Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Meggi-jesteś wielka&#9786*. dzięki, że jesteś na tym forum,jak Cię czytam, mam wrażenie ,ze mam do czynienia z zajebistym psychoterapeutom. Kochana wszystko to co piszesz to święta prawda,kapitalnie yo ujęła i przekazałas,dziękuję, że Cię mamy,bo to co opisałas do mnie pasuje idealnie,układ głowa ciało i odwrotnie, to moje zaburzenia. Poprawilas mi humor z rana, dziekuje Ci,tym bardziej,ze miałam do kitu noc..niewiem czy wina upału, który mnie ostatnio dobija, czy wina burzy ,która tak szalała, i gradu, ale b.źle spałam i miałam bol w lewym podzebrzu oraz mega bol łba. Wgl ten kregoslup mnie tak boli,ze niewiem w jakiej pozycji się ułożyć by było dobrze ps bardzo się ciesze ze forum się ożywiło,fajnie,ze się mamy ,jest wsparcie i zrozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha dziewczyny jeszcze jedno,sorry,ze tak z rana ale mam pytanie ,właśnie byłam w kibelku.... robie z reguły 1 czasem ale rzadko 2 kupony&#128522*na dzień, czasem z 2 dni wogole, ale martwi mnie trochę kolor,bo jest taki jasny brąz, czasem miodowy,czasem żółtawy.. Sorry za te szczegóły, ale gdzieś na forum czytałam, że ktoś miał podobny problem,czy tym trzeba się martwić? Mam też czasem niestrawione resztki, typu pestki dyni, słonecznika, czasem skórki z owoców, kurcze myślałam, że to normalne, ale nie wiem Sorry,za niesmaczne temat z rana. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś prawdę mówiąc jakoś trudno mi w to uwierzyć. Samopoczucie od rana raczej dobre. W Warszawie cena elastazy dosyć wysoka, bo ok 200 zł, dlatego pewnie nie chcą dawać skierowań. Poszukaj gdzieś w swojej okolicy , pewnie będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mi wchodź w pośladek:-)) łażą te bóle po całym ciele ale najgorsze te plecy.....:-(( chyba też dowiem się gdzie zrobić tą elastaze bo nikt mnie do tej ory na to badanie nie kierował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej DZiewczyny przeczytalam zalegle strony tytul ksiazki podam po poludniu bo gdzies mi sie zapodziala))) ja robie w poniedzialek drugie podejscie do polozenie na oddzial ciekawe czy mnei tym razem przyjma czy znow przesuna np na sierpien :-( Czuje sie roznie waga na szczescie sie zatrzymal ale mam rozne dziwne bole i te plecy tez bola..... ja tez jak wszsycy nakrecam sie na trzustke .... zastanawiam sie czy moje epizody podobnego samopoczucia 12 lat temu i w ciazy wlasnie nie byly spowodowane przez trzustke a nie przez niby zespol jelita drazliwego.... staram sie jednak byc na diecie i jesc gotowane pomaga mi sulpiryd i nospa na bole brzucha .... tak sobie wypracowalam tylko czy takie leki mam brac juz wiecznie tez bym chciala lepiej sie poczuc... pozdrawiam nowa kolezanke *-) ja tez w sumie nowa jestem. Mialam jezcze Was zapytac czy pijecie jakies ziolka ja pije Pancrea czy jakos tak))) i kupilam sobie jakies ziola w nalewce bezalkoholowej Ojca Klimuszki chyba czuje sie po tym lepiej... ale moze to tylko zludzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Jesli chodzi o bole plecow... napisze Wam o mojej koleance, bylam kiedys w WArszawie w delegacji i moja kolezanke strasznie zaczely bolec plecy robili jakies badania i nie wiem ostatecznie stwierdzili (w szpitalu) u niej brak witaminy D3, ona potem b duzo interesowala sie ta witamina i mowila mi jak duzo dolegliwosci powoduje jej brak... wiec moze trzeba zbadac te witamine.. ja biore od 2-3 miesiecy jestem codziennie na sloncu te 20-25 min bez kremu plecy jakby mniej bola....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet, zastanawiasz się czy nerwy mogą dać takie objawy? Nie wiem, ale wiem ze nasza głowa potrafi naprawdę narobić nam strach i tak dopasować bóle, że jesteśmy pewni ze na pewno na cos chorujemy*( moja nerwica kiedyś dawała takie objawy ze neurolog a trybie pilnym zabrał mnie na oddzial, bo poważnie rozważał guza w głowie, miałam tak silne bóle, ze wymiotował i traciłam kontakt na kilka minut, do tego miałam takie bóle, ze leki nie pomagały. Po tk i innych badanich okazało się, że wszystko ok i uznano ze silny stres to spowodował, jak tylko dostałam leki na nerwice po tyg bole odeszły i nie wróciły do dzisiaj. Czasem jak już nie mam sił na radzenie sobie z tym co boli mnie teraz boli, to myślę o tym , że już kiedyś miałam straszne bóle, i okazało się ze to głowa*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ FOWI&#128522*,DZIĘKI za pozdrowionka. Ja biorę leki na refluks I na przepukline rozworu przelykowego, bo to też cholerę i boli.Do czerwca brałam tylko controloc 40, czasem zamienili ba coś innego typu Emanera, Nolpaze, ale ja nie odczuwałem jakiejś poprawy a brałam je os sierpnia zeszłego roku. Miesiąc temu nowy gastrolog kazał odstawić controloc,skoro nie pomaga, stwierdził, że jestem nim przezarta, i włączył nowe leki Zirid drogi bo 45 zł, i Famogast, biorę msc ale czy jest lepiej nie wiem,jak dokucza o tak dokucza i boli, tylko nie wiem co... Foli brałam 2 mscy sulpiryd ale u mnie masakra straszne skutki uboczne, wgl przez 2 mscy nie miałam okresu, 1-2 dniowe plamienie minimalne i bol brzucha straszny,poza tym cholernie w tak krótkim czasie wzrosła mi prolaktyna, że natychmiast psychiatra kazała odstawić, norma do 23 dla prolaktyna ja miałam 120 po 2 mscach, wiec strach pomyśleć co byłoby później. Obecnie biorę lek Escitalopram Activision, 10 mg, alei tak pole tabletki,ponieważ cała mnie masakrowala BIOS od niedawna jakieś 2,5 tyg,wiec zobacxymy co będzie z miesiączka, neurolog powiedziała, że to inny lek,i ma działać inaczej i rzeczywiście on mnie troszkę pobudza &#128522*. ...,ale bol jak był tak jest, zaczyna się od cwiartki by dojść do całej i tak się od stawia stopniowo. Dodam,że ja się strasznie boje antydepresantów i bardzo długo się przed nimi broniła, chyba za długo. ..,teraz stwierdziłam, że nic nie mam już do stracenia. .. Chciałam odnieść się jeszcze do tego co pisze Pika, ja we wrześniu zeszłego roku po 1 swym pobycie na gastrolog i i wgl 1 szum pobycie w szpitalu w moim życiu, dostałam takich silnych boli głowy, szcxypanie skóry głowy, dretwawo twarzy,kończyn, skoczył mi ciśnienie nie umieli mi go lekarze unormowac, wymiotówalam,cuda się ze mną działy, dodatkowo mam wysoki cholesterol i byłam świecie przekonana,ze mam udar,ze schodze. .... Wtedy trafiłam do mojej neurolog oczywiście szybko prywatnie z dnia na dzień, to była Sb, od razu jak mnie zobaczyła wysłuchał stwierdziła OGROMNĄ Nerwica, w niedzielę miała dyżur na izbie przyjEC, kazała się stawić zrobiła mi tk i co i w głowie czysto, a ja byłam świecie przekonana ze mam tam tętniąka , udar wsxystko pasowało, wiec dziewczyny wiem,wierze w to co robią nerwy i nerwica,kurna ale te plecy i ten bok,to chyba nie od tego?nie umiem w to uwierzyć, kur...nie umiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha jeszcze coś zgadzam się z tym co piszecie o witaminę D3.Jak trafiłam do reumatoidalne z podejrzeniem chorób tkanki łącznej, chorób autoimmunologicznychy, zaczęły się różne badania ,na przeciwciała i wgl i tam mi wyszło tylko braki Wit D3, ale to jest normą w naszym klimacie, suplementów łam ja ,ale już przestałam, kurcze a czytałam wtedy ile jej braki mogą zrobić złego. BADANIE drogie na jej piżmo bo 60zl, ale chyba trzeba będzie powtórzyć, wiec pomyślcie o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś ja miałam badanie w kierunku azt, negatywne. Ale to badanie jest mało skuteczne, może wyjść prawidłowo mimo że choroba jest. Jednak lekarz mi powiedział że warto za jakiś czas powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czuje takie napięcie lewego boki, jakbym miała wszystko maksymalnie naciagniete*( nawet jak reke podnoszę czy się porusze za mocno to od razu poczuje*( Tłumaczę sobie, że to z tego że ciagle o tym myslę, i dlatego mnie tak męczy*( Oszaleć można , ciągle coś boli*(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anett ja o tym myślę, ponieważ u mnie coś z ta immunolog i pewnie będzie skoro mi tak po zbadaniu węzła powiedzieli,jakie to badanie na ażt? Kto go może zlecić? Ile kosztuje prywatnie?proszę o info kochane Pika-ja mam identycznie,nawet jak podnoszę rękę często mnie boli,mam nawet kłopot uczesania włosy, boli jak się zginam, jak się poruszam, jak za szybko idę, czasem to bol który przypomina kolkę, czasem szczypie,drażni. Nawet pod prysznicem mam problem ogólic nogi,musze usiąść by to zrobić na siedząco ,poprostu dziad i kaleką ze mnie..... Mam napięty cały kregoslup od dołu ledzwi do samego karku mnie boli i ciągnie i jest taki sztywny, spięte. ... Miałam już drugi masaż, tez się martwię boni czuje poprawy,ra habilitacji nie jest alkomat na kasę, nie ciągnie i nie namawia na dużo wizyt,twierdzi ze juz powinnam czuć poprawę. ...a tu lipa.... Mówi, że mam taką jakaś blokadę, nie potrafię się rozluźnić i od blokować, jesteś zbita,twarde i spięte, no bo jak mnie codzień boli to się spina, kurde,wiem ze tam w lewym boku mam taki węzeł. Mam też prawo boczna skolioze, nawyk przechyłu nią głowy w prawo, ona twierdzi ze wtedy wszystkie lewe mięśnie, ścięgna I nerwy są napięte i ze idealnie wsxystko pasuje ze boli od kregoslupa. .... BABY dlaczego ja w to nie mogę uwierzyć, kur....,mam ochotę se prxyklnac, nie wierzę że w brzuchu pod lewym zebrem boli mnie kregoslup,jestem durna baba,wiem,ze sama se szkodze,a jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wszystko co i wpadnie w ręce odnośnie ibs, czy możliwe by ono dawało takie objawy, i jednoznacznie nie można zgonic tego na jelita, bo raczej boli w inny sposób i inne miejsce, czy ktoras z was rozmawiała na ten temat z lekarzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny,jeszcze mi się coś przypomniało, czym musze się podzielić bo studiuje Wasze forum i natknęłam się na ten problem, a zatem jak byłam na terapii w Ustroniu poznałam wiele osób zmagają ychy się z nerwica, które miały ogromne problemy skórne, tzn swędzenia, pokrywki, plamy,łuszczycy skóry, dowiedziałam się ,że to objaw nerwicy,wiec może któraś uspokojenie. Pika moje dolegliwości po ostatnim pobycie na gastrologii zwał ono właśnie na zaburzenia czynności owe przewodu pokarmowego, między innymi na Ibs. . Nawet podczas gastroskopii na żywca, lekarz który ją przeprowadzal usiłował mi pokazać i wytłumaczyć jak mam długie i pokrecone jelita, i właśnie ponoc&#128512*w lewym boku podzebrzu jelito jest mega zagiete i według doktora to przyczyną moich bóli.... Czujecie to?wierzycie w to?jak dla mnie totalna bzdura, zezarlam kilka opakowań leków na jelita i guzik,żadnej poprawy nie ma, mało tego jak na terapii i dostałam silnych boli i wracali mi ketonal do d...y,lekarka powiedziała tam,żebyśmy się nie oszukiwał jelita aż tak nie bolą. ... więc same widzicie, dupa z tego wszystkiego, a poza tym na plecach,na kregoslupie? To niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny co tak cicho? Żadna nie ma nic do dodania,do podzielenia się jakaś nowinka? Spice już..? Czytałam o niedobrze Wit d3,jest tam mnóstwo dolegliwości i są również dolegliwości ze strony trzustki. ...masakra,co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś to badanie na azt to w sumie dwa badania, jedno nazywa się ana, a drugie to IgG4. Nie mam pojęcia jaki jest koszt bo robiłam na NFZ. Z tym zagięciem jelita też mi tak mówili że to ono pewnie boli. Ja mam bóle bardziej po środku i z prawej strony. Bardzo często są to bóle opasujące i promieniujące do pleców. Często też boli mnie pod żebrami z prawej i lewej strony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Anett, tak myślałam, że to będą jakieś Ana ,juz takie robiłam, tylko wtedy chodziło o inne choroby autoimmunologiczne,panel toczniowy. Moje bóle to tylko lewa strona, tam gdzie żołądek, i bardziej z boku czasem sam bok, i plecy z tyłu na wysokości żołądka, czasem są tępe, czasem klujace szczypiace, czasem przy oddychaniu, kichanie. Jestem nimi załamana, codzień proszę Boga,by to się skończyło ,by mi przeszło, niestety..... Jestem tym wykończona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha,ok.28 sierpień mam wizytę na NFZ u gastrolog a, bo tak to u 3 byłam ale prywatnie, może tego doprosze o skierowanie. Ja robiłam Ana jak chodziłam do reumatologa, wtedy mnie przez 1,5 roku tak bolały nogi ze szok,wyklucza łam wtedy choroby tkanki łącznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×