Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Węzły podobno odczynowe po przebytej infekcji, ale na wszelki wypadek dostałam skierowanie na usg. Mido pochłonęłam te hamburgery w mig, dawno już mi się chciało, a teraz się boję co będzie jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna jak robicie prowokacje brzucha to się nie denerwujcie, bo Was z nerwa skręci. Anet co do burgerów z mcchemi to ja po nich mam pół dnia suszę w ustach jak bym piła 3 dni, do tego niesmak w ustach jak bym zjadła zdechłego szczura a po godzinie wyskakują mi krosty na twarzy jak w filmie Skrzydełko czy nóżka, gdy Louisa Defuinne ( nie wiem jak się pisze nazwisko ) karmił właściciel baru jedzeniem z fabryki Tricatel. Ale też czasem niestety lubię i najlepiej mcdouble i to podwójny. Mnie wczoraj wzięło na nasze.. Schabowy, buraczki zasmażane i młode ziemniaczki. Mniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a przy trzustce to jak jest z tymi bólami po jedzeniu, one są od razu?tzn tego samego dnia,czy na zajutrz?wczoraj nic mnie nie bolało, tylko wzdecia i gazy, w nocy troszkę lewy bok mnie uwierz tzn tam jak zawsze i teraz tak jak zawsze ,standard, czuje ale bol ma skale4/10.Bardziej plecy po nocy dokuczają. Od 3 dni ładnie zalatwiam się rano, po wypiciu wody na czczo,i kupa ładniejsza tzn pakowana trochę ale brązowa, sorry za szczegóły, kolor normalny,i mniej resztek.Bo ostatnio to miewałam mega papkę, ale taka miodowa,to fi i, biegunek nie miałam nigdy,1 kupa dziennie z tym ze nie twarda,i z resztkami typu ziarna,pestki,skorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lewy bok to jelito grube najpewniej. Mój znajomy z chorą trzustką miał tak, że bolało go jakieś 10 minut od rozpoczęcia posiłku i zwykle bóle trzuchy są do 30 min po jedzeniu, gdyż trzucha wtedy zaczyna pracę. M69 pisała, że w ostrej fazie ból był nawet po suchej bułce. Agus też pytałaś o jelita w górnej części brzucha. Tam właśnie jest jelito grube. Dlatego też często na usg nie widać ani trzuchy ani wątroby bo zasłaniają ich obraz gazy jelitowe. A guzy, kulki, które czujesz pod palcami to właśnie gazy i masy kałowe. Ogólnie to wszystko pociesza, że może to jednak jelita a nie trzustka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEGII wielkie dzięki za słowa otuchy i pocieszenia,....,bardzo chcę w to wierzyć. ....,ale te plecy? Ten dyskonfort, ból od lewego boku w lewą stronę plecow? Hmmm,jest szansa, że to kregoslup, bo mam z nim problemy na każdym odcinku. ... Mnóstwo niewiadomych,znaków zapytania, za dużo gdybania,niejasności. ....Jestem tym wkur....,zmęczona Mam już dość lekarzy i błagania ich o pomoc,diagnozę i badania Dzisiaj nie najgorszy dzień, tak jak wczorajszy cały w towarzystwie mojej 18 letniej chrzesniaczki,fajnie młoda na mnie działa. ...,byłyśmy na zakupach,na jedzonko w KFC, zezarlam longera, wypiłam cole i wsunelam 3 hot wingsy, które poprostu uwielbiam, nie jadłam ich od roku, kiedy zaczęły się moje problemy żołądkowo jelitowe nie tknelam takiego zarla. .. Dziewczyny to było obledne,niebo w gębie. ...mniam....czułam się jakbym skradł zakazany owoc, teraz się trochę stresuje czy czegoś nie wywoła to jedzenie albo nie przyspieszy. .... Byłam także u ortopedy, dostałam skierowanie na rm kregoslupa piersiowego, i jestem doktorów i wdzięczna za to ,bo nie stać mnie prywatnie tego zrobić, tylko pewnie będę czekać na termin rok u nas. ...niestety, hmmm ciekawe czy dożyje? Wizyta z 10 mincałe szczęście NFZ, alecel osiągnięty jest skierowanie na rezonans,i stres co w odcinku piersiowym niżej mi wyjdzie,bo w trzonie th 3 mam 12 mm naczyniaka &#128546* Ortopeda twierdzi,ze mój ból może być jak najbardziej od kregoslupa, zaś twierdzi ,ze nie jestem pijaczka, nie jem tłustego,ze to nie trzustka, acha i znowu, że bole od trzustki ciągną promieniujace w prawa stronę pod prawa lopatke -słyszałaś cie kiedyś coś takiego?jakąś bzdura chyba! Ale nie dyskutowalam, powiedziałam, że pierwsze słyszę. ... ps.nie miałam prywatnej wizyty u gastrolog a, z przyczyn rodzinnych urlop, do odwolania, mam szczęście nie? Przynajmniej 150Zl w kieszeni zostało... To tyle babki ,skrót mojego dnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aguś jest ok. Gorzej z psychiką. Wściekła jestem sama na siebie że dałam się w konia zrobić z tą elastazą. Dziś osobiście obeszłam kilka aptek i wszyscy robią wielkie oczy bo nigdy o takim teście nie słyszeli, a w bazie danych też nigdzie nie ma. Co do bóli to trzustka leży bardziej na środku i może promieniować w każdym kierunku. Przeważnie bóle pojawiają się w górnej połowie, ale są i tacy których bolą np często okolice lędźwiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bóle występują na środku i bardziej z prawej strony promieniują do okolic łopatek i mój gastrolog mówił że to normalne przy trzustce .Oczywiście zdarzają się też bóle z lewej strony , ale są rzadko . Najczęściej mam bóle opasujące .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra zazdroszczę Ci clonazepamu. Miałam to przepisane 12 lat temu jako środek na uspokojenie przed operacją i wtedy wydawał mi się bardzo mocny i nie mogłam go brać, ale teraz z chęcią bym go łyknęła, aby choć na chwilę zapomnieć o problemach zdrowotnych i poczuć się błogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis od rana jak cie moge, a po obiedzie mnie złapało bol na środku jakby żołądek i lewa strona brzucha az do pleców .... Watpie w najnowsza diagnozę IBS :/ Wy to przynajmniej grzeszycie, ja mam wrazenie ze zeszlabym po KFC lub Mc Donalds... Nie odważę sie chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, ale u mnie burza i ulewa szaleje od 5 30.....,nie śpię juz od 5 bo mój piesek wyczuwa burzę dużo wcześniej i bardzo jej nie lubi....szaleje ,puszczy, nie wie gdzie ma wejść by się schronić. ... ogólnie to kiepsko spalam, bo prostu nadchodzi okres, znów trochę spozniony (ale chociaż bedzie)i juz czuje się fatalnie, boli brzuch,krzyża, nogi,feee-będzie ciężki weekend, już to wiem. ... Nie lubię miesiączki, kurcze jak ja wtedy czuje się do d...y!Zawsze zazdrościlam laskom ich lekkich okresów u mnie zawsze masakra. .... Dziś wraca mezus, ciesze się tesknilam, dawno nie byłam prawie tydz sama.....tzn chrzesniaczka mi potowarzyszyla. Dziewczyny nie mam pomysłu na obiad, znudziło mi się w kolko gotowanie na parze, macie jakieś nieskomplikowane i szybkie przepisy na obiad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny doszedł mi kolejny objaw i zaniepokoił mnie. Od jakich dwóch tyg miałam pojedyncze kłóćcie, dźgnięcie z lewej strony pleców bliżej boku... Zwaliłam to na bol pleców. Raz dźgnęlo i spokoj, ale tak silne ze az sie łapałam, dzis po śniadaniu jakias godzinę dźgnęlo mnie pod rząd jakies 7 razy... Masakra, az sie spocilam... Zaczynam panikować... Co rax mocniej boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do spokojnie, mnie też tak czasem dzga, żałuję jakby iglaki mnie ktoś poklul, u mnie to ponoć neuralgia,czy coś od kregoslupa,myślę, że u Cb tez, a psychika juz Ci podpowiada co innego,ze akurat godz po jedzeniu I wgl, spokojnie,. Tez tak czasem mnie żakłują plecy ,w ledzwi,w piersiowy najbardziej,często przy takim głębszym oddychaniu, wczoraj wieczorem trochę na dźwiga łam się przy podlewaniu moich kwiatuszki w i mnie mocno kulo i bolalo w plecach w krzyżachyba wgl plecy, ja to wiąże z kręgosłupem, Mido polecam przejść się do ortopedy i pooglądać kregoslup, poczytaj w necie jakie dolegliwosci daje w różnych narządach i miejscach ciała i jakie czasem symuluje choroby, byłam w szoku jak się zagłębia w temacie. .... Nie wiem może jestem naiwna, a może chce oszukać psychikę, uspokoić się ale zaczęłam wierzyć w kregoslup i jelita Mam nadziejenie rozczarować się drastycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe bo w związku z przejściem na dietę czego wynikiem jest 49 kg przy 167cm i wizja pzt (podwyższona amylaza plus bole) zaczęłam rozważać powiększenie biustu, nawet kiedys na tym forum dyskutowałem o tym z Anet , zdecydowałam sie w marcu.... Przeszłam to strasznie, bo dokuczl mi nerwoból międzyżebrowy do tego stopnia ze wdechu nie mogłam wziasc i wylądowałam na pogotowiu. Jakoś sie to uspokoiło na szczescie ale miesiac byłam na przeciwzapalnych. Do tej pory czuje ten nerwobol czasami lecz w lżejszej postaci. Teraz tez od początku lipca ( rok temu o tej samej porze zaczęła sie jazda) te same plus kilka nowych objawów. Brzuch boli po jedzeniu z lewej, prawej na środku i dodatkowo silne dzgania w plecach i boku z lewej ... Krótkie ale 7w skali na 10. Juz mam dość latania po lekarzach. Nic konkretnego. A teraz czytam ze w pzt od pierwszych objawów do diagnozy mika zwykle 5 lat.... Niewiem co autor miał na mysli, jakie kryteria... Ale to nie nastraja pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze Mido ale ci zazdroszczę. Napisz jak przez to przeszłaś? Czy lekarz nie widział przeciwwskazań do operacji? A jak z bólami? Musiałaś chyba strasznie się męczyć, bo i trzucha i bóle po operacji. Bardzo jestem ciekawa jak to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido ja też mam takie dźgięcia od początku .. Aż mi słabo wtedy. Trwa to ułamek sekundy,ale od razu mam stracha i aż zimny pot mnie zlewa. Czasem mam też z boku takie palenie, pieczenie jakby mi ktoś kwas od środka wylał. Wtedy też boję się, że to enzymy się wydostają na zewnątrz z trzuchy i ją trawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochane Dziewczyny wrocilam ze szpitala , nie zdiagnozowano mi trzustki, bo mam dobre wyniki amylazy i lipazy oraz USG. Ocywiscie zdiagnozowano ZJN *-( nie do konca jestem przekonana choc lekarka mowi, ze cos moze jeszcze wyjsc, pomeczyli mnie kolonoskopia (jelita w porzadku), gastro (zapalenie zoladka i dwunastnicy ale lekow mi nie dali bo ponoc teraz kazdy to ma) ... mam metlik w glowie przy okazji chcialam zapytac Was czy ktoras z WAs robila antygen CA19-9 i ile Wam wyszedl? Pobrano mi wynicki na celiakie z dwunastnicy i badania z krwi na Crohna... Wrocilam ze szpitala 2 kg lzejsza *( po tych badaniach *-) ciagle czyszczenie albo nie mozna jesc... Mialam miec robione TK ale w koncu zrezygnowali martwie sie, bo jednak mam bole w nadbrzuszu i te bole plecow. Nie wiem tez np dlaczego CA19-9 jeszcze 2 miesiace temu mialam na poziomi 14 a teraz na poziomi 30... robilam w roznych labolatoriach.... norma jest do 37 ale martwi mnie ze to podroslo... Teraz duzo ludzi choruje na trzustke w szpitalu bylo pare osob nawet mloda 20 letnia dziewczyna... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×