Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jest problem po twarogu to odstawiacie na 4 tygodnie całkowicie nadbiał. Jak się Wam poprawi to znaczy, że macie nietolerancje laktozy albo kazeiny. A ogórki małosolne są bardzo ciężkie dla jelit. Szczególnie takie 2 dniowe. Nie powinno się jeść surowizny a już na pewno nie tej twardej i ze skórą. Chemia na pewno też jest, więc warto wiedzieć skąd jest produkt. W naszych problemach to raczej dobrze ukiszone ogórki jak już i najlepiej bez skórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika blyszczacy moglas miec od lekow albo od tego co zjadlas jak bylo bardziej tlusto, a byl rzadki czy w stanie stalym? Ciesz sie ze nie masz zielonkawego jak ja czasem bo moje to trzuchowe az sie patrzy. Dalo sie go splukac latwo czy byl taki oblepiony? Te oblepione plywajace maja w sobie duzo tluszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Katia, ja normalnie zaraz wyjde z siebie i stane obok!!! Przeciez wyniki masz idealne, gorzej jak bys miala przekroczone zelazo (hemochromatoza np a tez mi sie przyplatala po drodze, a co!) Na lekka anemie sie nie umiera, na oddziale byli tacy co mieli hemoglobine niediagnostyczna czyli mniej niz zakres referencyjny i wszyscy zyjemy:) Wyluzuj, nie ogladlaj kup, daj na posiew jakis i tyle. Jak my tu wszyscy obesrancy to nie bedzieli mieli twardycj zwarych bobkow jak za przeproszeniem krolik bo mamy przyspieszony pasaz! Pozbywam sie dzis gosci i ustawie Cie do pionu bo normalnie nie moge! :D Jola prawdziwa, dziekuje ze napisalas, martwilysmy sie... Bawcie sie dobrze, caluje M, Ciebie i dzieciaki:) P.S mam sie jakos i nie jest zle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejola haha no tak ja sama kiedys mialam zelazo 32 a nawet mniej i zylam, bede to zelazo kontrolowac czy nie spada po prostu dalej. Bo ja bralam jakies 9 mies temu suplementy to wtedy mialam takie ze az lekko przekroczone ale to normalne :) Niejolu dzieki za ustawianie do pionu, bo ja sama sie nie ustawie :) haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia, wlasnie po raz pierwszy tak wyraźnie było widać ze się błyszczy, i cezko było spłukać, nie jedłam nic tłustego, ale widok mnie powalił, bo biorac pod uwagę stały ból pleców i te chodzące bóle brzucha ciężko mi już się łudzic ze to nie trzustka, ja się tak tego pzt nie boje az tak strasznie, mnie to ze te bole sa na krzyżu przeraza bo się boje ze to może być guz. Wiem tk miałam niedawno, ale wszystkie wiemy jak z trzustka jest ze dziś jest tak a jutro już inaczej. Mam takie obolałe flaki, plecy tez bola jakby skopane, najgorzej ze psychika siadła, obudziłam się z bólem głowy, spocona i trzesoca, i jak mam się do ładu postawić? ja zwyczajnie nie mam już sił, nie mam tu nikogo, brak pomocy, rozmowy, ciagle z tym lękiem jestem sama, gdzies daleko z tyłu mam myśl ze i tak skończy się to zle. Przez bóle nie zyje normalnie, pozycja siedzaca jest najlepsza, a przecież się tak nie da ciagle, i gdybyb to miąło być przejciowe to ok, ale to się mija i się nasila to co mam robic, nie wiem gdzie szukac pomocy. Pozostaje mi po powrocie jeśli mri nie da nic nowego, sciagnac kogos do pomocy i isc do szpitala bo inaczej się wykoncze*(( Przepraszam ze smece ale się posypałam*(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika, tym stolcem sie nie przejmuj wogole, nawet jak byl tlusty to nic nie oznacza, ja mysle, ze to wina zaparcia i tych lekow ktore wzielas, ja Cie rozumiem i Twoj lek jak najbardziej, ja tez boje sie guza i jak patrze na swoje symptomy to mam ich duzo, utrata wagi, ciagla niestrawnosc, nieciekawe kupy, ogolnie to, ze mam chora trzustke to juz sie pogodzilam bo cala reszta moich narzadow pracuje jak zloto a gastrolog powiedzial, ze jelita tez mam zdrowe, ja tez mam leki i czesto placze bo to nie mija a czasami wrecz sie nasila a ze badania masz ok lekarze Cie zbywaja bo Pani taka mloda przeciez a ja czuje ze cos nie tak wiec ja Cie bardzo bardzo rozumiem... ja jeszcze musze powtorzyc poziom cukru i sie boje bo jak bedzie wysoki to po ptakach... Pika pisz ile wlezie jak czujesz sie zle *3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny u Herfurta termin na pazdziernik dopiero, zalamalam sie, a na liscie rezerwowej 40 osob.... Pani ledwo mnie wpisala mowiac ze raczej male szanse na termin wczesniej, do tego czasu to ja juz na pewno bede po TK ale wpisalam sie tak czy siak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prastara

Jak bym mogla, to bym się sama kopnęła w tyłek. Nie wiem co mnie podkusiło i kupiłam trzy drożdżowki ze serem, ale że moje dzieci nie chciały, to sama je zjadłam. Wszystkie! A potem do obiadu surówkę z kapusty kiszonej. I teraz mega biegunka ze wszystkimi atrakcjami. Co za bezmyslność :-/. Czy liczne ziarna skrobi w kale w badaniu na niestrawione resztki coś znaczą? I kał zasadowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prastara

Katiu, tłuszcz nieobecny ponoć. Choć produkt finalny w toalecie błyszczy się dość intensywnie i myślałam, że tłuszcze wyjdą w badaniu. Ale nie narzekam, że nie wyszły. Mi ostatnio też w domu najlepiej i choć w poniedziałek wyjeżdżam na urlop, to jakoś nie tryskam radością z tego powodu, bo obawiam się różnych dolegliwości. Jadę ze znajomymi i nie chciałabym im zepsuć urlopu swoim samopoczuciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziewczyny jak minęła sobota? Jak samopoczucie? Katiu jak się czujesz? Jeśli chcesz pogadać to pisz....ja dziś gorszy dzień bóle pojawiają się cały dzień szczególnie w lewej części ciała aż nerw ciągnie mnie do kolana i przez cały lewy bok aż do łopatki i w rękę, często też pieką mnie żyły w rękach i nogach i czuję szczególnie po rękach takie kilkusekundowe ukłucia a następnie w tym miejscu swędzenie :-((gdzieś czytałam że to jak nic objawy chorującej trzustki, oczy czerwone też mam często i takie dziwne uczucie rozbicia jak przy grypie- uczucie stanu zapalnego w organizmie z rosnącą temperaturą ciała, psychika od tego to już mi nieźle siada chociaż staram się motywować do optymistycznego myślenia nawet zakupiłam i wbijam sobie mocno do głowy książkę * siła podświadomości* ale to bardzo trudne uwierzyć że wszystko będzie dobrze....ehhhhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prastara masz racje, my tez powinnysmy sie cieszyc pieknym weekendem bo faktycznie pogoda cudowna za oknem, Mirra rozumiem Cie, ja juz nadzieje stracilam, ze to co innego teraz tylko pytanie co w tej mojej trzustce sie dzieje.... sciskam Cie mocno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludki, tak mnie w ledzwiach polamalo, ze teraz zamiast sprawdzac jakie mam resztki pokarmowe w qpalu to sprawdzam, czy mi dysk przez odbyt za przeproszeniem nie wypadl - taki bol:( Jak nie urok to sr..a. Bylismy wczoraj nad morzem i tak mnie na tych kocich lbach wytrzepalo, ze chyba cos mi tam ryplo rowno. Na koniec utknelismy w 2godzinnym korku... Zyc qwa nie umierac, ech:( Pozdrawiam, jutro bedzie qwa nowy dzien, ciekawe co tym razem nam strzeli, az sie *doczekac* nie moge . Szlag!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejno odlicz, wszyscy zyja?*-) Wczoraj po meczu w ktorym Ronaldo wyplakal puchar odwalilam numer stulecia. Poszlam sie w wannie z nerw zrelaksowac myje sie, a tam jakies wykwinty po lewej stronie plecow tak na dwie dlonie spokojnie. Wolam M i pierwsza mysl, ja pitole, wykrakalam, polpasiec jak nic. M to obejrzal mruknal pod nosem cos w stylu *ty mnie kobieto do grobu wpedzisz przeciez ledwo co mialas ospe* hehe i poszedl w cholere. Slysze pstryk puszki, aha piwo strzelil z nerw, nie uplynelo 2 minuty wraca, umysl Mu chyba sie po browarze rozjasnil i mowi * voltarenem cie smarowalem ty osla laka!! uczulenie masz tylko*. :DDD a tak wgl to moze wypatroszymy twoja kicke ponoc wyprawiona skora z kota najlepsza na kregoslup. Dawid dziecko drogie *-), a my jutro pijemy tego Picolo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Katia:* lepiej jest, naszprycowalam sie dicloduo i zaldiarem i jestem na chodzie ale musze pomyslec chyba nad operacja bo juz 2 lata temu mialam sie poddac ale stwierdzilam, ze na cholere mi zdrowy kregoslup w zaswiatach no i mialam wazniejsze problemy. Poza tym troche strach, z moim szczesciem to pewnie im sie skalpel omsknie czy cos i na wozku skoncze albo wykojfne przy narkozie:( A na powaznie musze ogarnac jakiegos dobrego neurochirurga i uczciwie pogadac bo zabiegi g..o mi daly a bardzo na nie liczylam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejola no rozumiem Cie w zupelnosci z ta operacja, dopoki nie potrzeba zdecydowanie jej to zawsze ciezka decyzja jest, wiec wogole mnie to nie dziwi ze sie wahasz, plus z kregoslupem to wiadomo, zawsze stres. A wogole dziewczyny nie wiem czy to *pocieszenie* ale wczoraj przypadkowo trafilam na bloga chlopaka ktory mial wyjatkowo paskudny przypadek chorej trzustki i mu wycieli cala i zyje i je normalne rzeczy, jest cukrzykiem wprawdzie ale zyc bez trzuchy mozna...swoja droga szkoda ze lekarze nie robia wiecej badan o tym narzadzie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mna na oddziale tez lezala dziewczyna b.mloda po prawie calkowitej resekcji ( niecale 1/4 Jej zostawili) bo miala guza, na szczescie lagodnego, dodatkowo cala sledzione Jej wycieli bo naciekal czy cos i o dziwo nie miala cukrzycy, ani nawet nie przyjmuje Kreonu, fakt ze oszczedza sie z dieta ale zyje normalnie tylko ze bardziej light.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×