Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Aguś nadrabiam czytanie forum z dzisiejszego dnia bo trochę się uzbierało a w ciągu dnia nie miałam kiedy bo dużo spraw do załatwienia, ja dziewczyny zauważyłam że jak zjem dużo błonnika np. płatki owsiane ( górskie) oczywiście gotowane na wodzie z dodatkiem gruszki, daktyli, posiekanych pestek z dyni i wiórki kokosowe bardzo smaczne ( przepis dostałam od dietetyczki ale niestety często po nich mam wzdęcia, bulgotania, przelewanie się, kolki z bólem brzucha aż często biegunka z niestrawionymi resztkami z tymi płatkami...więc może za dużo błonnika??? Sama nie wiem...wyjechałam na kilka dni nie jadłam tych płatków i nie miałam biegunek i tego cholernego bulgotania...często też szczypie mnie obok pępka raz z lewej raz z prawej strony ale najbardziej dokucza ten lewy bok pod żebrami no i plecy na całej długości ale najbardziej lędźwiowy aż wchodzi w pośladki i promieniuje w nogi często też szczypie pod łopatkami lub pulsuje na całej szerokości w połowie na wys. żołądka, często też swędzi-szczypie skóra lub bolą jakby żyły w nogach i rękach i nie uwierzę do cholery że to na tle nerwowym...:-(( bo po tylu badaniach już dawno by przeszło jak inne objawy które występowały parę lat temu i po dobrych wynikach ustępowały jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś jak będziesz u lekarza to lepiej nie mów o wszystkich badaniach które miałaś robione bo z własnego doświadczenia wiem że ponownie nie będą chcieli dać na nie skierowania. Mnie też bolą cholernie nogi i ręce włącznie z palcami więc dostałam skierowanie do reumatologa. Rzygać mi się chce na samą myśl że znowu mam latać po lekarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anett, wiem już coś o tym,kilka razy spotkałam się już z opinią, że za niedługo będę najbardziej przebadany pacjentem w Polsce. ..... Wiec teraz nawet nie mowie,nie przyznaje się jakie już badania miałam ,Anett tamte badania od reumatoidalne to co innego pid innym kątem, a tak wgl to reumatoidalne i powtórzenie badania to mnie chyba czeka,też rzygam na samą myśl, że znów mam chodzić, opowiadać, tłumaczyć i błagać o pomoc, a oni tylko ciągną kasę jak mogą. .. Mirra,mi też ciężko uwierzyć że to nerwy i kregoslup,nie wierzę w to,ale z 2 strony trochę tematu nerwicy liznelam i zdałam Sb sprawę jakie ona robi spustoszenie, masz bardzo podobne objawy do mnie,bardzo.Przypomnij proszę jakie robiłaś badania i jaka masz diagnozę do tej pory,sorry duże tego na forum i się gubię. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus16... Z wykonanych badań: Badania krwi i moczu na amylazę, lipazę, pełna morfologia, badanie kału ogólne ( stwierdzono odczyn zasadowy) nie wiedzą co jest przyczyną, badanie moczu- ok brak podwyższonej bilirubiny, badania genetyczne na celiakę i alergie pokarmowe- wykluczone, badanie n podwyższoną homocysteinę- w normie, tomograf komputerowy jamy brzusznej z kontrastem ze szczególnym uwzględnieniem obrazu trzustki- ok poza dodatkową małą śledzioną bez wpływu na zdrowie i z lewej strony kolankowo zagięte jelito- twierdzą że również bez wpływu na funkcje jelit, usg brzucha chyba z 10- razy w tym 2-raz w obrazie 3-D i tu stwierdzono 2 polipy ok 1cm na woreczku żółciowym pozostawione do obserwacji następne usg 3D we wrześniu, wizyta w szpitalu ns oddziale wewnętrznym prześwietlenie jamy brzusznej, ponowne usg brzucha, bad.krwi. moczu, gastroskopia wykazała rumieniowe zapalenie błony śluzowej żołądka- przeleczone, kolonoskopia wykonana nie w całości tylko 3/4 ze względu na bardzo silną reakcję bólową- robili mi na żywca- jakaś masakra, wykonano mi przeciwciała na cały panel wątrobowy wyszedł ok, baf. kału na pasożyty wykazały lamblie- przeleczono. To już chyba wszystkie Bad. związane z brzuchem bo wcześniej mnóstwo innych bo serducho mocno szwankowało i męczyłam się z potwornymi arytmiami i tachykardią ok 2 lat kardiolog leczył mnie prywatnie i mnóstwo badań również w szpitalu, stwierdzono wrodzoną wadę tzw. wypadanie płatka zastawki mitralnej- wada silnie pobudzona na tle nerwowym po braniu leków- blockerów, kroplówek, magnezu, potasu i innych + antydepresanty od psychiatry- dolegliwości ustąpiły. Póżniej torbiele na jajnikach i znów leczenie hormonami- ustpiło później bardzo silne bóle i zawroty głowy- wylądowałam na neurologii- tomigrsf komp. głowy nic nie wykazał tylko bardzo niski poziom potasu dostałam w kroplówce dożylnie i do domu. Było tego dużo i ciągle coś a teraz od ponad 2 lat ten brzuch i nie przestaje mimo diety ziół itd...załamka mam dość..:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się czepiam tej myśli, że to jelito, bo już nie wiem co wymyslić. Czuje się kiepsko od 3 dni, bóle przez cały dzień, zaczyna mi brakować pomysłu co dalej*( czekam na konsultacje w Pl, bo tutaj już nie mam gdzie isc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czytałam dziś na jakims forum wpis dziewczyny i cos mnie zaciekawiło, zagiecie sledzionowe - mam taki objaw ze jak jem mniej i takie rzeczy z błonnikiem, np. teraz jak pije sporo kefiru bo mam okropne zaparcia, to czuje gorsze bóle, a jak się najem np. białego pieczywa i mam pełny brzuch to mniejsze bóle, tak jakbym nie miała już miejsca w brzuchu i mniej mam bólu. I wlasnie ta dziewczyna opisała taki objaw ze podobnie ma, i postawili jej diagnozę ze ma za dużo gazów w tej części jelita i jak jelito ma dużo miejsca tp boli, a jak jest wypełnione to mniej. Podobno ma to przyczyny w anatomii, lub może mieć podłoże w stresie, przydatne badanie to rtg wypełnionego jelita, zebby zobaczyć jak się rozciąga. Miałyście takie badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,ładny dzień się zaczyna, a ja znów jakoś gorzej, kiepską noc miałam. .. Nie umiem Sb znaleźć miejsca, wygodnej pozycji, bo jak nie boli kregoslup to znów lewy bok!nawet melisa nie pomaga w nocy,teraz się obudziłam i od razu czuje szczypanie, gniecie w boku. Żyć się nie chce, wstawać się nie chce,beznadzieja. Żyje chyba tylko dla męża, dla niego wstaje zaciska zęby, staram się choć trochę uśmiechać, ogarniać dom ugotowac obiad, a czuje się fatalnie, beznadzieja. Najgorsze dziewczyny to to,że ha juz straciłam nadzieje ze mnie ktoś zdiagnozuje i ze mi to przejdzie, że przestanie bolec MIRRA miałaś bardzo dużo badań, ja myślałam, że ja miałam dużo, ale się myliłem, nie miałam ani połowy tych co ty na brzuch i układ pokarmowy.Uważam wiec ,ze gdyby cokolwiek było z trxustka, w którymś badaniu coś by było, jakikolwiek ślad, choćby z krwi,z enzymów, coś w tk, myślę, że o trzustke możesz być spokojna kochana. Pika nie miałam badania związanego ze śledziona.Też o niej kiedyś myślałam, nawet powiedziałam któremuś lekarzowi, że to może śledziona na co otrzymałam odp ze ona nie boli! Mi do głowy przychodzi jeszcze dwunastnica.. Czuje ze dzień będzie ciężki, będę się męczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus16 mam tak jak TY ze codziennie wstaje ja wlasciwie dla corci mojej... byl taki moment, ze nie mialam sily wstawac... :-( najgorsza jest czasem jakas strata nadziei, ze ktos zrobi porzadna diagnoze ( w poniedzialek mam nadzieje ze przyjma mnie w koncu na kliniki.... we Wroclawiu i cos sie okaze a nie wiecie moze czy mozna zrobic te badania na Autoimmunoogiczne zapalenei trzustki w Diagnostyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F łowi wydaje mi się ze można, Wiem,co przezywasz kochana,mam to samo.Serce mi pęka jak widzę szczęśliwe rodziny, młode matki, małżeństwa z dzieciakami, poprostu beczec mi się chcę Ją nie umiem się jyz cieszyć życiem, nie umie się nawet już śmiać. ...bezsens Flowi przyjmą Cię, porobia badania, masz przynajmniej jakaś szanse na diagnozę, że mną gorzej. .gastrolodzy nie widzą poważnego problemu,jyz mnie nie połóż na oddział, bo po co? Musze czekać i trwać w bólu tylko na co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus, miałam na myśli jelito, w odcinku gdzie lezy sledziona, jest zagiecie jelita, i o tym myślałam , podobno ten odcinek często daje objawy bólowe, tylko nie widze związku z bólem pleców*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy,no tam mam zagiete jelito grube....,ale tak jak pisałam wcześniej, jak powiedziałam kiedyś lekarze przy bólu, że mam ibs i zagiete jelito wymiana mnie,ze bez przesady ale jelita takich boli jie dają, wiec.... Pika a Ty jaka masz diagnozę postawioną, jeśli wgl?i jakie badania za sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika,miałaś kolonoskopie? Mi właśnie po niej powiedzieli, ze mam długie i po zawijam jelita,i właśnie pod lewym zebrem jelito grube jest mega zagiete,nawet doktorek mi to pokazywał, ale jakoś mi się nie chciało patrzeć. ..,.kolonoskopia na żywca. .. Wiesz,ja to potraktowałam z niedowierzaniem, wydaje mi się ze powiedzieli mi to na odczepne! A ibs to podobno mówią zawsze, jak nie wiedzą już co wymyślić Dziewczyny co to bole czynności owe przewodu pokarmowego? Jak Wy to rozumiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus, jelito może dac mocne bóle, bo jak się rozdyma do uciska, z czasem może powstać dysfunkcja jelita w tym miejscu, wiec może to jest jakiś trop u Ciebie*) Ja miałam 3 gastroskopie, 2 kolonoskopie, 2 tk, 6 usg, 1 eus, pełne badanie płuc, badanie ortopedyczne, badanie na nietolerancje laktozy, badania krwi, wszystko ok, poza powiększoną wątrobą i trzustką, brak przyczyny bólu. M69 a ketonal Ci pomaga? ja teraz biore nimesil w granulkach, i tak myślę o ketonalu ale lekarz mi nie chce dać*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja właśnie mam problem z tym zagięciem śledzionowym...z tym, że to miałam zawsze. Zbierają mi się tam gazy i powstaje ucisk i ból. Najczęściej rano przed toaletą albo jak długo jestem na czczo. Pomaga głównie wypróżnienie ale też solidna dawka espumisanu czy herbatki koperkowej. Czasem też ugniotę w boku się mocno ( tak od lewego podżebrza w stronę boku ) i czuje jak przepychają się te gazy...jakby pcham je dalej i jest lepiej. Pisałyście też o błonniku. Ja mam katastrofalną tolerancję tego niby zbawiennego produktu. Z początku moich problemów jelitowych( jakieś 20 lat temu )...moje zaparcia próbowałam leczyć błonnikiem...bo tak nawet lekarze mówią...że pomaga...brałam colon c, jadłam płatki i otręby itp. Efekt był tragiczny. Zaparcia totalne. Do dziś tak mam. Błonnik mnie zapycha i powoduje okropne uczucie ciężkości. Mimo, że uwielbiam produkty ziarniste czy ryż muszę bardzo bastować z ilością. Na zapalenie żołądka też piłam siemię lniane, ale już jakiś czas temu przestałam. Najpierw miałam po nim gigantyczną ilość stola ( przepraszam za opis )...przez co w ciągu 2 tygodni pojawiły się u mnie hemoroidy. Potem było lepiej ale i tak czułam pełność po tym siemiu. Bez niego mi znacznie lepiej. Także ten niby zbawienny błonnik nie zawsze jest zdrowy, bo czasem jelita go po prostu nie trawią a wtedy gnije nam w jelitach, powoduje gazy, wzdęcia i rozpycha brzuch. Myślę, że ogólnie przy problemach gastrycznych błonnik obciąża układ pokarmowy.. może przy okazji wizyty u gastrologa warto o to zapytać. Ogólnie wciąż uczymy się co nam służy a co nie. Do tego organizm się zmienia więc trzeba być czujnym. Ja teraz z wielkim strachem zabrałam się za czereśnie, które uwielbiam ponad wszystkie owoce..a nawet na zdrowy brzuch mama zawsze mówiła: dziecko nie przesadzaj, bo będzie brzuszek bolał...i o dziwo nic. Czułam się super, mimo zjedzenia solidnej ilości. Oczywiście zaczęłam od kilku sztuk. Natomiast po 2 morelach, które są w sumie dość delikatne, po 3h flaki to mi chyba lambadę tańczyły. Widać to były gołym okiem...jak się tam rusza wszystko. Lokalizacyjnie był to jawny bunt jelita cienkiego. Ogólnie patrzmy, uczmy się i unikajmy tego co nam psuje samopoczucie od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika droga koleżanko, dżiekuje za wsparcie i pocieszenie &#128512*wierz mi bardzo bym chciała by to było tylko zagięte jelito,tylko,ze mi ten ból towarzyszy non stop tylko z różnym nasileniem,kluje szczypie naczczo,w nocy,w dzień, o każdej porze,wiec wątpię. .. Pika widzę, że masz bardzo dużo ważnych badań, miałaś nawet to najważniejsze eus, którego ja na NFZ na bank się nie do proszę, a prywatnie mnie nie stać, wiec myślę, że gdyby to było pzt to już byś miała kochana diagnozę. W którym badaniu wyszła powiększona trzustka i wątroba, i kiedy? piszesz także o problemach ortopedycznych? Jakie one są! Możesz dokładniej opisać? Może u Cb bole plecow to poprostu oddzielna bajka i sprawa tylko kregoslup owa, a brzuch to ta powiększona trzustka czy wątroba? Jakie masz teraz dokładnie dolegliwości i gdzie boli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus mam takie dolegliwości jak wiekszośc nas*) bóle lewej trony brzucha, bóle pleców między łopatkami*( Trzustka i watroba jest powiekszona w usg i tk, eus . Lekarze mówia ze powiększenie nie daje takich objawów i tak bolec nie może. Teraz mam stały bóle w lewym nadbrzuszu, uczucie napięcia, naciagniecia wszystkiego, biegunki mam sporadycznie, za to straszne zatwardzenia. Dodatkowo choruje na niedoczynność tarczycy, pco, Hashimoto, i ta diabelna nerwice*) Mam prawie 2,5 letnia córke i za każdym razem jak się schylam do niej to czuje ucisk w lewym boku, jakby cos tam zapuchło i przy skłonie uciskało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika,mam tak samo jak się schylam, zwykle domowe obowiązki odkurzanie ,mycie zajęcia gdzie jestem schyłku a wywołują dyskomfort i ucisk taki jak Ty opisujesz. Czy robiłaś badanie na autoimmunologiczne zapalenie trzustki?pytam bo Hashimoto zapewne wiesz ,ze to choroba autoimmunologiczna,ostatnio czytałam ze jeśli autoimmunologiczne dotknęła jednego narządu jest wielce prawdopodobne ze tym schorzeniem są dotknięte inne narzady,to choroba ogolnoustrojowa, która wytwarza przeciwciała przeciw zdrowym tkanka i je niszczy, pytam bo sama się jej boje,a jej temat już się w moim przypadku przewinal. MASZ SENS ŻYCIA, masz córeczkę, bądź silna dla niej, tak Sb czasem myślę, może gdybym i ja miała dziecko,zaczęła bym walczyć z tym czymś co mnie dopadło. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kobietki,ze Wy prawie wszystkie macie mnóstwo szczegółowych badan.Chyba tylko ja i Mirra nie mamy badania eus, Mirra ma szansę ze jej zrobią teraz w szpitalu jak się położy. Dziewczyny polecą Wam książkę Jerzego Zięby *Ukryte terapie*,poleciła mi ją moja neurolog. OD razu mówię, że Was z szokuje, cały świat medyczny odwraca do góry nogami,i kłamstwa którymi nas lekarze i koncern farmaceutyczny karmi obnaża. Jeszcze jej nie mam,ale oglądam na youbtube filmiki z prof Zięba. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałam ją i byłam na jego wykładzie. Chyba prawda jest po środku. Na pewno koncerty nas ostro mają w nosie i chorowanie to dla nich pełna kasa. Natomiast multum przykładów, które Zięba podaje to wyjęte z prac naukowych konteksty wpasowane w teorie. Niewątpliwie na temat wielu chorób lekarze nie mają pojęcia i tuszują tylko objaw a nie źródło choroby. A to neverending story w kwesti wyciągania kasy od pacjenta. Także jesteśmy tylko źródłem kasy dla farmacji a nikt normalny prowadzący biznes nie pozbawi się pełnego koryta. Smutna prawda, ale kogo obchodzi jednostka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus16 u mnie nie ma szans na szpital ani na bad. eus chyba że prywatnie ale już mnóstwo badań wykonałam prywatnie więc poszło to już w tysiące zł i na pewno nie wydam 1,5 tyś na to badanie Itak wszystkie usg 3D robię prywatnie a jest to koszt min 200 zł a ze względu na polipy muszę kontrolować woreczek systematycznie i kasa leci, większość bad. krwi i genetyczne na celiakę też robiłam prywatnie bo żaden lekarz nie chciał dać skierowania a to ponad 400 zł. Aguś z tego co czytałam to ktoś inny kładzie się do szpitala, nie ja....ani na następny tomograf a tym bardziej na eus nie mam szans..:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sorki Mirra,w takim razie się pomyliłam, przepraszam, czytam dzisiaj 50str forum i mi głową szwankuje. ..i wszystko się myli&#128522* juz na dzisiaj dość czytania, pokickam wsxystko. JA mam za tydz gastrolog a prywatnie,tym razem 1 sza baba,może to będzie dobry znak?tylko,ze prywatnie nie mam szans na jakie kol wiek skierowania lub badania fuck. DOBRANOC BABY, dO JUTRA,oby było lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś ja na drugi eus dostałam skierowanie na NFZ właśnie będąc prywatnie u gastrologa. Z tym że właśnie ten gastrolog wykonywał eus. Zawsze możesz zapytać czy lekarz do którego idziesz prywatnie może wydawać skierowania na NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet..właśnie przeczytałam ten artykuł o PCBB i muszę przyznać że jest to bardzo ale to bardzo ciekawe i dużo opisanych objawów pasuje do nas kobitki....cholercia może nas dopadło to dziadostwo....ale 1000-krotnie wolę to niż pzt.... Anet jak się czujesz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×