Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny u mnie nawet nieźle, nie wiem czy to skutek wytępienia grzyba (nie robiłam badań po leczeniu) czy picia od miesiąca regularnie rozpuszczalnej inki. Bardzo poprawiły mi się wypróżnienia, a i bóle dużo mniejsze. A, i przestałam brać antydepresyjne leki, bo po nich czułam się okropnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziecie kupowac VSL3, to kupujcie w saszetkach, to jest owiele bardziej skuteczny niz w kapsulkach. Jedna sazestka zawiera 450 miliard bakterii, dla porownania zwykly probiotik moze do 10 miliard a nie jest gwarantowane, ze tam 10 miliard naprawde jest. Tu jest gwarancja, bo robili sie badania kliniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy robiliście testy na lamblie? te paskudy mogą występować na trzustce i cholernie ciężko je wykryć. Nawet badanie wykonywane wielokrotnie może ich nie pokazać. Siedzą sobie i uszkadzają narządy, wywołują biegunki, bóle różnego typu w zależności od tego gdzie się zagnieżdżą. Podobno żeby je zdiagnozować trzeba w ciągu 8-10 dni oddać do badania wiele próbek, można też zrobić z krwi ale np. u mnie w mieście nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomas vsl3 w saszetkach to koszt ok 80 zł za 10 saszetek, to sporo. A jak wygląda dawkowanie. Bierzesz go cały czasczas, czy robisz przerwy? I ile sztuk dziennie? Ania jeśli chodzi o lamblie to też na nie stawiałam bo u mnie cała rodzina ma dziwne stolce, ale było tyle badań i czysto, a lekarz zapewniał mnie że teraz mają bardzo czułe testy do ich wykrywania. Mimo tego i tak nie chce mi się wierzyć że ich nie ma, bo mój kocur jest wychodzący, a nie odrobaczałam go od jakiegoś czasu. Na dobrą sprawę powinnam iść do weterynarza po leki dla kota, a przy okazji poprosić o receptę dla całej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi lamblie z krwi wyszły pozytywne, co wskazuje na infekcję przewlekłą lub przebytą. Natomiast same ich leczenie to raczej droga przez mękę bo potrafią miesiącami czekać w formie cyst w różnych narządach. Natomiast by antybiotyk dotarł do dróg żołciowych w takiej dawce jak powinien to jest bardzo długa i powtarzana cyklami antybiotykoterapia. Nawet do roku trucia się metronidazolem. Natomiast jeśli są w trzustce to nieleczone spowodują pzt prędzej czy później co zdarza się u dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszły ok 2 lat temu lamblie właśnie wtedy zaczęły się moje bóle po lewej stronie i narastały aż do dziś....wyszły mi przy 1-zbadaniu kału na co lekarz był bardzo zdziwiony bo przecież je bardzo trudno wykryć bo ich jaja można wykryć tylko co 10 dni, więc powiedział że miałam nie lada szczęście lub było ich tak dużo że wyszły, przeleczono mnie 1 dawką metronidazolu i później już nie sprawdzałam a na pewno są bo czytałam że to dziadostwo bardzo trudno wytruć.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim by się ich pozbyć na dobre trzeba wyprać dywany, pościel itp. Ostro wyczyścić cały dom a także pozostali mieszkańcy łącznie ze zwierzętami powinni zostać przeleczeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałam wynik elastazy w kale i wyniki mam ok ufff.... W poniedziałek idę do gastrologa i nie wyjdę bez skierowania na EUS. pozdrawiam, a cisza pewnie oznacza, że wszyscy się lepiej czują *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrócie: bóle nadbrzusza w części środkowej i po lewej stronie pod żebrami promieniuąace do pleców (już z ok 5 lat). bóle pojawiają się raz na jakiś czas, czasami nie ma ich długo innym razem pojawiają się nawet kilka razy w tygodniu. Usg - trzustka a obniżonej echogenicznści i gruboziarnistej echostrukturze, niepowiększona, przewód wirsunga ok. amylaza w moczu nieco podwyższona we krwi ok, szczegółowe badania krwi w normie. MRCP i rezonans z kontrastem jamy brzusznej w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej*) Anete nadal wypoczywam*) Zaglądam do Was i czytam co się dzieje*) u mnie bez zmian, bóle pleców nasilają się przy braniu oddechu, wiec zaczynam sie zastanawiać czy to nie nerwobóle? Pozdrowienia dla Wszystkich*)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dziś nad tym wszystkim zastanawiam, trochę czytam i porównuję swoje różne objawy i wiecie co coraz bardziej dochodzę do wniosku że mój a może nie tylko problem nie tkwi w trzustce (no może nie bezpośrednio) a raczej w pasożytach wykrytych ponad 2 lata temu ( 1 przeleczone) i pozostawione bez kontroli lub tzw. Grzybica jelit ( lub ogólnoustrojowa) bo o niej też trochę poczytałam i dużo moich objawów do niej pasuje (+te moje nerwy, lęki, kołatania serca, ciągła apatia, zmęczenie brak chęci na cokolwiek, takie otępienie psychiczne, swędzenia skóry, bóle brzucha, pleców, nerek, głowy, odczucia bóli reumatycznych lub uczucie stanu zapalnego w organizmie jakby grypa) po tych objawach oczywiście zdiagnozowano u mnie nerwicę ale jak czytam to 90% objawów może być związanych z pasożytami lub candidą...aha i częste nawracające zapalenia pochwy...sorry za tak intymną szczerość ale może ktoś ma podobnie i skorzysta....macie tak podobnie??? (+ oczywiście cała gama od przewodu pokarmowego + nie strawione resztki pokarmu))....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i zapomniałam dodać że jest jeszcze coś takiego jak zakwaszenie organizmu co by też pasowało do mojego wyniku z kału- wyszedł zasadowy.....i bądź tu człowieku mądry.....:-(( ale jedno jest pewne na większość z nich powinna zaskutkować odpowiednia dieta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala ale to badanie to chyba jelito bada a nie trzustkę? Nie wiem nic na ten temat..ale jakoś mi się obiło o uszy, że to dotyczy jelita cienkiego. Możesz coś więcej o tym badaniu napisać. W jakim celu masz je zlecone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam dzisiaj gastroskopię - nadżerek już nie mam ale zostały jakieś zaczerwienienia. Miałam też wizytę u gastrologa, nie dał mi skierowania na EUS powiedział, że wątpi, iż to trzustka, że raczej dyspepsja czynnościowa mówił, że mam powtórzyć usg. I dupa, jestem w punkcie wyjścia. Mam wrócić z wynikiem usg to wtedy da mi skierowanie (o ile znowu coś będzie nie tak w usg). Powiedział też, że plecy z lewej strony nie bolą od trzustki, bo gdyby to była trzustka bolałyby mnie non stop a nie tylko przy wyginaniu i głębokim wdechu, zasugerował wizytę u neurologa. ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak enterografia to badanie jelita cienkiego. Mi robia to w rezonansie. U mnie diagnozuja rownolegle w kierunku rakowiaka.. Ciesze tsie ze trafilam na porzadnych lekarzy,ktorzy nie olali mnie tylko szukaja i robia bad. Szujaja przyczyny tych boli ,ktore mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×