Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie bo zauważyłam ostatnio u siebie że często po zjedzeniu czegoś czuję zaraz ssanie w żołądku jakbym nic nie zjadła, to ssanie jest bardzo nie przyjemne i towarzyszy mu często ból..ma tak ktoś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet, chyba nie ma to związku z antybiotykiem bo biorę go od wczoraj a te ssania po jedzeniu mam już od jakiegoś czasu :-(( i to mnie też martwi...zastanawiam się czy rumieniowe zapalenie błony śluzowej żołądka może dawać takie objawy i niestrawności bo właśnie ok 2 lat temu miałam to stwierdzone przy gastroskopii lekko przeleczone ale już później nie kontrolowane, mogło się nie wyleczyć lub odnowić...ale nawet jeśli tak to czy daje takie objawy i dolegliwości...??już sama nie wiem czego szukać bo dziś mam taką straszną rewolucję w tym brzuchu, bulgocze, piszczy, boli, ciśnie z przodu z tyłu, łopatki, nerki...a jeszcze jakby tego było mało to dostałam okres...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra trwało to długo, prawie 3 lata. Do tej pory gdyby nie eus nadal uważaliby mnie za zdrową:( Prawdę mówiąc przy zapaleniu błony śluzowej żołądka powinny pomóc Ci leki typu ipp, a z tego co pamiętam mówiłaś że brałaś. Może za krótko? Mirra ale ja od początku bardzo chudłam i już wcześniej miałam tłuszczowe biegunki biegunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście muszę przebadać tą tarczycę. Szczególnie, że te miesiączki jakoś zaczęły wariować. Dziś oczywiście prezent na dzień kobiet i od rana red alert a miał nadejść dopiero 11 marca. Mnie od kilku dni mocno plecy bolą ale to chyba efekt siedzenia 3 tygodnie w domu. Bo bolą mnie tylko jak siedzę.. jak wstanę, chodzę czy leżę jest w porządku. Poza tym jak pougniatam sobie te mięśnie z boków kręgosłupa to od razu czuję ulgę. No ale koniec laby i jutro do roboty. Cud bo w końcu dziś nie mam gorączki. Mirra ja mam zapalenie żołądka i miałam straszną fazę bóli głodowych i na czczo i po jedzeniu. Teraz już jest lepiej, ale jak się skuszę na solidnie zakrapianą cytryną herbatę to już po łyku kłuje mnie w lewym podżebrzu tak bliżej środka. Wtedy muszę possać Manti i przechodzi. Kupiłam sobie na żołądek miód manuka, bo jest ponoć zbawienny na zapalenie i nadżerki w żołądku. Pije po 1 łyżeczce rozpuszczonej w chłodnej wodzie 3x dziennie. Pierwszą szklanką na pusty żołądek. Nie jest tani bo koszt słoiczka to 160-200 zł zależnie od ilości tej substancji bakteriobójczej ale zawsze to lepsze niż faszerowanie się lekami. Taki słoik 500ml starcza na miesiąc kuracji. Piję też siemię lniane z ostropestem plamistym rano. Zaparzone w szklaneczce wrzątku. To też ponoć super na zapalenie. A tak ogólnie to naj naj naj na Dzień Kobiet ... i przede wszystkim zdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi z tą cytryną to trochę dziwne bo ona działa alkalicznie. Ja piję ogromne ilości wody z cytryną i biorę duże dawki vitaminy c, bo działa przeciwzapalnie i odkwasza organizm. Wszystkiego najlepszego dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet ja mam też chorobę refluksową z zapaleniem przełyku. Ale generalnie także w zapaleniu żołądka cytrusy są absolutnie zakazane bo pobudzają kwas żołądkowy tym samym powodując podrażnienie, zgagę i ból żołądka. Ja uwielbiam cytrusy jak i kwaśne, nawet wodę z cytryną ale już parę lat temu zauważyłam, że fatalnie się czuje po soku wyciskanym z grejfruta i pomarańczy. Teraz staram się też cytrynę ograniczać. Natomiast jak się przejem i mi ciężko to cudownie mi pomaga woda z cytryną i amolem. Dziś mi licho bo boli wszystko ale tak to jest w pierwszy dzień ciotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego Drogie Koleżanki*) Wy tak o tym okresie, to Wam powiem, że ja od zawsze miałam okres tylko raz w roku, a od urodzenia dziecka nie mam w ogóle*( wcześniej się tym nie martwiłam, bo przeszłam tyle badań i nie znlaziono przyczyny, ale ostatnio mam bóle jakby kości miednicy, łona, okropne uczucie, domyślam się, że wtedy powinnam mieć okres. Stad tez w piątek byłam u endokrynologa, i stad podejrzenie cuschinga, bo wszystko inne wykluczone. Prośbę mam, podpowiedzcie, jak się przygotować do mri i jak to badanie przebiega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika ja Ci tu nie pomogę bo nie miałam rezonansu. Najprościej będzie jak sobie wpiszesz w gogle przygotowanie do rm jamy brzusznej i pewnie znajdziesz instruktaż. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż ostatnio miał i nie ma jakiegoś specjalnego przygotowania. Ale tam gdzie Ci robią powinni Ci udzielić wszelkich informacji. Ja wczoraj miałam tragiczny dzień. Ból od żeber do pupy. Kłucie okropne i takie uczucie ciężkości. Plecy jakby mi ktoś nerki skopał. Pierwszy dzień cioty to katastrofa u mnie. Zerknęłam na badania i za każdym razem robiłam amylazę i lipazę w tym czasie. Czyli bóle osiągają apogeum. I już nie wiem co jest grane bo ciota nie powinna powodować bólów trzustki. W jelitach to mi jeździło tragicznie. Na szczęście dziś solidna wizyta w toalecie i jest lepiej. Ale wczoraj myślałam, że oszaleje z cólu. 6 apapów i zero reakcji. Bardzo się tym bólem zdenerwowałam, bo takiego natężenia i opuchniętego brzucha dawno nie miałam. Już widziałam siebie na sorze z ozt. A organizm na pewno dostał popalić wczoraj bo dziś mam 36.0. stopnia temperatury. Muszę iść koniecznie po ten ircolon na jelita bo po nim było lepiej w tej kwesti, że się nie przelewało nic. Ogólnie jestem w kropce..co mnie zjada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam mieć dziś rezonans, ale jak się zgłosiłam na badanie poinformowano mnie, że lekarze po konsultacji wykonają mi tomografie bo jest lepsza. Zdębiałam, i tłumaczyłam czemu mam mieć rezonans, ale nic to nie dało i zrobili mi tk. Wściekła jestem, sama nie wiem co myśleć. Do tego wynik poznam dopiero jutro i zaczynam się stresować tym wszystkim*( tyle czekałam u tu nic*(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jestem zła, bo teraz myślę, że mogłam się kłócić, i nie zgodzić na to tk. Ale z drugiej strony oni mnie nie pytali tylko poinformowali, że nie zrobią rezonansu tylko tk, i tyle było rozmowy*( nie wiem czy to normalne*(jutro rano będę u lekarza i zobaczę co on na to powie.Póki co doła mam*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już nie ma co żałować czy o tym myśleć bo już po. Teraz trzymam kciuki by było wszystko w porządku. A jak będzie trzeba to zrobisz ewentualnie jeszcze rezonans. To mniej obciążające badanie niż tk, ale też mniej ogólne. Służy głównie do zbadania małego obszaru ciała czy organu. Bo w mri zwykle pogłębia się diagnozę zmienionych tkanek w tk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po TK na trzustke napewno EUS i secretin MRCP. Jak niemasz mozliwosci EUS i sekretin-MRCP, to chociaz MRCP bez sekretiny. To powinni zrobic bez problemu. Zwykle MR trzustki (calego narzadu nic niedaje). A to juz tylko dlatego, ze MR (ani oba MRCP), niepokaza ewentualnych zwapnien. Ale zwapnenia to juz zaawansowane PZT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tk, nie wykazało nic, poza lekkim stłuszczeniem trzustki. To dobrze, tak jak pisałam kiedyś, ja na trochę odpuszczam badania i odpoczywam*) przechodzę na antydepresanty i mały urlop, zobaczę czy cos się poprawi*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×