Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Mido.Elastaza to z kału, tak?jutro idę do rodzinnego,jak dozyje&#128546* Może uda mi się coś na NFZ wyszarpnac, bo finansowo to u nas średnio, wszystko co do tej pory zrobiłam to prywatnie ,i jesteśmy finansowo spłukani.... A najgorsze, że dalej nic nie wiadomo...fuck.. Tez będąc w szpitalu zrobili mi badania ,przeszłam mononukleoze, cytomegalie, tokoplazmoze, tez nie wiem kiedy, wtedy twierdzili ze te węzły na szyi mogą być od tego,tylko ze przeciwciała juz mam nabyte,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś też dziewczyny kiepsko ból mega się nasilił :-(( bardzo bolą plecy, łopatki, miednica, brzuch, bóle są opasujące na wys.żołądka, a muszę wysiedzieć w pracy do 17....normalnie ryczeć mi się chce od tego wszystkiego, mam wrażenie że całe ciało mnie boli....:-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie kolejna gastrolog twierdzi ze trzustkę mam Ok, nie widzi żadnych zmian, wręcz powiedziała że jest ładna. Uważa ze bole powodują jelita, flora bakteryjna zaburzona. Zapytałam ze jeśli to nie trzustka to dlaczego amylaza mi skacze, odpowiedziała ze ma wiele przypadków gdzie amylazy sa powyżej normy. Dostałam metronizadol bleeeh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido ja przy okazji terapi na helikobacter brałam metronidazol i biegunki z dnia na dzień zmieniały się w normalne stolce, bez resztek i ciemnym kolorze a nie papa żółta. Burczenie też ustało. Miałam chwilę problem po odstawieniu ipp i ircolonu, ale się unormowała. Dodam, że nie jadłam surowych owoców i warzyw i brałam probiotyki. Dziś biorę już tylko probiotyki..i jem warzywka i owoce. Nie ma wciąż biegunek, poza miesiączką, a stolce są ok i to codziennie. A całe życie miałam zaparcia. Natomiast bóle i kłucia nie minęły. Męczą te sztywnienia lewego boku, plecy i czasem prawe podżebrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido-Ja w czwartek tez mam kolejnego gastrolog a, oczywiście prywatnie,tez się zastanawiam czy ma to sens, 150 zł nie wiadomo ile minut mi poświęci i pewnie powiem to co reszta. Naprawdę zastanawiam się czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę powtórzyć badania krwi moczu i chyba zrobię bad. kału na elastazę ale to wszystko prywatnie bo nikt mi nie chce dać skierowania wszyscy lekarze gastrolodzy i interniści twierdzą że jestem zdrowa bo bad. nic nie wykazują :((we wrześniu mam ponowne usg 3D na te polipy to poproszę o dokładne obejrzenie trzustki o ile będzie widoczna mam nadzieje że tak i niczego się nie dopatrzą...ale to też prywatnie.....i tak się bujam już przeszło 2 lata z tymi bólami i nikt nie wie co to za cholerstwo jest a ja już czasami mam serdecznie dość i chcę żyć normalnie. Dziś znów włączyłam do posiłków Kreon po 2 kapsułki 10 000x2 żeby wyciszyć tą trzustkę bo po tym weselu i piwie boli jak cholera...:-(( nie tknę już żadnego alkoholu....bo bebechy chce rozwalić....:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra ja od roku jestem na Kreonied do głównych posiłków mimo żadnej diagnozy, ze względu na podwyższone amylazy plus bole. Dzis zapytała mnie czy jestem na kreonie, ja ze tak, ona ze to dobrze, nie zaszkodzi a odciąża. Dzis tez mnie boli prawa, lewa i żołądek na środku plus wlasnie uczucie jakiegoś odrętwienia z lewej strony .. Jakby cos uwięzło ...., dlatego dzisiejsza diagnoza ZJD mnie zdziwiła... Jelita w górnej części brzucha? i zeby tak dawały popalić? Zawsze myślałam ze w dole brzucha...Hmmm Ja nie tknęłam alko od czerwca zeszłego roku... Tak sie przeraziłam trzustka ze stwierdziłam ze nie bede ryzykować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido....ale jest choć troszkę lepiej jak bierzesz kreon ( jak duże dawki stosujesz?) ja chyba chciałam się upewnić jak trzustka zareaguje i mam za swoje wszystko się nasiliło...:-(( a chyba z 2 lata nie tknęłam alk. i teraz już nawet na niego nie spojrzę...bleee można się po nim przekręcić na własne żądanie...naiwna chciałam wierzyć diagnozom stawianym przez lekarzy że to nie trzustka, więc jeśli nie ona to co spowodowało takie nasilenie bóli....:-(( pomału tracę nadzieję że to coś innego.. Dziś jeszcze dodatkowo mam jajeczkowanie i jajniki ból rozrywa....:-(( ogólnie ciężki ten dzień. Proszę Boga żeby jutro było lepiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra czy masz chore jelita, żołądek czy trzustkę zawsze alkohol nasili ból, bo działa drażniąco na układ pokarmowy. Do tego nawet zdrowy człowiek jak nie pije często będzie się fatalnie czuł nawet po małej dawce. Do tego na 100 % już pijąc miałaś nerwa co będzie jutro. Sam ten fakt już wywołuje ból brzucha. Natomiast ogólnie cokolwiek się ma nie tak z układem pokarmowym powinno się od alkoholu trzymać z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biore teraz Kreon 2x10000 do 3 głównych posiłków, czyli razem 60000 dziennie. Szczerze mówiąc Kreon nie przynosił ulgi... Pierwsze dolegliwość lipiec 2014.. Poprawa lekka dopiero po Ok pol roku, kilka miesiecy spokoju i powtórka z rozrywkiDlatego bardzo mozliwe ze to jelita, u mnie amylaza podwyższona ciagle wiec lekarze każą mi brać Kreon. To wszystko porąbane jakieś. Takie osoby powinni kłaść do szpitala, robic dokładna diagnostykę i wypuszczać z konkretna diagnoza, a nie takie p...... Kotka za pomocą młotka. Byłam juz u 3 gastrologów. Nawet mimo podwyższonej amylazy nie sa w stanie nic powiedziec bez zmian w obrazie... Ja mam czysto i sie z tego ciesze bardzo, ale nawet osoby mające jakieś niewielkie zwapnienia w trzustce nie zawsze wyrokują o PZT ..... Tsk wiec suma Summarum .... Nic konkretnego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, byłam u rodzinnego,dostałam skierowanie na krzywa cukrowa i badanie kału, ale niestety na NFZ u nas nie ma ani kału na resztki a tym bardziej elastaza trzustkowe w kale,rąk to jest na wsi.... Ten kal na resztki Sb zrobię bo to 11 zł kosztuje,niestety elastaza w kale 160 zł, masakra nie stać mnie na to badanie póki co lipaż i amylazy mi nie dał stwierdził, że robię to tak często ze nie ma sensu... nie wiem,może też zrobię Sb to prywatnie... reasumując super,dalej guzik wiem.....zastanowił się jednak na tych resztkami w kale i takiej luźnej konsystencji kału, biegunek nie mam zaparcia częściej, stwierdził że to może być jakaś nietolerancja pokarmowa, że może nie trawie skrobi, fruktozy, glutenu itp......mówił coś o celiace. ... niestety w moim rejonie szczegółowych badań odnośnie trxustki nie robią, mogę o eus zapomnieć. Obiecał jednak porozmawiam w mojej sprawie z ordynator em szpitala u nas gastrolo logiem, że może on mnie pokieruje gdzieś na Śląsk w celu diagnostyki. ... Boże mam nadzieje,ze coś się ruszy w tym kierunku?.. ps stwierdził, że na bank nie pzt,bo coś by było w krwi lub na zdj obrazowych, mówi, że mogę mieć coś z enzymy mi trzustkowymi, źle ilości, niedomaganie? Coś takiego?ktoś rozumie?bo ja nic,acha i tradycyjnie jelita...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus badanie na resztki nic Ci nie da. Ja robiłam ich kilka i za każdym razem wychodziły to tłuszcze to skrobia...itp. Raz tak raz inaczej. Jeśli masz problem z trawieniem zawsze coś wyjdzie. Mi lekarka powiedziała, że to zupełnie normalne. A przyczyn resztek w kale jest milion... od złej pracy jakiegos narządu do nietolerancji pokarmowych czy też hormonów. Nawet specjalne badanie z dobowego pomiaru tłuszczu nie jest miarodajne dla trzuchy. Bo też o problemach z jego trawieniem świadczy np przerost bakteryjny jelita cienkiego czy celiakia...albo nietolerancja fruktozy. Oczywiście koszt tego badania mały więc z ciekawości możesz zrobić, ale na tej podstawie żaden lekarz nie da Ci nic więcej... Jedynie elastaza w kale ma sens bo dotyczy trzustki i ilości wydzielanego enzymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Megii,nie nie chudnę, może kg od 2 mscy, ale to chyba stresu? ... Cena elastazy w kale mnie przeraziła. ....,kurcze często jest tak,ze człowiek sam musi się diagnozowania a tu takie ceny.....to chore. ....,mi tej elastaze to nawet w szpitalu nie zrobili wojewódzkim ma dodam, że 2 razy leżałam na gadtrologiii. ...porażka jakąś Narazić nie robie tego badania, poczekam, mój rodzinny jest słowny i wiele mi już pomógł załatwić, wiec zobaczymy czy i tym razem coś mu uda się wskurac,w przyszłym tygodniu coś będę wiedzieć. W piątek mam tą krzywa cukrową, zrobię ten kal bo mam na fundusz i to na resztki zrobię za te 11 zł, myślę nad lipa za i amylaza,czy to ma sens,początkiem czerwca sprawdzałam. .. W I piecie zastanawiam się nad tą nie tolerancja,np laktozy, f rutyny cxy skrobi,dziewczyny jak to zbadać. ,? Ale z 2 strony jakby to coś z tego było to pewnie od dziecka od małego ,a nie od roku! .?co sądzicie. ? Jutro ortopeda na NFZ, ciekawe czy zleci mi rezonans piersiowego, ma zdecydować po wyniku rtg Dziewczyny co rodzinny miał na myśli, mówiąc że to może być niedomaga nie jelit, trxustki, że czegoś jej brakuje q czegoś za dużo, kurcze ja wgl go nie zrozumiałam,coś o enzymach bylo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi lekarz na początku w szpitalu kazał kupić test na elastaze w aptece, koszt podobno ok 150zł. Zdziwiłam się bardzo bo nigdy o takim nie słyszałam. Jednak po moich krzykach stwierdził że zrobią mi w szpitalu . Wczoraj dowiozłam kał do badania, a pani pielęgniarka kazała mi chwilę zaczekać. Po ok 20 minutach wyszła do mnie i powiedziała że wynik w normie. Ależ mnie wmurowało. Pytam się jak to przecież na wynik czeka się ok miesiąca, a ona że teraz mają szybkie testy paskowe. Po powrocie do domu obdzwoniłam kilka aptek, dziś byłam u onkologa i nikt nie słyszał o takim teście. W żadnej aptece nie jest dostępny. Mam wrażenie że ten test to wielka lipa, tym bardziej że pani pielęgniarka nawet mi go nie pokazała, nie podała mi też żadnych norm, poprostu powiedziała że wszystko ok. Jakoś mam wrażenie że mnie oszukali z tym badaniem żeby się mnie pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele to jest jakiś szok Anett..... za co oni nas mają. ....,tragedia jakas! Ja juz nie mogę z ta służba zdrowia,to jest jakaś paranoja. Nie wiem, jak nie będzie szans nic załatwić przez tego rodzinnego pewnie w przyszłym mscy wyskoczymy ze 160zl i zrobię ta elastaze w kale chociaż bardzo mi się to nie uśmiecha. No ale to 160 zł, a nie 1500 czy 2000 bo tyle kosztuje eus. .... Dziewczyny, tylko czy to jest wiarygodne i konkretne badanie? Czy jeśli w nim wyjdzie cis nie tak,to już będzie wiadomo, że to problem trzustki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też się zastanawiam na ile jest to wiarygodne badanie. Na naszym forum pisała kiedyś Gosia, której to badanie wyszło grubo po niżej normy, a lekarz jej powiedział, że to nic nie znaczy. I weź się tu człowieku lecz i to jeszcze za taką kasę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki . W związku z moim schudnięciem musiałam nabyć nowe ciuchy na lato. Niestety okazało się że muszę ubierać się w *SMYKU*, bo wszystko na mnie wisi:( Także w szafie mam kolekcję na 10-13 lat. Zawsze chciałam mieć córeczkę i kupować jej ładne ciuszki, córeczki nie mam, ale ciuchy są:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anett,jesteś za pewne drobniutka,sliczniutka kobietka, pamiętaj wszystko co małe jest piękne i wszędzie się zmieści. ...tak mi mąż powtarza &#9786* Ja mam 155 cm i ważę 49 kg, tez jestem raczej drobna,i podobno nie wyglądam na tyle ile mam!Mój mezus kochany za to 19 0cm i waga 97 kg, także tez wyglądamy śmiesznie, Ja dodatkowo mam wydety,,brzuszek i sadelko na nim,gastrolodzy ostatnio stwierdzili,ze osoby z pzt są wychodzonie a u mnie wisi na brzuszku sadelko!myślałam ze gościa udusze bo jak robil mi usg to mnie bezczelnie w to moje sadelko mocno uszczypnal, miałam zaczerwienienie! DZIEWCZYNY odnośnie tego brzucha,mój jest wiecznie wzdety, wypiety,nabrzmialy, napompiwany, już nie raz słyszałam sugestie,który msc,albo komentarze typu gratulacje.... Czy tak macie jest tak przy chorej trzustce!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Anett ja dziś pochłonęłam picce, dużo surowych warzyw, i 2 gofry z nutella, bita śmietaną, malinami i ananasami ,niebo w gębie, Boże nie myślałam że żarcie może mi taką przyjemność sprawić Byłam w gości u mojej chrzesniaczka a ona takie smakołyki zrobiła A teraz tez czekam co będzie, boje się co nic przyniesie, acha jeszcze pół redsa łyknelam. ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś mój brzuch w zasadzie jest wklęsły. Mi jak robią usg, to śmieją się że wszystko widzą na wylot. Zdarza się jednak, że jak mam wzdęcia to brzuch mam jak piłeczkę, a przy tym okropne bóle jelit. Czasem robią mi się tak jakby guzy, to chyba jelita mi się skręcają i wtedy się zwijam i ryczę. Niestety ja mam 160 cm i 45,5kg, chodząca anorektyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×