Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedział mi internista,ze nie mam żadnych objawów chorób trzustki!!! Bole które mam mogą być spowodowane tysiącami innych dolegliwości. ... Nie chudnie, nie mam biegunek, żadnych odchyleń w badaniach krwi, ani w tk ani w usg. powiedział, że w moim przypadku, nie ma żadnych wskazań abym poszerzają diagnostykę trzustki..... I co Wy na to?jestem w dupie,brzydko mówiąc. . Od tyłu mscy boli mnie lewy bok,doszły plecy od msc a gdzieś i nic, nikt nic nie wie, piepsze głupoty Nie mam siły do chodzenia juz po lekarzach i zebrania o badania o diagnozę, nie mam siły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zmiany w usg: trzustka o obnizonym echu i gruboziarnistej echostrukturze i amylaza w moczu lekko podwyzszona, we krwi amylaza i lipaza ok. W pozniejszym bad w moczu tez pk. Bad mri + mrcp zmian w trzustce nie wykazalo.nawet przy watpliwym usg nie dostalam skierowania na eus i gastrolog mnie olal i to nie jeden. Wiec dziewczyny nie zadreczajcie sie, wszystkie bad macie w normie wiec odpusccie sobie! Wyjdzie wam to na dobre... Buzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka kobietki moc dzisiaj taka cisza? Wszystkie daliśmy na luz?u mnie miało tak być, obiecałam Sb jak wstałam ,ze dziś i jutro nie wchodzę na forum,nie czytam neta, nie nakręca się, i nawet się udawało, dopóki po południu nie złapało mnie mega klucie w lewej części brzucha,mega Wypiłam herbatkę z kopru włoskiego, przeszło póki co, mam wzdecia duże, nie mogę się jednak załatwić to 3 dzień już bez kibel ka i nr 2&#9786* Kurcze baby powiedzcie jak bola jelita? Czy to jest klujacy bol, plecy dzisiaj ok,dużo lepiej, mam 3 masaż za sobą ,mgr która mnie masuje ma cudne ręce, 35 lat w fachu, czuć od razu &#9786*.Jeszcze szyny mi na piepsze trochę, łapie mi go sztywnej ale jest lepiej, czuje ze będę musiała Sb częściej na masaże pozwolić. Nie wiem czy to ta trzucha durna,czy jelita? Stwierdzili mi ibs, ale to stwierdzają prawie wszystkim,za gięcie przy sledxiony tez mam, czy z tad mogę być te bole i klucia?Która mądra w tym temacie, ps tęsknię za Wami,piszcie coś jak mija sobotka, jak się macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo koleżanki, hallo,mam nadzieje,ze cisza oznacza lepsze dni i poprawę nastroju! U mnie tak sobie,trochę się budzilam w nocy,troszkę mnie klulo w boku,ale plus jest taki ,ze 1sze co zrobiłam po przebudzeniu to poszłam na kibel i udało się załatwić, ufff 3 dni mnie trzymało sorry,opiszę trochę jak to wyglądało, najpierw twarde boki z 3 szt, potem już luźnej, kolor taki miodowy tego luźniejszego i widać jakieś resztki typu ziarna i skórki z owoców. Wiecie ja jem bardzo dużo owoców, uwielbiam je, surowe oczywiście, ale jeśli yo trzustka to chyba niewskazane, co? Kurde,mnie wykończyć ta niewiedza, wykończyć mnie, gastrolodzy ci 2 u których byłam ostatnio powiedzieli,ze mam jeść 5,6 posiłków dziennie chyba małych, ale wszystko bez wyjątku na co mam ochotę! Czujecie to, przecież ja juz przy samym stwierdzonych refluksie i przepuklinie wiem jak bardzo mi szkodzi mięta, czekolada,czy sok pomidorowy który uwielbiałam a tu takie coś, wykończenia się ta nie wiedzą. .. dziś jadę na 25 urodzinki brata,jak znam mamę będzie mnóstwo smakołyków, ja póki co unikam tylko smażonego i pikantne, oraz wzdychajacy. Pa,pa czekam na wiesci kochane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus16, jeśli to jest trzustka to raczej owoce bez skórki, choć to po ozt i przy bardzo chorej trzustce a taka by wyszła w badaniach. Natomiast jeśli to jelita to surowe owoce są zakazane, tak jak i warzywa. Często na tym forum pada też pytanie czy jelita mogą tak boleć...Spytajcie tych co mieli kolonoskopie na żywca. Chyba Anet miała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Meggi, fajnie,ze chociaż Ty dalas znaki życia dzisiaj&#9786* Ja kochana tez miałam kolonoskopie na żywca. ....,trwała 26 minut z czego 4-5 myślałam, że słona, wiec chyba tak źle nie było? ...?co !? Wiecie,co jest najśmieszniejsze? Byłam na tym oddziale 2 raz,1 szy pół roku wcześniej z pogotowia z innymi dolegliwościami ale już wtedy mnie sporadycznie pokluwalo w tym boku,lekarze jak mnie zobaczyli nie wiem czy mnie poznali czy co ale słyszałam jak na wizycie rzucali hasła może przyszłam na roczny przegląd. .... Stwierdzili,ze to tylko zaburzenia czynnosciowe przewodu pokarmowego,ze jestem rozhisteryzowana i nie mam wgl progu bólu. ..a potem zrobili i gastroskopie i kolonoskopie na żywca. ... Cudownie ,prawda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis nadrobilam zaleglosci na forum.Widze ze w piatek byl szczegolny dzien zwierzen.Moj maz w tym najgorszym dla mnie czasie byl mi wielkim wsparciem,ale tez widzialam ze czasami sytuacja go przerastala.Moj najmlodszy syn ,ktory mial wtedy 6 lat ,tez przeszedl jakas traume,zwiazana z moimi ciaglymi bolami ,od tego czasu zaczal sie jakac.Do tej pory jak sie poloze w ,,charakterystyczny,, sposob od razu pyta czy mnie boli.Za to maz uwaza teraz ze skoro mnie zoperowali,to jestem zdrowa,jakby nie rozumial co to pzt. Pika TObie musi byc szczegolnie ciezko,z dala od bliskich.Moja corka od roku mieszka w Niemczech.Niby jest z mezem i coreczka,ale widze jak sie meczy ,jak teskni.Wlasnie w sierpniu wybieramy sie do nich w odwiedziny.Mnie po trzydniowce bolu,wlasnie odpuscilo.POZDRAWIAM WAS CIEPLUTKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 wspomniałaś ostatnio, ze napiszesz nam co Ci lekarz jeszcze mówił*) Wspieraj Córke ile tylko możesz, bo to naprawdę jest trudne. Ja tą tesknote odczuwam najmocniej w świeta, rodzinne spotkania, urodziny, i kiepskich momentach oczywiście. Emigracja jest bardzo trudna, bo daje możliwości ale zabiera też sporo. We wtorek jade na kilka dni do Pl do znajomych na urodziny, już się cieszę, ale z drugiej strony tez strach o to jak się będę czuła. Nastawiam się, że mam coś z jelitem, chce sobie t wmówić, żeby nie myśleć o trzustce*) Mój Maż jest super facetem, ale chyba go to przerosło, brał za zonę wesoła kobiete a teraz ma wraka, to nie działo się z dnia na dzień tylko miesiącami, latami i dziś i ja i on jesteśmy zupełnie innymi ludzmi. Jak to mówią zdrowy chorego nie zrozumie, i niestety to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69, czytam co napisałaś o Synu, musi być bardzo wrażliwy, tak przezywa biedny, my czasem nie zdajemy sobie sprawy jak dzieci w nas czytają, widzą wszystko*( Bardzo fajne jest to co piszecie o Mężach, to że są wsparciem, rozumieją, a Maż Anet tym wysłanym mailem zasłużył na medal*) Miałam dziś sporo gości, i w patrzyłam na nich i myślałam, ja tez tak chcę, nie bać się, nie czuć bólu, myśleć o pierdołach, w takich chwilach widze jak bardzo choroba zmieniła moje życie*( Jestem w dobrym nastroju, nadal mam bóle, ale staram się o tym nie myśleć, wyrwać się z tego, chcę najnormalniej w świecie znowu żyć*))) Życzę tego i Wam*)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pika,fajnie piszesz&#128518* Mamy dużo wspólnego ,myślę podobnie jak Ty,droga koleżanko, mój mąż poznał mnie 18 lat temu,jesteśmy ze sobą 17 lat,a 5 po Ślubie dopiero. ...,mąż też brał za żonę inna kobietę, już Wam pisałam, pełna energii, optymistą, wulkan energii i pomysłów a teraz. ...dokładnie Pika,ma w domu wraka. .....w całym tego słowa znaczeniu Ale wiecie co myślę, trafiliśmy na cudownych facetów, wiem,ze ich to na bank momentami przerasta, kogo by nie przerosło, ale są z nami ,wspierają, kochają, trwają przy nas, choć czasem dajemy nieźle popalić. ... Cieszmy się z tego doceniajmy. ....moglysmy trafić dużo, oj dużo gorzej i co wtedy by było? Choroba a do tego mąż np pijak, damski bokser,tyran?? Dziewczyny czuwa przy nas aniołek, dał nam takich facetów ,walczy dla nich ,dla dzieci Wy kochane ,te które macie dzieci, walczmy i wspieramy się nawzajem&#9786*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny... Nie było mnie pol roku, poprostu dobrze sie czułam, a teraz powtórka z rozrywki ... Jak trwoga to do Boga. Moze zacznę od tego ze Eus w styczniu wykluczył pzt, zaczęłam wdrażać tłuszcze w małej ilości np do ziemniaków odrobina , na chleb itp... Poczytałam coraz śmielej ale z rozsądkiem czyli bez alko smażonego itp ale np owoce, ogórki lody, krówki, żelki, czasami kawa. Było Ok pol roku, bez większych dolegliwości, ale nadal na kreonie 3x2500.... Lekarka kazała zmniejszyć dawkę ale gdy to robiłam pojawiały sie bole.... Wiec zwiększyłam tłuszcze a Kreon zostawiłam. Od tygodnia mam jazdę bol po prawej i na stodku brzucha, w nocy luz, najgorzej rano przed posiłkiem pieczenie, po śniadaniu po 30 min bol, i uczucie przeszkody w brzuchu, te bole sa po każdym posiłku.Wyniki wszystkie dobre oprócz amylazy trzustkowej ktora jest na poziomie 53 a norma do 53. I tu ciekawostka, porządkując wyniki natrafiłam na wyniki amylazy z 97 roku i zaskoczenie.. Juz wtedy była podwyższona. Faktem jest jednak ze bol jest i trawienie do kitu, zielone stolice itp. A było juz tak fajnie &#128532*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas to ogólnie był nawał katastrof..który po części trwa dalej. Dosłownie plaga. Ja z tym brzuchem od lipca 2014, w listopadzie mąż dostał paraliżu i okazało się, że ma poważne zwyrodnienie kręgosłupa i kto wie co dalej. Leżał plackiem wyjąc z bólu. Non stop tramal z ketonalem. 3 miesiące rehabilitacji i jest ok. Ale niestety on maratańczyk i sportowiec musiał zrezygnować z każdego sportu. A to jego drugie życie i pasja. Zostało mu bieganie i to tylko po lesie lub plaży max 8km i pływanie jako wskazanie lekarskie. Do tego od marca jest bez pracy a były pracodowca nie płaci mu odprawy więc czeka go sprawa w sądzie..a wiadomo jak polskie sądy działają. A kredyt za mieszkanko trzeba płacić. Tym samym poza kichą ze zdrowiem, zmianą trybu życia, jeszcze same minusy na koncie. Także bardzo nam dał w kość los.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie poddajemy się. Tak jak już wcześniej pisałam zaczęliśmy coraz więcej wychodzić do ludzi, bo prawie rok non stop w domu ze strachu, że będzie bolało albo biegunka nie da żyć. W ciągu ostatnich 2 miesięcy byliśmy 5 razy na weselu i 1 raz na chrzcinach i daliśmy radę. Tańce i zabawa do rana. Jakoś wtedy człowiek zapomina o smutku, bólu i jest jakoś raźniej wśród ludzi. Oczywiście zawsze mam pół apteki w torebce tak na wszelki wypadek i patrzę co jem..ale czas mija inaczej. Weselej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie Mido*) przykro mi, że bóle wróciły, trzymam kciuki, żeby się uspokoiło*) Meggi, współczuję tyle niedobrych rzeczy naraz*( jak to mówią jak się wali to na całej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mido, my się jeszcze nie znamy. , Poczytasz kilka wcześniejszych stron to dowiesz się czegoś więcej, ogólnie cierpię mam bóle, badania dobre,lekarze mają mnie w d upie. .zwalająć qszystko na kręgosłup, nie mam szans na eus w ramach NFZ, na prywatny mnie nie stać, nie pracuje, siedzę od roku w domu,wycofała się życia towarzyskiego, ból towarzyszy mi codzień ANIE wiem co robić, gdzie się udać, nie wiem co mnie boli,diagnozy różne, a to ibs, a to przepuklina rozworu przelykowego, refluks,zoladek z nadzerkami. ...tylko czy czegoś nie przegapili?boli w lewym boku,boli pod zebrami,bola plecy kregoslup cały odcinek Mido mam pytanie,pisze amylaza trzustkowe norma 53,kurcze serce ni stanęło bo ja mam amylazy 74 tylko ze norma do 100!i teraz się wystraszył am, o co chodzi, lipa ze mam 30,kurcze dziewczyny co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy któraś ma przepukline rozworu przelykowego, albo tak zagiete jelito w lewym boku?czy to może dawać takie objawy? TYLKO jeszcze ten kregoslup, ależ nim mam inne problemy zobrazowane ,rehabilitantki, ortopeda twierdzi,ze to może dawać te bole,ja jednak w to nie mogę uwierzyć w czwartek mam 3 gastrolog, prywatnie tym razem kobieta,mam nadzieje,ze ona się skupi,zajmie,zainteresuje moim przypadkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus ja mam przepuklinę rozworu przełykowego, do tego GERD stopnia A w skali L.A. z zapaleniem przełyku, oraz zapalenie żołądka. Miałam też helikobacter, brałam antybiotyki na nie, ale jeszcze nie robiłam testu czy się udało wytępić, bo długo brałam ipp. Na gastroskopię chce iść po wakacjach dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Meggi czy spotkałam się z opinią ze te dolegliwości mogą być od przepukliny?A jak z twoim kręgosłupem?czy z nim wszystko ok,nie masz zwyrodnienia, dyskopatia, ucisk ów?bo mi wielu lekarzy powiedziało, że tak może prom7eniuje kregoslup. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecy mnie często bolą, ale nie robiłam w tym kierunku badań. Natomiast nigdy nie miałam urazu czy też krzywego kręgosłupa. Poza ciągłym przestawianiem mebli w domu i chodzeniem wiele lat w butach na obcasie plus praca za biurkiem nie przesadzałam z nadwyrężaniem pleców. I tak muszę udać się do ortopedy i za pewno prywatnie, bo mam już tak mocny zespół cieśni nadgarstka, że mi wszystko z rąk leci to poproszę o skierdowanie na prześwietlenie kręgosłupa. Natomiast boli mnie w dolnej części pleców, tak na wysokości pasa i pępka, więc na pewno nie od żołądka. Od przepukliny rozworu może boleć ale pod łopatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie porobiło sie. Ja na jutro ponownie gastrolog, zobaczymy co powie. Czy dobrze sie zorientowałam? ... Dalej tylko Anet ma potwierdzone Pzt? Agus poprostu oznaczałas amylaze ogólna, oznacza sie tez trzustkowa amylaze norma lab jest do 53, ja ja mam albo lekko podwyższona albo na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć z tym kręgosłupem to jest dziwnie. Mój mąż jak zaczęły się problemy z plecami myślał, że to przeciążenie od biegania, bo najpierw drętwiała mu łydka, potem udo i cała noga aż do pośladka, a okazało się, że to od zwyrodnień w części lędźwiowej. A trwało to miesiąc zanim poczuł w plecach i już nie mógł ani siedzieć ani chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×