Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny dzieki. Tak mi sie chlapnelo, ze jedyny pozytek z forum to to, ze nie musimy do psychoanalityka chodzic. Rozgoryczona jestem ale sie pozbieram. Oliwier, Katia nie wroci na moj nos, albo wroci i wklei cos z dum spiro-spero, co za problem przekleic czyjas historie chorobowa, zatrzesienie tego jest na necie. Za 5 minut *moge miec* raka mozgu z przerzutami do Czeski i kpl badan :/ Pika hehehe jak w tych ziolkach Lukrecjowych nie bedzie kozieradki ani kocimietki (nie wiem czym sie roznia i czy wgl) to sa niezagrozone. Starsze mlode juz na swoim, mlodsze mlode na wakacjach, M robi na 3 etaty zeby na recepty bylo, wiec jak wraca do chalupy to pada na pysk a nie niucha co by tu wciagnac*-) Caly towar trafi w moje macki, dzieki:******

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam sobie badanie krwi, i wsio super, nawet ta moja nieszczesna wątroba ma dobry wynik*) rodzinny mówi, ze tak ładnie zregenerowałam ta wątrobę, ze takie piękne wniki krwi i usg, taki zadowolony był ( miałam wrazenie, ze gratuluje mi jak alkoholikowi na odwyku*)) moich cudownych uzdrowień ciąg dalszy - czekam na zanik bólu i wygraną w totka - moje zycie będzie rajem*))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim, Jestem tutaj nowy, jesli pozowolicie opiszę swoje dolegliwości związane z trzustka. Od ok 2 lat w środkowej części nadbrzusza-splocie słonecznym epizodycznie napada mnie uczucie ciężkości, to nie ból, cos w rodzaju uczucia siniaka, cos w stylu zatkania. Po gastro wyszło zapalenie błony śluzowej i lekka przepuklina rozworu. Miałem eradykacje na HB pylori ale po jej zakończeniu brak poprawy. Zrobiłem wiec usg, które wykazało gypoechogenicznosc trzustki, a to dawało podejrzenie na pzt. Wykonałem rezonans, który wykazał wrodzona wadę jaka jest - agenezja ogona trzustki, innymi słowy podobno urodziłem się bez ogona trzustki. Jest to bardzo rzadka przypadłość, ktora w przyszłości może powodować pzt i inne patologie w trzustce. Generalnie po 2 latach bo tyle zajęło mi odkrycie dolegliwości lekarze leczyli mnie IPP na zoladek a okazało się, ze powód jest zupełnie inny. Wszystkie badania robiłem prywatnie, bo rodzina nie chciała mi dać skierowania, twierdząc, ze jestem hipochondrykiem. Bezcenna jej mina kiedy przyszedłem tak naprawdę z diagnoza i badaniami...słuchajcie ona nadal chciała mnie leczyć IPP, nie widząc żadnej istotnej patologii w trzustce( widocznie jest pod sporym wpływem przedstawicieli medycznych). Jestem z dolnego śląska Legnica( obok Wrocławia). Z racji tego, ze mam rodzine w Szczecinie pojechałem do jednego z lepszych specjalistów od trzustki i tam kazał mi natychmiast odstawić IPP oraz zastosować sie do diety trzustkowej, przeprosił mi rownież Kreon do obiadu 25 000. Dzis mija 8 dzien a ja nadal nie odczuwam poprawy, juz mam dosyc tych bebechow... Ten dyskomfort odbiera chęć do zycia. Chciałbym zapytać Was czy macie podobne objawy do moich, bo zastanawiam się czy u mnie to nie wdało sie juz pzt, bo dyskomfort od 2 tyg nie daje mi spokoju. Dodam, ze dyskomfort daje mi spac w nocy, nie bolą mnie plecy, stopce raczej rownież ok. Uprawiam troche sportu i zauważyłem, ze podczas biegania uczucie ciężaru puszcza, jednak następnego dnia powraca:( prosze o pomoc. Pozdrawiam Was serdecznie i zycze dużo zdrowia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Nowy, pierwszy raz slysze o takiej jednostce chorobowej ale witaj w klubie. Rodzinna po uju fest:/ wspolczuje, moze pomysl nad zmiana lekarza. U kogo w Stettinie byles? wystarcza inicjaly nie musisz nazwiska podawac*-) to z Dejvem Ci powiemy, czy dobrze trafiles, bylismy juz chyba u wszystkich okolicznych gastro*-) Pika, to super ze watrobka sie zregenerowala, bralas jakies essentiale ostropesty czy inne wspomagacze? a z lotkiem to jest tak: -Panie Boze, daj mi szosteczke.. a Bozia na to: to kup w koncu pierdolo ten los a nie gitare zawracasz :))) A do raju to sie nie wybieraj, nudno tam pewnie, nie to co u nas:) A Katia milczy hmm, no coz, to bylo do przewidzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejola, u doktora Szczerkowskiego, wczesniej we Wrocławiu u profesor Poniewierki, ktora nie widziała nic złego w agenezji trzustki. Dodam, ze milem robione badania labo, tj. Amylaza w moczu i w surowicy lipaza i wszystko wyszło ok... Najgorszy jest ten dyskomfort w nadbrzuszu w splocie słonecznym, tak jakby uczucie po dotknięciu siniaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz jeszcze Jacku, jak u Ciebie z cukrem? bo z wchlanianiem chyba ok skoro stolce masz normalne. I jeszcze jedno, przepuklina czy refluks potrafia dac niezle popalic i wlasnie takie *zatykanie* jak opisujesz wystepuje. Masz problem np. z cofaniem tresci zoladkowej po jedzeniu powiedzmy jak sie schylisz np. zeby zawiazac buty? Mi kiedys super lekarz polecil fajny *cwancyk* na odtykanie przy refluksie, mianowicie jak bolalo, albo mialam uczucie ze cos mi tam stoi, zatyka itd, kazal sie powiesic na drzwiach. Wiem brzmi glupio ale obrazowo to wyglada tak, jakbys na drabince sie zwiesil na wyciagnietych rekach na pare minut. Mi pomaga do teraz tylko raczej w domowym zaciszu stosuje bo wyglada to komicznie. Moze sprobuj, nie jest to inwazyjna metoda a rura potrafi dac niezle popalic a nawet imitowac zawal (tez mnie kilka razy nabrala). Zgooglowalam Twoja przypadlosc, *farciarz* z Ciebie, w jakim jestes wieku jak nie tajemnica, ze dopiero teraz ta wada rozwojowa wyszla? Miales wczesniej np. USG? Za dzieciaka miales jakies problemy brzuszne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 29 lat, tak jak napisałem wczesniej moje dolegliwości zaczęły sie 2- 3 lata temu. Refluks tez wykazała gastroskopia. Brałem przez dwa lata IPP i leki prokinetyczne na perystaltykę jelit i żołądka. Nic to nie dawało... Jestem juz zmęczony tymi objawami. Gdybym na własna reke nie wykonał usg i rezonansu do dzis nie wiedziałbym o tej przypadłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha sorry za spam ale po lebkach czytam, bo M kable mi przerzuca na druga manke w pokoju i raz mam siec a raz nie...*] Teraz doczytalam, skoro po sporcie Tobie lepiej, to moze faktycznie ta przepuklina rozworu daje czadu, bo mi oprocz wieszania sie na drzwiach *D lekarz zasugerowal przy takim *podtykaniu* poskakac troche, aby sie *ubilo* (tzw. pajacyki) i nie stalo okoniem w przelyku. Tez czasem dziala, tylko ja leniwam i brzydze sie kazda dziedzina sportu*-) ekstremalnie tylko stosuje, jak czuje, ze mi stoi w rurze i zaraz, ze tak powiem kolokwialnie, pawia puszcze*) Zaszkodzic nie zaszkodzi (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejola, z cukrem ok nigdy nie miałem problemów, Dr Szczerski polecił mi tez bardzo dobra radiolog dr Bojko tez w Szczecinie. Kazał mi robić raz w roku gruntowne usg ale nie takie na odwal sie tylko wlasnie u specjalisty wysokiej klasy, a dr Bojko to podobno czołówka w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek to możemy sobie rękę podać jeśli chodzi o objawy. Ja gastro tak samo, gatsritis antrialis, refluks bulbitis i mała przepuklina przełykowa. Z tym że u mnie USG bez zmian w trzustce za to wątroba stłuszczona. A objawy podobnie jak u ciebie. Taki ucisk/sciskanie 3-4 cm poniżej splotu slonecznego. Czasem ucisk pod lewym żebrem. No i u mnie jednak stolce nie są normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz, M wbil sie chyba w rury od kaloryferow ja pitole a zgodnie z planami budowlanymi ryje. Szlag by to, zaraz mi zaleje wszystkie kable albo kota pokopie a M w LeroyMerlin, tel zostawil w chalupie. Dawid??? Masz chwilke, wpadlbys uratowac sytuacje po sasiedzku k. mac:( Odmeldowuje sie na chwile ratowac dobytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny [[i chlopaki],wracajac do Kati,to ja jednak jestem naiwna ,bo ja we wszystko uwierzylam nawet bardzo jej wspolczulam.dopiero jak codziennie ,,byla na innym odziale,to sie zorientowalam ze to sciema.A Wy jak piszecie mialyscie podejrzenia od poczatku.Ale moj maz ciagle mi powtarza ze jestem naiwna i latwowierna i nawet dziecko mnie potrafi wykiwac.Mam nadzieje ze pozostali nie sciemniaja?Ja Was zapewniam ze moje pzt nie jest wymyslone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie mam sposobu na to *zatykanie*. Nawet chyba zatykaniem bym tego nie nazwał. Moje odczucie polegało na tym jak by mi coś leżało na żołądku właśnie te 3-4 cm poniżej splotu (że tak powiem dwa palce :D) To nie był ból, nie było pieczenie, ale tak ucisk który wystąpił po chyba piwie, albo kuracji antybiotykowej hmmm nie wiem czy dobrze to określę ale jak by mi coś leżało na żołądku. Jeśli mam przybliżyć mój przypadek nie ma problemu ewentualnie poczytaj parę stron wcześniej. Z tą różnicą iż ja też dostałem IPP, zacząłem go brać i wydaje mi się że jest lepiej. Tylko czort teraz wie czy to zasługa IPP czy tego iż po przeczytaniu paru njusów w necie oraz wypowiedzi forumowiczów zacząłem inaczej jeść wiesz trochę się przestraszyłem i w stronę lekko strawności o raz trzustki. Lipnie trochę mamy Jacku bo nam dochodzą te cholerne dodatki jak zapalenie, refluks i wątrobą. zapalenie jak i refluks mogą dawać podobne symptomy co trzucha. Nie wiem jakie symtpomy daje przepuklina wpustu... No ja w przeciwieństwie do ciebie mam też problem z drugą stroną a raczej to co ląduje w toalecie. Co prawda niby nie mam zarówno na moje oko jak i 3 x labolatoryjnie tłuszczu ale za to kolor, i konsystencja no nie są w normie... Ale to znowu może być coś innego jak np. nietolerancja laktozy, czy ten głupi IBS który rzekomo mam ale jakoś moje objawy nie pasują do typowych objawów tej choroby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 slowo skauta (a harcerka tez kiedys bylam) ze sciemniam jedynie w kwestii imienia. Reszta nie jest *wyimaginowana* ot taki ze mnie farciarz, dlatego tak nalegalam na zlot, pokazalibysmy sobie teczki z dokumentacja medyczna (jezu tyle ton hehe) i bysmy byli pewni co do swojej tozsamosci:) A to, ze jestes naiwna (?) to w sumie swiadczy o Tobie, jako o czlowieku in plus. Zalalam *kropelka* rure i obwiazalam tasma izolacyjna, ile to wytrzyma? Nie jestem pewna, czy mamy ubezpieczenie a nawet jak mamy, to kurde nie ogarniam gdzie co jest:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 ja też Kati współczułam, pomimo jakichś tam podejrzeń, to jednak pewności nie miałam, że ściemnia. Mnie się lampka zaświeciła, że coś jest nie tak chyba po wizycie u onkologa. Jakoś wierzyć mi się nie chciało, żeby lekarz tak szybko postawił diagnozę na podstawie badań, które przecież były dobre. No sorry, ale na podstawie zielonej kupy trudno stwierdzić, że na pewno coś jest z trzustką. A my jeszcze wsiadłyśmy na biedną onkolog. A później niechęć do udzielania odpowiedzi na konkretne pytania mnie utwierdziła, że coś tu nie gra. M69 i reszta ja też zapewniam, że wszystko co tu pisałam to prawda. Jedynie nie mam na imię Gaja*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jacka:-) Chłopaki ja też miałam (a może jeszcze mam) zapalenie błony śluzowej żołądka, spowodowane helico, stolce miałam rude i papkowate, po przeleczeniu antybiotykami bóle mam zdecydowanie mniejsze, ale ja w sumie nigdy mocnych nie miałam i kupa mi się poprawiła*-) Ale mnie środek nadbrzusza nigdy nie bolał. Ja mam gniecenie z boku i tak tuż nad pępkiem. A i czasami tak mam, jak pisze Jola, po jedzeniu mi się lekko cofa żarcie, zwłaszcza jak się schylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika to super, że wątróbka się zregenerowała*-) A lekarze lubią, jak pacjent okazuje się zdrowy. Ja jak mojej rodzinnej pokazałam wynik TK to chyba ucieszyła się bardziej ode mnie, że na trzustce nic nie wyszło, gdzie na podstawie wcześniejszych badań twierdziła, że to raczej nie są bóle od trzustki, ale też nie wykluczała jej całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam, ale celuja wciaz w to i nie sa pewni. Poki co mam 2x EUS doskonale (poza zlogiem/ polipem czy czymstam bo stary mi dokumentacje skitral zebym nie analizowala), TK jak Cie moge, rozne inne rzeczy ale Czeska bez zarzutu. Enzymy tez ok (dawno nie robilam) elastaza 500+, kupa nadal do dupy i je..bie mnie Czeska nie raz tak, ze zyc sie odechciewa. A tak poza tym, to chyba jestem jeszcze zdrowa na umysle, ale nie wiem jak dlugo wyrobie*-) M69 ma to *szczescie* i M jednej z uzytkowniczek, reszta nadal podejrzewa*) i jedna z dziewczyn czasem ma a czasem nie ma, zalezy kto Jej EUS-a robi (pewnie to zalezy od tego, czy na kacu nie byl dochtor i mu sie chcialo lepiej przyjrzec, czy odbebnil badanie). Jak na moje oko to ma, bo cukry ma dziwne i meczy sie nadal. Pardon Anet jak sie za Ciebie wypowiedzialam*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewola, jesli dwa razy to samo wykazało EUS, to czym się martwisz *) No wlasnie to EUS to jedyne badanie, którego nie robiłem, a które może przynieść ostateczna odpowiedz na moje dolegliwości. Gdzie najbardziej polecacie jego wykonanie? M69, ostatnio czytałem forum, na którym wypowiadał się gosciu, który żyje z pzt juz 21 lat i ma się swietnie, jedyne czego przestrzega to diety, ale tez nie do przesady i wystrzega sie alko. Z ta choroba jak z każda inna trzeba sie pilnować. Długo trwało w Twoim przypadku diagnozowanie, jakie miałaś objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek jak w Stettinie to polecam dr W-K przyjmuje w Sonomedzie (prywatnie) a EUS-a robilismy z Dejvem w szpitalu MSWiA na fundusz. Ja sie nie martwie, ja mam wqrw na Czeske*-) ze nie chce odpuscic (niecale 2 lata temu mialam OZT, przyczyna nieznana, nie bylam po balandze zadnej ani bledzie dietetycznym*-) i do tej pory franca mi szaleje. Wczesniej mialam kilka razy takie epizody zwiastujace i SOR-y zaliczalam ale badania byly ok zawsze, wiec kroplowa i adios. Pozdrawiam NIEWOLA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×