Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czytalam, ze wrecz przeciwnie u doroslych ludzi moze wystapic okresowa nietolerancja na gluten . Zawsze gorzej jest z tym u dzieci bo celiakia jest chyba choroba na cale zycie. Ja tez mam wykluczona celiakie. Straszny czas byl u mnie w listopadzie i wtedy pierwszy raz podeszlam do tej diety i po 10 dniach byla poprawa tzn nie czulam sie calkiem zdrowa , ale dolegliwosci byly lzejsze a biegunki bardzo rzadko. Ale poniewaz lekarz twierdzil ze to nie moze byc to zaczelam znowu jejsc wszystko i biegunki z silnymi bolami wrocily. Wiec teraz sama postanowilam : bede jejsc malo , nietlusto i bez glutenu. Z lekarzem tego tematu juz nie porusze, bo to i tak nie ma sensu. Acha mialam tez czesto bole w nocy i te ustapily. Najwazniejsze dla mnie ze nie zdiagnozowali nic zlosliwego, bo tego po mojej historii najbardziej sie obawialam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Czy w takim razie należy całkowicie odstawić zboża? Na pewno te zawierające gluten, jeśli cierpi się na celiakię, lub zauważy się u siebie objawy nietolerancji glutenu. Również w przypadku chorób zapalnych jelit, kłopotów trawiennych i ogólnych problemów z układem pokarmowym warto przeprowadzić test i odstawić produkty zbożowe na 30 do 90 dni. Wiele osób cierpiących na przewlekłe schorzenia związane z trawieniem odnotowało po takim teście znaczącą poprawę. * Jest to wycinek z artykulu dot. glutenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny wątek suchej skóry poruszałam jakiś czas temu*) ja też miałam kłopoty, poradzić sobie nie mogłam. Zaczełam robić kapiel z mlekiem i oliwa, kupiłam w rossamnie płyn do mycia z oliwka, tłusty ale pomaga, poza tym ziaja seria oliwkowa daje ulge, nie drogo a warto spróbować*) pytałam o to lekarza, to mówił, że to nic dziwnego, skoro nie jemy normalnie, a trzustka zle pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja dziś testuję nutrdrinka, zalecone przez dietetyczkę. Mam wypijać 1 buteleczkę dziennie małymi łyczkami bo może powodować biegunki. Kupiłam waniliowy (naprawdę dobry) i po dwóch łykach do śniadania mam taką rewolucję w brzuchu, że chyba sąsiedzi słyszą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj papka resztkowa w toalecie a dziś od rana hiper bulgoty i oczywiście biegunka. Już nie wiem od czego te biegunki i co na nie brać. Czy może po prostu przeczekać je i niczym nie wstrzymywać? Też Was gnębią biegunki? Nie wiem jak oddam ten kał do badania jak tu albo resztki albo płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaparcia straszne, ale to pewnie przez diete. Mam przez to takie bóle pleców, że szok. Poza tym lekarz mówił, że mam mocno naciągnięte i zagazowane jelita. Przy okazji zapytam, czy jecie sliwki? bo chyba muszę zacząć suszone zalewać i pić ten kompot. Jem jabłka ale nie pomaga*( Anet jak leżałam ostatnio w szpitalu to osoby chore na trzustkę, dostawały do każdego posiłku ten nutridrink, jak tylko waga była za niska. U mnie na biegunke działa chałka drożdzowa, robie domowe i jem albo z odrobiną masełka, konfitury czy serka i do tego herbatki, i takie menu na całe dnie. Niestety biegunka mija ale zaparcia się robia, więc złoty srodek to nie jest. Trzymam kciuki, żeby pomagał*) Miłej niedzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika ze mnie najpierw się leje, potem kilka dni zaparcia i zatwardzenia. Może spróbuj colon c, to duża dawka błonnika i podobno pomaga. Z drugiej strony przy chorobach trzustki nie można, ale jak nic nie będzie się działo to może warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colon brałam kilka lat, i przestałam jak trzustka zaczęła szwankować, bo niby nie wolno błonnika*( Za moje zaparcia odpowiada niedoczynnośc tarczycy, jak wezme wieksza dawke leku to jest lepiej, ale to nie może być leczeniem zaparć*( poza tym mam zrosty na jelicie po wylanym wyrostku, i od lat mam niedrożność jelit i ląduje na szpitalu jak już jest zle*( ostatnio lekarz wspomniał, że może te kłopoty z trzustką mam z powodu tych jelit, że takie zagazowane i uciskają. Biorę teraz zielony jęczmień ale efekty słabe, wiec chyba poproszę rodzine o przesyłkę tego colonu. A jak reagujecie na śliwki? bo nie jadałam odkąd mam kłopot z trzustką i nie wiem czy mogę, i jak reaguje trzucha*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zjadłam świeżą śliwkę latem i miałam bóle ale w tym samym czasie spróbowałam kawałek pasztetu więc tak naprawdę nie wiem co podrażniło trzustkę. Od tamtej pory nie próbowałam śliwek pod żadną postacią ani pasztetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez znowu dzisiaj mam biegunke chociaz wczoraj wzielam 1 loperamid. Czy przebyliscie juz tez moze jakies operacje? A wieczorem ale nie pozno, zjadlam parowke na cieplo. Dziasiaj mialam isc na urodziny no niestety siedze w domu i gloduje bo juz sama nie wiem co mam zjesc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu co prawda ja się nie znam ale gdzieś mi się o uszy obiło że różne bóle ( nie wiem jak z biegunką) mogą być po nawet wielu latach po naświetleniach. Może warto i o to się popytać. Zaznaczam że gdzieś to podsłuchałam i mogłam coś źle zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet jakto waniliowy nutri?! Na trzustke sa tylko 2 smaki banan i truskawka! Nazywa sie Nutridrink Juice, chyba ze wymyslili cos nowego i o tym nie wiem. Ja tez od wczoraj zjadlam salate i *oddalam* ja w niezmienionym stanie, dzis bole prawej i lewej. Ale dzis upieklsm drozdzowe buleczki prawie beztluszczowe (2 lyzeczki masla na caly przepis) pychaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na trzustke sa jakies specjalne nutridrinki?Mi po operacji trzustki jeszcze w klinice lekarz, zeby mnie troche podtuczyc kazal mi probowac rozne smaki.Ostatecznie podpasowaly mi proteinowe czekoladowe,pilam po 3-4 dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×