Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Wow Anet,super bardzo się cieszę, tylko tzn.ze Ty nigdy nie miałaś pzt?Bo z tego co się orientuje wyleczyc tego się nie da. .... Ja pinkole super, łaska szaleje, chyba bym się nawet upija ze szczęścia. Ale z 2 str rok chodziłam z przekonaniem ze masz pzt,a teraz dowiaduje sz się ze nie masz? Jak to możliwe, wytłumacz proszę jak ci to uzasadnione? W takim razie od czego twoje bóle? Proszę napisz coś więcej, ale ciesz się kochana ciesz sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jeszcze to do mnie nie dociera. Tak mnie zatkało że zapomniałam języka w gębie i nic logicznego nie przychodziło mi do głowy kiedy dostałam tą wiadomość. Jutro będę wyjaśniać. Teraz biorę coś na spanie, bo oszaleję chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra,kochana nerwy,lek ,strach powodują napięcie całego organizmu. W szczególności kregoslupa,od niego wiesz, że biegna nerwy po całym organizmie, nie wiem jak Ty ale mi stawiano różne, przeróżne diagnozy,hmmm raczej przypuszczenia, począwszy o choroby tkanki łącznej, przez chloniaka,potem sm,później bałam się raka zolafka,jelit każda taka hipoteza powodowała u mnie mega stres strach i lęk, a one powodowały mega spięcie i takim właśnie klebem,węzłem nerwów jestem obecnie, i szczerze to mam ogromną nadzieję, że to nie trzustka, tylko bole są spowodowane tym ogromnym napięciem, wierzę że u Cb Mirro kochana tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anett dostałaś drugie życie kochana,proszę jak będziesz wiedziała opisz wsxystko dokładnie, bo straszna to dla mnie zagadka,tzn ze eus się pomylił? Pzt uleczalne? A może cud!wsxystko jedno najważniejsze że jesteś zdrowa,postawili Ci jakakolwiek inna diagnozę, skąd te bole i wgl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet ściskam cie ogromnie:))aż mnie zatkało po twoim poscie,jak to kurwas mozliwe,że postawili ci taka diagnoze,a teraz okazuje się ze jesteś zdrowa???cieszę się z Tobą i trzymam kciuki za jutrzejsza rozmowę z lekarzem! U mnie zaczęło się właściwie wszystko od powiększony ch węzłów chlonnych, lekarze nastraszyli chlonniakiem, białaczka i od tego czasu przyplataly mi się te bóle z lewej strony.Wyladowalam u onkologa, który po badaniach krwi na białaczkę i chlonniaka wykluczyl sprawy rakowe i zrobił badania na infekcje virusowe.Okazalo się ze przeszłam cytomegalie i monoukleoze nie wiedząc o tym i stąd te powiększone węzły chlonne. Notabene mam je powiększone do dzisiaj.Anet pisałaś ostatnio,że coś cie rozklada, źle się czulas, może tez przeszlas jakaś infekcję wirusowa i stąd te powiększone wezly? Nie martw się na zapas ,głowa do góry i zdrówka zdrowka z całych sił ci życzę! !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mam nadzieję że oddadzą mi moje badanie z przed roku, na którym mam stwierdzone pzt. Przy przyjęciu wzięli ode mnie wszystkie moje dotychczasowe badania, ciekawe czy wszystko oddadzą? Nawet po prochach wszystko we mnie lata. Wyniku nowego eus jeszcze nie widziłam ,tylko lekarz przyszedł i powiedział że nic tam nie ma oprócz zwapnienia śledziony. Prawdę mówiąc nawet nie wiem od czego mam zacząć rozmowę bo boję się że nerwy wezmą górę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooo....ja nie mogę uwierzyć w to co czytam!!!! Anet to cudownie!!!! Strasznie się cieszę:-))))) ale Ci lekarze to konowały!!! hihihii ale super to chyba najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia.....mocno ściskam i pozdrawiam Cię, koniecznie jutro wszystko opisz po wnikliwych rozmowach z lekarzami nie będę mogła się doczekać postu od Ciebie...:-)) Aguś16 dzięki za ożywienie forum bo ostatnio coś cicho było....ale dziś to Anet je mega ożywiła sensacją..:-)) Aguś16 ile masz lat? Jeśli mogę spytać...a dziecka i ciąży nie powinnaś się bać jeśli nie ma przeciwskazań bi to najlepsze co nas w życiu spotyka ja bez mojej córuni życia sobie nie wyobrażam kocham j nad życie i to jest piękne zawsze odwzajemnione uczucie.....:)) a może właśnie ciąża Cię uleczy??? Hmmmm pomyśl bo naprawdę warto kochana :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika nie wiem kto robił mi eus, bo szybko mnie uśpili. Na pewno nie był to ten lekarz który stwierdził pzt. Jutro wszystko będę wiedziała . Mam przynajmniej taką nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet....łyknij coś na uspokojenie po tych sensacjach szpitalnych należy Ci się mocny i zdrowy sen no i już bez żadnych bóli...:-)) życzę Ci spokojnej nocy i kolorowych zdrowych snów....:-))) pa do jutra.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet, nie Jesteś mięczakiem!!! Twoje zachowanie jest w pełni zrozumiałe, przyzwyczaiłaś się do myśli ze masz pzt, a tu nagle diagnoza jest inna, to super wiadomość tylko nie wyjasnia bólu, i objawów jakie masz, nie dziwię się, że nie wiesz co myśleć i czuć*) Zapytaj pielegniarke czy możesz cos dotać poza tym co już wzięłaś bo tyle emocji ze nie możesz zasnać i się uspokoić*) Zyczę spokojnej nocy*) mam nadzieje, że zaśniesz*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry kobietki&#128522* Mirro droga nie ma problemu,jeśli chodzi o mój wiek,skończyłam w czerwcu 34 lata. Wiesz,ze to o ciąży, o dzidziusia, który może wsxystko uleczyć, i dla którego wszystko zniesiesz -nie słyszę od Cb pierwszej. ... Na terapii i w Ustroniu to był temat nr 2,hihihi! NIE wiem,jak choć troszkę by mi te bole ustąpiły, pewnie bym się zdecydowała, jestem tzn była niania od wielu lat, kocham dzieci,nie wyobrażałam Sb życia bez dziecka....a tu proszę, życie pisze nam scenariusze takie jak ono chce&#128546* Dzięki za takie przyjęcie do grupy wsparcia,hahaha, fajnie mi tutaj z Wami,babeczki Ja jestem ze Śląska,tzn z okolic Bielska Bialej,dokładnie Szczyrk, czy jest któraś z moich okolic! Wczoraj byłam u mgr rehabilitacji, super babka byłam u niej na 2 masażu, godzinę jej rączki działają cuda.Tez fajnie się mi z nią gada,umie tzn próbuje dotrzeć do sedna problemu, jak dużo jest zakodowane w naszej głowie, i jak bardzo rzutuje to na nasz organizm. Jestem tak spieta, zbita,ze kobieta ma duży problem by mnie rozluźnić, największy właśnie opór kregoslup piersiowy i te bolace miejsca, jak mam tam bol to się napinam,to chyba zrozumiałe. Anett z niecierpliwością czekam na wiesci od Cb,jestem w szoku, co ci lekarze potrafią narobić stresu,nerwów w naszym życiu. Do uslyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet i trzymaj się teraz tej diagnozy! SUPER! :) cieszę się razem z Tobą :) Jejku jacy nasi niektórzy lekarze są niedouczeni, jak tu im zaufać... szok. To jest dobry przykład ich braku kompetencji, jeden zaprzecza drugiemu i weź się człowieku badaj, chyba lepiej odpuścić, sama nie wiem.... Aguś nie bój się ciąży, ja jestem teraz w 4 mies i jeszcze żyję *) mam dalej objawy ale psychicznie jestem silniejsza. Będzie dobrze :))) Pozdrawiam wszystkich xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANNA 82 Witam,i dziękuję za dobre słowa. Mam jednak straszna blokadę spowodowana tymi ciągłymi bólami. .. Tez nieznośne lekarzy, dla mnie to konowaly i oszusci,złodzieje, którzy piepsza co im ślina na język przyniesie. Wiem,ze to oni zrobili ze mnie psychicznego w raka, jednak z tym złym samopoczuciem i ciągłym bólem coś na rzeczy jest.... Cholernie mi to dokucza, jestem w ciągłym stresie,leku,cały czas napięta, jeden wielki węzeł nerwów, wiem ,ze mam to zmienić, uspokoić się, od stresować, jaśniej i pozytywnie myśleć, wiem,ze sama się nakręca i Sb szkodzę. ... ...jednak wiedzieć a zrobić to co innego Ale mam teraz nadzieje, dzięki Anett i jej wiadomości wczorajszej,która nas zszokowalam wszystkie,ze może jednak to co mi dokucza to nie trzustka &#128558* Rehabilitsntka doświadczona baba tez mówisz kregoslup daje takie objawy, neurolog,ortopeda,wiec może jest nadzieja. ... Anett odezwij się, czekamy z niecierpliwością na wiesci kochana od Cb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, kurcze,jak ja się niecierpliwie AnetT. Dziewczyny jak to z ta Wasza dietą, co jęczy czego unikać ie, plisssss o info. Ja staram się pilnować tylko diety zoladkowej, tzn refluksowej,i takiej przy nadżerkach, bo to mam stwierdzone. Unikam żartem wiec smażone, pikantne go, ostrego,mięty, czekolady i cytrusów. A tak to raczej zre wsxystko&#9786*.Czasem tylko jak mi bardzo dokucza bol i niewiem czy to z kregoslupa do brzucha cxy odwrotnie to jem tylko klei, ryż, czy kasze manna na wodzie,ewentualnie biszkopty z herbatą. Zupki uwielbiam wiec robie co 2 dzień, bo starcza nam na 2 dni,czyste,a jak zabieram to jogurtem,plisssss napiszcie coś może ja powinnam bardziej reżim trzymać, acha i w suwak sezonowe owoce surowe, truskawki, poziomki,arbuza, czereśnie, uwielbiam poptostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już w domku. W eus w trzustce jedna niewielka nic nieznacząca zmiana. Mam zrobić elastazę i jeszcze jedno badanie w kierunku nzj. Dieta praktycznie jak przy trzustce. Diagnoza, zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego i hipoglikemia reaktywna. Węzłami nikt się nie przejął , mam pokazać je lekarzowi poz , bo to nie jest sprawa gastrologiczna. I w zasadzie to wszystko. Oprócz tego że jestem wściekła. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anett super bardzo się ciesze,a z 2 strony jestem wkur..na lekarzy,jak można tak mylące diagnozy stawiać, no ale nie powinno mnie to dziwić. ..wiem coś o tym. . Spytała może jak możliwa była taka pomyłka? Czyli w diagnozie zaburzenia czynności owe przewodu pokarmowego, tak?no ja ze szpitala tez z taką diagnoza wyszłam. ...I żeby było ciekawiej potem 2 gastrolog ów powiedziało ,ze moje dolegliwości nie są z przewodu pokarmowego. ...I bądź tu z nich mądry Czyli twoje bole Anett są spowodowane zaburzeniami czynności owymi ,a zeszłoroczny diagnoza nieprawdziwa, tak?dobrze rozumiem?jeśli tak to baby szansa,ze i u nas o nie to czego tak się boimy.... Tak się zastanawiam,czy w takim razie to badanie eus ma sens? Skoro nawet przy tak szczegółowym badaniu zdarzają się takie gazy i pomyłki, kurcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz powiedział że nie może tego wytłumaczyć, bo to nie on robił eus i nie wie co ten widział Sprzęt też mógł być inny, a oni teraz mają najnowszy i wyszło jak wyszło. Tak naprawdę nie potrafił logicznie tego wytłumaczyć. Oczywiście moja wada anatomiczna trzustki dalej jest, ale to podobno nie ona jest przyczyną moich bóli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×