Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

A mi dziś lekarz po długiej rozmowie powiedział że jeżeli objawy mam od ponad 2 lat i gdyby była to trzustka to już w badaniach obrazowych byłoby coś widać no i spytał czy chudnę no więc nie, no może trochę ostatnio bo trzymam bardzo rystrykcyjną dietę i nazwał te objawy dysfunkcje i bóle chorobą autoimmunologiczną przewodu pokarmowego ( jak to nazwał coś się pochrzaniło z trawieniem) ale też powiedział że medycyna konwencjonalna jeszcze mało wie na ten temat i nie ma na to leków, tylko może pomóc ziołolecznictwo i z tym się żyje choć przyznał że nie jest to łatwe.....aha i jeszcze mi powiedział żeby jak najmniej te jelita badać i prześwietlać bo badania nie pozostają bez wpływu na układ trawienny a przede wszystkim prześwietlenia typu, usg, tomograf kolonoskopia itp...no to tyle jestem pod opieką dietetyka dziś dojechał mi błonnik pokarmowy i ziółka + witaminy. Za jakiś czas napiszę czy jest jakaś poprawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala ,poczatek choroby to byly takie bole [wtedy jeszcze nie wiedzialam ,ze jestem chora] troche na srodku troche po bokach chociaz bardziej z prawej niz z lewej strony ,co tez dziwne jak na trzustke..Potem juz po szpitale i po diagnozie to byl koszmar,bolalo mnie nawet po suchej bolce ina tysiac roznych sposobow.Bole mialam nie do wytrzymania ,albo takie przeszywajace na wylot ,albo opasujace jakby mnie ktos sciskal obrecz ze nie moglam oddychac. Czasami bolal mnie caly lewy bok i plecy z lewej strony od pasa do szyji lopatka,piers ,anawet cala reka az do dloni [wiem ,ze to dziwniebrzmi ale tak bylo].Tak ze naprawde te bole byly roznego rodzaju i w roznych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje M69:) Ja też mam takie bóle ,ze już nie mogę wytrzymać i właśnie bardziej mnie boli po prawej stronie tak jakby mnie coś tam piekł, ściskało rozpychało w środku . Do tego te bóle pleców -takie ze czasem nawet biustonosz mi przeszkadza. I w nocy koszmar bo boli mnie i brzuch i plecy spać nie mogę. Zrobiłam już tyle badań i nic... a wiem ,ze to trzucha bo sama sobie to sprawiłam piwkiem... Nie robiłam tylko TK. U Ciebie ,które badanie ostatecznie potwierdziło pzt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz kiedys pisalam ,najpierw lek. rodzinny cos tam wypatrzyl iskierowal mnie do szpitala ikolejne usg [3 razy] iniby trzustka ok. ale ze pomimo glodowki diastazy nie spadaly ordynator zrobil usg na innym sprzecie istwierdzil ten kamien w przewodzie trzustkowym.Na tk dodatkowo wyszlo duze zwapnienie w glowie trzustki .Wlasnie podczas operacji usunieto mi czesc trzustki z tym zwapnieniem i kamien z przewodu.Teraz jest znacznie lepiej co nie znaczy ze tak bardzo dobrze.,bo cos tam ciagle meczy.Pomimo kreonu waze tylko 42 kg.Tomala to ze lubilas piwkowac to nie znaczy ze to musi byc trzustka ,ja nie pilam wogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 a miałaś jakieś objawy typu biegunki czy mdłości czy tylko Cię bolało? Mnie boli to z lewej to z prawej, po bokach a z lewego boku robi mi się taka sztywność od końca żebra aż do biodra. Łapie mnid to często tak o 5 rano. Choć to chyba jelito grube bo jak pójdę na toaletę to od razu mija. A teraz dosłownie czuje i widzę jak mi się w jelitach to i tamto przesuwa. Z tyłu w plecach mam takie jakby kopnięcia, prąd, zakłucie. Trwa to sekundę i jest na wysokości pasa i czasem aż do kości i pośladków to czuje. I to chyba ta trzucha jest. Ale już nie wiem sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak sobie tak przypomne to biegunki mialam juz jakis czas wczesniej zanim pojawil sie bol [jakosciowo nie ilosciowo] ale o trzustce nawet nie pomyslalam chyba nawet nie zdawalam sobie sprawy gdzie ona lezy, ani jaka funkcje pelni.Przepraszam was za pisownie ,ale ja tak troche na bakier z komputerem jestem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala...ja często odczuwam taki dziwny ucisk/uwieranie raz z lewej raz z prawej strony pod żebrami jakby coś puchło i uwierało nie przyjemne uczucie ale później mija na jakiś czas....i mam do Was takie pytanie...sorry za tak intymne pytanie ale muszę je zadać bo mi dokucza od jakiegoś czasu a mianowicie swędzenie w okolicy odbytu lub w środku?? Z góry dzięki za odpowiedź......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolu nog nie mialam inie mam do tej pory ,dyskomfort w okolicach odbytu czasami ole to szczegolnie po biegunkach.Co do diety to wiem ze powinnam przestrzegac ,ale roznie z tym jest.So potrawy ktorych nie tykam bo wiem ze zaszkodza ,ale jest tez tak ze cos jem 10 razy ijest ok. ,a za 11 zaszkodza ....I byc tu madrym.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a mi się przyplątały nudności, męczą mnie cały dzień, po wszystkim, a na głodnego jeszcze bardziej, do tego boli mnie lewy bok*( mam receptę na polprazol 40 i na uspokajające, musze dziś wykupić, bo może te nudności od żołądka, kiedyś tak miałam z nerwów, miałam zapalenie i takie objawy. Ja chwilowo nie mogę zrobić nowych badan bo mi ubezpieczalnia się buntuje, ze tyle badan a nic w nich nie wychodzi*( pojadę na wakacje do Polski to zrobię usg i może mri, bo już nie wiem co robić . Są dni ze jest w miarę i wtedy nie mam złych myśli a jak mnie łapie to wpadam e depreche*( Musze mocniej trzymać dietę , bo sobie pozwalam jak się w miarę dobrze czuje i potem są efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika ja z ta dieta to mam identycznie.Moj maz juz kiedys w zlosci stwierdzil ze powinno mnie ciagle bolec bo wtedy bym uwazala na to co jem.Dzisiaj np.zjadlam kanapke z przetopiontm smalczykiem z cebolka i w strachu czekam co bedzie....Taka ta moja slaba ,, silna wola,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×