Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Flowi, ja miałam w szpitalu zrobiony ten marker u mnie wynik CA19-9=6 norma 37,miałam też CA125=9 norma 35,ale zapewne wiesz, że markery te są mało czułe jeśli chodzi o diagnostykę trzy, poczytaj Sb o tym,wiec spokojnie. Dobrze,ze porobili Ci trochę badań, celikea wazne badanie,będę musiała zrobić. Napisz tylko proszę ,bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam, trzustke wykluczył i na podstawie dobrej amylazy, lipazy i badania usg? .?No to się wysilili...tyle,to że każdy sam prywatnie zrobi, barany, choć to tk mogli Ci wykonać Jak ja leżałam na gastro tez były młodziutkie osoby, nie pijąc ,nie pałacem wiec reguły nie ma ze chorują tylko Ci nadużywa jacy Ja też myślę, że u mnie to może być autoimmunologiczna choroba trzustki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha Moja Lekarka mi powiedziala ze teraz tyle chemii w jedzeniu ze coraz wiecej chorych wyobrazacie sobie,... gastrologia peka w szwach..... i pelno mlodych ludzi.... (powiedzialabym 40% mlodych w stosunku do starszych)...... Crohny, trzustki, WZJ :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowi, a co ma tk do wieku? Planujesz dzidziusia? Ja wiem że to duża dawka promieni, ale bez przesady. Nie martw się na zapas markerem, pamiętaj że często zdarza się że jest on podwyższony u zdrowych osób. A w jakim odstępie robiłaś te markery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet pytają o choroby i przyjmowane leki, żadnej u mnie nie twierdzono wiec tylko badania i heja. Ja ostatnie pol roku miałam niczego sobie, bole występowały sporadycznie, wiec to był dobry czas. Dochodziłam do siebie długo bo. 6 tyg po operacji ze względu na nerwobole międzyżebrowe ale było Ok, ciesze sie ze sie odważyłam. Teraz minęło 3 miesiace od operacji i zaczęły sie jazdy z bólami na nowo.... to frustrujace, tym bardziej ze nic konkretnego sie nie dowiedziałam, tyle badań i nic... Wykluczono trzustkę, woreczek, wątrobę. Stanęło na jelitach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido gratuluję odwagi, mam nadzieję, że warto było i jest efekt!Na jakiej podstawie wykluczono u Cb trzustke?i napisz proszę jakie objawy przemawiają za ZJN, czy to stwierdzono po kolonoskopii?jakie badania jeszcze Ci zrobiono by potwierdzić to jelito? Flowi, również nie rozumiem co ma wiek do tk?przecież jeśli jest to wymagane, badanie to przeprowadza się nawet u dzieci?miałam kilka tk,nigdy nic nie mówiono o moim wieku, mam 34 lata. ...Flowi do Cb podobne pytanie,na jakiej podstawie padła diagnoza jelita! ?po kolonoskopi?czy miałaś jeszcze inne badania, jakie masz objawy teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fłowi, daruj Sb markery,mało skuteczny wyznacznik choroby trzustki,wszędzie to przeczytasz ,u bardzo dużej liczby osób jest powiększony. Dużo dokładniejsze jeśli chodzi o trzustke jest lipaza w kale,tylko drogie badanie 1 60zl, ale pewnie w przyszłym mscy go pójdę i zrobię, bo mogę zapomnieć ze któryś lekarz mi go zleci? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus u mnie zaczęło sie od podwyższonej amylazy we krwi i moczu w maju, olano sprawę ... Potem od lipca 2014 bole w lewej górnej ćwiartce co juz z podwyższona amylaza nasowalo trzustkę. Szereg badań kolonoskopia, gastroskopia liczne USG, Tk, Eus oraz inne z morfologii wykluczyło trzustkę i inne choroby przewodu pokarmowego. Na podstawie nawrotu objawów na ost wizycie gastrolog zasugerował IBS. Bole mam z prawej i lewej strony... Dzis bardziej dokucza lewy bok... Bole sa jak dźgnięcie mocne po czym zamieniają sie w tępy bol.... Miałam okres względnego spokoju przez pol roku, a teraz znow :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczyny, Mido,miałaś szereg dokładnych i czułych badań dla trzustki,zwłaszcza eus, wiec bym odpuścila sobie ją. . skup się może na tym kregoslupie, zwłaszcza ze wczoraj o pisałaś kilka powodów dla których może szwankowac, tylko z góry mówię, trzeba od ortopeda w ciągnąć i upierać się na konkrety,tzn nie dać zbyć się rtg na których z reguły jest ok, tylko domagać się tk a najlepiej rm.Ja mam w odcinku piersiowym naczyniaka, nie wyszedł on ani na rtg, ani na tk, tylko rm.Teraz dostałam od lekarza skierowanie właśnie na rm odcinka, a już chciał poprzestać na rtg, przypomniałam, że mam naczyniaka i ze chce skontrolowac ,i dał rm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny zerknijcie prosze na post Kasi na 2 stronie tematu *Ból lewej strony brzucha, zaraz pod małymi żebrami* napisała go rok temu a objawy toczka w toczkę niemal identyczne jak my...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metronidazol może wywołać zapalenie trzustki. Chyba nawet w ulotce jest napisane. Ale też w ozt często go się podaje antybakteryjnie. Ja dziś cierpie od 3 w nocy. Zmienia się pogoda na burzową i tak mnie w kościach łupie, że dostaje świra. Do tego lewy jajnik jajeczkuje i boli mnie od pośladka aż do kolana. Wzięłam 2 nospy forte i nic. A mam dziś gości i to za godzinę. Zamiast gotować miotam się po domu i w każdej pozycji mi źle. A że boli też w plecach to już nie wiem czy to od trzuchy, jelit czy jajników. Na wszelki wypadek łyknęłam też polprazol jakby mnie jeszcze miał żołądek rozboleć. Do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja sobie grabie. ....dzisiaj skusi łam się na miseczkę fasolki po bretonsku. !Dyskonfort,klucie mam cały czas takie samo,zaryzykowlam. ... Dziś o 20 tej mam wizytę u znajomej lekarki,która zajmuje się homeopatia, już kiedyś się mną zajmowała, ale z innych powodów. NIE miałyśmy z 2 lata kontaktu,dziś jej wszystko poopowiadam, pokaże badania,ona pracuje w szpitalu w Katowicach. Ale jestem ciekawa jej zdania,co ona na to wszystko powiem, mam tylko nadzieje,ze nie będzie chciała homeopatia mnie leczyć. ...bo tona mnie nie działało. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido przed miesiączką jak i w pierwsze dwa dni ciotki jestem trupem. Boli mnie od żeber aż po kolana. Plecy, nerki, jajniki a nawet kość ogonowa. Masakra. Ja wtedy nie wiem co ze sobą zrobić. Natomiast płodne to dla mnie dzika chęć na seks..i zwykle nie boli mnie wtedy nic..poza faktem gdy jajeczko wychodzi z lewego jajnika. Wtedy tak mnie tam kłuje, gnębi i gniecie, że to jajo czuje od pępka aż po stopę nawet. Cała lewa strona w bólu. Nie pomaga ani nospa ani apap ani ibuprom i to w dawce dla konia. Muszę to jakoś znieść. Kiedyś 2 butelki wina załatwiały kwestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, napiszcie czy macie tez bole centralnie pod lewa piersią, na samym początku zeber, często mnie właśnie tam kluje, dzisiaj właśnie takie coś mnie złapał ok 18tej, pasuje to bardzo na nerwobole od serca,ale byłam 2 tedy spokojna,wyluzowanaa (o ile taka mogę byc),nie było stresu ,spięcia, byliśmy nad jeziorem, zjadłam loda włoskiego śmietankowego ,później zapiekane, i takie klucie się zaczęło. NIE na dole nie w boku,nie pod zebrami, tylko centralnie pod piersia lewą, ma tak ktoś? Później Wam napisze co powiedziała wczoraj ta znajoma lekarka u której byłam. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie*) Bilans wypadu - katastrofa*((( W pierwszy dzień córka zderzyła się z kolegą i uderzyła głową o kafelki, 2 dni leżała w szpitalu w Szczecinie, na szczęście wszystko dobrze, w ten sam dzień maż miał wypadek w pracy, też się dobrze skończyło, a ja? straszne, okropne bóle, brałam uspokajacze i nie pomagały, ból nie pozwolił się cieszyć wyjazdem*( w dziś droga powrotna ze stresem bo mnie biegunka dopadła, i latam od południa, do tego boli bok*( Nie wierze, że to jelita*((( Cała moja wiara i dobre checi przepadły, jelita nie bola w taki sposób, miałam niedroznosc kilka razy i nigdy takich bóli*(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiaj mega źle samopoczucie, dawno tak nie było. ....nawet po tychy moich szaleństwa ostatnio żywieniowych. ...bol boku,plecow,klucie pod zebrami i wgl,słaba jestem też bardzo. ...Może to miesiączka, spóźnia mi się juz 2 tyg,miało być po ty nowym antydepresancie inaczej.Miałam regularnie miesiączka, a tu znów zanik.... kurde,jak brałam sulpiryd przez 2,5 msc a to okres mi się na te mące zatrzymał, odstawiłam ponieważ prolaktyna mi urosła na 120, gdzie norma do 23! Dostałam nowy lek,i znów nie mam na czas miesiączki, co znów jest grane?wykończenia się tym.... Wczoraj zjadłam tego loda i zapiekanke, czy to po tym takie pogorszenie? W tym tyg mam isc na ta krzywa cukrową oraz wziąść ten kal do badania, jak to zrobić jak dziś i wczoraj wgl nie załatwiłam się ?skąd ten materiał wziąść? Miałam iść w pt tez nie było rano kupona. ...fuck..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wizyty u lekarki homeopatii. .... Troszkę mnie po cieszyla, gdyż na moja diagnozę ze mam pzt,i że zostało mi zapewne kilka lat życia, stwierdziła, że ma wielu pacjentów, którzy chorobę te mieli stwierdzone w czasie wojny i żyją do teraz całkiem nieźle! ,!!Powiedziała, oczywiście rygorystyczne dietę trzymają przez całe życie, ale są, trwają i żyją! Stwierdzila również, że chorobę te leczy się tylko dieta, nie leczy się tego inaczej bo nie ma na to lekarstw...? Dieta,dieta i raz jeszcze dieta,zero alkoholu, smażone go, tłustego, mleka i wgl,wiecie jak wygląda dieta,nie muszę pisać. Pani dr,pobadala mnie,o słuchała, wysłuchała,poogladala cały tez kregoslup, gołym okiem zauważyła różnice w nim i skrzywienie. Według niej nie mam pzt!twierdzi,ze wszyscy pacjenci z ta choroba są wychudzenii wyniszczeni... Hmmm,nie wiem co o tym myśleć. ... Była w szoku,jak opowiedziałam o moim roku,o tym co przeszłam, o moich diagnoza chyba, o tym czym mnie straszonoi wgl, powiedziała ze nie dziwi się ze wyladowalam w ośrodku leczenia nerwic I depresji... Jesli chodzi o to co dzieje, się ze mną teraz, mówi, że pzt nie mam,ale mogę mieć niedomaga nie trzustki,za dużo, za mało enzymów, źle wchłanianie iTP, ale,że to nic groźnego. ..... mówiła również o jelicie grubym o tym zagięciu śledzionywym,o żołądku! Powiedziała, że groźna i w zasadzie nie rokujaca choroba trzustki jest rąk, guz,którego ja nie mam ,bo według niej najdokładniejszy badanie obrazowe tk mam idealne. Jesli mam to nie domaga nie trzustki, nie jest to nic groźnego, kazała mi wykupić enzymy DDP,NA 2 tyg na próbę póki co wykluczyć całkowicie z diety fruktoze, upszenicę i nabiał. ....ją pier. ....co ja mam ludzie jeść? Powiedziałam, jej ze jem dużo surowych owoców, nie umie Sb odmówić, wtedy powiedziała o tej frutkozie, jelitach,fermentacji i wzdeciaCH. Wszystko ok,ale bol i klucie w plecach? Sama już niewiem co myśleć i co robić. ....kolejna furtka zamknięta, myślałam, że dzięki niej Uda się gdzieś na Slask dostać i zrobić eus a tu lipa..... wracamy do punktu wyjścia. ... Mam do wykupienia kilka homeopatycznych lekow,przy moich schorzeniach i za ok msc znów się do niej wybiorę PS, nie wiem dlaczego ,ale powiedziała, że kal na elastaze, nie wiele nam da i wniesie do sprawy,dziewczyny jestem juz cała głupia i mam dosyć. ..ps 2 wczoraj Was pytałam ,macie klucie centralnie pod lewa piersią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus ja już Ci pisałam wcześniej, że tymi owocami robisz sobie * zgniliznę * w jelitach. Burczenie, wzdęcia, gazy itp. ...to główna zasługa surowych warzyw i przede wszystkim owoców. Wbrew ogólnie przyjętemu założeniu...owoce i warzywa na surowo nie są dla nas dobre. Człowiek nie krowa...mamy zdecydowanie flaki mięsożercy. Do tego jeszcze skórki, których kompletnie nie trawimy...i to wszystko zalega w jelitach i fermentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus ale kumam jak jest ciężko, bo ja też uwielbiam owoce i warzywa. Nawet jak warzywka gotuje to lubię je al dente, a to praktycznie to samo dla jelit co surowizna. Jednak nawet po golonce czuje się lepiej niż po jabłku czy kalafiorze. I kompletnie nie służą mi strączkowe. Nie jadam ich od lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×