Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mirra bo baby to uje za przeproszeniem:( Jak widze co sie dzieje dookola to noz sie w kieszeni otwiera takie czasy nastaly.Co to znaczy, ze zabrala dziecko? Przeciez to nie puder do uja pana! Niech brat zglosi uprowadzenie i ogolocenie ze wspolnego dobytku, z takimi bladziami to trzeba krotko i definitywnie a i sady coraz czesciej sa przychylne ojcom zwlaszcza, jak matka to dno moralne. Trzymaj sie kochana i badz wsparciem dla brata, bo zanim sie otrzasnie z ciezkiego szoku to franca uwije sobie gdzies gniazdko w Emiratach i tyle bedzie widzial Corcie.. oczywiscie zapewne nie omieszka wystapic o miazdzace alimenty w tzw. miedzyczasie. Mialam wsrod znajomych podobny przypadek niestety, z tym ze bladz zostawila dziecko ojcu i poszla w piz..u. Zwiazala sie z jakims kryminalista w UK poznanym na jakis gierkach w necie !!! Normalnie szok i niedowierzanie zwazywszy na fakt, ze pasztet z niej byl niezly i inteligencja nie grzeszyla. Totalnie babie odbilo a lezala i pachniala, maz w zebach niemala pensje przynosil i ogolnie dusza czlowiek, takich facetow juz nie ma. Koniec koncow sad przyznal wylaczna opieke nad dzieckiem jemu tylko okazalo sie, ze corka nie jest jego biologicznym dzieckiem. Na szczescie kocha ja nad zycie i nie zburzylo to ich relacji (nie wiem nawet czy corcie o tym fakcie poinformowal, znajac go, pewnie zatrzymal te info dla siebie). Musisz byc silna Mirra, bo trzucha trzucha, podokucza i tyle, a bratu caly swiat sie zawalil. Sciskam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoliozy chyba nie mam, dobre i to*-) choc neurolog mowi, ze kregoslup mam zdezalowany tak, jakbym ze 30 lat na szychty do kopalni chodzila*D na szczescie na kregoslup sie nie umiera (chyba) podokucza i tyle*-) ale oczywiscie idzcie tym tropem dziewczeta, moze a nuz.. Gdzie jest Meg? ma ktos do Niej prywatne namiary? bo zaraz po IP Ja znajde i sila przyprowadze, no!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejola nie mam namiarów, trzeba by forum przewertować i powinien być jakiś adres, ja mam do innych dziewczyn a do Meg niestety nie*( Meggi Heloł gdzieś się zapodziała? wracaj, melduj się i pisz co się dzieje?? Bo się martwimy i zaraz będziemy teorie snuc, ja obstawiam, żes się na czeske obraziła i wycieła ja po cichu w czeskiej klinice*) Czekamy na info*))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha leze i kwicze ze smiechu*D Dobre, wrecz wyborne:))) Mam nadzieje, ze chociaz po knedliku nam przywiezie, w sumie to nietluste, to czemu nie. Tylko ten indeks glikemiczny, hm, ale po jednym to chyba nie zaszkodzi*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zamiast knedlika wolałabym czeskie piwo, ale nie wolno:-( I niestety doczytałam, że bezalkoholowe piwo i wino też przy chorej cześce niedozwolone. Załamka. Zapisałam w skrzynce wszystkie maile, które tu dziewczyny podawały, jak Meggi się jeszcze ze dwa dni nie odezwie to ją przywołam do porządku*-) Tak po sąsiedzku:-) Dziewczyny ja mam stwierdzoną skoliozę piersiową, albo szyjno-piersiową (muszę zerknąć w opis). Nie jakąś tragiczną, ale mam. Mam prawe ramię niżej, widać to gołym okiem, ale ja to dopiero zauważyłam, jak mi powiedziała lekarka. Pika ja nie byłam u ortopedy, tylko u lekarza od rehabilitacji (wspominałam o tym kilka dni temu). Mam skierowanie na zabiegi i ćwiczenia. Chodzę też na basen. Po urlopie chcę wziąć też serię masażu leczniczego, brałam kilka lat temu i pamiętam, że bardzo mi pomogły. Jak opisywałam szczegółowo moje bóle pleców, lekarka powiedziała, że to są ewidentne bóle od tego. Jak mi przejechała palcem po krzywiźnie to dokładnie tak mnie boli. Powiedziała, że ten ból z boku pleców (ja mam prawie od pachy do pępka prawie, tyle, że z boku) to od tego skrzywienia, tak promieniuje. No i mam nie dźwigać, ogólnie się nie przemęczać, co ochoczo przekazałam M*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja to i ja uderzam na diagnostykę tych pleców*) Dziekuje*) Niejola ja sama już mam namiary na klinikę co mi czeske i co se tam wymarze wytną, kilka koron i sprawa załatwiona*) Maż mówi zebym na serce tych koron nie marnowała bo i tak mam nieużywane a narzad w zaniku nie szkodzi, i jest szansa ze sam zniknie albo się cudownie uzdrowi*) Już bym poszła na ten zabieg ale waham się robic cycki czy czeske? bez czesi zycie by lżejsze było, ale z cyckami jakie ekscytujące*) ahhh dylemat na kilka miesięcy*) no i plastykę brzucha bym walnęła, i może jakies odsysanie, bo moja czeska w przeciwienstwie do waszych tłuszczu nie odsysa, wręcz przeciwnie magazynuje chyba*, Tunik buzki zrobiony, szału nie ma - dupy nie urywa- ale żeby rano łatwiej myć jak patrze w lustro, a i Maz jakies kwiaty przynosi(chyba ze ma cos na sumieniu), wiec się opłacało. No będzie tej prywaty bo się mnie głupoty trzymają, a plecy tak bolą ze szlag mnie trafia bo tyle roboty w domu a ja się turlam zamiast chodzic*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba plastyke pochwy u Pepiczkow zrobie hihi. W sumie M sie nie zali, ale silami natury bez mala 6 kg szkraba powilam wiec pewnie dziewica orleanska juz nie jestem, hm. No nie wiem sama, twierdzi ze nie ma porownania i dyskomforu nie ma*-) ale ja tam za siebie reki nie daje uciac, a co dopiero za faceta*] moze sciemnia. A na powaznie, to doslownie tuz przed historia onkologiczna rozwazalam powiekszenie piegow ale nie u Pepiczkow, troche spartaczonej roboty sasiedzkiej widzialam.. cale szczescie ze Bog mnie wtedy nie opuscil, bo z wkladkami to pewnie diagnoza by byla opozniona i kwiatki od spodu bym gryzla teraz. M lubi generalnie rubensowskie ksztalty o obfitych *oczach* wiec poswiecilabym sie hihi ale szkopul w tym, ze ja spie wylacznie na brzuchu i musialyby byc wykrecane na noc, bo na pontonach przy dyskopatii to sie chyba srednio spi*-) Kolegom M moje piegi sie podobaja wiec jak sie nie ma co sie lubi.. poza tym przeciwienstwa sie przyciagaja. M tez nie jest zupelnie w moim typie a jestesmy ze soba od 6 klasy podstawowej:))) Mam nadzieje ze chlopaki tego nie czytaja*D tez mam dzis jakas mega glupawke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A je..al to pies. Mam w pompie co o nas pisza, grunt ze chwilowo nie boli. Mam ochote wyjsc na taras i oglosic swiatu ze mnie kuzwa w koncu nie boli. Czeska na bank cos knuje, zawsze mam glupawke przed tym jak cos w szale odpierdzieli. Oddalam sie do obowiazkow perfekcyjnej inaczej pani domu. Jutro mam gosci (na szczescie nie tak nieokrzesanych jak ostatnio*p) i wypadaloby jakies ciacho ukrecic i plac budowy z grubsza ogarnac*-) niestety brak weny tworczej mam:( i jeszcze Gaja mnie podlamala z tym alko 0.5 volt... Na oddziale do takiej konkluzji z dziewczynami doszlysmy, ze z przyjemnosci na litere P zostala nam tylko Pielgrzymka:( Szlag by to. Dobra, nie ma mnie juz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika, mnie powiedział o tym neurolog. A w ogóle co dziwne to ostatnio mama i siostra też się skarżą ,że je boli po lewej stronie pod żebrem. Co prawda zakuję od czasu do czasu po jedzeniu i tyle nie to co nas cały czas. Koleżanka z pracy też mi się skarżyła ,że od pewnego czasu ma ból pod lewym żebrem , który jej promieniuje do kręgosłupa. Czyżby wszyscy mieli pzt? Może jednak to jakaś nowa jednostka chorobowa( niegrozna) jeszcze nie odkryta przez lekarzy:) tej myśli się na razie trzymam. Miłego wieczoru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani żyje i staram się na bieżąco czytać Was. Co do pisania to ostatnio mam czas tylko o 6 rano przy porannej kawie, a jak na złość, o tej porze, forum nie działa. Jestem cholernie zapracowana i jak kończę to mam chęć na kąpiel i leżenie na kanapie. Co do samopoczucia, to niestety przez robotę ciągle jadam w biegu i do tego na mieście. A diabli wiedzą co oni tam wpychają i na czym smażą. Przez to wrócił kolor toffi w toalecie i jakieś resztki znów są. Regularność toalety zerowa. 5 dni nic a potem pół dnia 5x na toalecie. Niestety wszystko się rozpierniczyło i na pewno będę musiała wrócić do powolnego żucia i solidnej dawki probiotyku. Niestety do końca sierpnia nie ma na to szans. Z bólów to brzuch i lewy bok dają się we znaki tak co 2-3 dni. Taka ciężkość poniżej żeber i sztywność. Ogólnie klasyka.. Natomiast kłucie i ucisk w plecach mam codziennie. Ból jest stały i tępy. Czasem jakby taki strzał od kręgosłupa w lewy bok idzie. Brzuch oczywiście regularnie do mnie gada. Taka osobista wewnętrzna hodowla ropuch *) Ogólnie już chyba traktuje te bóle jako codzienność. Nie zbyt miłą część mojego życia. Jakby co przypominam maila maggikleo@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, nadal nie boli tfu tfu, to już bedzie jakies 10 lacznie dni przez ostatnie 2 lata, chyba powinnam w kalendarzu zaznaczac*] Goscie pojechali, cywilizowani na szczescie tym razem byli. To tyle z grubsza. Meg uff, dychasz... a praca nie zajac - nie ucieknie (znam jeszcze wersje ze dla glupich jest*-) a o to akurat Ciebie nie posadzam:) Meg, bez urazy ale jak juz masz takie bogate *zycie wewnetrzne* to jako brzuchomowca mozna troche dorobic. Jakby co, moge zostac Twoja agentka. W mediach tez chwile robilam*-) i wiem co sie z czym je. Moge Cie do sniadaniowki wkrecic miedzy szafiarki i te kolejne zony Czarka P.:) 60:40 biore bo mam troche wydatkow i konca nie widac ale jak bedziesz dobrze rokowala to fifty fifty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry jako ze jestem wg EUS-a zdrowy to zaczalem jesc w miare normalnie,nie badalem amylazy od 1,5 miesiaca a kilka dni temu sprawdzialem no i mamy rekord ! :/ z krwi amylaza 136 glukoza 79 kupa kolor ok ale wylatuja ze mnie takie male kawalki,apetytu zero,tepe bole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Dejv może to jakiś problem z jelitami, na co by wskazywała podniesiona amylaza.Miałeś robioną gastro bo nie pamiętam? Mam do was pytanie może wy będziecie mieć jakiś pomysł. Zauważyłam ,że czasami po jedzeniu na drugi dzień mam ukłucia w żołądku i co dziwniejsze w różnych częściach ciała (plecach, rękach). Mam również bóle stawów. Czy myślicie ,że może to jakaś alergia pokarmowa i warto by było wykonać test na nietolerancję pokarmową? Od nerwicy to raczej nie jest bo pytałam o to neurologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carpe_diem

DEJV amylaza nie jest jakoś mega specyficzna i sama z siebie może skakać. Ja miałem ostatnio zaniżoną 14 przy normie od 22 i dwóch gastroenterologów, internista i lekarz rodzinny (+ opinie lekarza na forum) powiedzieli, że nie ma to żadnego znaczenia klinicznego. Amylaza jest istotna tylko gdy jest poważnie zawyżona. Poza tym miałeś EUS i masę innych badań, które nie wskazują na patologię trzustki. Może to serio jelita i warto zbadać na początek kalprotektyna, a jak ta będzie podniesiona kolonka z wycinkami. Test oddechowy na SIBO robiłeś?? Ja mam problem z obecnością tłuszczu w stolcu i muszę wybrać się w końcu na MR. Chociaż sam nie wiem czy to śluz czy tłuszcz, a lekarz prowadzacy bagatelizuje problem. Teoretycznie tłuszcz unosi się na powierzchni wody jak taka smuga, ale zupełnie przypadkiem wrzucając niedawno chusteczke do nosa do muszli (jestem alergikiem:P) też zauważyłem, że zostaje taka smuga - a podobno śluz to jak katar, więc bądź tu mądry :D (mam nadzieje, że nikt nic nie je czytając te moje wypociny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NieJola .Pika ale sie ubawilam waszymi wczorajszymi wpisami.Dawajcie namiary na Waszego dilera,chce brac to co Wy.A tak powazie za to lubie wlasnie nasze forum,ze pomimo problemow potrafimy zlapac jakis dystans,chociaz czasami jest to smiech przez lzy.Mnie za 1,5 tygodnia czeka wyjazd do corki,i juz sie denerwuje,czy aby mi sie tam cos nie przydarzy.Pika jakby co [jakis szpital]bede cie sciagac za tlumacza..wiec badz uchwytna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69, nie zycze *))ale gdyby coś to daj znac*) żeby Ci raźniej było od razu walne drineczka, może dwa, i razem się zameldujemy na izbie, Niejola może wpadnie? i ruch im zrobimy na oddziale*) Mój humor jest trochę przez łzy jak pisze M69, bo żeby nie płakać wole się już smiac*) Jestesmy w trakcie remontu i mówie wczoraj do Meza, może tych paneli już nie robimy bo jak umre to i tak się wyniesiecie? Maz na to, ze kupi z tych droższych(paneli) to sobie trumnę pozbijam z nich żeby mi tak żal nie było*) czarny humor, ale mówi, ze już mnie słuchać nie może*) M69, zycze Ci pięknego, spokojnego, Zdrowego urlopu, ciesz się Rodziną*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekujemy M69 nasza prekursorko za uznanie*-) Ja tak z innej beczki- dzis dowiedzialam sie, ze M serdecznej przyjaciolki z onko mial rozlegly zawal. Chlop w moim wieku, nie pil, nie palil, waga idealna ogolnie jak z zurnalna mezczyzna i bach. Ponoc cud ze przezyl. Pewnie nerwy Go zzarly i wyszlo, bo u Niej rokowania byly slabsze na szczescie tez sie wylizala. W zeszlym roku sasiadka rok mlodsza tez abstynentka (swiadek jehowy) dab baba nie widzialam zeby kiedykolwiek choc katar miala tez zawal, osierocila 2 malych dzieci. Plaga jakas. Ogolnie z mojej szkoly podstawowej nie zyje 11 osob (fakt klasy byly liczne wtedy) ale tak czy siak, teraz dozycie 50-tki graniczy z cudem:( Pika, ja aktualnie gres klade, i kupilismy taki lux klasa i M pyta, czy mozemy zwrocic w razie co nadwyzke a ja mu na to, no wez, sarkofag mi z resztek zrobisz.. Kurde, chyba musze wyluzowac i nie mendzic ciagle M gdzie mnie aktualnie lupie bo tez go do grobu wpedze:( Dobrze ze mam Was, ale wiecie co, jak tak sie porozglada dookola, to teraz tyle naglych smierci mlodych ludzi ze wlos sie jezy. My tu sobie ta Czeske tak podejrzewamy, a pewnie szlag nas trafi na jakies guano cywilizacyjne:( Dejv, ale takie ze tak powiem strzelajace masz te bobki? Moze masz jakis przerost flory bakteryjnej. U mnie i Corki kolonka byla ok a juz wycinki mikroskopowe nie. A do niemiaszkow moge wpasc (oby nie) bo po chemie gospodarcza na dniach sie wybieram wiec no problem, rozkrecimy jakas rozpierducha skoro Makrela ma za malo problemow z amatorami koz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: mialo byc z mojej klasy w szkole pdst. czyli ponad 30% mojej klasy jest juz na innym padole, co optymizmem nie napawa i tylko daje do myslenia, zeby czerpac z zycia doczesnego ile sie da, nawet jak jest cholernie ciezko czasem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buziaki z kardiologii dziewczyny, od 2 dni nie moge spac bo budza mnie okropne wizje smierci i do tego serce napieprza jak oszalale we wtorek ide na chirurgie, zjadlam wlasnie frytki z ketchupem i kotlecika, a co nie bedzie mi trzucha odbierac wszystkiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia ,sory ale dziwne to wszystko,albo zciemniasz dziewczyno,albo rzeczywiscie siadlo Ci wszystko na raz,w co watpie.........///?????Nikt z lekarzy [ktorych odwiedzasz rozumiem] nie interesuje sie Twoimi wynikami trzutki i watroby????????Chyba umiesz budowac napiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Katia też tak uważam jak M69 coś tu nie pasuje....chyba jednak jakaś ściema....jeśli tak nie jest to sorry, ale niestety wszystko na to wskazuje że ściemniasz i to nieźle.......tylko pytanie po co?? I co chcesz tym osiągnąć?? Zwrócić na siebie uwagę czy co ????...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze ktos powiedzial w koncu na glos to, co wszystktkim chodzilo po glowie od dluzszego czasu. Dziewczyna w 2 dni zrobila TK i otrzymala wynik(?) gdzie zdobycie skierowania to cud a opis w 2 dni to juz cud nad Wisla. Ignoruje banalne pytania co jest w opisie, lata od oddzialu do oddzialu (w jakim celu??) no i chirurgia. Przeciez nikt o zdrowych zmyslach nie kroi pacjenta bez wczesniejszych hist-patow, biopsji lub gruntownej diagnostyki.. Szkoda tylko, ze ktos z tak powaznej sprawy robi sobie jaja. Jak sie myle to pardon, ale nie sadze i dawno mialam to napisac w zasadzie od 1 postu Kati cos mi nie gralo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×