Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Anet za miłe słowa :) PIKA kreonu nie biorę (miałam zalecony tylko ten 10000) ale lekarz mówił,że jak się bóle nasilą to mogę go brać, na razie wytrzymuję bez. Bóle mam tak 1raz w tygodniu ale moje, to takie ataki po 20-30min głęboko za żołądkiem, mam też stałe, dokuczliwe ale niewielkie bóle z lewej strony pleców i pod lewym żebrem tuż przy mostku ale to zupełnie inny rodzaj bóli i raczej ich nie łączę z trzustką. W pierwszych trzech miesiącach myślałam że oszaleję bo miałam całymi dniami i w nocy mdłości, bez wymiotów, schudłam 4kg, dopiero teraz zaczęłam tyć. Pomagał odrobinę gaviscon w syropie, 2 łyżki stołowe. Nie mogę robić dalszych badań, odwołali mi kolonoskopię, jedyne co można robić w ciąży to usg i mri. Ja się wstrzymam do stycznia. Trzeba być dobrej myśli. ANET ja też miałam w usg trzustkę gruboziarnistą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się dziewczyny ciesze,bardzo Wam gratuluję ,może jest dla mnie jeszcze nadzieja.....i zostane upragnioną mamą. .....byle by te bole terax ustąpiły i nie wróży czegoś złego Wszystkie się z Wami cieszymy,forum bedxie tętnic życiem i w końcu dobre wieści. ... Iwi i dla ciebie i dla mnie szansa i nadzieja. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus na pewno zostaniesz mama tylko nie mozesz pozwolic zeby bol zawladnal Twoim zyciem. Nie poddawaj sie, badz dobrej mysli i odganiaj te zle. Higiena psychiczna jest bardzo wazna. (sorry ze nie uzywam pl znakow ale pisze z tel i nie mam w nim slownika) :) PIKA jak bedziesz po usg koniecznie daj znac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko...dziewczyny jak ostatnie 2 strony przeczytałam to mi się oczy zaszkliły ze wzruszenia:-)) serdeczne gratulacje!!!!! Dzieci to najlepsze co nas w życiu spotyka ta bezwarunkowa miłość to bezcenne...:-)) Aguś...i ty kochana się doczekasz, zobaczysz tylko trzeba uwierzyć i wszystko się poukłada. Ja za córcią strasznie tęsknię bo od 2 tyg poza domem u dziadków i tak strasznie pusto w domu...:-(( dziewczyny jeszcze raz gratulacje i życzę duuuużo zdrówka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś noc miałam ciężką....obudziłam się z potwornymi dreszczami jakbym miała mega gorączkę i uczuciem zimna, później strasznie się pociłam, całą noc bulgotanie, przelewanie, gazy, ból ciała jak przy grypie, wczoraj wieczorem mimo lekkiej kolacji po ok 1,5 godz bóle opasujące + taki dziwny ból na plecach na wys. trzustki jakby pulsowanie ciała głęboko w środku, wczoraj były momęty bez bólu i już się cieszyłam że się uspokaja i będzie lepiej a tu znów ból- strach, nasłuchiwanie co się dzieje......:-((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja dziś umieram,dostałam okres rano,chodzę po ścianach, ból, skurcze nie do opisania, zawsze miałam bolesne miesiączki ale to co teraz. ....to jest jakiś horror. .... powiedzcie mi Wy też przy okresie macie pogorszenie, większe bole,ogólnie wszystko nasilone bardziej, ja już teraz niewiem czy mam ten ból trzustki i pleców nasilone mocniej czy bole mrnstruacyjne. ....to jest horror jakiś, po śniadaniu zapodaj Sb nospy forte i panadol femina, mam nadzieję że trochę zelzy, no w tej chwili nawet nie mogę chodzić. .... okres miałam dostać 5 lipca,spóźnił się nieźle, bałam, się ze znów wgl nie dostane, tak było jak przez 2 mscy brałam sulpiryd,zero okresu, jak odstawiłam 8 razu w następnym mscy dostałam. Boże, jak ja dziś przetrwam ten ból?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja umieram w pierwsze dwa dni. Z pracy cały urlop mam w tyle przez ciotę. A dwa lata temu to nurkowałam w czasie ciotki i nic poza biegunką mi nie było. Teraz jestem trupem. Boli mnie wszystko. 2 dni out of order

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłam ze przez ost dni załatwiałam sie szczątkowo, małe ilości, tak od 2 tyg... Wczoraj bol trzuchy, jelit i 3 posiedzenia... Wszystko wyszło... Konsystencja normalna pod koniec rzadsza. Noce mam spokojne, śpię, a rano po przebudzeniu zaczyna sie uczucie blokady w górnej czesci brzucha, jakby cos tam zalegało i przelewania bulgotania w jelitach ... Jak gniote dłonią brzuch to normalnie aria :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido,nie nie byłam badana pod tym kątem, Miesiączki mam straszne, bole w krzyżu, plecy,nogi,skurcze i okropne bole brzucha. Czy powinnam pod tym kątem się zbadać, o co wgl chodzi w tej chorobie? Teraz to strasznie się niepokoje bo niewiem czy tak zaostrzyć się moje bole od *trzuchy *czy przez okres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido dużo miałaś podwyższone amylazy? Już się pogubiłam i nie pamiętam czy przechodziłaś ozt? Ze mną też dziś okropnie. W nocy miałam cholerne bóle. Aguś ja tak mam przy miesiączce, że praktycznie umieram z bólu. Boli mnie wtedy cały brzuch włącznie z nadbrzuszem, mam mdłości i zawroty głowy, boli mnie lewa noga od jajnika. Do tego przez pierwsze dwa dni mam rozwolnienie , ale tak miałam zawsze. Kiedyś bolało mnie tylko podbrzusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy Wy wstie robilas cie badanie elastazy w kale? .potwierdziło Wam to chora ,nie wydolną trzustke, proszę napiszcie, jest cholernie drogie to badanie ciężko będzie mi wybić na nie, a boje się ze nic mi nie da,ze jest nie wiarygodne i nie wartościowe dla trzustki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam was dziewczyny codziennie,a wczoraj takie dobre nowiny,ANNA,PIKA SERDECZNIE GRATULUJE.U mnie ostatnio bolowo nie tak źle,ale biegunki mam cały czas szczególnie z rana.Anet takie duże dawki Kreonu masz zalecone czy zwiększyłaś na własną reke?Ja biore 3 razy 25000,czasami 4 razy,tak mi kazali.A można wogole przedawkować Kreon?Acha i jeszcze jedno,już nie pamiętam czy Megi ,czy Mirra pisała o bólu wokół pępka.Mnie od czasu operacji często swędzi z lewej strony przy samym pępku,ale nigdy nie wiazalam tego z trzustka,a może tak właśnie jest bo wcześniej tego nie miałam..Pozdrawiam Was serdecznie. Tomala się długo nie odzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 Dziekuje*) Ja tez o Tomala osttanio myślałam bo ona ma bardzo podobne objawy do moich i zawsze z uwaga czytam co u niej nowego, a tu cisza? Mam nadzieje ze to oznacza tylko dobrze wieści i poprawe*) Jeśli nas czytasz to odezwij się prosimy*))0 CO do kreonu to mi lekarz dal początkowo dawkie 4tys i po niej miałam kłopoty, dzieliłam na pol dawke, pytałam lekarza czy mogę przedawkować to mowil ze nie, ze jak się zle czuje po jakiejś dawce to mam zmniejszyć ale ze zaszkodzić nie powinno. Ale to rodzinny mówił a nie gastrolog, wiec może się nie zna az tak dobrze. Dziewczyny mi bardzo pomaga picie tej herbatki na trzustke tylko w większej ilości niż zalecają, i systematycznie. Ja się wybieram do poradni homeopatycznej żeby się dowiedzieć co ewentualnie w ciąży mogę brac, może tam poradzą nam cos nowego*) M69 miałam kiedyś pytać, gdzie mieszka Twoja córka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika nie wolno dzielić kreonu, w nim chodzi Przedewszystkim o osłonkę, sam enzym uwalniany wcześniej niz w jelitach nie spełniał zadania, dopiero bodajże na przełomie lat 90* opracowano osłonkę ktora uwalnia enzym dopiero w jelicie. Ja amylazy mam podwyższone miernie, nieznacznie od 94 roku, czyli byłam 14latka, drugie badanie w 97roku tez podwyższona amylaza następnie w 99...nikt na to nie zwrócił uwagi. Dopiero gdy dostałam boli rok temu, stwierdzono ze to trzustka.... Ale badania obrazowe tk, usg, Eus wykluczyły Tą tezę. Dolegliwości wyciszyły sie po Ok 6 miesiącach od pierwszych boli. Teraz znow mam jazdę.... Jelita i bole nadbrzusza, pleców ... Od wczoraj bole + kibel... Masakra... Jelita wariują.... Mimo przyjmowania tribux forte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus ja nigdy nie mialam robionej elastazy,pomimo zaawansowanej choroby.Kiedys pytalam o nia lekarza ,to mi odpowiedzial ze i tak niewiele nam to da.Amysle ze chodzilo poprostu o to ze jest drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido, moje dzielenie polega na tym, ze odsypuje polowe i po prostu ja wyrzucam bo nie wiedziałam jak mam ja później wziasc, a biore ta czesc w osłonie*) miałam kilka opakowan za darmo od lekarza i szkoda mi było wyrzucać*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×