Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba dopadło mnie zaostrzenie bólu, boli mnie w zupełnie nowy sposób, i musze przyznać, że do tej pory bolało, ale dawało zyć, a dziś od rana takie bóle rozsadzające pleców, do tego nudności i bole w boku*( leki nie bardzo pomagają, i już sama nie wiem co myśleć*( Wyję od godziny, bo już najczarniejsze myśli mam*( odebrałam wyniki krwi i hormonalnie tez jestem w kiepskim stanie, podejrzenie zespołu Cushinga, skierowanie na badania do endokrynologa. Do tego doczytałam, że czasem ta choroba jest wywołana przez guza np. trzustki*( Jak się człowiek czegos boi to jakos się tak układa, że wszędzie to widzi. Czekam na ten rezonans, bardzo na niego liczę*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika na nudności bardzo pomaga metoclopramidum. Mam nadzieję że będzie ok, ja miałam podwyższony kortyzol i prolaktynę i też pewne podejrzenia o guz, później powtórzyłam badania i wyszły ok. Teraz endokrynolog zlecił mi znowu kilka badań, między innymi chromograninę. Mirra ogólnie czuję się lepiej tylko nie wiem czy to kwestia leków czy pracy, której mam teraz sporo. Bóle mam nadal, ale mniej myślę o chorobie i nie szukam tyle w internecie wiadomości o trzustce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a u mnie jak bylo tak jest. Bol plecow jest okropny. W czwartek ide na mega dojladne usg podobno lekarz super - na usg widzi to czego nie zobaczyli w tk. Mam nadz ze cos sie wyjasni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Anet, ja mam to skierowanie i podejrzenie na podstawie objawów, i dlatego mi krew robili, niestety jest kilka objawów , które wg mojego lekarza wskazują ma Cushinga , pasuja też do niedoczynności tarczycy którą mam, i dlatego do tej pory nie szukałam innej przyczyny*( Moja siostra ma ta chorobę, wiec może mamy jakąs predyspozycję*( U mnie brak poprawy, mocy ból, i po lewej i prawej stronie, no i plecy, już nie wiem co robić*( ile może trwać takie zaostrzenie? i co wtedy robić? Tomala trzymam kciuki, żeby usg przyniosło jakies odpowiedzi*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika moje ostatnie zaostrzenie trwało około tygodnia, mdliło i straszne zawroty głowy miałam, do tego oczywiście bóle. Gdyby nie metoclopramidum to pewnie bym nie mogła się z łóżka zwlec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala a jak długo czekałaś na wizytę po zarejestrowaniu się?? Pytam bo chyba też skorzystam bo również jestem z Wrocławia i już z tą niepewnością żyć nie mogę...chcę wiedzieć w końcu co mi jest bo wcale nie jest lepiej.....boli, ściska, mdli, zgaga, bulgocze itd...nie da się żyć z tą niepewnością....bo ja już ostatnio widzę wszędzie najgorsze....:-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet, ja do tej pory miałam jednodniowe pogorszenie i przechodziło, a teraz mnie trzyma 3 dzień, i do tego bardziej bolą mnie plecy po prawej stronie, rozpieranie takie mocne, do tego nudności, leki nie bardzo pomagają, powiem, ze się wystraszyłam, już mam w głowie, że skoro tam coś uciska i to plecy to pewnie guz*( zwariować można, jak na huśtawce się zyje chwila spokoju i znowu ból, i strach*(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala ja jak się w miare dobrze czuje to mówie sobie, że nie może być nic strasznego ale jak zaczyna się coś dziac to zaczynam mieć czarne myśli*( za każdym razem jak się już przyzwyczaję do bólu i już się tak nie boje to przychodzi następny inny, mocniejszy i zaczynam od nowa myśleć*( te bóle, które mam teraz sa najgorsze, takich nie miałam, zupełnie inaczej mnie boli, i bardziej pod prawa łopatka, wiec tez nie pasuje do trzustki*( albo ja jakas nietypowa jestem*( Tomala może to usg cos wyjaśni**) czego Ci zycze Ja mam wizyte u endokrynologa może on cos wymyśli a potem rezonans i tym tylko zyje ale to prawie miesiąc jeszcze*) Ostatnio rozmawiałam z kimś kto miał już kilka razy tk i nie wykazało nic w trzustce czy innych narządach, a teraz miała mri i bardzo szczegółowo pokazało co jest w jamie brzusznej, wiec bardzo liczę, że to badanie cos wyjaśni*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja mam tak samo, jak dłużej lub bardziej boli to najgorsze myśli mnie nachodzą. A jeszcze gorzej jest jak pojawiają się bóle, których wcześniej nie miałam, wtedy od razu lecę na badania lub do szpitala. Strach ogromny. Pika ja też słyszałam że rm jest lepszy bo dokładnie pokazuje przewody. Mi lekarze mówili że tk lepsze, ale jestem pewna że to kwestia kasy, bo rezonans jest dużo droższy, a ja miałam w ramach abonamentu luxmedu. Dziewczyny trzymajcie się, mam nadzieję że okaże się że niepotrzebnie się denerwowałyście. Mi tak ręce wyschły, że można na nich uczyć się anatomii, wszystkie kości, mięśnie i żyły widać. Już nie założę bluzki ani sukienki na ramiączka:((( Dobrze że mamy działkę w lesie, tam będę mogła schować się latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jestem tu *nowa*, podejrzewam u siebie PZT. Bóle o niezbyt silne mam już około 4 lat, czasami zdarzają mi się mocniejsze napady bólu 15-30 min. Wszystkie badania wychodziły mi do tej pory w normie ale ostatnio podczas USG lekarz stwierdził, że moja trzustka ma obniżone echo i gruboziarnistą echostrukturę. Badania krwi w normie (łącznie z poziomem enzymów). Amylaza nieco podwyższona w moczu (lekarz kazał tym się nie przejmować bo to żaden wskaźnik). Zrobiłam MRI z kontrastem + MRCP, które wyszły w normie. Czekam na wyniki dodatkowych badań krwi i wynik stężenia elastazy w kale. Psychika mi siada, mam 32 lata, 5 letniego synka i chciałabym jeszcze jedno dziecko. Lekarz uważa, że wynik USG nie mówi jednoznacznie że to PZT że może to być nadinterpretacja lekarza lub mocno aktywna trzustka w trakcie badania :/ hmmm.... chcę mu wierzyć ale bardzo się martwię. Jak to możlwe że MRI nic nie wykazało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anno dzięki za podpowiedź, że elastazę można zrobić na fundusz. Będę błagać lekarza o to skierowanie:) Może się uda, tym bardziej że większość badań mam zrobionych prywatnie, a na wizytę u gastrologa państwowo czekam juz ok dwóch lat w trakcie których schudłam ładnych parę kilogramów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny. Widzę, że jakieś wiosenne przesilenie bólowe.. Ja 5ty dzień na erydykacji helikobactera. Dwa dni miałam problem ze snem i nabawiłam się zapalenia spojówek. Do tego totalne zaparcie od poniedziałku mam. Nie wiem czy to wina 80mg ipp dziennie czy antybiotyku, ale czuje się jak balon. Jak do jutra nie przejdzie to kupię sobie czopki glicerynowe bo zwariuje. Siedzę w domu. Nosi mnie jak diabli a tu piździ jak na uralu i przez oczy nie wychodzę. Diabelsko mnie też suszy od tych leków i mam lekkie zawroty głowy a od jutro dawka x 2 metronidazol plus klabax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×