Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze dorzucę parę słów o Kati. Ja od początku podejrzewałem ,że coś jest nie tak. Zresztą w jednej z pierwszych wypowiedzi napisałem ,że jest rozhisteryzowana. Widać było,że ma obsesje na punkcie raka. Nie chciałem jednak znowu zrobić wejście smoka i komentować. Nie przejmujcie się dziewczyny trzeba się przyzwyczaić ,że w internecie można trafić na różne typy. Jacku co do Twoich objawów to ja też mam takie zatykanie i ból jakby od siniaka tylko ,że w lewym podżebrzu. Na razie czekam na TK w pazdzierniku. U nas czas oczekiwania to ok 6 miesięcy na NFZ. Już się nawet pogodziłem z tym ,że mogę mieć pzt. Na początku myślałem sobie dlaczego ja ale z drugiej strony dlaczego ktoś inny. Jeszcze dodam ,że też mam zapalenie błony śluzowej żołądka plus refluks więc może to zatykanie to od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy zapaleniu bony żołądka miałam to uczucie zatkania, mam je do dziś czasem, u mnie same leki nie pomogły dopiero po dolączeniu lekkiego leku na uspokojenie po jakims miesiącu przeszło, gastro mówił wtedy, że ze często to zatkanie wynika z nerwów, ze się samoczynnie zaciska zoładek i nawet jak się nam wydaje ze jestemy spokojni to takie objawy mogą być. U mnie się sprawdziło, nie zaszkodzi sprawdzić, bo kto w dziesiejszych czasach jest spokojny? Co do Katia, to M69 jestem tak samo naiwna, dopiero po braku opisu tk i poscie o kotlecie mi się cos nie podobało, bo wcześniejsze podejrzenia zagłuszyłam myslą ze sama nie mam takiego kłopotu i nie wiem jak bym reagowała i co pisała wiec się nie wymądrzam*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, to forum z wpisem tego faceta ze stażem 21 lat w chorobie to na gazeta? Czy czarna.oliwka? Nie wiem jak wy ale jedynymi sensownymi forami gdzie ludzie chociaż odróżniają OZT od PZT jest to forum no i ledwo powstałe trzustka.mojeforum.net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejola, przepraszam to przez ten pieprzony słownik w telefonie *) dziękuję za sugestię co do lekarza :) Idąc prywatnie do gastrologa, mozna dostac skierowanie na EUS na fundusz? Jesli chodzi o zatkanie to poproszę o jakieś antydepresanty może rzeczywiscie pomogą, mam dosc stresująca prace- handlowiec, wiec nie wykluczone, ze to wlasnie to daje takie objawy, ale IPP nic nie pomagają. PRZE, nie pamietam nazwy forum byc może było to Gazeta.pl. Facet pisał dosc rzeczowo i nie wyglądał na trolla *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co,ja tez poznalam pania jak bylam pierwszy raz w szpitalu[przy okazji diagnozowania pzt],ktora z pzt zyje ponad 20 lat.To ona mi wtedy dawala nadzieje ,ze ,,jakos to bedzie]Z tego co opwiadala najgorsze bylo pierwsze 5 lat choroby,kiedy to ladowala w szpitalach z zaostrzeniami bolowymi po kilkanascie razy w roku,potem miala z 10 lat wzglednego spokoju.Niestety pozniej doszly inne schozenia ktore mogly miec wplyw na pogorszenie stanu trzustki i juz nie bylo tak rozowo. w kazdym razie nadal zyje i to nie najgorzej, Jacku swje ,,dzieje,, opisalam na pierwszych stronach tegoforum bo jestem tu od poczatku,a jako ze ja jestem z epoki tabliczek glinianych islabo pisze na komputerze to do wieczora by mi zajelo wydzibanie jednym palcem na klawiaturze calej mojej historii.A swoja droga to Ty niezly farciarz jestes jak Ci caly ogon wcielo.Mi usuneli glowe trzustki ,jak bym miala tak jak ty to juz by mi nic nie zostalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NIEWOLA :D

*D Wiecie co, ja w sumie sie urodzilam z czesciami zapasowymi bo mam WPW wiec mam kilka odnog miedzy peczkiem Kenta a Hisa, jedna odcieli ale reszta zostala, wiec jak ladnie poprosicie to sie organami podziele:D Ja sie klopotu pozbede, M69 dorobimy z tego glowe, Nowemu ogon i wszyscy bedziemy zadowoleni:D A na powaznie, Oliwier bo ja bez bicia sie przyznaje ze podczytuje tamto forum.. Ty sie chlopie nie zastanawiaj, hajtaj sie, rozmnazaj, bo jak bedziesz tak gdybal, to na starosc nikt Ci przyslowiowej szklanki wody nie poda. Ja od malego ciagle po placowkach, jak nie jedno to drugie sie przypaletalo i gdybym tak gdybala, czy mi ceglowka na czerep spadnie w drewnianym kosciele, to dzis bylabym stara stetryczala panna z kotem. Pochowalam 2 koty (jeden 21 lat osiagnal) wyksztalcilam dzieci, jedno na swoim po studiach, drugie zaraz studia i dycham. Fakt, nie jest czasem wesolo i mam glupie mysli ale pcham ten wozek i nie zamienilabym swojego zycia na inne. A tak btw, na tym watku sie rozmnazamy a nie do grobu wybieramy, prawda dziewczyny?:) Aha, wez zapros do nas Frosta, fajny chlopak z Niego, co tak sam tam bedzie siedzial*-) W razie co musimy miec jakas alternatywna mete jak nas fala trolli zaleje. Nie musi sie przedstawiac i historii chorobowej opowiadac, jestesmy na biezaco, na luzne rozmowy o zyciu zapraszamy*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz Kochana te wszystkie peczki i Kenty i Hisy:) ale ja mam nadmiar rur odprowadzajacych miedzy nimi tzw. dodatkowa droga przewodzenia i na cholere mi to:) Moznaby dorobic z tego Wasze glowy i ogony*-) mi nie ubedzie a Wam sie moze polepszy:) Dawac Frosta!!! Oliwier skocz po kolege z laski swojej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha faktycznie Gaja :DD to moze zrobimy jakis poddzial filantropiczny pt. *oddam za free*. Kto ma cos jeszcze na zbyciu? Meg chyba w miare normalna jest i wszystkie czesci ma na swoim msc., brzuchomowcy od Niej nie chce, mam swojego prywatnego i w zupelnosci mi wystarcza*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubawiłam się Waszymi postami o nadprogramowych organach. Co do swojego miejsca to ja chyba jelita mam na plecach. Bo jak śpię na twardym to dosłownie czuje jak mi się tam gazy przemieszczają. A mój brzuchomówca ostatnimi czasy często gada, ale to faktycznie kwestia pośpiechu i łykania powietrza w trakcie jedzenia. Panowie ja mam Gerd z zapaleniem przełyku, przepuklinę i żółciowe zapalenie żołądka i jak mnie to łapie to się czuje jak bym połknęła landrynka w całości. Właśnie taki ucisk, ciężkość od splotu słonecznego w bok. Czasem jakby mnie aż serce bolała. Potrafi mnie to trzymać pół dnia. To tak jak bym miała powietrze w żołądku i nie mogła za przeproszeniem go odbeknąć. Zresztą wtedy często mi się odbija pustym powietrzem. Potem cyk ...i jakby puszcza. Pomaga mi na ten ucisk letnia woda z imbirem a jak ktoś nie lubi może łyknąć lokomotiv i solidnie popić. Helikobacter przeleczyłam i kolor stolca się po tym zmienił z rudego na brązowy. Ipp brałam długo, ale jedyny objaw na jaki pomagały mi to było drapanie w gardle w nocy. Ucisk nie ustępował. Październikowa powtórna gastro wykazało sporą poprawę i brak heliko, ale ten ucisk powraca jak bumerang. A nie znaleziono przyczyny mechanicznej cofania się żółci do żołądka. Lekarz stwierdził, że to od stresu, także zostaje z tym do końca życia. Wiem, że są leki rozrzedzające żółć i prokinetyczne...ale ja już mam dosyć faszerowanie się pigułami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i ta Joanne tez do nas przyprowadz Oliwier, madrze prawi, i jest 40+ bo tu sama bez urazy gowniarzeria, a juz chlopaki to wgl:/ co nie M69 i Prastara?*-) Ty sie Ciesz Oli, ze wykasowalam co napisalam jak zes palnal o tych Twoich 30 latach bo taki elaborat strzelilam, ze bys sie na bank pogniewal:))) Mowie Ci to ja, Niewola, po 40tce to sie dopiero chce zyc!!! Larwy odchowane, kredyty posplacane tylko smietanke spijac:) tylko jak tu spijac, jak tego nie wolno, tamtego nie wolno:((( nawet glupia smietanka o najnizszej zawartosci tluszczu ma 9 volt:( tfu % tluszczu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meg, a sprobuj sie *powiesic* tak jak ze 3 strony wczesniej opisywalam, u mnie jak reka odjal po tym (dokladnie jak opisalas jakby landryn utknal w tchawicy), tylko pozniej witki mnie bola, ale kazdy bol nie w trzewiach to jak relaks dla ciala i duszy:)) Ja nawet lubie jak cos mnie boli poza kwadratem brzusznym bo wtedy sie skupiam na tym i nie pomstuje na ta wredna Czeske:)) Tylko ze mnie nic kurde innego nie chce zabolec, raz glowa po 2 piwach ale to nie byl bol tylko boeningi:) Aha, to sie robi jak nikt nie widzi, bo moj M gdyby zobaczyl ze wisze na drzwiach to pewnie by mnie chcial odcinac, ze niby samoboja walnelam albo cos, wiec wylacznie w zaciszu domowym (psy i koty chowac do lazienki bo tez dziwnie patrza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadprogramową śledzionę i kilka kilogramów- oddam za dobre słowo*) Dziewczyny ja już kilka razy o tym pisałam, jak jej rzeczy niedozowlone to mniej mnie boli, powaga*) uraczyłam się karpatką i ok, kiełbaską z grilla ok, a jak siedze na lekkim jedzeniu boli po drobiazgach*( i o co kaman??? Moja Czeska widać niedozywiona i się konkretów domaga a nie dietki*) A poważnie mówiąc to przy najgorszych bólach nawet woda mnie boli, a jak jest w miare to mogę jest chyba co chce, kreonu nie biore i mniej pije ziółek, wstrzymałam picie oleju z czarnuszki bo mi się cofała już do buzi i meczyła mnie zgaga, lekki ipp tez ostawiałam, ale musze wrócic bo mnie mecza nudnoci i zgaga, mam tez leki na ibs ale efektu nie widze - takie moje podsumowanie miesiąca testowania co mi pomaga a co nie*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejola z tymi drzwiami przetestuje. Mam też gdzieś ćwiczenia na przepuklinę wślizgową i muszę sobie je wydrukować i potestować. Teraz czeka mnie powtórka z metronidazolu na lamblie. . . i zobacze jak będzie po kuracji, bo ostatnio bardzo nawróciło burczenie i przelewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja niestety chyba nic nie oddam bo jakos mi niczego Bozia nie dala w nadmiarze,chociaz moze sledziona jakas konkretna by sie przydala,bo ostatnio na usg gastro dlugo jej szukal,w koncu chyba wypatrzyl bo skwitowal ze taka ta sledziona drobniutka jak ja.Tak ze dziewczyny niczym sie nie podziele,bo jakos wszystkiego mam malo,no chyba ze na pare lat by ktos reflektowal,bo u mnie akurat tego dostatek.Pika ja mam tez tak ze jak jest w miare ok.to podjadam,ale jak juz mnie dopadnie to po wodzie czy suchej bulce odlot. Dziewczyny ,ja niestety niczym sie nie podziele,bo jakos niczego mi bozia nie dala w nadmiarze,nie zebym byla sknera ale jakos wszystkiego mam za malo no chyba ze na pare lat by ktos reflektowal,bo tych akurat u mnie dostatek,Chociaz mi moze akas konkretna sledziona by sie przydala,bo ostatnio na usg gastro dlugo jej wypatrywal ,a jak juz w koncu znalazl to stwierdzil ze taka ta sledziona drobniutka jak ja.Pika ja tez tak mam ze jak jest w miare dobrze to podjadam ,ale jak juz mnie boli to nawet po wodzie i suchej bulce odlot. d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 u mnie bóle nie wystepuja zaraz po jedzeniu wiec nie wiem co mi zaszkodziło*( czasem zaczyna się po niby dozwolonych produktach, a czasem już od rana mnie meczy, taka ta Czeska chimeryczna*) M69 a masz dni bez bóli? że nie czujesz bólu, dobrze się czujesz, i nie bierzesz leków przeciwbólowych? a jak Cie łapie ból to ile trzyma co wtedy robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 ales sie po stronie rozrzucila*D To tak: od Piki biore z 5 kg ale tylko z gornej polowy zeby mi w odwlok nie poszlo:) Od M69 bez urazy nic nie chce, sledzione posiadam a w sam raz tzn jedna:), chyba nawet ok z nia bo w cm podali i sprawdzilam na internetach i miesci sie w polowie danych statystycznych dla mojego przedzialu wiekowego, no nie ma sie do czego przywalic. Tez jestem wg niektorych chlopcow starsza niz Brama Portowa wiec Ci z licznika nie odejme Kochana ale tez nikomu nie oddam.*-) Lubie swoje 40+. Lamblii nie chce, chyba nie mialam ale mnie owsiki nekaly za dzieciaka i wszy z przedszkola przynosilam wiec norme wyrobilam - nie gniewaj sie Meg sama sie uporaj ze swoimi zyjatkami*-) A tak wiecej to chyba nie mam nic na zbyciu. Troche desek zostalo z budowy, gres to jeszcze nie wiem jak wyjde bo na sarkofag musi zostac, schody budowlane mam na zbyciu:)) i milion roznych puszek z tynkami, gladziami, unigruntami i kolorami farb od wyboru do koloru:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, jak ma napitalac, to i po wodzie swieconej i oplatku leze i kwicze, a jak jest ok, to podejrzewam ze 3 golonki z chrzanem i 5 litrow piwa by nie zaszkodzilo. Ja generalnie jak napitala tak ze sie zwijam najchetniej nie jadlabym nic, bo mdlosci, strach przed bolem i cofka na sama mysl o jedzeniu, ale cos tam musze wcisnac bo mi error na cukromierzu wyskoczy i kot sie denerwuje jak mdleje, wiec jest to zazwyczaj jakis suchar mielony w paszczy przez pol h albo kefir. Ekstremalnie banan, bo szybko cukier podnosi ale nienawidze bananow od dziecka i najchetniej bym go przemycila dojelitowo zeby nie czuc smaku. No i soki, ale to juz poza moja wiedza sie odbywa jak mnie gdzies na podlodze znajda domownicy lub te saszetki z cukrem z CPN-ow ale to raz albo dwa mialam taki hardcore wiec da sie przezyc:) Najwazniejsze ze wtedy wgl nic nie boli bo jest sie w innej czasoprzestrzeni tylko obciach jak poza domostwem sie zdarzy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika ja teraz zazwyczaj funkcjonuje bez przeciwbolowch.Czasami ,okazjonalnie jakas jedna tableta.Ale jak juz mnie zlapie konkretnie,to wtedy biore wszystko na raz[tramal,ketonal,diklofenak] i to w podwojnych,albo potrojnych dawkach.Na codzien czasem nie boli wogole,czasem troche pobolewa..ale taki rodzaj bolu juz oswoilam.Acha,i te ostre bole trzymaja conajmniej tydzien.A po stronie sie rozrzucilam,bo mowilam ze ja geniusz komputerowy jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, przeczytalam cala dluga konwersacje i najpierw sie niezle pobeczalam a potem stwierdzilam, ze w sumie moglam pisac nieskladnie i pelno jakichs kaczek dziwaczek w sieci, Jolu te frytki z klopsikami to kolezanka pod oslona nocy mi przemycila do szpitala bo wiadomo, ze takiego jedzonka nie daja, tk nie przepisalam bo zrobia jeszcze jedno, chcialabym byc trollem i wymyslac sobie ale niestety to co pisze jest sama prawda, leze i ledwo dycham na chirurgii a wczesniej bylam na kardiologii, i tak mam 29 lat i nie podszywam sie pod Kasie i inne Stasie z forum Crohna, Sciskam Was i podesle fotke TK ( nie ze spiro-spero obiecuje :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frytki z klopsikami czy frytki z keczupem i kotlecik? bo się gubie, a czepiac się nie chce*( Katia pisać można sobie cos się chce ale sposób w jaki to robisz jest najdelikatniej pisząc nieskładny*( Nie będę oceniac, życze Ci zdrowia*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×