Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Niejola hahahaa ale sie usmialam :D no wlasnie, napitala po suchej bulce i wodzie ja umarlabym dla kawalka pizzy albo hamburgera z Maca chociaz nigdy jakos duzo nie jadalam mialam nawet glupi pomysl zeby jesc i go wypluwac do serwetki zeby nie polykac haha boze czemu sie nie najadlam jak moglam , ja mam caly obolaly ten brzuch niewazne czy zjem tlusto czy zwykla bulke juz nie wiem co jesc a jak po 3/4 resekcji ktos nadal ma normalna elastaze to sorry ale nie wierze w wiarygodnosc tego badania, nic a nic :) ja bylam nawet na biorezonansie i babka stwierdzila ze mam oslabione nerki i obciazana watrobe a o trzustce nie wspomniala hah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam bladego pojecia co z dziewczetami :( mam nadzieje, ze Im sie polepszylo na tyle, ze nadganiaja prace domowe lub w SPA siedza, ale jak znam zycie, to pewnie cudownie nie ozdrowialy tylko maja kryzys:( Ja po dluzszych okresach wyjetych z zyciorysu izoluje sie i melduje dopiero po poprawie albo wtedy, gdy jestem w stanie wlaczyc komorke/net czy costam. Taki zasrany lajf. Dziewczynki odezwicie sie, prosimy. Meg, Ciebie to rowniez dotyczy Kochana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mam glupawke albo zberezne skojarzenia bo mi sie *jesc i nie polykac* jakos z kampania wyborcza w USA skojarzylo i afera z Monica L. Mysl nieglupia, Macow nie lubie ale golonke to bym polizala nawet przez szybe. Moge pozniej wypluc nadmiar sliny bo slinotok murowany. E tam golonke, piwa bym sie napila, ale obawiam sie, ze bym nie wyplula dobrowolnie i ktos by mi musial z gardzieli odessac. Krolestwo za piwo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje się*) czytam, sprawdzam forum 2 razy dziennie, Niejola celna diagnoza, doły u mnie i siedze cicho*( Basik, ja bym dała już spokój z badaniami, masz komplet porządnych, watpie by tk cos znalazło, tym bardziej eus, znasz moja historie wiec mam doświadczenie*( Jeśli chodzi o biegunki to madrze mówi Carpe Diem, tłuszczowa biegunka to raczej już w zaawansowanym stanie. Przykład M69 pokazuje ze w przypadku kiedy trzustka choruje to te biegunki są. W niedziele ruszam na Pl, będę zagladac ale mało pisać bo urlop i zabiegana mogę być*) ciskam Was, piszcie co u Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejola z tym piwem to ja juz jestem po, wzielam lyka pomieszalam w buzi i wyplulam haha sprobuj chociaz ma sie chwile przyjemnosci a taka macupenka ilosc alkoholu nie ma opcji ze do trzustki dotrze, boze jakie to smutne... ja tak kochalam piwko i dobre ciacho i kawe w kawiarnii a teraz se moge popatrzec... ale tak se mysle, medycyna tak idzie do przodu kto wie czy za jakis czas jakis geniusz nie odnajdzie leku na regeneracje trzustki albo jakiejs zewn wersji ktora wszystko za Ciebie przetrawi, mozna je juz przeszczepiac to kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika uff:)) Urlopuj sie i nabieraj sil witalnych. M69 nasza Kochana jako jedyna ma potwierdzona dysfunkcje organu ktory Jej oszczedzili i na szczescie ma zahamowany progres zmian (tak mi sie wydaje i Jej zycze tego z calego serca) ale obstawiam, ze tez ma elastaze 500+. Moj M pisalam wielokrotnie ma typowe biegunki *tluszczowe* odkad Go znam a mamy nieslubnie wspolne splodzone dziecko z rocznika 89* (mamy tez z prawego loza tzn. z lewego ale zalegalizowane przed Jej komunia sw.) wiec idac tym tropem, powinien juz nie zyc. Dziewczyny i chlopcy, niniejszym zakonczylam wykonczenie chalupy, nie wierze, panowie sie zawineli, chyba mieli mnie juz dosc, a stawiali, ze do wt/sr im zejdzie. Jak zrobic bezalkoholowa parapetowa i beztluszczowe zakaski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenosna trzustka w formie tranzystora w plecaku to jest cos:))) najlepiej z agregatem pradotworczym:)) Nie musze mowic, ze mnie nic nie boli od 2 dni? Tzn boli w granicach rozsadku, ktore nie uposledzaja funkcjonowania normalnego ludzia 40+ a ostatnie tyg. bylo cienko. Nienawidze tego stanu, ktory uposledza zwykle funkcjonowanie, tej bezmocy i chujni, kiedy wiesz, ze musisz to i tamto a nie jestes fizycznie w stanie tego dokonac i pytasz sie dlaczego ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być złym duszkiem ale mi się poprawia po czystej wodce:D co do mri i pytania o sekwencje zaraz przepisze z wyniku:D Basik masz rację z M69, ale ona ma zdiagnozowane pzt, które było widoczne i jest po ciężkiej operacji( przepraszam M69 jeśli coś przekrecilem). Poza tym sama wspomniała że ma zmiany widoczne w usg (całe szczęście brak nowych). Mamy problemy z układem pokarmowym, zaburzony pasaż i tylko to póki co jest faktem. Co do tego że pzt może być niewidoczne iles tam lat to też trochę prawda trochę legenda. Opiera się to na dawnych opracowaniach(uwierzcie sporo przerzucilem anglojęzycznych badan) gdzie techniki obrazowe były dużo gorsze. Co do elastazy... podobno zewnątrzwydalnicza funkcja trzustki zostaje uszkodzona gdy nie właściwie pracuje jej 90 proc. Zatem jeżeli ktoś miał recepcję części wcale nie jest powiedziane że będzie miał drastyczny spadek enzymow czy cukrzycę. Pozdrawiam ciepło i głowy do góry!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiKa tak tylko ze ja nie mam bóli. Bardziej problemy z częstym załatwianiem etc. Mi pomaga wódka dlatego lekarze podejrzewają sibo/dysbioze etc. Ja podejrzewaLem trzustke ale badania na to nie wskazuja:D miłej kolacji bez myślenia o chorobach, bólach itp. Jest piatek, piąteczek, piątunio!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie odebralam kolejne wyniki badan, ku mojemu zdziwieniu kalprotektyna: 14,7/50 a wyobrazcie sobie, ze na domowym tescie kilka mcy temu mialam 250... wprawdzie to typowe dla jelit ktore mam zdrowe ale czytalam ze przy pzt tez moze wystepowac pozdwyzszona az sie zdziwilam jak zobaczylam ten wynik. Carpe mi do czasu jak sie nie skapnelam ze to trzucha a mialam objawy myslac, ze zoladek wszystko przechodzilo po piwie/winie - teraz boje sie pic zeby ozt nie dostac wiec nie sprawdzalam :) bakterii nie mam a grzyby dodatnie ale pojedyncze kolonie wiec to chyba tyz norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala, przykro mi*( Ja nie miałam wcześniej bólu nadbrzusza, mnie wysoko dość boli, zaraz jak się łaczy biustonosz to mnie tam boli, jak tylko ucisne nawet lekko, wogole nadbrzusze mam takie czułe, boli mnie, a wcześniej tego nie było*( Carpe, spotkałeś się może na jakiś stronach z bólem jelita promieniującym pod łopatke? Ja się już boje czytac cokolwiek bo jak czytam to doły mnie łapia*( Dzis mnie na moment taki ból pod łopatkami złapał, jak mam takie bóle, to trace nadzieje na wylecznie, na inna diagnozę niż trzustka*( Wrocilam do picia czarnuszki, i u Taty będę pic ten grzybek, ona bo sam pije*))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani ja miałam weekendowy relaks...choć pogoda okropna. Trochę basenów, sauna i mimo złej aury spacery. Z brzuchem dokuczają mi te jelita, znaczy podbrzusze ale i tak jest lepiej niż było, więc może po tych trzech infekcjach po prostu mam jeszcze jakąś paskudę tam i powoli jest jej mniej stąd poprawa. Boli dalej ale już wyje na toalecie. Reszta bez zmian...dlatego nawet nie ma co pisać o gnieceniu i plecach. Już przywykłam ...o ile do bólu można się przyzwyczaić. Poza tym chyba jakieś szatańskie przesilenie mnie męczy ...no i ten brak słońca, bo ciągle bym spała. Wczoraj trzasnęłam 11h bez przerwy na siku nawet. Co do elastazy i trzuchy to faktycznie może być różnie. Bo pzt może paść głównie na wewnątrzwydzielniczą działalność trzuchy i wtedy rozwija się cukrzyca a funkcje trawienne mogą być zachowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, apropo czarnuszki to ponoc fajna na porost piersi, tak wiesc gminna niesie *-) nie probowalam moze dlatego organy mam w zaniku*] Grzybka bede miala dzis wieczorem. Carpe Ty zly duchu, a bylo mnie podpuszczac? do butelki to ja pierwsza, niestety nie mialam bialej a M preferuje kolorowe perfumowane i doslownie po 2 sznapsach odjazd stulecia. Brzuch o dziwo nie boli jakos upierdliwie. Myslalam, ze badali mnie juz na wszystko a tu zonk, kalprocostam nie badalam. Pewnie tez mam ksiazkowe znajac zycie. Apropo tej elastazy to pisalam, ze dziewczyna na oddziale miala resekcje 3/4 Czeski + calej sledziony i nawet kreonu nie bierze i nie ma problemu z cukrem. Ja mam Czeske cala, brak zwloknien, po OZT niby nie ma sladu a cukier mi fisiuje i badz tu madry i pisz wiersze. Stawiaja na sklonnosc dziedziczna bez zwiazku z epizodem trzustkowym. Ta dziewczyna zyje normalnie, tylko bardziej fit, mamy staly kontakt, na szczescie nie ma zamilowania do napojow wyskokowych jak czesc z nas wiec wiele nie traci*-) wlasnie planuje dzidzie. Pozdrawiam, spodziewam sie dzis gosci ale wieczorem zajrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdyby nie moja milosc do napojow wyskokowych tez pewnie zylabym dzis normalnie eh :) chociaz z 2 strony kto to wie :) ja troche przeginalam ostatnie 2 lata wiec musialam miec ta Czesie jakas wybitnie narazona bo jak patrze na mojego sasiada co od X lat buteleczke wodki dziennie wypija i 3ma sie ze ho ho a juz dobrze po 60 jest to sie pytam gdzie tu sprawiedliwosc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie, wlasnie mielismy być w drodze do Pl, a ja leze i zdycham. Pisalam ze wrocilam do picia czarnuszki, i dziś rano po herbacie i kawałku biszkopta wypilam 3 łyzki, i po paru minutach ból w plecach okropny, pod lewa łopataka silny, pulsacyjny, zupełnie inny niż dotychczas, wymiotuje tym olejem, sama już nie wiem czy to zoładek czy trzustka. Jak nie minie jade na sor, poradzice co wypic, zjeść jak się ratować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika ... moja rada jechać na sor. Możesz próbować wypić zaparzoną łyżkę sproszkowanego imbiru na wymioty. To nie zaszkodzi. Tak ostra reakcja może wskazywać na wszystko ... nerwice także . . . Ty jesteś tak zestresowana, że możesz reagować nawet wymiotami. Tak reagują dzieci najczęściej. Ale na wszelki wypadek bym zasięgnęła porady lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×