Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Ja piłam verdin fix, pankreaflos i herbatkę Cukier - norma dla cukrzyków ale wspomagającą trzustkę, bardzo dobre w smaku :) teraz niestety już nie mogę ich pić ale popijam meliskę z róznymi dodatkami (np. z pigwą, pomarańczą itp.), pokrzywę, owocowych nie lubię i nie służy mi mięta. ANET co Twój lekarz powiedział na wynik usg o trzustce gruboziarnistej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też gastrolog mówił, że w Polsce jeszcze niewielu lekarzy potrafi prawidłowo interpretować obraz trzustki w EUS. Wymienił 2 lekarzy ale nie pamiętam ich nazwisk: z W-wy i ze Szczecina. Jeden z gastrologów po wynikach MRI jamy brzusznej i MRCP, które wyszły prawidłowe także zignorował moje badanie USG ale już inny stwierdził, że tych badań się nie porównuje, badają pod innym kątem. ANET - wyczytałam kiedyś, że taka gruboziarnista echostruktura może występować gdy lamblie pasożytują na trzustce ale kiedy zapytałam o to lekarza stwierdził, że to mało prawdopodobne. Takie rzeczy się jednak zdarzają ale lekarze nie potrafią tego zdiagnozować i odpuszczają! Ogólnie żeby wykryć jakiekolwiek pasożyty to trzeba mieć duuużo szczęścia. Gruboziarnista echostruktura może też być taką *urodą* trzustki... ? pozdrawiam i życzę miłego weekendu. U mnie cały dzień pada :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny bardzo mam ciężki dzień dzisiaj, okres rozkręcić się na maksa....zażywam juz od rana 2 panadol femina i 2 nospy,troszkę tylko zelzalo, cały czas jakieś bole cmienie jest.... Dzisiaj dostałam ofertę pracy.&#128522* Znajoma otwiera kwiaciarnie z upominkami, szuka kogoś do pracy może pół etatu. ...ją od roku siedzę w domu.....z jednej str bardzo się ucieszyłam, z 1 pensja ciężko się żyje, przydałoby się dorobić, pójść do ludzi,wyjść z tej matni,a z drugiej strony bardzo się boję, że nie podołać, że bole uniemożliwia mi jakakolwiek prace,zacznę pracować a potem będę musiała odejść, mam wiele wątpliwości. ... Z drugiej strony wiem, że siedzenie w domu i foliowanie się ,nakręca nie mi kompletnie nie pomaga.... Tylko,ze jak przychodzą takie dni hak dzisiaj to żyć się niechce,wsxystko traci sens. ... Co robic, baby co robić? To jyz za nie długo 6 sierpień bodajże. .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś - Bierz pracę, będziesz mniej myśleć, zajmiesz się czymś, zmienisz środowisko, spotkasz z ludźmi. Definitywnie bierz ją i będzie dobrze! nie zakładaj z góry czarnego scenariusza :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna-dzięki za wsparcie i siłę napędową. .... Zdaje Sb ze w tej pracy trzeba z siebie dać dużo, wykazać się pomysłowością, kreatywnością i twórczością i wiem,ze z moimi bólami nie dam rady tworzyć i dać z siebie tego co bym chciała. .... Siedząc w domu jak dopadają mnie bole kładę się, siadam,cokolwiek by odpocząć, mam nadzieję że minie a w pracy? Tak bardzo potrzebuje pracy,tyle czasu mąż mnie utrzymuje (on mówi ze to jego obowiązek i ze dajemy rade )ale wiem,ze jest mu ciężko. ...raty,opłaty, jedzenie ,moje wizyty ,badania, i starcza nam od 1 do 1...... Tak bardzo chciałabym wrócić do normalnosci, do pracy,do zdrowia, i żyć tak jak żyją małżeństwa, rodziny. ... teraz czuję się jak dziad, wrak człowieka, najgorsze ze moje bole nic nie opuszczają a wręcz nasilają się. ...i to mnie dobija. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus ja poszlam do pracy pol roku po operacji,wczesniej pracowalam zanim sie dzieci urodzily ,czyli zajmowalam sie domem i dziecmi wiele lat.Niby bralam pod uwage ze jeszcze wroce do pracy,ale wydawalo mi sie ze jeszcze najmlodszy syn jest za maly,jestem jeszcze mloda ,jeszcze wszystko zdaze,choroba przewartosciowala wszystko.Jak tylko doszlam troche do sil poszukalam pracy i choc czasem jest naprawde ciezko[praca w markecie],to wiem ze byla to dobra decyzja.Musze sie ubrac ,uczesac,zrobic makijaz i wyjsc do ludzi,mam mniej czasu zeby sie wsluchiwac gdzie mnie boli.Nie zastanawiaj sie tylko bierz prace,jak nie dasz rady zawsze mozesz zrezygnowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za motywację. Potrzebuje pracy.&#128522* Może to dla mnie szansa,wybawienie. .... To z początku to chyba tak dorywczo, ,zresztą okaże się w praniu. .... Cholernie boje się boli,i że odbiorą mi szansa na pracę, a bardzo bym tego nie chciała, tym bardziej ze robota ta prawie pod samym domem 3 minuty i. ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy to ma znaczenie czy kreon przyjmuje się przed czy po jedzeniu?spotkałam się z rozbieżnościami na ten temat.Mam kreon travix 10000 przyjmować po 2 szt 3 razy dziennie, czyli w sumie to 60000 na dzień, to nie za dużo? Proszę Was o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIewczyny mi lekarz kazal bezwzglednie brac w trakcie posilku, a nie po, bo to bezsensu, enzymy zawarte w Kreonie pomagaja trawic pokarm. Tak sie zastanawiam, czy ktoras z Was diagnozowala sie pod katem autoimmunologicznego zapalenia trzustki? Trzeba zrobic badamie immunoglobiny IGG4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoimmunologiczne zapalenie trzustki, wystepuje gdy jest obecne IGG4, a takze czasami u pacjentow z zapaleniem jelita. Leczy sie to sterydami i poprawa nastepuje dosc szybko w ciagu 2 tygodni. Mi lekarz zlecil to badanie, plus kalprotektyna w kal, ktora jest wyznacznikiem stanu zapalnego w jelicie grubym. Kalprotektyne w kale robiłam, jest ujemna, koszt 150 zl, a IGG4 mam zamiar zrobic, koszt tez 150 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć I w i, czytałas wspaniałe wiadomości 2 dziewczyny z naszego forum są w ciąży! JEST DLA NAS NADZIEJA, mnie mego te wieści uradowaly! Iwi ja też myślę o autoimmunologicznmy zapaleniu trzustki, bo temat autoimmunologiczne się u mnie od 3 lat gdzie nie gdzie przewija....nie przypuszczałam tylko ze to badanie tez takie drogie. ..ono plus elastaza w kale to już 3 00 zł masakra jakaś No ja dziewczyny dziś od rana na panadol i nospie jadę ,bole skurcze do tego te cholerne upały i bol głowy jeszcze,ble, niechce się żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreon tylko podczas posiłku, dosłownie kilka kęsów i Kreon. Przed posiłkiem i po bez sensu, bo nie miesza sie dobrze z jedzeniem i nie spełnia swojej funkcji. Co do autoimmunologicznego zapalenia trzustki to u mnie wszystkie parametry w normie, wiec wykluczono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny od wczoraj bóle stawów mięśni stan podgorączkowy 37-st uczucie takiego rozbicia jakby mnie coś rozbierało wędrujące bóle po ciele szczególnie plecy i takie pulsowanie głęboko w ciele na wys trzustki i te cholerne bóle- szczypanie wokół pępka....co mi jest do cholery....!!!! musze posprzątać i zrobić obiad a na nic nie mam siły i nic mi się nie chce....:-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra,może zbiera Cię przeziębienie? Objawy właśnie takie opisujesz, może coś na przeziębienie naturalnego i odpocząć my się zdało? Ja mam takue*szczypanie *w lewym podzebrzu i pod lewa piersią bardzo często. ... Dzisiaj na razie bez tabletki przeciwbolowej m zobaczymy jak dlugo wytrzymam,bol trochę lżejszy niż przez ostatnie dni ale wole nie zapeszac. ....Rano bolały mnie mocno plecy m zwłaszcza krzyża ,ledzwi Smacznego niedzielnego obiadku,kobietki,ja mam dzisiaj cały obiad na parze,schab chudzine ki, ziemniaczki marchewka plus kukurydza w Kolbe, smacznie i zdrowo. ....staram się tak jeść ,czasem z grzesze. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny help... Moze jakies spostrzeżenia... Miałam 3 dni temu dwa dni na kibelku bole górnej i dolnej czesci brzucha, opróżniłam jelita :) wczoraj bole znikome bez wypróżnienia i dzis znow bole rano wypróżnienie ze śluzem, plastelina. bole a raczej duzy dyskomfort lewego boku i uczucie zalegania w brzuchu. Raz mam wrazenie ze trzustka a raz ze jelita... W nocy zawsze spokoj. Ok jeśli to jelita to czy bol moze byc tak podstępny i nieoczywisty. Wiem jak bolą jelita, każda z nas wie bo każdy kiedys miał bole na rozwolnienie, mocne skurcze... Te sa inne tępe, kłujące czasami i rozpierające nie pozwalające skupić sie na niczym, sa takie upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie dzieje dziewczyny? Ja od wczoraj mam tez silne, przeszywajace bole w lewym podzebrzu,bola mnie strasznie plecy miedzy łopatkami i w okolicy krzyza, dodatkowo bola mnie stawy i jestem oslabiona, żadnej infekcji nie mam. To jest poprostu niemozliwe, zebysm mialy wszystkie podobne objawy, trwa to juz tyle miesiecy, a zadna nie ma konkretnej diagnozy, to jest poprostu niemozliwe! Przeciez to jest XXI wiek, a nie sredniowiecze, przeciez jakis lekarz musi w koncu wpasc co nam jest! Jestem juz taka zla na to wszystko, ja nie chce tak zyc w ciaglym bolu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam do tego bole stawów, lewego nadgarstka szczególnie... Masakra... Zaczynam prace w sierpniu... Niewiem jak wytrzymam 8h... Do tego pojemniczki z jedzeniem bo przeciez gdy boli to ostra dieta... Pol torebki leków... Ku...wa No wlasnie ... Zeby bolało bez diagnozy... Tzn niby jest IBS ... Ale na forum IBS ludzi z takimi objawami odsyłają ze to nie jest typowe dla IBS... Błędne koło ... Juz sie zastanawiałam zeby do reumatologa isc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobije Was *) moja mama ma tez podobne objawy, nie bede wchodzic w szczegoly ale 5 lat temu doprowadzilo to do zapalenia otrzewnej, ledwo ja odratowali a do tej pory nie zostala zdiagnozowana! W podejrzeniu napisali choroba Crohna ale pewnosci nie ma, dostaje leki na jelita, kt nie pomagaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez poszlam tym tropem i diagnozowalam sie u reumatologa, ale typowo reumatologiczne parametry mam w normie, poza tym ob i crp tez w normie, wiec jakiegos stanu zapalnego nie mam, wiec powiedzieli, ze to spondyloartopatia seronegatywna, a pod nia mozna podciagnac wszystko, wiec kolejna diagnoza z dupy i dalej nic! Nie daje mi to spokoju, ze tak duzo z nas ma podobne objawy, a nikt konkretnej diagnozy, przeciez cos musi byc na rzeczy, jakis czynnik, patogen, ktory wywoluje te bole! Moze to cos autoimmunologicznego, no kurna nie wiem, wymyslcie cos dziewczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×