Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Anet musisz być dzielna i pamiętać, że pzt to nie wyrok i nie przydział na raka. Ja od lat mam guzy w piersiach i chodzę do onkologa i też czarne widmo nad głową mam, ale jakoś daje wiarę, że skoro biopsja i usg ok to od razu grobu nie kopię..i tak od 12 lat. Rak jest szybki..już by Ciebie zjadł. może zbadaj raz jeszcze te jelita i celiakię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Meggi, dlatego właśnie lubię to forum:) Chociaż przykro mi że masz guzki, ale na pocieszenie powiem Ci że moja mama od 40 lat ma guzka ok 2 cm, biopsję robiła tylko raz ale się nie udała więc kazali wyciąć.Mama nie wycięła, a teraz mówi że nawet go już nie wyczuwa, a był taki moment że już się z życiem żegnała tak ją lekarze nastraszyli. Odpukać ma się dobrze. Ja też co roku muszę robić mammografię i usg bo mam jakieś mikro grudki czy coś takiego i robią mi się spore i bolące torbiele. Wiesz jak leźałam na diabetologii to zrobili mi bardzo dokładne badanie na celiaklię. Ja się na tym nie znam ale gastrolog kazał mi to zafoliować i nie zgubić bo to ważne do końca życia. Powiedział że zazwyczaj robiona jest tylko część z tego badania bo jest b drogie i jakby on by zlecił całość tak jak w moim przypadku to dostał by baty od szefa. Narazie zobaczę co wyjdzie z posiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet, lekarz mi powiedział, że taki rodzaj raka idzie jak burza, i w ciągu roku miałabym takie objawy i wyniki, że raczej nie byłoby problemu z diagnozą, wiec skoro rok chodzę i szukam to raczej nie rak, a jak Ty już ponad 2 lata szukasz chyba jeszcze większe prawdopodobieństwo, że to nie to*) Nie wyobrażam sobie kolonoskopii na żywca, jak chciałam gastro bez sedacji to się lekarz nie zgodził, a o kolono nawet nie chciał słyszeć*( bo to nieludzkie i jemu przeszkadza w pracy, i kropka. Anet jak tyłek? a tk kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny tyłek obolały jak diabli do tego zaczęły boleć mnie uda. Gorzej z siedzeniem, jak chodzę nie jest tak źle. Tk jutro w południe, raczej dojdę o własnych siłach:) Badanie będzie z miednicą więc jeżeli coś sobie rozwaliłam przy upadku to pewnie wyjdzie :) To nie życzę nikomu aby trafił na badania endoskopowe do szpitala Bielańskiego w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a ja tak jeszcze psiaczyłam na te badania na posiew kału a lekarka wczoraj mi uświadomiła, że są bardzo ważne przy moich objawach bo ich nadmiar składa się na przerost bakteryjny jelita i daje objawy podobne do pzt. Tj biegunki, chudnięcie, bóle, przelewanie itp. a niestety w związku z pakietem onkologicznym są już płatne.. po prostu jednym zabrali innym dali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te konkretne 3 bakterie nie. Wczoraj babka akurat dostała nowy wykaz..i też się załamała, że są płatne. Nie wiem jak jest w kwestiach np grzybów. A to są dość drogie posiewy ponoć i mówiła, że czasem lepiej zrobić przeciwciała i dopiero jak wyjdą dodatnie to dać kał na posiew. Anet a Ty miałaś też kał na sam tłuszcz z 3 dniową zbiórką? Wtedy sie 7 dni jest na diecie z odpowiednią ilością tłuszczu i w ostatnie 3 dni daje się kał. Dzięki temu wychodzi jaki jest stosunek spożycia tłuszczu do wydalania. To badanie jest dopiero miarodajne ponoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złapać je można wszędzie a część jest po prostu w jelitach tyle, że w małej ilości. A ja zawsze miałam problem z florą jelit. Ja widzę tu raczej drogę diagnostyki. Pzt jest bardzo rzadka..tym samym diagnozuje się najpierw to co częściej jest przyczyną tego typu dolegliwości. Szczególnie, że u mnie jakby głównie dół daje się we znaki. Ze strony góry nie ma mdłości, uczucia pełności i bóli po posiłku ani rozpychania między żebrami. Także idą w stronę jelit lekarze. z ciekawostek to 35 procent bóli brzucha nigdy nie znajdzie swojej diagnozy A z życia z dziś..znajoma osoba..objaw częste oddawanie moczu i bolesność, po leczeniu na drogi moczowe zero poprawy. Szukanie bakteri ..badanie kału i moczu.. kał wyszedł z krwią utajoną i po kolonoskopi diagnoza..rak jelita grubego. A o sobie..ja czuje, że to nie są tylko jelita.. tyle lat picia wina..trzustka mogła mieć dosyć.. obstawiam, że to mix jelit, trzuchy, żołądka i nerwów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej yersini jem sporo surowego mięsa od zawsze. A gdy mnie to złapało w czerwcu 2014 jadłam 2 x dziennie tatara. Taki film miałam. Zresztą dla mnie kg krwistej polędwicy wołowej to no problem do zjedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dopiero co pisałam że mam cholernego pecha,potwierdzam. Rok zaczął się do dupy. Właśnie zadzwonili że przełożyli mi tk na następny piątek bo zepsół się im sprzęt. Jestem taka wściekła bo mogłam umówić się z dnia na dzień, a chciałam żeby mąż ze mną pojechał i wybrałam sobotę. Tak też nie mam gastrologa, tomografii, a za to mam rozbitą dupę! Ale jestem wściekła:(((( Wcale się nie ździwię jak za tydzień zadzwonią i powiedzą że jeszcze nie naprawili. 28 mam wizytę u onkologa, ciekawe co zaraz tu wyskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, wszędzie się słyszy o raku, ale ja mam tak, że dopiero teraz jak się boję, to jestem przeczulona na tym punkcie*( Siostra mojego Męża ma 24 lata i raka, leczy się i rokowania sa bardzo dobre, ale u nich w rodzinie nikt o tym nie mówi, jak by nie było choroby, jakby zaklinali rzeczywistość. Takie sytuacje pokazuja jak blisko ludzie chorują*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja po wizycie u mojej gastro. Otrzymalam jeszcze jedno skierowanie na znadanie kwasu mocxowego, poziomu wspnia i phatohormon czy jakos tak.., chodzi o chotobe przytarczyc ktora moze przebiegac z powiekszaniem trzustki. U mnie sie podobno powieksza co daje takie a nie inne objawy i pomimo faktu ze zawsze jej wielkosc jest w granicach normy to dopiero ona po kilku wizytach i usg na to wpadla. Powiedxiala tez ze jej przyjaciolka od 6 lat zmaga sie z tym problemem i gdy dolegliwosci sie zaostrzaja zwieksza kreon, gdy msleja, zmniejsza. Nie znane sa przyczyny dlaczego trzustka tak sie zachowuje, ale moja gastro twierdzi ze ma wielu pacjentow z takimi trxustkowymi zagadkami, badania obrazowe ok, a diastazy i dolegliwosci są. No nic, zrobie te badania i zobaczymy. A na bakterie w jelitach ( ktoras z Was o tym pisala) otrzymslam jakis nowy lek, probiotyk,bardzo drogi .,, dam znac jak sie zwie bo jeszcze nie kupilam, ale fena ok 200zł za kuracje 20 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mido a co do tego leku na bakterie to rodzaj probiotyku, czyli dobre bakterie czy raczej coś ala antybiotyk niszczący złe? Teraz co prawda nie mogę brać ale może się przydać potem. Dziewczyny a czy Wy macie problemy gastryczne takie jak mdłości, pełność w brzuchu po jedzeniu czy bóle po posiłkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×