Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Szwagierka choruje na ziarnice i co 5-6 miesięcy ma tomograf, rozmawiałyśmy kiedyś o tym, to mówiła, że lekarz powiedział, że oczywiste jest, że lepiej jest nie robić ale jeśli jest wskazanie to nie ma się co martwić tak, ma pacjentów co robią co 3 miesiące. Mówił, że wg niego 2 tk w ciągu roku nie powinny zaszkodzić. Mój lekarz tez tak mówił, że jeśli jest potrzeba sprawdzenia czegoś to lepiej zrobić niż się zastanawiać. Zgadzam się z Meggi, zrób to badanie, będziesz może spokojniejsza*) Ja jutro mam rodzinnego, dopytam o ten rezonans, i badanie cukru, i może uda mi się krew zrobić bo chyba z nerwów tarczyca wariuje, bo mam zawroty głowy*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny. Macie rację, zrobię tk. Jeśli chodzi o nutrdrinki to te z proteiną zawierają białko, oleje rzepakowy i słonecznikowy, a takie mam stosować w formie surowej do potraw. Tu chodzi o to że mam przytyć, a taka zawartość tłuszczy może nie zaszkodzi. Do tego zwiększyłam dawkę lipancreii, na razie jest ok. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona 25 witam dziewczyny, nie odczuwalna się długo bo starałam się nie czytać i nie denerwować. Moje maleństwo nie wytrzymalo chyba moich nerwów oraz niedowagi i przestało się rozwijać w 8 tygodniu:( dostałam skierowania na markery nowotworowe,rezonans i eus. Powiedzcie mi u kogo w Warszawie najlepiej zrobić eus i gdzie. Mam wrażenie że trzustka ciągle boli, potrafię nic nie jeść całymi dniami. Waze coraz mniej. Nie polecam śliwek. Po sliwkach 2razy wyladowalam z ozt wszpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala, tak miałam tk, nic nie wykazało, ale to było w kietniu i wtedy dali mi je z powodu wątroby, a trzustka wtedy tyko czasem się odezwała*( wiec może było za wcześnie, żeby coś się pokazało*( Ona dzięki, śliwki odpadają*( musze cos innego wymyslić*) Pół żartem, pół serio- w niedzielę dostałam przesyłkę z Pl, i były tam kabanoski z indyka, zjadłam kawałek i biegunka 2 dniowa*) ale to były od Teściowej*))) jeśli miały mi zaszkodzić*) to mnie uratowały, bo już z bólu nie mogłam wysiedzieć*) A poważnie to okazało się, że niewielka ilośc tłuszczu taki dała efekt*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zalatwilam świeżymi śliwkami. Takie gotowane czy suszone może niekoniecznie zaszkodza. Tomala ile masz lat?Masz już dzieci? Co lekarze mówią w twoim przypadku jeżeli chodzi o ciaze. Ja poroniłam raczej przez niedozywienie i nerwy. Co do trzustki jeżeli organizm nie jest wycienczony nie powinna ona wywołać poronienia. No chyba że jest ozt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny napiszcie proszę czy zauważyłyście żeby po wzięciu tabletki na uspokojenie że bóle zmniejszyły się lub ustąpiły?? Bo ja mam takie wrażenie.... Czy trzustka reaguje bólami na nerwy (nerwicę???)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona 25 serdeczne współczucia. Ja dziś byłam za kasę u gastroenterologa i załamka. Kasa wyrzucona w błoto. Ja swoje, on swoje. I po 5 minutach bzdur powiedział, że nie ma sensu nic leczyć dopóki nie zrobię badań na bakterie clostridium, shingrelle i jakąś jersinie oraz celiakię. Kurna jakiś idiotyzm. Miałam clostri.. i tam w 12h gorączka 40 stopni, biegunka i szpital. skąd bym miała je skoro od 15 lat nie brałam antybiotyków.. co do reszty też wątpie by przez 7 miesięcy objawy takich zakarzeń bakteryjnych stały w miejscu a do tego od samego początku przebiegały bez wysokiej gorączki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wody z kałuży nie piłam. Generalnie czuje jak sobie lekarze nabijają kabzę. każda wizyta 150zł także najlepiej wyszukać jakiś badań których pacjent nie zrobił, odesłać bez słowa i sugesti bo następna wizyta to kolejne 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra uważam, że nerwy bardzo pogarszają bóle, ja jak czuje się psychcznie oki, to bóle mam mniejsze, ale jak wpadnę w dołek to mam więcej bóli, i gorsze*( wiec cos w tym jest. Też mysle czy do leków nie wrócić bo ciężkie zycie*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy zauważyłyście typowy związek bóli z lekami na uspokojenie, sorry że temat drążę ale to jest dla mnie bardzo ważne może któraś z Was zauważyła jakiś związek tych bóli z lekami na uspokojenie....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja was o tym poinformuje za tydzień czy za 2tyg jak pójdę do psychiatry i leki zaczną działać. Szczerze podświadomie mam taką nadzieję że wszystko minie jak psychika.się uspokoi. No ale przede mną jeszcze rezonans i eus. Mąż powiedział że jak w tych badaniach nic nie wyjdzie w trzustce to mnie zamknie w psychiatryku*)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż cały czas mówi że ja te bóle mam na tle nerwowym i nie chce słyszeć o żadnej trzustce mówi że ją sobie sama wmawiam i mam ją zakodowaną bardzo mocno w głowie a psychika potrafi wywoływać bóle psychosomatyczne i z stąd te bóle, już sama nie wiem co mam o tym myśleć.....:-((((?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Tomala.Skoro tabletki uspakajajace dzialaja wyciszajaco to w pewnym stopniu wyciszaja tez bol.W moim przypadku to sie sprawdzalo przy bolach srednio nasilonych,bo przy tych silnych juz nie odczuwalam zmniejszenia bolu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona bardzo Ci współczuję. Wysłałam wiadomość na emalia z namiarami na eus. Napisz czy doszło bo miałam jakiś problem z wysłaniem. Ja już chyba o tym pisałam, mi tabletki typu xa...x nie działają przeciwbólowo, owszem czuję się odprężona ale ból też jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 a u ciebie występują bóle pleców? Ja właśnie mam ten cholerny ból mimo że łyknęłam nospę fortę i x...x aż 1 mg. Wybrałyśmy się z siostrą dziś na łyżwy, ok dwóch godzin śmigałyśmy i było wszystko ok, a teraz do bani:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i się uśmiecham*) Mój Mąż dopiero 2 dni temu uwierzył, że to trzustka i że nie ma co bagatelizować, tak mu gastrolog dobitnie wyjaśnił, a rodzinny poprawił*) jak zobaczył, ze rodzinny na siłe szuka mi terminu na rezonans to zamilkł*) bo tak to od roku słyszę, że to nerwy, że jak się uspokoję to mi przejdzie*( no ale też nie dziwię, mu się, do tej pory na tle nerwowym miałam tyle bóli, i tyle musiał wysłuchać, że już ma pewnie dosyć*))) Od tygodnia mam zawroty głowy, kołatanie serca, i trzęsące ręce, tarczyca znowu daje się we znaki, a to w połączeniu z swędzeniem pleców może do szału doprowadzić, bo ciągle cos nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×