Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ratujcie bo zabiorą mnie Tworek. Macie dzieci to może coś mi podpowiecie. Od 4 dni pije ten balsam i zauważyłam, że mój kał jest jakby w kropki. Tak jak bym się najadła maku albo wypiła fusy z kawy, a dodam, że nic tego typu nie jadłam. Żadnych nasion i czegokolwiek ziarnistego. W związku z tym, że robię posiewy przyjrzałam się temu bliżej. W kale jest multum ciemnych kropeczek i malutkich ciemnych niteczek. Tak gdzieś max 2mm. Nie jest to krew bo się nie rozmazuje i nie są to części niczego co jadłam. Połaziłam trochę po goglach i na forach rodziców w kilkunastu wątkach jest opisane takie zjawisko u dzieci. Piszą, że po kuracjach na owsiki martwe jaja i osobniki występują w postaci czarnych kropeczek i niteczek w kale. Jak dziecko miałam owsiki i pamiętam, że w kale były małe białe robaczki. Do tego pamiętam, że dość mocno mnie swędziało. W ostatnich latach zdarzało mi się takie jakby zaswędzenie w pupie po słodyczach i powiem Wam, że nawet chciałam sama się przeleczyć Pyrantelum na wszelki wypadek, mimo, że nigdy nie zaobserwowałam w kale robaczków. Czytałam też o jakiś owsikach psich które też można złapać a gnieżdżą się głęboko w jelicie stąd w badaniach kału praktycznie wcale nie wychodzą. Co o tym myślicie? Może macie jakieś doświadczenia z dzieciakami lub własne? Czy możliwe bym to były owsiki i by ta nalewka je wykańczała? Dodam, że taki kał mam od poniedziałku a pije ją od niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam też o włosogłówce, która wywołuje podobne objawy do wrzodziejącego jelita. Jutro jak się uda załatwić to dam raz jeszcze kał na pasożyty, bo już sama nie wiem co się ze mną dzieje. Lekarze twierdzą, że przy trzustce miała bym objawy niestrawności ze strony żołądka, uczucie ciężkości po posiłkach - szczególnie po czymś tłustym czy ciężkim..ale ja już sama nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wreszcie się ktoś za mnie zabrał i po wędrówkach po 100lekarzach, wmawianiu mi choroby psychicznej w gastroskopiii wyszło że coś jest z trzustka Nie tak. Podobno świadczy o tym nieelastyczna dwunadtnica. Dostałam skierowanie do szpitala brodnowskiego w wawie. Tam mają moja trzustke obejrzeć z każdej strony. Cokolwiek Nie znajdą będę wiedzieć co jest grane. Myślę też o najgorszym, to chyba efekt przybylskiej, Ale mam taką cichą nadzieje ze to jakieś lekkie zmiany po ozt. Nie czytam już niczego w internecie Bo można od tego zglupiec.wcześniej zamartwiajac. się pzt teraz wolalabym żeby to nie było nic gorszego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny i teraz jeszcze jedno. 4 dni bez chleba. 2h temu skusiłam się na bułke. Od 45 minut ból pod żebrami, kruczenie i przelewanie w jelitach i luźny stolec. Jakby mnie piekło poniżej wątroby. Ciepło mi tam od środka. Jakiś dyskomfort. I jak dotykam jelita poniżej pępka to czuje opór. Jednak coś jest w tym glutenie. Może to nadwrażliwość na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet po prostu wcale nie jadłam go, ale są chleby bez glutenu. Na śniadanie twarożek z powidłami albo warzywami, sałatka jakaś albo jajeczko, choć jajek nie lubię zbytnio. A potem to już klasycznie. Ryż, ziemniaczki. Ale to tylko 4 dni były. Ja ogólnie uwielbiam chlebek i na pewno ciężko bez niego. Choć to co teraz mam w brzuchu to horror. Totalna rewolucja. Do tego mam lekką zgagę i drapanie w gardle. To daje domyślenia. Tyle, że to wcale nie musi być gluten tylko np jakiś ulepszacz do pieczywa. diabli wiedzą czym oni nas tam karmią..jeden wielki syf w tej żywności.. Musiałam odwołać spotkanie bo strach wyjść teraz tak mnie goni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie takiej akcji biegunkowej jak te 3 tygodnie to chyba w życiu nie miałam. Musiałam coś złapać, bo to aż niemożliwe by mnie tak trzymało. Jest tragicznie w moich jelitach. Totalne zagazowanie, bulgotanie, przelewanie. Nawet po łyku wody mam koncert. Cud, że noc przesypiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś był w Egipcie i miał zemstę Faraona w wersji łagodnej lub objawy zmiany flory bakteryjnej to wie o czym mówię. Tyle, że tam zjadam nifuroksazyd zanim się ten shit rozwinie na dobre i mam z głowy. Dokładnie tak mi się dzieje tyle, że już 3 tygodnie a w Egipcie nie byłam ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi nie wiem czy to czytalas, ale ja tez juz pisalam, ze unikam glutenu, chociaz to wcale nie jest takie proste bo rowniez w slodyczach , wedlinie czy serach tez sie znajduje. Ale staram sie, kupuje gotowy chleb bez glutenu ale nie jest taki smaczny. Unikam tez laktozy. Bylam znowu u gastrologa i trzustka jest wykluczona ale na jelitach zrosty zgrubienia i kalprotektyna nadal w kale wysoka co swiadczy o stanie zapalnym w jelitach. mam skierowanie znowu na koloskopie .Ogolnie boli narazie nie mam ale tak srednio raz na 4 dni okrpne wyproznienia tak z 7 razy w ciagu 2 godzin i potem powoli znowu sie uspakaja. Nic nie moge planowac, bo jak musze to natychmiast a nigdy nie wiem kiedy mnie zlapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia to mam bardzo podobnie. To nie tak, że chadzam na kibel cały dzień tylko takie fazy. Tyle, że nie miałam jeszcze kolonoskopi. Nie wiem co jest przyczyną tych bulgotów i biegunki. Zdecydowanie dzieje się to w jelitach i nie jest to kwestia trzustki. Albo z tych 7 miesięcznych stresów dopadło mnie IBS w pełnej okazałości, albo coś złapałam ( bakterię czy pasożyta ) lub ewentualnie to choroba jelit lub wykryte lamblię, ale w formie przebytej lub przewlekłej się wygrzebały skąś i urządziły sobie istny bal w moich jelitach. Oczywiście wchodzą w grę też nietolerancje pokarmowe. Na pewno chleb ( jak i pieczywo ) wzmagają ten stan. Odebrałam dziś kolejne badanie kału. Przed nim solidnie się dzień wcześniej nafutrowałam całą gamą produktów i wynik taki: Krople tłuszczu oraz igły wolnych kwasów tłuszczowych - nieobecne Ph -8 Włókna mięsne nieobecne woń swoista, kolor brązowy, konsystencja papkowata Ziarna skrobi - bardzo liczne I bądź tu mądry hehe... skrobia to u mnie ryż..bo sporo go jadłam ostatnio a fatalnie trawię błonnik jeszcze jedno czeka mnie w poniedziałek to będę mieć przekrój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez w kale nie ma zadnych grzybow ani bakterii , tylko taki wysoki wynik tej kalprotektyny co wyraznie wskazuje na zapalenie w jelicie dlatego musze zrobic koloskopie z pobraniem prob do badania histologicznego. Jak tylko pomysle o piciu tego swinstwa to mi niedobrze. Jezeli chodzi o blonnik to tez mam raczej uwazac bo chore jelita go nie lubia. Mam rowniez jesc tylko gotowane owoce i warzywa bo surowe fermentuja i z tego takie gwaltowne ruchy jelit. Czasami czuje jakby sie tam cos stawialo. Tam gdzie te zrosty - tak mi tlumaczono - jelito jest ciasne i robi sie korek. ktory fermentuje i z tego robi sie duzo powietrza . ktore uciska inne organy i dlatego wszystko mnie w brzuchu boli. Na koloskopie ide 4 marca tak ze do tego czasu moze byc lepiej a moze gorzej. Tez od wrzesnia cierpie i najbardziej boje sie zeby nie doszlo do zapalenia otrzewnej. Acha mysle , ze gluten tez powoduje wieksza fermentacje tak to odbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gluten, surowe warzywa i owoce, nadmiar skrobi i błonnika. To wszystko pobudza jelita albo w nich zalega. Choć mi to już nawet po herbacie zaczyna bulgotać. Totalna dysfunkcja flaków. a co tu ogólnie taka cisza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny właśnie odebrałam wyniki tk w opisie jest mowa o trzustce niepełnej pierścionowatej, bez zwapnień i zmian ogniskowych. Poza tym liczny przerost grzybów candida alb. w posiewie. Sama już nie wiem co o tym myśleć. Pani onkolog u której byłam 28 kazała sprawdzić tarczycę i wykluczyć ewentualnie raka rdzeniastego, tylko nie widziała jeszcze tk. Ale ja mam bóle typowo od trzuchy. Plecy napierniczają coraz bardziej:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet moja kolezanka miala grzyb candida i przez dlugi czas tabletkami nie umiala tego pozbyc i w koncu ktos jej doradzil natron czyli soda oczyszczona i to jej pomoglo. Megi mialas juz jakies badanie na zapalenie jelit? Tych paskudnych chorob jest tyle, a dolegliwosci podobne i nawet lekarzom trudno postawic prawidlowa diagnoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przez candidię mam pewnie strzelające stolce i skurcze jelit, a pani dr powiedziała, że tego się teraz nie leczy. Połowicznie się z tym zgadzam bo to część flory bakteryjnej, ale jeżeli są juź duże skupiska to raczej jest to do leczenia. Też słyszałam o sodzie z miodem ale nie wiem czy przy trzustce można. Tomala nie mam pojęcia co to trzustka pierścieniowata bo w necie jest mało wiadomości na ten temat ale ma to chyba związek z dwunastnicą. A w dodatku jest to chyba wada wrodzona, ale wszystkiego dowiem się u gastrologa. Wiem że przy tym duże jest prawdopodobieństwo zachorowania na pzt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku moja lekarka rodzinna podejrzewala trzustke bo mialam zly wynik elastazy w kale to jest chyba jakis enzym trzustkowy /powinien wynosic od 200 &#181*/g ,a ja mialam 66 &#181*/g co jest bardzo malo/ przepisala mi wtedy kreon i zalecila diete trzustkowa. Pare dni myslalam ze to pomaga , ale to bylo tylko zludzenie , bole i biegunki wrocily. Dostalam skierowanie do gastrologa , ale to wszystko trwalo i do tej pory wiem tyle ze to jednak chyba nie trzustka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×