Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani ja mam jeszcze jedno pytanie o ból. W szczególności do tych ze stwierdzonym pzt. Ogólnie o bólu trzustki mówi się, że pomaga pozycja embrionalna, szczególnie na lewym boku a ból wzmaga się w leżeniu na plecach. Jak jest u Was? Doczytałam też i lekarz mi to potwierdził, że ból trzustki łagodzi przyłożenie okładu z lodu do brzucha lub na bolące miejsce. I jest to przeciwieństwo do pozostałych bóli brzucha, którym pomagają ciepłe okłady. Może komuś pomoże ta informacja celem przeciwbólowym lub po prostu testowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala.....i co dalej jakieś pomysły na dalszą diagnostykę?? Napisz bo nie pamiętam miałaś eus?? Bóle masz codziennie czy pojawiają się tylko czasowo, gdzie Cię boli? Tylko lewa strona czy cały brzuch?? Od kiedy masz te bóle...napisz mi kochana, chyba że nie chcesz na forum to podam Ci maila.....:-(( będzie łatwiej pogadać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam codziennie co piszecie. Ostatnio mam kiepskie dni, bóle się nasiliły. Za miesiąc idę do szpitala i oprócz eus mam mieć robione jeszcze inne badania, nie wiem czy wytrzymam do tego czasu, bo psychika znowu siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet, pozdrawiam i życze lepszych dni, przykro mi , ze jest gorzej*) Dla mnie ale i pewnie dla większości tu na forum, Jesteś kims na kim to forum się opiera*) bo potrafisz pomóc, doradzić, pogadać i jakoś tak tym co piszesz mnie do pionu stawiasz*) Trzymaj się i nie daj się psychice, pisz jeśli tylko to ci pomoże*) Sciskamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika dzięki. Gdy mam gorsze dni wolę nie pisać i was nie straszyć, bo podczas bóli przychodzą mi najgorsze myśli. Najgorsze jest to że bóle stają się coraz silniejsze i inne, co pogarsza sprawę i budzi strach. Przy czym mam dodatkowo zawroty głowy i jest mi niedobrze:( Też was ściskam dziewczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet,musimy nauczyc sie z ta hustawka zyc .Taka niestety to choroba, raz lepiej raz gorzej.Codziennie czlowiek wstaje i sie zastanawia , bedzie bolalo czy nie.ZA kazdym razem jak mam gorszy okres mysle sobie juz to przerabialam trzeba przeczekac,znow bedzie lepiej.POZDRAWIAM SERDECZNIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio mam ciągle bulgotanie, wzdęcia, gazy bez znaczenia co zjem czy gotowane czy surowe bóle jakby mniejsze ale dyskomfort wciąż jest dziwny, ściska i też mam zawroty głowy...ehhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 masz rację, trzeba nauczyć się z tym żyć, choć to bardzo trudne, zwłaszcza chyba na początku. Ale z tym powtarzaniem sobie że już to przerabiane było, to bardzo dobry pomysł :-) Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet u mnie przy miesiączce jest apogeum bólowe. Zanim przeszłam kurację antybiotykową miałam jeszcze totalną biegunkę pierwsze dni. Teraz biegunki nie ma ale ilość wizyt na toalecie jest masakryczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, biegunki to ja zawsze miałam tuż przed i pod koniec miesiączki, bóle też okropne, ale typowe jak przy okresie. A teraz tuż przed zaczyna mnie mdlić i boli dodatkowo trzucha To teraz najgorsze momenty, bo boli już dokładnie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też bolą plecy, nerki, brzuch, jelita, trzustka. Nawet już nie panikuje, bo wcześniej myślałam, że to początki ataku ozt. Teraz wiem, że tak przechodzę miesiączkę. Anet ja kilka lat temu to gdyby nie krew to bym nawet nie wiedziała, że mam ciotkę. Zero bóli.Tylko biegunka była. A teraz co miesiąc koszmar. Muszę brać wolne. Nie pomagają leki przeciwbólowe. Biorę wtedy lek na jelita x 2 i spazmoline. Trochę pomaga. Ogólnie jak wypada ten czas wiem, że muszę zostać w domu. Ja myślę, że to kwestia hormonów i początków menopauzy. Lekarz mi powiedział, że to długi proces i początki to właśnie bolesne i obfite miesiączki. Zaburzenia cyklu itp. Mi też tak jak było regularnie czasem ciotka jest 3 dni szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja dziś dostałam mocnych bóli pleców miedzy łopatkami rozchodzących się na boki, az mnie zatykało z bólu, mam tez lekki ból w lewym boku, i czuje gazy w jelitach. O dziwo wzielam 2 tab i najgorszy ból przeszedł, i az zdziwion jestem, bo rzadko mam taki silny ból. Mam tak obolałe plecy od rana, jakby mnie ktoś skopał. Ja nie wiem jak się nauczyć z tym życ, póki co to ja mam taką panikę, że coś się stanie, że szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mam dziś bulgotnika..wzdęcia...i wędrujące bóle brzucha i pleców i taki dziwny posmak w ustach i psychicznie też nie najlepiej...ehhhh...bardzo chciałabym od tego uczucia odpocząć..:-((a nie chce odpuścić i dokucza dzień w dzień....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh...kiepsko to widzę bóle różne się pojawiają raz bulgotanie, wzdęcia, gazy, ściskania raz z lewej raz z prawej strony żeber, to ci wydalam też nie wygląda najlepiej- kawałki niestrawione-(bez biegunek) swędzi skóra i te wędrujące bóle ( mam wrażenie że to żyły mnie bolą- raz w nogach raz w rękach) a tyle biorę różnych witamin ziół na jelita- układ trawienny+ dieta, nawet zaczęłam łykać kreon 10 000 do posiłków bo jeśli to trzucha a na to wygląda to żeby ją trochę wyciszyć ale codziennie coś ściska i boli....na łeb można dostać....i jeszcze od środy mam gości na głowie i mam już dość...nic nie odpoczęłam...i robię dobrą minę do złej gry....:-((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey ja juz tez psychicznie nie daje rady:( Najgorsze,ze juz nie wiem gdzie sie udac ,bo wszyscy lekarze zganiaja na nerwice i moja nietolerancje na laktoze. Tylko co ma wspolnego laktoza z moja ciagla podwyzszona bilirubina, tego juz nie potrafia wytlumaczyc,taka moja niby uroda,w co trudno uwierzyc skoro zawsze byla w normie,a od dwoch lat podwyzszona.Do tego bole roznego rodzaju,raz klucie,raz pieczenie,rozpychanie,bol plecow i lewego posladka,bol miesni,swedzenie odbytu tez sie przyplatalo,dziwny posmak w buzi,trzesa mi sie rece,a wlosy mimo brania witamin wypadaja garsciami:(((Hustawki nastroju,patrze na mojego czteroletniego synka i wyc mi sie chce na ta bezradnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luisa, a masz nerwice? bo ja mam i od dawna nie leczoną i bardzo bym chciała żeby te bóle były z nerwów, ale sama wiem, ze nie są*( wracam do leków, ale nie sadze żeby to cos zmieniło*( wyczerpałam wszystkie badania, i już nie mam o co prosić lekarza, bo on sam rozkłada rece i mówi ze nie może już nic zrobić*( tez nie mogę patrzeć na córkę, bo płaczę, mam bóle i nie mam siły bawić się z nią, czuję się winna, że nie daję jej tego czego powinnam*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×