Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Mirra a co klimatu i codzienności to mam to samo. Mało co mnie cieszy, nic mi się nie chce. Tak jak kochałam gotować to teraz to jak kara dla mnie. Niechętnie wychodzę i odmawiam spotkań ze znajomymi i rodziną. Chodzę spać szybko bo nie mogę się skupić na żadnym filmie. Usychanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet co fakt to fakt. Mama mówi mi, że się udręczam bo mam za dużo czasu i myślę a właściwie skupiam się na sobie. Jakbym zajęła się kimś innym nie byłoby czasu na rozkminianie co mi dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o moje bóle pleców..to u mnie te strzały jakby prądem i takie gniecenie są w części lędźwiowej ...czyli zdecydowanie niżej niż łopatki. Gdzieś tam w okolicach nerki ..ale nerki mnie nigdy nie bolały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez diagnozy psychiatry wiem bo widzę po sobie początki depresji przez to wszystko, dobrze chociaż że muszę codziennie wstać zająć się dzieckiem i iść do pracy bez znaczenia czy boli i jak bardzo......:-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny tak czytam swój ostatni wpis i brzmi jakbym miała was namawiać na tramal. Więc wyjaśniam że jest on bardzo uzależniający i nie polecam nikomu, chyba, że przy silnych bólach i za zgodą lekarza. Uff.. czuję się rozgrzeszona*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet a masz te bóle aż tak silne że nie dajesz rady funkcjonować bez leków przeciwbólowych??? Pytam bo te bóle u mnie to są raczej takie tępe, upierdliwie męczące lub gniotące w żołądek ale narazie daję radę bez przeciwbólowych.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra moje bóle na codzień są raczej tak jak twoje tzn spokojnie mogę funkcjonować, ale jestem już nimi cholernie zmęczona fizycznie i psychicznie. Niedawno zwróciłam uwagę na to że jak wezmę rano poltram to mam ochotę żyć, mam mnóstwo siły i prawie bóli nie czuję. Wystarcza mi jedna tabletka, czasem wspomagam się nospą. Silne bóle pojawiają się mniej więcej co parę miesięcy lub po błędzie dietetycznym i wtedy jadę do szpitala. Tam dostaję leki w kroplówach, za każdym razem praktycznie co innego, a i tak nie pomagają. Zrobią badania, przepiszą leki i to wszystko. Dodam tylko że poltram mam właśnie po wizytach na sorze i od gastro zalecony podczas bóli 3x dziennie. Jakbym miała go tyle brać to dostała bym ADHD i bym się zadrapała. Jak mam bóle opasujące to i tak nic nie pomaga:( Reasumując 1 tabletka napędza mnie na prawie cały dzień. Nie wiem jak długo to pociągnę bo się boję, ale jak wiem że nie muszę nigdzie wychodzić to go nie biorę. I zauważyłam że teraz jak biorę leki od psychiatry to poltram już tak nie działa bo mnie przymula, i może dobrze bo zrobię sobie przerwę od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie stwierdził depresji przepisał lek antydepresyjny. Jeżeli chodzi o bóle to tu jest prosta sprawa bo pzt mam stwierdzone więc bóle mogą występować. Wszystko z resztą okaże się po paru tygodniach brania leku. Leki przepisał mi ze względu na lęki które u mnie występują na tle chorób trzustki. Lek nazywa się tianesal do tego doraźnie xanax, ale narazie wystarcza mi ten pierwszy bo też przymula, mam nadzieje że z czasem przestanie. Mówiłam że biorę poltram to tylko powiedział że dobrze że wspomniałam, bo musi dopasować takie leki aby można było je razem łączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mój gastrolog uprzedził mnie abym uważała z poltramem bo można się uzależnić. A i tak przy silnych bólach kazał brać 3x dziennie. Jak mu powiedziałam że jedna tbl mi wystarcza to stwierdził że ok i po takiej ilości nie trafię na odwyk. Narazie nie biorę drugi dzień i nic takiego się nie dzieje, oprócz tego że jestem przyprzymulona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od 3 dni stosuje inny ipp by sprawdzić jak działa i oczywiście to samo - już dziś ganiam do toalety i bulgocze w jelitach. Wychodzi na to, że ciężko przejdę tą erydykację HP.. nawet nie chce myśleć co będzie jak dorzucę antybiotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miesiączki jak nie ma tak nie ma. Zrobiłam test i w ciąży raczej nie jestem. Mam miesiączkę od 27 lat i co roku zdarza mi się przesunięcie. Mniej więcej raz . Zwykle polega ono na krótszym cyklu a tokowy miałam miesiąc temu..gdy dostałam ciotkę po 3 tygodniach. Nigdy ale nigdy nie zdarzyło mi się by się ciotka spóźniała o dłużej niż 1 dzień a dziś już 4 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi może stres tak podziałał? Dziewczyny mam pytanie, znowu męczę się z zaparciami, mam wrażenie, że przez kreon to się nasila, macie może takie doświadczenia? Do tego złapałam zapalenie pęcherza, i od picia soku z żurawiny zaczynam mieć bóle wątroby*( Jak nie urok to ...*))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi może tak jak pisze Pika, przez nerwy, a może przez leki? Pika kreon może powodować zaparcia ale raczej brany w dużych dawkach. Spróbuj zmniejszyć dawkę. Ja ostatnio biorę mniej lipancreii a i tak jak nie zaparcia to biegunki mnie męczą. Co do zapalenia pęcherza to mi pomaga tylko furaginum i tylko ten na receptę. Zawsze mam w razie czego pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie to samo . 3 tygodnie temu cieszylam sie , bo po 5 miesiacach skonczyly sie biegunki, a teraz przeszlo to w zaparcia i boje sie cokolwiek brac zeby znowu nie dostac biegunki. Tez juz nie wiem jak sobie znowu pomoc. Moze te zaparcia sa z tych tabletek uspakajajacych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie leków nie biorę, poza helcidem od niedzieli a to ipp, więc na miesiączke nie działa, ale za to bieganie do toalety po nim tragiczne. Może to po narkozie..ale już nie wiem. Czuje się fatalnie przez to. Do tego dziś te kłucie i gniecenie także z tyłu ale tak bliżej boku, poniżej lewej łopatki. I znów mnie męczy plus uczucie jakby mi serce biła na lewej łopatce na skórze. Zwariuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłam pączki i zjadłam i nic się nie dzieje*) Za to zaczynam mieć wszelkie możliwe objawy nerwicy*((( padło tym razem na zęby, bolą po kolei, a wszystko sprawdzone i jest ok*( Wydaje mi się , że spokojniejsza jestem, staram się nie myśleć o chorobie i żyć normalnie, ale stres się odkłada i efekty już mam*( Z drugiej strony wole takie bóle niż trzustki. Co do cycków, ja mam takie pełne i duże cały czas, i sa utrapieniem*( Wiec się cieszcie ze nie macie takich na codzien*) bo to tylko fajnie wygląda na chwile, a już na codzien nie sa takie super*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na co dzień nie narzekam bo jak na swoją wagę mam biust duży. Zawsze miseczka D lub E. Niestety nie jest już tak jędrny jak wtedy gdy miałam lat 20. A przed miesiączką poza dolegliwościami bólowymi robi się taki jaki był w młodości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×