Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Uff Meg, dychasz*) z jersinia to prawda, coraz powszechniejsza jest. Mi wyszly minimalnie podwyzszone p/ciala (doslownie 1 lub 2 oczka) i dali antybiotyk w ciemno, ale to bylo jeszcze przed epizodem ostrego wiec pewnie przeszlam kiedys i tyle. Toxoplazmoze tez przechodzilam opisywalam kiedys i dycham. Generalnie lapie wszystko jak leci, za dzieciaka pamietam z przedszkola ze regularnie mnie odwszawiali i odrobaczali (owsiki) a mojej Mamie wlosy deba stawaly na glowie co za nieudane dziecko Jej sie trafilo. Tak gdzies do podstawowki mialam. Pozniej juz sama chodzilam do lek. zeby Matki nie denerwowac i pyrantelum na zapas mi zapisywali ale jedno co zapamietalam, to to, ze wesz na brudnej glowie sie nie zalegnie, a robaki nieglupie i wybieraja zdrowy organizm*] U mnie to sie troche mija z prawda ale pocieszajace jest *D Jesli chodzi o gastro, to ja mialam stwierdzony refluks i nadzerki przelyku jakiegos tam stopnia 25 lat temu (jeszcze troche widac druk na opisie) i IPP bralam wciaz. Pozniej doszlo to wszystko po kolei, tzw. kumulacja, a o dziwo na gastro ani sladu bylo refluksu i czysty przelyk. Jedynie helico wyszlo ale to chyba wszyscy juz dzis maja. Takze wrzodow raczej nie mam. Ponowne gastro juz po ostrym bylo niemiarodajne, bo bylam zalana zolcia (3 tyg bez jedzenia) ale na oko scianki byly ok, nawet chcieli pobrac material ale *rzygalam* zolcia i nie nadazali odsysac. Nie wiem juz, bo tak na ta Czeske pomstuje a moze ona Bogu ducha winna. Aha no i gastryne mam ponizej krytyki pewnie po tych IPP branych ponad 20 lat, sama juz nie wiem, boje sie ze nawraca Czeska a z kolei Czeske juz troche znam i jak nowe guano sie przyplatalo... Zalamke mam. Podwojna, bo budowlancy wchodza nam na parter i musze przylacza na jakis czas odlaczyc/zabezpieczyc. Nie dosc ze mnie za przeproszeniem j..bie to nie bede miala kontaktu ze swiatem a na komorce nie lubie wklikiwac:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie Tu ku pokrzepieniu serc, dziala lepiej niz tramal, tylko pozniej je..e nie tylko Czeska, flaki i jelito wielce drazliwe ale rowniez przepona: https://www.youtube.com/watch?v=eumEuK1sD90 Dostalam od nowych znajomych zebym sie nie nerwowala na wspolnote i developera bo inni maja gorzej *D Aha prawdopodobnie jutro mnie panowie wielce budowlancy odlacza, chyba ze zapija*] Nie martwic sie, jestem nie do zdarcia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla cierpliwych i tych co im przepona nie pekla polecam wysluchanie nagrania ktore samoczynnie leci zaraz po domku w Karkonoszach. Chyba nawet lepsze i jakze prawdziwe. Budowlancy zalali pale. W pn przyjda (chyba). I jeszcze do mnie z tekstem wylecieli ze Malz chce ostatnie odcinki *gry o tron* nagrac. Nosz ku...a., nagralam Mu ostatnia serie zaraz mnie ch...j strzeli. Boli mnie nadal ale umiarkowanie. Dam rade. Zaraz poloze sama gladzie i podwiesze sufit k.. jego mac!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bu przepraszam za spozniona odpowiedz podjerzenie na pzt padlo pod koniec stycznia hmm czy zoladek sie skurczyl to nie wiem bo jezeli juz jem to moge zjesc duzo ja mam nadzieje ze ten brak aptetytu to stres bo skoro eus czysto chociaz ja mysle ze mam pzt tylko jeszcze pewnie we wczesnej fazie i jeszcze nie ma zmian obrazowych ale za to jest przekroczona amylaza tluszcz w stolcu i bole brzucha ktos tu pisal ze czasem od pierwszych objawow do rozpoznania pzt mija 5 lat ,ja pierwsze objawy mialem 2,5 roku temu wiec mam jeszcze 2,5... pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim:-) Melduję, że żyję, po powodzi w moim mieście z czwartku na piątek zrobiłam sobie wolne i wyjechałam na wieś. Zalało nam ulicę, trochę nam podlało piwnice, ale tylko przedsionek, więc nalewki uratowane*-) Wczoraj już wróciłam do pracy niestety i nie wiem w co ręce włożyć. Trzucha raz lepiej, raz gorzej, brzuch z lewej strony ciągle mnie pobolewa i bolą mnie plecy z lewej strony na wysokości stanika, ale mocno z boku, prawie, że pod pachą*-) I czasami na środku pleców pomiędzy łopatkami czuję takie lekkie pieczenie, zdaje się, że Pikę też tak pieką plecy, więc mamy to samo*-P Pika super, że mri wyszło dobrze. Robiłaś dróg żółciowych czy całej jamy brzusznej? Jola ja miałam zapalenie żołądka, u mnie wyszło to na usg jamy brzusznej (gastroskopii jeszcze nie zrobiłam*-). Robiłam badanie kału na obecność helico, wyszedł dodatni (ale laboratoryjny, apteczny wyszedł ujemny), brałam antybiotyki i ipp. Jeżeli chodzi o dolegliwości to ja pieczenia żadnego nie odczuwałam, byłam tym zapaleniem zaskoczona. Pozdrawia wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja niestety nie mam dobrych informacji, po dalszych badniach okazalo sie ze mam intruza na trzustce i w watrobie, dzieki wam wszystkim za wsparcie na tym forum, bede pisac dopoki bedzie sila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carpe_diem

Najszybciej powinien zobaczyć i wyjaśnić to lekarz...wiem Ameryki nie odkryłem. Musi byc dobrze i tyle. Objawy sa niespecyficzne i na pewno bedą dokładniejsze badania. Wiem, że to głupie ale myślami jestem z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia trzymaj sie, podejrzenie to jeszcze nie stwierdzenie, kiedy masz wizyte? Ja nie mam w zasadzie dostepu teraz do neta wiec korzystam z czyjejs uprzejmosci ale podaje adres jedynej miarodajnej strony, mozna tam zrzucic opis i fachowcy prawdziwi sie wypowiedza jak to widza itd. bo tutaj niestety oprocz trzymania kciukow niewiele Ci pomozemy. Tam sa rozne dzialy i chetni do pomocy (fachowcy oraz forumowicze ). Mam nadzieje, ze Ci sie nie przyda, ale jak masz zwariowac to podpytaj tam, no i oczywiscie badz z nami na biezaco i pisz kiedy tylko masz ochote i glowa do gory!!! http://www.forum-onkologiczne.com.pl/forum/ Sciskam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barba-Jola

Katia co masz w opisie? Nowotwór np brodawkowaty trzustki nie jest aż tak złym rokowaniem (u nas podejrzewają), lekarz pewnie wiele rozjaśni ale musi być dobrze!!!! Ściskam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mimo dobrych wynikow mam coraz gosze objawy. ból pleców jest ciągły i bola mnie często plecy na dole, a tego nie było, do tego nadbrzusze mam bolesna na dotyk i wogole zle się czuje, po powrocie do domu ide do rodzinnego i będziemy myslec bo już sił nie mam*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Katia Ciebie ściskam mocno szczególnie po przeczytaniu wczoraj Twojego wpisu całą noc nie mogłam usnąć....to nie może być prawda...myślę że dalsza diagnostyka wiele wyjaśni i skończy się tylko na strachu....ale trzeba tutaj szybko reagować, natychmiastowa konsultacja ze specjalista i opracowanie szybkiego działania..to jest teraz najważniejsze i trzymaj się cieplutko, my tu wszyscy jesteśmy z Tobą i mocno trzymamy kciuki ( i wiesz.... napisze a co mi tam...będę modlić się za Twój powrót do zdrowia) chociaż nie wiem czy jesteś wierząca...ale to jeszcze nikomu nie zaszkodziło....ja też ostatnio jestem w rozsypce u mnie na wiosnę minęły 2-lata z tymi cholernymi objawami bólami i cała masą innych objawów...oprócz bóli brzucha już w różnych miejscach doszły mi silne mdłości, straszne osłabienie, bardzo się męczę i pocę, uczucie stanu zapalnego i rozbicia jak przy grypie bóle ciała w różnych miejscach, swędzenie skóry, pieczenia żył itd....można by wymieniać i pojawia się tego coraz więcej...coraz ciężej mi się żyje z dnia na dzień....lekarze bagatelizują moje objawy bo narazie w badaniach krwi i obrazowych nic nie widać...nie mam szans ani na tk ani na eus...usg 3-D d maju u Herfurta nic nie wykazało, dziś dzwoniłam i chciałam zrobić ponownie ale mi odmówiono ze względu jak to określono za krótki odstęp miedzy badaniami nim 6-ms więc mogę zrobić dopiero w listopadzie....można od tego zwariować...a później rozkładają ręce :-((( ehhhh co za świat...życze Wam wszystkim zdrowej i spokojnej nocy...kochani piszcie bo to wielkie wsparcie w domu nie ma z kim o tum pogadać bo patrzą jak na wariata i hipochondryczkę...:-(()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra u mnie to samo, zyc się nie da bo tak boli, a wyniki sa ok, i ciagle strach ze cos się dzieje ale nie widać a jak już będzie widać to będzie za pozno*( ja tez się będę starac o eus i usg żeby w tym roku jeszcze mieć, bo przy takim pogorszeniu nie uwieze ze się nic nie dzieje. W domu każdy mowi mi ze skoro nie wyszlo w mri nic to nie tam nie ma i koniec tematu*( Post Katia mnie powalił, bo jej objawy nie były typowe dla trzustki, nie trwały długo i nie było dużego nasilenia i nagle takie wyniki*((( Katia jeśli możesz napisac czy byłas na konsultacji i wiesz już cos to prosimy, trzymam kciuki za Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalam tu tylko kilka razy, ale na biezaco czytam Wasze wpisy. Bardzo mocno trzymam kciuki, zeby z Toba Katia bylo wszystko dobrze. Modle sie o Twoje zdrowie i sile. Nie zalamuj sie. Wiem po sobie, ze nastawienie psychiczne to polowa sukcesu. Trzymaj sie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia Podaje Ci nr tel do najlepszej diagnostyki w kraju na prywatny EUS w prudniku Koszt - 2800 pln Eusy prywatne robia z piątku na sobotę bo wtedy pani doktor Degowska przyjeżdża. Tam jest najnowocześniejszy eus w Polsce. Wyjaśni wszystko. Umawiać sie mozna praktycznie z dnia na dzien Tel. 502 764 005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia kochana trzymaj się. Zgadzam się z Jolą, że podejrzenie to jeszcze nie stwierdzenie. Na forum onkologicznym czytałam o dziewczynie, której w kilka miesięcy po operacji guza jelita grubego, na TK też wyszło podejrzenie meta na wątrobie, a dalsze badania to wykluczyły. Trzymam kciuki, żeby i w Twoim przypadku okazało się to nieprawdą. Ściskam mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra a dlaczego nie chcą Ci zrobić usg? Rozumiem, jakby lekarz TK nie chciał zrobić w krótkim czasie bez wyraźnej przyczyny, ale usg przecież nie jest szkodliwe. Ja byłam dzisiaj u lekarza rehabilitacji i nawet bez odpalenia płyty z rtg babka stwierdziła, że mam niestety niezłe skrzywienie i była zdziwiona, że do tej pory żaden lekarz tego nie widział. Skrzywienie mam ewidentnie (m.in.) przy lewej łopatce, jak mi przejechała ręką jak jest wykrzywiony, to dokładnie w tym miejscu, w którym mnie boli. Także jest nadzieja, że ten ból przy łopatce i z boku to jednak od kręgosłupa, a nie od trzustki. Na rehabilitację czeka się ok. pół roku, więc zapiszę się prywatnie, na szczęście te zabiegi, które mi przepisała nie są drogie. Poza tym brzuch z lewej strony przy pępku ćmi mnie cały czas i znowu pojawiły mi się wzdęcia po jedzeniu, a już ich długo nie miałam. Tylko wcześniej miałam wzdęte nadbrzusze, a teraz mam jakby wzdęte podbrzusze. Dziewczyny ile trwa (tak mniej więcej) rezonans jamy brzusznej, a ile samych dróg żółciowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×