Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Ja mialam ostre ok. poltora roku temu ale dlugo mnie trzymalo do tej pory epizody mam ale 2 EUSy robilam i kilka TK i nie mam niby zadnych zwapnien, torbieli itd Niby Czeska czysta ale z Czeska to nigdy nie wiadomo*p no i te cudowne gow..a + inne gratisy brzuszne mnie martwia ale i tak sie nie dam*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra takie ukłucia kilkusekundowe w ciele występują przy nerwicy. Wiem bo jestem ,, szczęśliwą** posiadaczką:) ale cóż jak cały czas coś boli i człowiek boi się o swoje zdrowie to nietrudno nabawić się nerwicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Eus miałem dzisiaj bo zadzwonili ze zmianą terminu, także jeden dzień szybciej. Trzustka w badaniu eus bez zmian Trzustka w badaniu eus niepowiekszona,jednorodna,bez zmian ogniskowych. Przewód Wirsunga nie poszerzony o regularnym przebiegu.PZW nie poszerzony.Przechezyk żółciowy bez konkrementow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Katia nie martw się na zapas. Dejvowi też wypatrzyli na usg chorą trzustkę a tu proszę w EUS czysto! zresztą Ty już dość długo masz te dolegliwości prawda? ponad 3 lata o ile dobrze pamiętam? Po takim czasie już by było widać chociaż minimalne zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie AGA pierwsze uciski pod prawym zebrem mialem w grudniu 2013,do tego ze dwa lata mam luzne stolce. W styczniu na pierwszym usg wypatrzyli trzustke o zwiekszonej echogenicznosci i do tego ciagle mam lekko przekroczone amylazy,ale lipaza w normie badalem 2 razy. Nawet dzisiaj pytalem Dr W-K o amylaze i potwierdzila ze niektorzy ludzie maja lekko podwyzszona ale nie maja przewleklego. Ogolnie to jestem w szoku ze nic na Eus nie wyszlo,szedlem tam z przekonaniem ze cos musza znalezc To skoro ja nie mam przewleklego to co mi Kur.. jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, u mnie od ponad tygodnia mocno boli, robiłam wyniki krwi i amylaza poniżej normy 20 mam, a norma od 30 co już wskazuje na trzustke, załamke mam*( za kilka godz mam rezonans zobaczymy co on pokaza, bo wyniki mogą oznacza martwice trzuski, kamice zólciowa, nie wiem co myslec wystraszyłam się*(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikuś kochana nie martw się na zapas. Lekarze zawsze mówią, że lepiej mieć poniżej normy niż powyżej. I nie masz żadnej martwicy trzustki! Nawet tak nie myśl. To się nie dzieje z dnia na dzień, a miałaś różne badania nie tak dawno i wszystko z trzustką było ok. Dejv gratulacje. Ja bym się na Twoim miejscu upiła*-) Katia a na jakiej podstawie lekarze stawiają na trzuchę, skoro wszystkie badania masz dobre? I jakie masz dzisiaj kolejne badanie? Ja dzisiaj robiłam badania krwi i moczu, na wszystko co się da (trzucha, wątroba, tarczyca, hormony, crp, cea, ca 19-9 itd) i wszystko w normie, jedynie fosfataza alkaliczna ciut poniżej normy, mam 36, a norma od 39 i cholesterol całkowity trochę podwyższony, ale triglicerydy, hdl i ldl ok. W przyszłym tygodniu chcę iść w końcu na gastro i mri i mrcp i na tym na razie kończę badania. Na eus ogólna i gastrolog powiedział, że mi nie da skierowania (nawet jak chcę zrobić prywatnie), bo nie ma u mnie najmniejszych podstaw. Fakt, że aż tak bardzo się nie upierałam, bo 100% pewności po tym badaniu w sumie też nie ma:-( Po za tym bez gastroskopii nie mam co się pokazywać ani u ogólnej ani u gastrologa. Muszę się przemóc i w końcu to zrobić. Brrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika jakbyś miała martwicę trzustki to na pewno wyszło by to w badaniach obrazowych. Amylazę poniżej normy ma się też podczas brania niektórych leków więc nie martw się na zapas( tak wiem łatwo się mówi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carpe_diem

Mi tez wyszła poniżej normy a lipaza w normie. Lekarz powiedział ze taki stan nie wskazuje na żadna poważna patologie i gorzej by było gdyby była podwyższona. Jutro konsultuje sie z innym gastro i dam znać co mi powie. Nie ma co za dużo czytać po internetach. Piłaś może alko kilka dni wczesniej przed badaniem? Ja tez najpierw wpadłem w panikę, ale gwarantuje Ci ze na żadnych zagrqnicznych forach nie znalazłem zeby w praktyce u kogoś obniżona amylaza świadczyła o pzt albo nowotworze. Głowa do góry &#128512*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zacząłem czytać to forum od ładnych paru dni i chciałbym wam zadać pytanko. Jak rozpoznać na oko w toalecie czy mam kupę tłuszczową? Poczytałem iż żółta tłuszczowa kupa która utrzymuje się od ładnych paru dni to może być problem z trzustką. Kupę mam żółtą, musztardową czasem może przechodzi w żółto zieloną, jest głównie papkowata ale nie mam pojęcia jak poznać czy jest tłuszczowa. Jesteście wstanie mi pomóc to rozpoznać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwer, to czy kupa jest tluszczowa okresli najlepiej badanie kalu, mozesz zrobic je w kazdym laboratorium, na *oko* jesli plywa, jest luzna, ciezko ja splukac, bardzo brzydko pachnie mozna podejrzewac ja o zwiekszona zawartosc tluszczu ale moze tez tak wygladac zwykla biegunka, jak masz oka tluszczu plywajace na wodzie to na pewno tam go wiecej, masz jakies inne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta kupa to jest tez dziwny temat ja badalem i wyszedl mi tluszcz elastaza wynik bdb wczoraj rozmawialem o tym z Dr Wiechowska ktora jest specjalsitka od trzustki na cala polske i powiedziala ze biegunka tluszczowa przy trzustce pojawia sie dopiero jak narzad jest zniszczony w 90% a moja trzustka na Eus jest zdrowa. Eus ma 88% czulosc i 100% swoistosc. czytaliscie ? http://science24.com/paper/1387

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie objawów w postaci bóli w okolicach trzustki nie ma. Nigdy nic mnie w tych okolicach nie bolało... Natomiast od pewnego czasu odczuwam gniecenie w tych rejonach. Tak jak by mi coś leżało... Nim to zaobserwowałem, przeszedłem prawie dwu tygodniowe leczenie antybiotykiem gdyż miałem może nie zapalenie oskrzeli ale już na oskrzela wchodziło. Antybiotyk skończyłem w czwartek a w niedzielę pozwoliłem sobie na parę piwek (o tym nie powiedziałem lekarce, zapomniałem :/ ) Po 2 - 3 dniach zacząłem odczuwać to gniecenie. Po paru dniach zdecydowałem się że pójdę z tym do lekarza. Przepisał mi probiotyki na 7 dni (jakieś do jelitowe). Dodam iż normalnie jadłem, nawet jednego dnia sobie naprawdę ucztę zafundowałem z 5 sajgonek, kebaba i na pikantno jakieś kanapki z subwaya i to jedno po drugim i żadnego bólu, tylko to delikatne gniecenie. W trakcie jedzenie tych probiotyków jakoś z nudów zacząłem sobie przeglądać neta i natrafiłem na materiały o stolcach. Wcześniej nie zwracałem uwagi na to a od dłuższego czasu zazwyczaj mam papkowate stolce. Niestety nie wiem jakiego koloru były wczśniej ale jak się im przyglądam to od dwóch dni zawsze żółte, musztardowe albo takie żółty wpadający w zielony. Konsystencja zbita papka (takie miekszy zwykły stolec), papka z płynem, płyn z małymi grudkami albo taka nadmuchana papka. Co prawda mam 32 lata ale bywały okresy w moim życiu gdzie piłem co najmniej 6-8 piw dziennie. Alkoholikiem nie jestem, nie pije od dłuższego czasu i jakoś mnie do tego nie ciągnie, trochę się boję że mogłem się załatwić w taki głupi sposób przez nie wiedzę o konsekwencjach ehhhh.... No i do tego paliłem papierosy, chyba nie dużo bo paczka starczała mi średnio na 2 może 3 dni ale paliłem... Teraz nie wiem czy sobie coś wkręciłem przez tą kupę i mam jakieś nerwowe objawy tego gniecenia... Lipa z tą kupą bo byłem przeświadczony o tym iż robię je tłuszczowe aż do dzisiaj natrafiłem na zapytanie o to jak to ropoznać na jednym z forum i tak właśnie ktoś napisał że mają być takie tłuszczowe *oczy* no ja zrobiłem kupę parę godzin temu (znowu papka ale *nadmuchana* czy też *kłaczasta*) i wydawało mi się że nie było żadnych *tłuszczowych oczu* dlatego napisałem tutaj to zapytanie... Muszę zrobić ten tłuszcz w labolatorium, z tego co wiem to trzeba to robić 3 dni przy zwykłym odżywianiu się... Ehhh.... Naprawdę to nie choroby wykańczają ludzi a raczej nie wiedza co będzie.... :/ Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki i chlopaki. David a nie mowilam? Gratki. Stawiasz mi duza vodka a sam pijesz Picolo mlodziaku Ty*-) Jak ogolnie wrazenia? Mowialam ze doktor WK jest do rany przyloz, jak Ona nie wypatrzyla nic, to jest czyste na 100% Nie wiem czy czytalas troche na Jej temat ale Ona jest slawa miedzynarodowa jesli chodzi o temat Czeski. Masz opis tocka w tocke jak ja z tym ze u mnie wyszedl polip/zlog w woreczku i zastanawiam sie czy go w koncu nie wyciac laparoskopowo bo wszystko sie uklada w jedna calosc i wydaje mi sie, ze ten cholerny woreczek napytal mi biedy bo mialam w swoim czasie bilirubine bezposrednia podwyzszona i golym okiem widac bylo zazolcenie spodu jezyka, blon sluzowych nawet uszy mialam brazowawe i lekko bialkowki zazolcone. Generalnie wygladalam jak po wczasach w cieplych krajach a slonca unikam od zawsze bo nie lubie i mi nie sluzy. Ogolnie jestem na etapie brania sie za siebie i planuje po wakacjach pozbyc sie woreczka i wziac za kregoslup skoro rokowania mam dobre i powinnam jeszcze dluugo na tym padole zabawic:) Do nastepnych wakacji rany sie zagoja.*-) Odebralam wczoraj markery, jak niemowle mam, od mammografii odstapili bo za duzo mialam promieniowania w ostatnim czasie ale USG czyste dolne i gorne. M69 dziekuje*-) Moj humor chwilowo *taki se* daje mi kregoslup popalic a nie chce sie szprycowac tym diclo i tak sie turlam jak staruszka o lasce. M kupil mi nawet wozeczek na zakupy, obciach na osiedlu na maxa z takim pojazdem sie lansowac, ale starosc nie radosc*-) Martwie sie, bo mam wyjazd integracyjny w pt-nd i boje sie ze nawale a szukuja sie fajne atrakcje, zawody wedkarskie a ja zapalona rybaczka*) Aha David Twoje zadanie na dzis to przekonac Gaje, zeby w koncu te gastro zrobila, bo ja Jej do rozsadku usilowalam przemowic ale jak grochem o sciane*D Gaja, Eus to jak gastro x2 bo kamerka, wiec rura grubsza i Dejv przezyl a jak wiadomo faceci to mazgaje, to tez dasz rade. Idz w koncu bo Cie osobiscie zawleke!! Katia moze faktycznie poloz sie do szpitala, gruntownie Cie przebadaja i wybija z lba te glupie mysli, chyba sie nakrecasz dziewczyno niepotrzebnie.. Aha rak nie puchnie*-0 on raczej drazy i wpierdziela co napotka na swojej drodze, znam gada*-) Sciskam Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEJOLA powiem Ci ze dr WK nie robila mi osobiscie EUSa tylko jakis facet,ona siedziala przy biurku ale po badaniu rozmawiala ze mna. kurde skoro trzustka czysta na eus to dlaczego ja nie odzczuwam glodu,w kupie mam tluszcz, samo badanie nie jest jakies straszne,jak juz wczesniej mialem gastro to juz bylem ze tak powiem *doswiadczony* hehe Katia prosze Cie nie wkrecaj sobie raka,ja tez sobie tak robilem,raz bylem na 100 % pewny,wszystko z interenetu pasowalo, a markery mam niskie,TK czysto,Eus czysto najbardziej zjebane w tym naszym internecie jest to ze jak wpiszesz trzustka to polowa stron to o raku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytac, nie analizowac! Moj M schowal mi wszystkie wypisy szpitalne bo ciagle analizowalam, porownywalam i wklikiwalam w google. Palmy dostawalam przy nawet malych wahnieciach w wynikach. Schowal gdzies w sejfie pewnie i lepiej mi z tym. Jak gdzies trafie odpukac, to i tak dowiezie dokumentacje a ja sie tak nie nakrecam*) Wczoraj mialam 22 jednostki cukru ale przyznaje ze cos tam golnelam. Moj blad. David twoja wina bo EUSa Twojego opijalam*-) Szkoda, ze osobiscie Ci tego nie robila, ale skoro interpretowala wyniki osobiscie to git jest. Poza tym raczej nie pozwolilaby sobie z cala swoja renoma na to, by byle chlystek wykonywal badanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×