Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, nie denerwujcie sie z powodu uwag o Waszym forum. Przeciez nie ma tam jakis ostrych slow, raczej opinie i to z duza doza sympatii i zrozumienia. Sama wiem, ze ciezko zyc z bolami i niepewnoscia, co dalej. Mysle, ze kazde informacje o pzt moga byc przydatne. Wasze forum pelni rowniez role terapeutyczna, wzmacnia psychicznie. Chociaz zadko tu pisze, to czytam na biezaco i w trudniejszych chwilach swiadomosc, ze inni tez maja problemy podobne do moich, jest dla mnie bardzo istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się nie denerwujemy, tylko nam przykro*( Wiele można nam zarzucić, ale wiedze i doświadczenie z diagnozowaniem trzustki mamy ogromne, przy takiej ilości badan, wizyt u świetnych gastrologów, leczeniu dietą, lekami i czym się da. To forum w pewnym momencie pozwoliło mi nie oszaleć, bo skoro badania mam ok to co mi jest? i mysle ze to jest siła tego forum, bo jeśli na diagnozę czeka się ok 5 lat to wole je spedzic tu na forum niż czterech scianach, sama, zapłakana i przerazona - tu czuje wsparcie i zrozumienie. Jeśli ktoś potrzebuje rady, pomocy czy podpowiedzi wystarczy zapytać, nikogo nie pomijamy, jeśli tylko umiemy staramy się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika pięknie to napisałaś:-) Dokładnie tak też czuję i choćbym miała się diagnozować 20-lat*-) to z Wami dam radę:-) Jola urwanie głowy, urwaniem głowy, ale niech chociaż Meggi da znać, że żyje*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam ostatnio u gastrologa, znany w okolicy - każdy go poleca, po ok godzinnej rozmowie skwitował * nie dowiedziałaś się niczego czego byś nie wiedziała, zestaw badan masz imponujący, właściwie nie mam już ci co zaoferować i poradzić, bo wszystko wykluczone, badania wykonane nadprogramowo, mógłbym mówic, ze to ibs - ale obszar i występowanie bóli nie kwalifikuje się na ta diagnozę*( a czy to trzustka? nie wiem, za dużo w zyciu widziałem żeby cos na 100% potwierdzić czy wykluczyć. Moja rada do badania co 3 miesiące usg, raz na rok tk i mri, jak msz dostep to eus, tyle możesz, a co ma być i tak będzie*( czemu to pisze, bo jak pogadaliśmy o bólach, badaniach i lekach, to dalsza rozmowa była już luźnym gdybaniem, bo tylko to nam zostało na tamta chwile. I tak jest z naszym forum, czasem już nam zostaje gdybanie bo nic innego zrobić się nie da*(( Dziewczyny co u Was? Megii? Mirra? Luisa? M69? Tomala? Katia? Dejv? Z Agus mam kontakt, nie ma czasu tu zagladac*) ale czuje się dobrze*)) z Anet nie mam nadal kontaktu*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia nie ,,Wasze,, forum to NASZE forum.Piszemy o tym co nam dokucz a ,co nas gnebi ,co boli,a ze chwilami zbaczamy z tematui stajemy sie forum dla mlodych mam,albo nawet za psychologa trzeba ,,robic,,,to takie wlasnie jest zycie.Zyjemy nie tylko choroba,ale tez wszystkim co sie dzieje wokol nas i czasami tez o tym piszemy.I TAK MA BYC.Nie jestesmy fachowcami,dzielimy sie tylko wlasnymi obserwacjami i spostrzezeniami.Ja mam zdiagnozowane pzt trzustki od 6 lat,a od 5 lat jestem po czesciowej resekcji trzustki,ale chyba moj ,,kikut,,ktory mi pozostal jakos tam sie spisuje bo na razie funkcjonuje.Moim zdaniem nie ma sensu zadawac sobie pytania ,,ile mi zostalo?,,bo nikt mi na to pytanie nie odpowie,a na bezsensownym oczekiwaniu tego co nieuniknione[nawet u tych zdrowych]nie moze uplynac zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika to chociaż jeden uczciwy lekarz ale taka prawda skoro wyniki wychodzą dobrze to nie wiadomo co nam może być:] a tak w ogóle komuś z was wyszło zapalenie żołądka w gastroskopii? Ja robiłem teraz w sobotę i wyszedł mi stan zapalny plus refluks i jakieś nierówności na błonie śluzowej. Na razie pobrali wycinki i trzeba czekać dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dla odmiany na gastro znikl refluks i nadzerki przelyku *D a ponad 20 lat to mialam hehe wiec to watek ozdrowienczy jest *D a na powaznie to musze gastro powtorzyc bo zalana zolcia bylam w trakcie badania po 3 tyg. glodowce wiec sami mowili ze niemiarodajne badanie, ale na oko nic nie widac i git malina. Cud nad Odra. Hej Asia:) brudzia nie polewamy bo nam nie wolno alko ale serdecznie witam. M69 no wez przestan, przeciez Ty jestes oaza spokoju, jakie wymadrzanie?! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do M69 Wlasnie dlatego napisalam, ze to forum pelni funkcje terapeutyczne i to byl komplement! Jestem w podobnej sytuacji, co Pika i inni. Komplet badan i nadal brak diagnozy. Teraz czuje sie lepiej, ale biore regularnie Kreon, co zreszta zalecila mi lekarka, oczywisie rownoczesnie wykluczajac problemy z trzustka. Ale jesli to nie trzustka, to dlaczego mi go zalecila i dlaczego ten lek mi pomaga?! To chyba jedno z wielu pytan, na ktore nie znam odpowiedzi. Napisalam, ze to Wasze forum, bo Wy jestescie tu bardziej zadomowione :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiedzenie obowiazuje dopiero po 20 latach Asiu, wiec my sie dopiero ledwo rozpakowalysmy i do parapetowki to jeszcze hoho. :) Spokojnie mozesz do nas dolaczyc i bedziemy sobie razem kiblowac*-) P.S dzis mi lepiej o dziwo, ale cicho szaa bo Czeska pewnie juz knuje jakis spisek. Wyczerpala swoj limit mojej tolerancji i nast. razem wydlubie Ja golymi rekoma, france jedna. W sumie, to gdyby zdobyc narzedzia jak na *znachorze* to z pomoca youtube daloby rade wredoty sie pozbyc jak wrzoda na de.. myslicie?? :D Moj M wczoraj brechtal jak rozmawiam z Czeska i sie odgrazam, myslal, ze cukier mi spadl i piernicze od rzeczy:))) ale faktycznie z perspektywy M moglo to troche dziwnie wygladac. Wypisz - wymaluj: gadaj zdrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia na tym forum się człowiek szybko zadamawia:-) Ja czułam się zadomowiona zanim zaczęłam tu pisać*-), ale najpierw przeczytałam cały wątek od dechy do dechy a dołączyłam nie tak dawno, więc trochę tego do przeczytania było. Dziewczyny a powiedzcie mi czy przy podejrzeniu pzt można pić piwo bezalkoholowe? Wszystkie mają napisane alkohol poniżej 0,5%, więc jakaś śladowa ilość procentów jest, a przy chorej trzustce spożycie alkoholu jest całkowicie zabronione. Wina bezalkoholowe też tak mają. Ja piłam parę razy lecha free i dopiero niedawno zauważyłam, że ono ma 0,5% alkoholu. A jak tak lubię piwo latem, albo białe/różowe zimne winko. Załamałam się, że bezalkoholowe nie jest bezalkoholowe:-( Pika pewnie nie zauważyłaś, ale na wcześniejszej stronie pytałam czy robiłaś rezonans dróg żółciowych czy jamy brzusznej? Ile to trwa? Ja się przymierzam od dwóch miesięcy, ale to długie leżenie w tubie mnie trochę zniechęca, że o gastro nie wspomnę*-) Obiecałam sobie, że w wakacje zrobię, a czas ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja przepraszam*) ja miałam łączone sekwencje czyli robili jakby czesc jamy brzusznej i drogi zolciowe, opis dotyczył tylko trzustki, wątroby i drog zolciowych, śledziony, lezalam ok 25 min, czas szybko leci bo ciagle polecenia wydaja*) cena 900zl, robiłam w prywatnej klinice, opis miałam na drugi dzień, mri z kontrastem. Jeśli cos jeszcze ci interesuje to pytaj, postaram się odpowiedzieć*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buu ten gastrolog ma bardzo dobra opinie, i jest z tych ci prosto z mostu mówią, i mówił, ze na temacie trzustki się zna na tyle na ile obrazowanie pozwoli, czyli może mówic o tym co widać a o takim przypadku jak ja, ze objawy pasuja a obrazy już nie to się nie wypowiada, bo żal by mu było autorytet tracic, a na trzustce można go stracic*) Mysle ze pojde do niego jeszcze żeby zrobić gastroskopie, usg i wyprosić eus, może się uda*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika to prawda, z Czeska to *czeski film* jest, co potwierdzaja rozne publikacje i niejeden autorytet by poplynal.. Tak na dobra sprawe, to lekarze nawet co do PZT nie sa zgodni, czy jest ono nastepstwem ostrych epizodow i konsekwencja tychze, czy to zupelnie odrebna jednostka chorobowa i skad sie w takim razie bierze (nie mowie o tle alkoholowym ani autoimmunologicznym). Podczytalam troche podlinkowane forum i tam zalozyciel strony, mimo bodajze pasm zwloknien tez nie ma 100% diagnozy... Czeski kurnac film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pika:-) 25 minut jest do wytrzymania, ja gdzieś czytałam, że samej jamy brzusznej trwa od 40 minut do godziny. Ale może to zależy od sprzętu. Podobno na 3 teslowym jest szybciej. W Gdańsku taki sprzęt jest tylko w Akademii Medycznej (podobno najlepiej wyposażona pracowania rezonansu w naszym rejonie), w pozostałych klinikach (państwowych i prywatnych) mają rezonans 1,5 teslowy. W Akademii można zrobić też rezonans samej trzustki, jak pytałam to lekarka w pracowni mi mówiła że to byłoby najdokładniejsze badanie jeżeli chodzi mi o trzuchę. A i tak te wszystkie badania są o kant d... Co za głupi narząd ta Czeska. Ale, jak nic nie wyjdzie to chociaż człowiek jest przez kilka dni spokojny*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola ja też czytałam to forum trzustkowe i Frost miał kilka ozt, ma zwłóknienia, a jedni lekarze twierdzą, że ma pzt inni, że nie. I bądź tu człowieku mądrym. Katia a co powiedzieli lekarze na Twój wynik TK, robisz w tym kierunku jakieś dalsze badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co z Katią???! Czemu nie chce nic pisać o dalszych badaniach w tym kierunku ?? Konsultowałaś z kimś ten wynik tk?? Co lekarze na to?? Nie ma na co czekać tylko trzeba szybciutko reagować!!! Katia co z Tobą?/...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny widze ze macie podobne do mnie odczucia, już mi głupio było wywoływac i dopytywać Katie, bo nie z ceiekawosci tylko z troski*( codziennie o niej mysle, co u niej i trzymam za nią kciuki. Jeśli znajdziesz chwile żeby cos napisac napsiz co masz na wyniku i co mowia lekarze. Sciskamy Cie i trzymamy kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a czy któraś z was ma stwierdzoną skoliozę? dzisiaj się dowiedziałam ,że przy skoliozie bolą łopatki. Ból pochodzi jakby z głębi. Może to być pieczenie lub kłucie i zazwyczaj obejmuje również bok pod pachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia.....czekamy na wieści....odezwij się jak możesz...i napisz coś więcej.. Ja dzisiaj miałam podły i strasznie ciężki dzień dowiedziałam się że żona mojego brata zdradzała go od roku, a dziś po kryjomu jak był w pracy wyprowadziła się wywożąc z domu co się da i zabrała ukochaną córeczkę nie wiadomo do kąd:-(( uciekła jak tchórz...nawet nie mógł z dzieckiem się pożegnać..a miała jak u Pana Boga za piecem tylko ciągle żądna dziwnych podniet....sfixowane durne babsko....sorry za prywatę ale jestem w rozsypce psychicznej...:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×