Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałam dopisać, jesli masz mieć ze znieczuleniem to nie boli wcale, jesli bez to tez nie boli, tylko nieprzyjemne jest, co do inwazyjności to też możesz być spokojna, wszystko powinno byc oki*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę tego eus. Ogólnie powiem Wam, że jestem załamana. Mam kryzys bezsilności. Idę w czwartek do gastrologa i naprawdę nie wiem co powiedzieć i o co prosić. Wydałam już majątek na badania. Przeleczyłam co trzeba i nie ma poprawy. Smutno mi i nie mam siły walczyć o kolejne badania. Nie wiem kompletnie o co prosić. Czuje się jak wariatka. Nawet te ostatnie badania kału robię za kasę...bo lekarka twierdzia, że nie ma potrzeby powtarzać badań kału bo nie ma w nich nic niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapię się teraz, że może to plecy...a właściwie chrząstki międzyżebrowe. Może nerki, bo ponoć zdarza się, że od ipp nerki są obciążone. Oczywiście nie wyklucza to trzustki ...po porstu brzydko mówiąc jak się pier..... to wszystko. Ale mówienie o tym lekarzowi to jak przepustka do psychiatryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że powtarzam temat ale mam pytanie w szczególności do Anet a nie mogę znaleźć wpisu o tym jak wyglądają jej bóle pleców. Czy masz codziennie? czy boli tylko z jednej strony? czy boli jak się poruszasz? czy przestaje boleć w jakiejś pozycji? czy plecy bolą tylko jak boli brzuch, ból promieniuje czy non stop? od około tygodnia mam ból z lewej części pleców, w sumie taki jak zwykle, po lewej na wysokości stanika i trochę poniżej ale zauważyłam, że jak się garbię i wezmę głęboki wdech to boli mocniej jakby mocne zakwasy... z prawej strony mnie nie boli, jak wezmę łopatki do tyłu to nie boli wcale.Od około 3 tygodni nie boli mnie brzuch. Ból pleców nie jest mocny ale jak się wykręcam na boki to czuć go bardziej. Dziewczyny boli was tylko lewa część pleców czy obie? buźka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bolą ostatnio plecy ale z lewej strony natomiast na wysokości pasa...i ostatniego wolnego żebra. Tak już tam gmeram że aż mam siniaka...bo jak uciskam te miejsce to mi lepiej. To jest właściwie pomiędzy ostatnim a przedostatnim żeberem z tyłu i boli mnie jakby końcówka lewego wolnego żebra. Strasznie było w niedzielę i dziś znów jest tragicznie. Wierce się non stop i nie mogę usiedzieć w miejscu. Mi najlepiej jest jak się zupełnie wyprostuje i najlepiej wypnę brzuch. W pracy położyć się nie mogę :-( Także ciężki dzień. Jakby mi tam coś przeszkadzało ...wlazło i uciskało...gniotło. Non stop takie same nasilenie bólu.. Nie mam mdłości ani dyskomfortu czy awersji do jedzenie. Ale ten ból mnie dziś dobija. Wepchnęła bym najchętniej łapę pod żebra i wygrzebała tam coś. Mogłabym to porównać do bolącego zęba... który gnębi nonstop. Dziś mi też burczy. Wczoraj wzięłam ostatni lek ipp i na pewno kwasy w żołądku też powoli wracają do roboty. Dodam, że te bóle są od niedawna. Wcześniej były ale tak bardziej z boku na granicy pleców i brzucha. Teraz są od podżebrza lewego do pleców. Takie półkole zataczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że nie idą przez środek tylko wzdłuż lini podżebrza...zataczają jakby taką literkę *V* Czyli wzdłuż lewego żebra z przodu w dół do wolnego żebra, które u mnie z lewej jest bardziej z tyłu a potem lekko w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już swoje kolejne badania kału i to już jest totalna jazda. Zestawienie 3 wyników po kolei Ph 7.0. 8.0 7.5 Ciała red 0.25 0.00 0.25 Ziarna skrobi nieobecne, nieobecne, liczne Tłuszcze obojętne nieobecne, nieliczne, nieliczne Kwasy tłuszczowe dość liczne, nieobecne, nieobecne Włókna mięsne nieobecne, liczne, nieliczne Najlepsze, że te włókna mięsne nieobecne wyszły po zjedzeniu 300 gram steka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mnie jak bola plecy to centralnie lopatka i pod lopatka , tez najchetniej bym sobie wsadzila palce pod ta lopatke a ze mam sama skore i kosci to chyba nie bylo by to trodne.Atak serio to sama sie tam podusic nie moge , ale jak masuje mnie czasami maz , to tez nieraz mam siniaki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam u gastrologa i niestety to samo. IBS. Mimo tych wyników kału z całą gamą resztek..chudnięcia i bóli.LLekarz twierdzi, że to zupełnie normalne wyniki i wszystko jest w porządku. Zero skierowania na jakieś dodatkowe badania. Po prostu lekarze zakładają, że jak nie ma się 50tki na karku i nie jest się żulem z nosem jak renifer Rudolf to nie można mieć PZT. Standardowo Duspastalin Retard, probiotyki i dalej IPP w mniejszej dawce. Lekarz zalecił też by brać małą dawkę Kreonu (10000) do 2 posiłków dziennie i tak przez 2 miesiące. Nie mam też jeść surowych owoców i warzyw. Jednak w opinii to na pewno nie jest trzustka tylko IBS i słaba flora jelit. Dodam, że z pobranych wycinków w kolonoskopi wyszła jedynie drobna melanoza. Ale to nie choroba. Nie wiem już co robić. Jestem w kropce. Gdyby nie ten ból pleców to bym nawet uwierzyła, ale bolą mnie już praktycznie cały dzień. Od lewego podżebrza aż do tyłu. Fakt, że jak tylko się obudzę to od razu o tym myślę i tym samym od razu zaczyna się pobolewanie burczenie przelewanie. Ale wierzyć mi się nie chce, że jelita i żołądek aż tak dają popalić i tyle to trwa. Choć czytałam o okropnych bólach przy przepuklinie rozworu przełykowego, zapaleniu żołądka czy dramatycznych przebiegach IBS, gdzie ludzie praktycznie odsunęli się od normalnego życia. Płakać mi się chce z bezradności. Bardzo bym chciała się oderwać od tego. Przede wszystkim od strachu, że będzie bolało. To on jest najgorszy i zamyka mnie w domu bo strach wyjść do ludzi. Nie wiem czy jest sens wydawać kasę na kolejne badania. Nawet nie wiem już na jakie bym miała iść. Wydałam majątek i nic to w sumie nie dało. Tylko tyle, że sam widok ich pliku przeraża lekarzy. Chyba zostaje tylko życie dalej i dbanie o siebie. Mam pytanie o kreon. Czy Wam też on tak ściemnia kał? Pamiętam jak brałam go w październiku i wtedy stolec był bardzo ciemny po nim. Wczoraj wzięłam do kolacji i dziś to sama. Bardzo ciemno brązowy. Poza wczorajszym dniem na razie nie będę go brać bo ciekawa jestem jak stolec zmieni się po zmniejszeniu dawki IPP w kwestii resztek, ale ciekawa jestem czy u Was też stolec od razu się robi ciemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala ale z tego co czytałam to u Ciebie chyba też nie potwierdzono że to trzustka....ja biorę Kreon do posiłków w dawce 25000 ale stolec nie jest ciemny tylko bardzie rudy lub brązowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, jak chcecie bardzo dokladnie ocenic stan jelit (one moga byc pryzczyna duzo problemow), to zrobcie sobie badania przez www.genom.com.pl, naprawde warto. A jeszli chcecie mocny probiotik to VSL3. Tomas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra ten probiotyk jest u nas w aptekach, ale jest bardzo drogi. Ja teraz biorę Enterol max i kwas masłowy na wspomaganie odbudowy kosmyków jelit. Co do uszu, głowy to mi często szumi. A jak jestem niewyspana to jest już koncert. Ale zawsze tak miałam. To raczej nie choroba ale kwestia budowy ucha, jego czystości i zatok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet a jak się czujesz po wytępieniu grzybka? Poprawiło się coś w jelitach? Mi jak już czytałaś pewnie dalej wkładają Ibs i że te bóle od jelit, ale jakoś w to nie wierzę. Rwie mnie w plecach jak bym miała nerki chore. Tak ciągnie mnie tam bardzo ostatnio. Brzuch prawie wcale nie boli,ale te plecy i lewy bok nieustannie mi dokuczają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×