujących się autoimmunologia,jeśli Ty masz inne informacje to tylko dowód na to ze e internecie i na forach nie zawsze piszą prawdę. ....... Oczywiście w każdej chorobie są wyjątki i każdy organizm inaczej reaguje na leczenie, nie zmienia to faktu ze toczen , twardzina układowa i sm to chyba najgorsze i tez kiepsko rokujaca choroby z autoimmunologii,postępujące rzutami i doprowadzającdo wyniszczeni a organizmu Dziewczyny,któraś pisała ze podstawowe parametry reumatologiczne ma w normie, ja też, to nic nie znaczy. ... trzeba trafić na dobrego reumatologiczne, opowiedzieć o objawach,jest mnóstwo szczegółowych badań, nie ma co się opierać na tym ze czynnik reumatoidalny jest w normie wiem po sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny ja dzis mam TK, w szpitalu mi nie zrobili to umowilam sie prywatnie :-( troche sie boje :-( co am wyjdzie, samopoczucie srednie teraz pogoda sie popsula to i samopoczucie tez :-( pozdrawiawm flowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłam znów 3 dniowy test z Kreonem. Do dużego posiłku raz dziennie brałam 25000 ( 1 pigułka ) i niestety znów to samo. Pierwszy dzień ok...drugi już twarde jak skała bobki i problem z wypróżnieniem...a dziś obudził mnie straszny ból jelit łącznie z plecami aż do kości ogonowej..cała lewa strona od żebra aż do kości łonowej. Totalne zaparcie. Spociłam się na toalecie a ilość jak bym słonia zeżarła. Po 3 wizytach na kibelku już jest ok. Ból minął a jelita puste..choć lewy bok pleców jeszcze czuje. Ogólnie u mnie też jakoś gorzej ostatni tydzień. Kłucie z lewej i prawej plus ból od lewej piersi do łopatki. Już sama nie wiem o co chodzi, bo kurcze jak to od trzustki to moja musiałaby zajmować 2/3 tułowia. Bo boli mnie już w tylu miejscach a odległości zarówno w pionie jak i poziomie to z 40 cm. Ja się tak zastanawiam jak to ogólnie jest jak się jest tak chudym. Jak te flaki się tam mieszczą. Bo jakby odjąć u mnie skórę z przodu i z tyłu ...do tego kości to od pępka do pleców mam może z 8 cm. Być może cokolwiek nie boli to dotyka innych narządów i nerwów stąd takie rozlanie bóli. W tym tygodniu wybiorę się jednak do lekarza po skierowanie na prześwietlenie pleców i tego nadgarstka z zespołem cieśni... Ogólnie zastanawiam się czy nie mam jakiegoś zwyrodnienia kręgosłupa bo taki prąd czasem mi tam przechodzi do tego często jakby tracę władzę w dłoni i mam problem z chwytaniem. O ile przy prawej to zespół cieśni...to przy lewej ręce jest to dziwne. Dowiadywałam się też o MRCP...i terminy są na koniec kwietnia 2016. Masakra. Także też będę się starać o skierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dzisiaj ja zwijam się z bólu. Pierwszy dzień miesiączki, a boli mnie dosłownie wszystko. Zaraz chyba wyląduje w szpitalu z powodu przedawkowania leków przeciwbólowych. Ja też mam skierowanie do reumatologa, rzeczywiście dziwne te nasze objawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anett,to co przechodzisz teraz mam za Sb, w czwartek ,piątek myślałam, ze zejde. ...okropna miesiączka. ...,pomaga mi termofor z ciepłą wodą na brzuchu,może spróbuj. ... Megii jak najbardziej zainteresuj się kręgosłupem, tylko uwierz mi sam rtg niewiele Ci da,ale wiem ze lekarze od tego zaczynają, weź skierowanie na rtg, a później poproś o rezonans, no ja jestem w trakcie szukania najbliższego terminu na rm,u nas terminy koniec 20 16 roku, więc szukam dalej mam namiary na Zakopane, tam bym miała końcem stycznia 2016,i chyba tam się umowie, 2,5 godz jazdy ale co zrobić. .... Mnie też szczypie z lewj strony pod zebrami,pod piersia,to jest taki irytujący dyskonfort dziewczyny,non stop, plecy tez kluja,bola jedyne co się ciesze ze póki co minęły upały, bo mnie wykańcza ja, jest super powietrze dzisiaj,hurra Mido,tez po roku chce podjąć pracę, tez się cholernie boje,czy nie porywa się z Motyka na słońce, ale stwierdziłam, że muszę zaryzykować, kwiaciarnia ta będzie 3 minuty i od mojego domu, zawsze mogę zrezygnować, jeśli bole nie pozwolą na pracę. ...wiem,ze to dla mnie będzie ratunek i wybawienie, będę musiała się ubrać, pomalowac wyjść do ludzi,i uśmiechać się choć próbować, a nie cały dzień secie po domu w pizamie i dolowalam się. ...Boże daj mi siły, bo chęci mam,daj siły i wiary ze będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś musisz wyjść z domu. Ja jestem w podobnej sytuacji, mam lekką pracę, którą wykonuje w domu, ale już od jakiegoś czasu zaczęłam świrować tym bardziej że przez bóle pozrywałam kontakty ze znajomymi i jest jeszcze gorzej. Teraz robię wszystko żeby to ponaprawiać, zaczynam szukać pracy między ludźmi. Bierz pracę jak masz taką możliwość. Niestety ja nie mogę odkładać się termoforem bo tak się ze mnie leje, że boję się że dostanę krwotoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anett kochana, zdaje Sb sprawę, że siedzenie w domu tylko mi szkodzi. ..pogarsza mi się z dnia na dzień, czytam w necie,nakręcam się dołuje. ....,wiem ,ze trzeba 2 ys fo ludzi,tym bardziej,ze ja tak ja Ty zakończyła, ograniczyła bardzo znajomości, jakoś lepiej mi samej w domu....tak mi się wydawało. ... Ale tak cholernie się boję ,ze ani tyg nie przepracuje. ...ze bole się nasila ,albo że praca ta bedxie ponad moje siły. ...bardzo się boję Flow trzymamy kciuki aby w tk było wsxystko w porządku, zaraz nam napisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus ja kilka miesięcy siedziałam w domu i się dołowałam.. druga kwestia, że też biegunki miałam straszne. Teraz wychodzę nonstop. Jak nie ze znajomymi to z rodziną, albo po prostu z mężem. Knajpki, spacery, grille itp. Nie boli nic mniej i awaryjna apteczka w torebce jest, ale czas mija inaczej. Lepiej, weselej, bez nakręcania się i smucenia. Co do włosów to linieje jak kot od kiedy to się zaczęło. Miałam też po raz pierwszy w życiu epizod ala łupież. Dermatolog stwierdziła, że to totalnie sucha skóra a nie łupież..ale brak witamin dał mi się we znaki. No i stres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziś jest marnie. Myślałam rano po tej toalecie, że będzie lepiej. Było ale krótko. Tragicznie mnie gniecie i kłuje w lewym boku aż do pleców. Nie wiem jak się mam ułożyć. Najlepiej mi jak stoję. Ogólnie w pozycji prostej jest ok. I jak coś zjem to od razu mam gazy. 2 nospy i nic. Tak też mnie piecze pod lewym żebrem. Ciepło mi tam tak jakby. Załamka po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znalazłam fajny rysunek ad bólu pleców od narządów jamy brzusznej http://www.chiropracticnaturalhealthmn.com/2012/04/why-does-my-stomach-feel-better-after-i-get-adjusted-for-back-pain/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,nie udaje mi się żadnego linku który podjęcie odczytać, głupi tablet,co tam jest ciekawego Megii? Moja rehabilitAntka ,mówi ze ma pacjentów, którzy przeszli przez neurologow, kardiologow, ginekologów, gastrolog ów, ludzie szukali, badali się przeszli przez wszystkich tych specjalistów a winowajcom był kregoslup. .......ale ja już w to nie wierzę. ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megii ja też tak mam,dodatkowo częse szczypanie w boku,lekarze mówią na to pieczenie. ..dla mnie to szcxypanie w boku,klucie ,tępy bol w plecach. Dziewczyny byłam dzisiaj oglądać miejsce pracy.&#128522* i obiecałam spróbować, jest jeszcze sporo fo zrobienia ale za ok 2 tyg ruszamy......kwiaciarnia będzie nazywała się ...Wrzosowy zakątek! Wierzcie bardzo chciałabym tam zachaczyc się na dłużej, dobrze się czuć i tworzyć ładne rzeczy, ale czuje coś ze bol mi znów zniszczy plany i życie. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam do Was pytanie, trochę nie typowe...o zapach kupki....moja ostatnio nawet wygląda w miarę normalnie bez biegunek tylko zapach taki dziwny jakby to określić taki * gazowy* pachnie inaczej niż normalny kupalek zapach taki jakby siarczany i często po takiej kupce swędzi mnie odbyt...:-(( co to może być?? Sorry zza pytanie:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóle są ale nie chudnę waga utrzymuje się normalnie, wypróżnienia też regularne przeważnie zaraz z rana po obudzeniu...dużą ulgę w bólach przynoszą mi leki na uspokojenie, ale często bóle tak się nasilają + dodatkowe inne objawy że w ogóle mi to do nerwicy wszystko nie pasuje. Oszaleję z tej niewiadomej, cukier badam codziennie i nigdy naczczo nie jest poza normę a ja mam często napady głodu, lub zaraz po zjedzeniu znów jestem głodna co to za cholerstwo...???:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co jesz. Zapach pochodzi od bakterii, które rozkładają pokarm i w zależności od tego co zjesz powstają różne gazy. Jedne mniej cuchnące inne bardziej, a niektóre wcale. Kał przepełniony jest tymi gazami i ich zapachem. Gdzieś miałam cały opis jakie gazy powstają z rozkładu danych produktów, ale teraz go nie znajdę. Jak mi się uda to go podeślę. Natomiast swędzenie to raczej kwestia podrażnienia. Teraz jest lato więc * tamte* miejsca są często wilgotne przez co na powierzchni gromadzą się różne bakterie i pod wpływem tarcia je roznosisz. Druga sprawa to fakt, że może to być początek hemoroidów. Ja je dostałam gdy ustały biegunki i zmieniły się w normalną kupę. Przysięgam, że po toalecie miałam chęć wydrapać sobie odbyt. Jak to się zaczęło kupiłam sobie maść - proctochemolan na hemoroidy i 2 x dziennie smarowałam do środka. Po każdej toalecie też myję pupę i bardzo dokładnie wycieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, byłam dzisiaj pomagać przy przeprowadzce do nowego punktu,praca lekka pomagała znajomej przy ciuchach (z 2 str kwiaciarni będzie butik odziezowy),mimo tego że nie było to ponad moje siły jestem padnięty, wykończona, od 10 do terax na nogach. ....ją niewiem jak to będzie. ...jeszcze nic się nie zaczęło na dobre a ja już mam dosyć. ....dzisiaj od rana tak mnie kluje w plecach w kregoslupie z lewj strony,taki bol w głębi, w środku. ....no trzustka, nic innego Zażyłam, panadol,zerowa poprawa..... Jestem załamana, próbowałam się zająć, by nie myśleć, myślałam że przejdzie ze jak będzie zajęcie zapomnę. ...niedawne jak boli,kluje poprostu się nie da nie myśleć. .... Teraz będzie tyle roboty przy przeprowadzce, urządzanie i wgl,ja już mam dosyć na samą myśl dziewczyny, jednak jestem wrakiem. ..nie dam rady.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dzis byłam u dermatologa z moimi pryszczami, obejrzał mnie i patrząc na dekolt pyta czy jestem nerwowa bo chce mi powiedziec ze uważa ze mam nerwice wegetatywna, podobno świadczą o tym pręgi na dekolcie jakies...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×