Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Coś forum ucichło....:-(( nikt już nic nie pisze......ja wyjechałam na majówkę z rodziną nad morze żeby odpocząć zrelaksować się ale ból nie odpuszcza i cały czas daje o sobie znać. Jak nie brzuch to plecy i tak w kółko nie daje od siebie odpocząć już zmęczona jestem tym stanem....:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mnie bardzo bolały plecy i czułam taką nie przyjemną obręcz wokół brzucha na wys.żołądka i ucisk po żebrami raz z lewej raz z prawej strony.....bardzo nie przyjemne uczucie jakby coś tam nabrzmiało napuchło i uciska przeszkadza później to uczucie mijało, ale bóle przechodzą nie po tabletkach przeciwbólowych tylko na uspokojenie....i to jest dziwne i mnie zastanawia dlaczego tak się dzieje że te objawy + bóle mijają po środkach na uspokojenie jeśli to pzt to chyba uspokajacze nie powinny działać na trzustkę i uśmierzać ból?????.....dziwne ???? Wie ktoś coś na ten temat??? Odpiszcie jeśli ktoś ma informacje na ten temat to bardzo ważne dla mnie.... Anet wiem że brałaś przez chwilę coś na uspokojenie i pytanie czy uśmierzały ból i dyskomfort w brzuchu????....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anet98

Mirra to zależy od natężenia bóli. Jak mam silne bóle to nie pomaga nic, a przy lekkich jak wezmę antydepresant to przeważnie usypiam. Ogólnie na mnie przeciwbólowo antydepresanty raczej nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet....bardzo dziękuję za informację....ja zauważyłam i siebie jeszcze dodatkowo wędrujące bóle po całym ciele oprócz oczywiście pleców i brzucha bolą mnie kończyny szczególnie nogi (jakby żyły ) takie szczypanie ukłucia jakby nerwobóle w rękach i nogach......???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak samopoczucie u Was??? Może u kogoś jakieś postępy w badaniach i zdiagnozowaniu bóli???? Piszcie może coś razem wskóramy bo lekarze rozkładają ręce a mnie tak boli już wszystko że oszaleć można:-)) psychika siada i nie mogę w to uwierzyć że to na tle nerwowym jak wszyscy sugerują. Przecież nerwy nie mogą boleć codziennie i non stop od prawie 2 lat!!!:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra, ale stosujesz już dietę i zioła? Bo chyba jakoś 3 tygodnie temu miałaś je zalecone, więc powinna być chociaż jakaś poprawa. Może to naprawdę nerwica? 2 lata to bardzo długi czas diagnozowania. Raczej coś by wyszło. Wykończysz się kobieto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny stosuję nadal dietę zioła wraz z witaminami i oczyszczaniem organizmu + Wit. C a boli nadal jak bolało...:-)) tylko to co ląduje w toalecie jest już normalne....tyle z tego wszystkiego się poprawiło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anna82

hej. Ja nie mam bólu łydek. Bolą mnie plecy ciągle a od kilku dni mam miękkie stolce. Mam wrażenie, że odkąd stosuje dietę nisko tłuszczową moje stolce się pogorszyły.... wcześniej były normalne a teraz takie kluski miękkie, sorry za opis. A dzisiaj miałam bardzo gwałtowne wypróżnienie oczywiście stolec nie uformowany ale tez nie rzadki o dziwnym zapachu jakby słodkim...jeszcze raz sorki za opis. Wczoraj piłam sporo wody z cytryną, może to od tego mnie przeczyściło... wkręcam sobie ostatnio coraz bardziej. Ja jestem prawie pewna że mam PZT, to tylko kwestia czasu kiedy lekarz przyzna mi rację. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bóle łydek a nawet wręcz całych nóg rąk pleców, takie dziwne uczucie jakby mi ktoś założył obręcz wokół brzucha na wys.żołądka, boli mnie już całe ciało..:-(( ja już nie wierzę że to z nerwów chyba też godzę się z myślą że to niestety pzt....:-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek lat 32

Witam dziewczyny , widzę że jeśli chodzi o PZT jesteście weterankami. Ja byłem w szpitalu bo miałem podwyższone amylazy z krwi i lipazy w moczu , na usg przewód wirsunga 4mm , bóle trzustki i promieniujące do pleców (wciąż mam ) stolce z niestrawionym jedziem ( wciąż są ) ale zrobili mi Tomografię gdzie nie ma zwapnień ,torbieli itp. i dla nich wszystko jest ok i mnie wypuścili. Nerwy mam skołatane , o niczym innym nie myślę tylko o tym że zaraz umrę ( mam cudowną rodzinę w tym 5 letniego super syna ) i już sam nie wiem co mam robić . Też obstawiam PZT ( o raku wolę nie myśleć ) , moje bóle są znośne ale zdarzają się codziennie i są raczej ciągłe ( lewe podżebrze,śródbrzusze , prawa łopatka ) , jak u was wygląda od tych ok 2 lat , czy na badaniach wychodzi coś nie pokojojącego , czy bóle przez ten okres zwiększyły się , jak Wasze ogólne samopoczucie , czy macie stolce tłuszczowe ? proszę dajcie znać , ja już z nerwów zejdę na zawał a jestem pewny na 10000% że to trzustka ( choć nigdy nie paliłem , nie piłem itp. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku ja bóle mam od ponad 2 lat wcześniej bóle pojawiały się sporadycznie np.raz na pół roku a teraz od ponad 6-ms mam ciągłe nie są straszne ale są cały czas raz bolą plecy na wys.łopatek raz boli w okol.kręgosłupa lędźwiowego aż promieniuje do nerek i w dół do nóg, bolą mnie też nogi i ręce czasami ból jest jak przy grypie łamie kości, często uczucie obręczy wokół brzucha, wzdęcia gazy, burczenie, bulgotanie itd...tomograf i usg + badania krwi amylaza i lipaza zawsze w normie crp też nigdy nie podwyższone....mam 38 lat i 8 letnią córcię kochanego męża i bsrdzo dużo planów na przyszłość i też strasznie się boję o swoje zdrowie-życie.....pytaj i pisz jeśli tylko potrzebujesz i masz ochotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek lat 32

Dziękuję MIRRA , tak po wyjściu ze szpitala mocno chudnę (ok 1kg/na dzień !!! ) dietę trzymam na maxa , zero tłuszczu , pieczonego itd. Dba o mnie cudowna żona i przygotowuje mi wszystkie posiłki . W szpitalu wykryto u mnie rówinież NZJ ( idą w kierunku choroby leśniowskiego crohna) - to również cięzka choroba która jest nieuleczalna ale DA SIĘ Z NIĄ ŻYĆ , ciężko ale się DA. A trzustka to dla mnie dramat. Boję się bardzo , czytam codziennie internet o PZT z 4 godz. dziennie i wszystko mi pasuje że to PZT , ale nigdzie jasno nikt nie określa rokowań. Ktoś tam pisze 7 lat , ktoś inny 20-25 lat , jeszcze gdzie indziej że to skraca życie o 10 lat itd. itp. i już sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anna82

Darek a jak lekarze wyjaśniają twój powiększony przewód wirsunga? amylaza i lipaza chyba mogły być podwyższone przez problemy z jelitami ale nie znam się za bardzo na tym. Nie stresuj się, też mam w domu niesfornego 5 latka, mam 33 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek lat 32

Hej ANNA82 , lekarze twierdzą że przewód wirsunga może mieć od 2-5mm , ja wszędzie czytam że do 2mm w porywach do 3,5mm , w swoim życiu miałem parę razy silne bóle trzustki ( choć myślałem że to żołądek ) z silnym promieniowaniem do prawej łopatki , myślełem że coś stanęło na żołądku no i piłem sobię miętę i jakiś ketonal i do łóżka , rano wstałem było wszystko ok. Teraz wiem że to była trzustka która nie radziła sobie ze zbyt ciężkim jedzeniem . Czy macie jakieś źródla albo czytałyście gdzieś ile z tym PZT można przeżyć , trzymając oczywiście dietę itd. itp. ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że przy stwierdzonym PZT to są kwestie bardzo indywidualne i żaden lekarz nie jest w stanie określić czasu trwania tej choroby, wiem że dbając o siebie z wykluczeniem alkoholu i papierosów można dożyć późnej starości a to że chudniesz nie jest niczym dziwnym przy tak rystrykcyjnej diecie....trzymaj się i głowa do góry &#128522*...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×