Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej Kasiu, Stasiu czy jak tam... a na chirurgii to w jakim celu *lezysz*? Bo chyba w ciemno nic Ci nie chca odciac, doszyc..? Piszesz tak enigmatycznie ze albo mi juz padlo na mozg albo sama w to nie wierzysz. Nawet laparotomii zwiadowczej nie robi sie w ciemno wiec daruj juz sobie. Milego kotleta czy tam klopsa. Na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, nie wiem gdzie faktycznie lezysz i czy macie tam klamki, ale pod oslona nocy to sie nie da w zadnej placowce nawet myszy przeslizgnac bo na wszystkie spusty oddzialy od 19-20 pozamykane dla odwiedzajacych. Powiedz gdzie lezysz to wysle Ci kwiaty z przeprosinami i szczerym powrotem do zdrowia. Zwlaszcza psychicznego. Eot z moj strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahahahahahahahahaha NIEJOLU w NIEWOLI :-D To mnie po prostu rozwaliłaś tym postem i nie ukrywając poprawiłaś humor jak mało kto hehehe :-D Cieszę się że jednak nie tylko nasza 3ka odwiedza tamto forum :) i zapraszam by jednak i tam się zarejestrować tylko uprzedzam ja miałem jakiś problem z linkiem aktywacyjnym bo do mnie nie doszedł *,* To nie powiem że mnie aż zaintrygowałaś co za referat chciałaś mi strzelić. A może i trzeba było może bym się opamiętał trochę z tym zamartwianiem się, wiesz taki SZPADEL NA TWARZ by *OPRZYTOMNIEĆ* *-D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejolawniewoli

Dzieki, JolawNiewoli fajny nick*-) tylko trzeba kazdorazowo wklepywac:((( No nie wiem czy podolam. Kolego, elaborat byl nt. Twoich bolaczek egzystencjalnych bom mlody itd jakbym mial 40 czy 50 to inaczej bym myslal czy jakos w ten desen:) Absolutnie nie bylo moim zamiarem naprowadzanie Cie na prosta i wmawianie, ze Cie nie boli, czy ze cos tam. Ubodlo tylko z tym wiekiem heheh, ale nie jestes tutaj pierwszym gentelmenem ktory nam wiek wytyka. Mi tam rybka, pesel mozna podrobic tylko zeby nie bolalo tak w kolko Macieju:( Z uplywajacym czasem nie mam problemu a nawet jak gdzies tam sie czaja zmarchy cellulit i inne takie to powtarzam sobie: codziennie budze sie piekniejsza ale dzisiaj to juz k..a przesadzilam :) M69 cos jest w tych tygodniowkach, bo jak zacznie lupac, to nie pusci. Doslownie tydzien wyjety z zyciorysu najmniej. Dawac tu Frosta to podpytamy czy tez tak ma:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu ale nie chodziło mi o to że komukolwiek wytykam wiek i pragnę zauwarzyć iż pisałem to tylko i wyłącznie o sobie do tego na innym forum :-P :-D A kwestia tegoż o może fakt wyolbrzymionego problemu polegała na tym iż nagle JEB!!! Objawy jak trzustka, szybkie sprawdzenie netu a tam DING DONG Zostało ci ok 5-10 lat życia. No wiesz w wieku 32 lat dostać taką prognozę no to chyba można się załamać. Co oczywiście nie zmienia faktu że w jakimkolwiek wieku dostać taką wiadomość to też nie za fajne uczucie. Jeśli cię uraziłem tymi moimi bolączkami to wybacz mi najmocniej. Ja jedynie piszę co mi na sercu leży. A że mam stracha iż przez własna głupoto/niewiedze mogłem się tak załatwić potęguje to odczucie bardziej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejolawniewoli

Oli no przestan, ja mam angielskie (przyjaciele mowia ze specyficzne) poczucie humoru i nie wiem czy wgl ktos jest mnie w stanie urazic*-). Zwykle obracam w zart albo ucinam znajomosc:) a 32 lata to piekny wiek, z Czeska zdrowa czy chora. Katia, a gdzie te zdjatko wkleisz? Meg bo Wy Ikee macie, podaja u Was kottbullar z ketchupem? bo mi zawsze z zurawina podawali, kurde chyba zloze reklamacje. Zadam ketchupu:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie chcecie mozna tu jakos pw pisac albo cos? Podesle na maila bo tutaj wolalabym facjaty nie wrzucac :D i nie zadne spiro spero ani przeklejone z neta, wiem jak to zrobic zebyscie wiedzialy na pewno ja :) ja bardzo nie lubie zurawiny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejolawniewoli

Nie Katiu, nie ma tu PW ani administratora ktory po IP ziarno od plew odrozni niestety. Pomijajac upodobania kulinarne, z zurawina, borowka czy *keczapem* powiedz lepiej co tam na chirurgii slychac, bo od wczoraj ponoc *lezysz* to juz masz 4 obchody za soba.. Co doktory mowia, jaki plan dzialan, strategia itd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia znajdujesz czas na pisanie postów o niczym, a na podstawowe odpowiedzi pytanie się odpowiedzi doczekać nie możemy, masz już na tyle dużo lat ze w dziecinadę się z nami nie baw, bo raz mogłaś pisać nieskładnie, bo szok bo takie podejrzenie ale ty dalej piszesz jakbys sama nie wiedziała czym nas uraczyć. Nie musisz mi się tłumaczyć, wrzucać zdjęć czy udowadniać bo to tylko internet i możesz pisać co chcesz. Zyczę Ci zdrowia cokolwiek Ci dolega*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia wklejaj co tam chcesz, swoje wyniki czy nie swoje, pisz co chcesz, ale jeżeli chodzi o mnie ja Ci już nie wierzę. Ściemniasz równo i przykre tylko to, że nadal się nami *bawisz*. Dziewczynki i chłopaki ja dzisiaj mykam na mały urlopik (duży, prawdziwy wciąż przede mną:-), dostępu do neta tam niet, ledwo komórka dycha, lte nie łapie. Wracam we wtorek to się odezwę. Trzymajcie się. Do miłego:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja baw sie dobrze, lap oddech i nabieraj sil witalnych. Uwazaj na siebie w tej gluszy a zwlaszcza na bliskie spotkania z pokrzywami i mrowkami, z doswiadczenia zyciowego Cie przestrzegam...:D A bodajze Jacek pytal o wizyte prywatna i skierowanie. Tak, idziesz do doktor W-K prywatnie (dosc odlegle terminy ma uprzedzam) a jesli Ona uzna ze sa podstawy wystawi Ci skierowanie na EUS-a i zrobi to u siebie w szpitalu na fundusz. Jest tam kierowniczka przychodni endoskopowej. Jak odpukac cos wyjdzie nie tak, to zostawi Cie na oddziale pod opieka rownie fajnej p. ordynator i tam przebadaja Cie od stop do glow, oczywiscie nie zycze, ale nie zostawia Cie w potrzebie w razie co. Ogolnie chyba najbardziej przyzwoity szpital w regionie choc bieda az piszczy tam, ale personel wyzszy i nizszy dziala jak prawdziwa *sluzba* zdrowia i dwoja sie i troja zeby nam biedakom nieba przychylic. Nawet jedzenie w miare ok jak na takie warunki, niestety frytek bez ketchupu ani z nie serwowali*-) a moze stety, frytki sa dla plebsu*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaju, życzę Tobie, by Twój urlop, tak jak to było z moim, uwolnił Cię od wielu bolączek i przypadłości choć na ten czas. Dobrze mówią, że w wielu przypadkach to w głowie tworzą się niektóre bóle itd Dopiszę jeszcze tylko, że u mnie, by znaleźć się na kardiologii trzeba sobie *zasłużyć*, bo na niespokojne sny czy też walenie serca, nikogo tam nie położą. Niejolu w niewoli... W ramach oddawania jakichś zbędnych części nie chciałabyś przyjąć trochę skóry z jednej powieki? Bo coś mi opada.... Choć jak ja to mówię : z biegiem czasu wszystko zaczyna nam zwisac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie nie dziekuje tez mi zaczynaja klapac juz ale ja od dziecka mialam jakies takie spanielowate slepia. Moge za to przejsc sie z Toba do lek. medycyny estetycznej to nam naciagna, samej troche strach:)) A z kardio to prawda, na koszmaty senne i palpitacje to co najwyzej betablokera dadza, relanium, ew. zasugeruja konsultacje psychiatryczna:) Ten kolega w moim wieku o ktorym pisalam po rozleglym zawale 2 dni i adios z oddzialu. No nic, wyruszam na te Leroye znow, brr, jak widze sklady budowlane to mi sie flaki przewracaja juz:/ i wez tu czleku nerwowy nie byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w drodze jeszcze lte działa. Dzięki za życzenia, urlop choć krótki na pewno będzie fajny bo ja kocham tą swoją wieś. Nawet jak deszcz pada*-) Prastara uwielbiam Twoje poczucie humoru. Z tym zwisaniem dobry tekst, aż dziwne że do tej pory nie słyszałam a też mi zaczyna co nieco zwisac*-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś zatkanie ale w plecach, promieniuje w góre na barki, bardziej na lewy, co to kurde znowu jest? jak już się przyzwyczaje do jakiś bóli to nowe mi cos dochodzi*( coraz częściej widze jak bardzo zmieniło się moje zycie, jak mało jestem aktywna, wycofana i zmeczona, każdy dzień to wyzwanie, prace domowe z trudem mi ida, odkładam co tylko mogę, az czasem jestem zdziwiona ze nie robie tylu rzeczy co kiedyś*( zal mi dzieci, meza bo nie mam na nic energii, jeśli to pzt to mam nadzieje ze tak jak pisze większość po 5 latach będzie lepiej, bo inaczej to się załame*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim Nie Jola idę w środę na usg do Gold med do dr smereczynski, podobno na usg widzi to czego inni nie widzą Nie wiem w sumie po co skoro na eus czysto ale mama mnie namówiła bo trochę się przejęła tym wynikiem amylazy, nawet byłem u internisty i przepisał mi kreon 25 000 i mam brać 3 tygodnie, on twierdzi że kreonem trzeba mi trzustke *wyciszyć* Jem ten kreon od 5 dni w sumie czuje się trochę lepiej albo to psychika *) Pozdrawiam was z Karpacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niewolnicajola

O to przywiez mi prosze jakiegos oscypka*-) te biale lubie, tak fajnie zgrzytaja miedzy zebami. Nie bylam u tego dr, eureka, nie bylam u wszystkich w regionie jednak..:)) ale cos mi nazwisko mowi, musialabym sprawdzic moze jakies TK mi opisywal albo gdzies mi sie o Nim obilo cos w necie. Jakby co daj cynk, moze tez pojde poszukac dziury w calym*-) dawno nigdzie nie bylam. Co do kreonu to ja bralam jakos ponad rok i wydawalo mi sie ze pomaga, a jak odstawic kazali to specjalnie roznicy nie widze, wiec nie wiem czy pomagalo faktycznie czy sobie wmawialam. Moze stolec bardziej uformowany jedynie i resztek mniej ale tez nie tak radykalnie, wiec nie mam zdania. Aha te wszystkie g..a na rzekome IBS tez odstawilam i tez nie czuje roznicy. Jedynie vivomixx sobie popijam ale to w sumie probiotyk a ja jestem wyjalowiona wiec nie zaszkodzi a mam wrazenie ze lepiej flaki funkcjonuja.. Poza tym ja w te niby IBS nie wierze, co mi sie nagle jelito wielce zdraznilo na starosc?? Jak dla mnie grubymi nicmi szyte, predzej uwierze, ze na glowe mi padlo po tej kumulacji *-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barba-Jola

Hej witam wszystkich, podczytuję Was od czasu do czasu i NieJola zastanów się czy felietonów nie pisać bo parę razy ekran oplułam jak czytałam Twoje posty, M musi mieć z Tobą wesoło :) Padło gdzieś pytanie o ból w pzt to ja z naszej perspektywy powiem że nacodzień bólu nie ma. Po tej hospitalizacji ostatniej jest super. M funkcjonuje jak zwykle, normalnie do pracy chodzi i jeszcze remont w mieszkaniu robi:) jeśli chodzi o dietę to alko zero ale to już od dawna a smażone potrawy okazjonalnie. Dziś trochę się bałam bo zrobiłam mu kalafior smażony w bułce tartej bo już długo chodził i prosił. Gdyby nie okresowe epizody ozt to można powiedzieć że normalne życie prowadzi z pzt, jedynie jest abstynentem i nie umie przytyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj marynarze (kto oglada Na Wspolnej zalapie kontekst)*-) Dawid, zazadalam na 5 minut swoich opisow od M i nie opisywal mnie ten dr, ale tez na S nazwisko.A tego o ktorym wspomniales zgooglowalam i patrzcie: http://www.forum-onkologiczne.com.pl/forum/search.htm/authors/gabi30,0?search_topic=5377&showresults=posts Cudotworca jakis, widzi wiecej niz TK (!). Nie wklejam tego by Was nakrecic, tylko pogladowo. Kurde tez chyba sie wybiore, dlugo na termin czekales? Jak cenowo? Umawiales wizyte + USG odrazu? Opinie ma b. dobre choc ponoc wylewny zbyt nie jest, ale nie o to chodzi zeby lekarz glaskal po glowie, prawda? tylko byl profesjonalista w tym, do czego zostal strzorzony. Jezu, chyba z dusza na ramieniu tam pojde zeby znow mi czegos nie wypatrzyli... Barbra ciesze sie Waszym szczesciem oby trwalo wiecznie, swoje przeszliscie i moze byc tylko lepiej. Co do mojego M to ja bym raczej powiedziala, ze ma ze mna krzyz Panski, sama pewnie wiesz co znaczy zamartwianie sie o najblizsza osobe, patrzenie jak cierpi i ta niemoc, ze nie mozesz pomoc. I ciagly lek o zycie, czy tym razem sie wylize. Wesolo ma swoja droga, bo mnie sie tak dziwne przypadki trafiaja, ze gdybym miala pisac felietony to chyba w dziale fantasy *DDD Tylko na co komu pisac felietony S-F, jak gazeta ma naklad 10tys, bo kto dzis czyta cos papierowego?? skoro w necie jest wszystko*-) a i z nudow Pokemony mozna lapac. Dawid slyszales, ze u nas w Stettinie sa specjalne stanowiska dla lapaczy pokemonow? Poza tym my tu mamy wiecej odslon niz blogerko - szafiarki wiec moj glod gryzipiorka jest zaspokojony*-) http://www.gsmmaniak.pl/571752/lawki-gracze-pokemon-szczecin/ Pika przykro mi ze cierpisz, przypomnij w jakim miescie mieszkasz w tych niemiaszkach i czy daleko masz do mnie Kochana. Meg *pogardzila* propozycja noclegu, ale moze Ty sie skusisz i pojdziemy na te super USG co nam Dawid szlaki przetrze. Gdybys sie wybierala, to daj znac wczesniej zloze zamowienie na proszki i takie tam, bo mi na budowie hektolitry schodza tych roznych detergentow, a nie mam za bardzo kiedy sie wybrac za miedze *-( Kurde, co my mamy z tymi remontami, jakas zbiorowa histeria hihi. Sciskam, dzis bedzie dobry dzien skoro M Barbry czuje sie po japonsku to i my damy rade. Barbra, ciezko nabrac masy miesniowej, jak sie jedzie na produktach 0 % tluszczu. Moze pogadajcie z jakims dobrym dietetykiem zeby wdrozyc jakas suplementacje.. A M ma deficyty bialkowe np. czy tak ogolnie wymizerowany po glodowkach? A kalafior niech Mu wyjdzie na zdrowie :))) Aha, na tamtym konkurencyjnym forum jest chlopak, ktory ma jak na moj gust dosc bogata wiedze w kwestii diety, odroznia kwasy tluszczowe nasycone od nienasyconych, moze Wam cos doradzi bo tez ma za soba kilka (kilkanascie?) zapalen Czeski i zyje, ba, nawet planuje wspolna przyszlosc z wybranka serca:) Dobra, spadam na Liroye bo zabraklo zaprawy i paru sztuk klinkieru. Buziaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny i chłopaki. Odebrałam właśnie wyniki gastroskopii i trochę się zmartwiłam,. W wyniku badania mam napisane: hyperplasia foveali i trzy plusy. Znalazłam tylko,że jest to rozrost dołeczkowy ale martwią mnie te trzy plusy. Czy to jakiś stan przedrakowy? Dzisiaj wyjeżdżam i do lekarza dopiero będę mogła iść za tydzień ale i tak czuje ,że będę mieć spieprzony wyjazd:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aga, te 3 plusy pokazuja ze rozrost tego czegos jest duzy inaczej by bylo np. rozpoznanie i ( + ) lub (++) a co to za cholera to nie wiem, ale chyba niegrozne (nienowotworowe) tylko jakies g..o zapalne. Ja mam zawsze helikoptera +++ i za cholere nie moge wytepic a po metronidazolu zdycham. Fajnie ze do nas zaszlas:) A gdzie reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×