Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Barba-Jola fajnie że się odezwałaś i cieszę się, że u M ok. Miłego urlopu:-) Katia, gdzieś czytałam, że przy pzt mogą być czerwone oczy, ja mam jedno oko czasami czerwone rano, ale tak mam od 10 lat, gdyby to było od trzuchy to bym już jej nie miała*-) Także nie ma co się tym przejmować. Katia a co Ci na twoje dolegliwości powiedział gastrolog? A dobre usg nie jest*-) Dobry radiolog na dobrym sprzęcie potrafi wiele rzeczy wypatrzeć. Ja robiłam w marcu usg 4D, podobno u jednego z lepszych radiologów w Trójmieście i opis mam dokładniejszy niz z TK. A TK robiłam na bardzo dobrym sprzęcie (128 rzędowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia ten lekarz ma ogromna sławe, jeśli masz jak to lec do niego, kilka dziewczyn z forum do niego chodzi*) chyba Meggi? Usg jest drogie ale bardzo szczegółowe, czytałam, kiedyś na forum onkologicznym związanym z trzustka ze tk, eus i mri nie wykazało guza trzustki a on się upierał, ze jest guz po usg, i lekarka( profesor) powiedziała rodzienie ze jeśli on tak mówi to tak jest, ze wierzy mu bardziej niż tym badaniom, jakiś miesiąc później pacjent miał już w tk guza. Poczytaj kilkadziesiąt stron wtecz, Meggi chyba opisywała jak u niego badała ciąze, tez ja wyratował*) Wiec ja bym marzyła o badaniu u niego*) Terminy u niego długie, cena duza ale uzasadniona*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam rozkminkę*) czy możliwe, że przez to ze mam takie długie zaparcia ok 2 tyg, może mnie piec i szczypać i bolec pod lewą łopatka? mam wrazenie jakby mi tak cos rosło, zaczynam się zastanawiać na wrzodami czy nie mam jakiegoś wielkiego, gastro miałam ok 1,5 roku temu i był stan zapalny, od miesiąc biore ipp 40, ale może tam bakteria jest? ten test a apteki na bakterie jest dobry? no i co do jelita to możliwe? ja te zaparcia mam od lat, i może już tak się kumulują za wywołują te bole? oczywiście trzucha jest jak najbardziej brana pod uwagę, ale ja wlasciwe zyje na herbacie bulkach i paluszkach i co ciekawe jak mnie kłuje to pije pepsi( wiem nie dozwolona- mój jedyny nałog) i nie robi się po niej gorzej. Wziełam dziś cos na przeczyszczenie, nie lubie bo mi słabo po tych tabsach, a czopki mi niewiele daja, odgazowuja bardziej, poza tym mam tyłek w takim stanie ze po czobkach mam ze tak opisze obrazowo lej po bombie*))) i znowu w ciemnej du..ie jestem*( a za dwa dni urlop, ja już stres ze co zrobie jak mnie cos złapie? jak z bólem dam rade? Zamierzam ten triblux kupic, może on cos pomoze, no i rezonans we wtorek - po nim powinnam się albo uspokoić albo na tartak dęby wybierac ( maż mnie chce zabic jak tam mówie*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłam u Herfurta. Z trójmiasta za daleko. . . Co do zaparć to jak miałam z tym problem to od 4 dnia bolało mnie już wszędzie. Jakby wypychało cały brzuch z przodu. Mocny nacisk czułam na kręgosłup od pasa po kość ogonową. I przesuwały mi się tam gazy i bąbelki w górę i w dół. Jak dotykałam brzucha to czułam pod palcami złogi w okrężnicy z lewego boku i w okolicach prawej pachwiny. A tabletki są okropne. Ja też miałam dzień z głowy po nich, bo na kiblu to odjeżdżałam. Z drugiej strony po tygodniu bez załatwiania się nie było wyjścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to pewnie Mido a nie Meggi*) pisałąm już kiedy ze koleżanki na m mi się myla*) Meggi, ja mam teraz wrazenie zapuchniecia narzadow jak się schylam to czuje ze cos zaboli jakbym ucisneła, boli i mniej więcej na srodku nadbrzusza i na prawo, ale wogole pod zebrami mne boli no i ten stały ucisk pod łopatka, Powiem wam ze jestem niezle wytraszona, bo takie bole mi się zaczęły ze nie wiem jak je tłumaczyć*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja odebralam wynik badan krwi, ogolnie wszystkie badania dobre ale niestety w porownaniu z poprzednim miesiacem spadlo mi mocno zelazo :( mialam zawsze 100 a teraz mam 73, wiem, ze to nadal norma i to spoko ale u mnie to pokazuje ze zelazo sie nie wchlania = chora trzucha :(((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia z cała sympatia i zrozumieniem ale chyba cie w tyłek kopne*)) zelazo wchłania się w jelicie cienkim, i jeśli ma osłabione wchłanianie to wlasnie na jelita wskazuje najczęściej, jak i na szereg innych niegroźnych przyczyn. Masz już jeden wynik ze cos z jelitem masz teraz druga wskazowke ze cos się może z jelitem dziac, i szla bym w tym kierunku, poza tym przy tym stresie i diecie może cos się chrzanic, tragedie ten wynik nie pokazuje, wiec spokojnie*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tragedii nie pokazuje bo norma jest od 37 a ja miewalam nawet po 30 kiedys wiec wiadomo ale mimo to zespol zlego wchlaniania mi sie klania nieublaganie, nadal mam tez zielonkawe kupy a z badan watroba w stanie idealnym ... bleh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziewczyny to ja chodzę systematycznie co najmniej 2x do roku di Herfurta na usg i to mi uratował ciąże gdyby nie On to chyba kazali by mi ją usunąć ze względu na jak twierdzili uszkodzenie płodu.....barany..!!! A dr. Herfurt wszystko wykluczył i dzidzia w tej chwili już 9-letnia dziewczynka jest okazem zdrowia, ukochana córunia mamuni szczęście moje......&#128522* także z czystym sumieniem polecam fakt terminy są długie ale zawsze wpisuje się na listę rezerwową i nigdy nie czekałam dłużej jak miesiąc. pozdrawiam i ściskam wszystkich...wiecie coś może o Anet????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carpe_diem

No i zrobiłem diastazy. Lipazy jeszcze nie mam, ale amylaza kiepska 14 przy dolnej granicy 25:/ do tego tłuszczowe stolce ech. Dziwne tylko ze nic mnie nie boli tragedia i załamka. Muszę ogarnac MRI albo TK bo zbzikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barba-Jola

Carpe ból nie musi o niczym świadczyć, m ma zdiagnozowane pzt ponad 2 lata a bóle zaczęły się dopiero teraz w lutym, okazały się przechodzonym ozt i teraz znów nic nie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ,ja troche ogarnelam tego chochlika ze zlymi myslami,co mi ostatnio siedzial gdzies z tylu glowy.Nawet wczoraj kupilam sobie na bazarku za cale 2 dychy,koszulke z napisem,,I bede szczesliwa,chocbym miala sobie to szczescie narysowac,,.To tak w ramach terapi.Co prawda bede sobie zakladac do spania tylko,bo troche wstyd starej babie latac z takimi napisami po wsi.U mnie sezon ogorkowy w pelni,caly dzien dzisiaj walczylam z kiszonkami.Kati,ja wiem ze bol i strach robia swoje,ale dziewczno na Boga Ty nawet dobre wyniki interpretujesz jako zle i dodatkowo sie nakrecasz.A te przyklady co wczoraj dalas o chorej trzustce to trafine w dziesiatke,ja je mam prawie wszystkie,a sraczki o juz ciagle.Tylko ze ja za bardzo nie sledze co laduje w kibelku i po ilu godzinach od zjedzenia,bo w czym mi to pomoze?Pozdrawiam PA PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prastara

Właśnie przysłali mi wyniki z lipazy: norma od 6 do 51, a mój wynik to 50 czyli górna granica normy, ale nie jest źle. Amylaza norma do 100, a ja mam 94 czyli też w górze, ale nie przekracza. Teraz czekam na pasożyty, niestrawione resztki i elastazę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 i dobrze robisz ze nie sledzisz :) ja tez sobie ta koszulke kupie bo mi sie przyda :) a wogole to powiem Wam, ze to jakas granda z ta trzucha ze nawet eus (!) czasem jest niejasny, co to ma byc, czy my zyjemy w epoce kamienia lupanego? Jak czytam te artykuly ze naukowcy malo wiedza i leczyc tego nie umieja to az wlosy sie jeza! Grrrrrau! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prastara ja tez dzis wyniki bylam odebrac, jutro jeszcze cukier i wysylam maila do lekarza swojego z info co dalej, ogolnie mega fajny lekarz siedzial ze mna 40 min i rozmawialismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prastara

Dobrze mieć takiego lekarza, który nie zrywa człowieka po 5 minutach. Na niewielu takich trafiłam w swoim długim życiu. Co do koszulki, to każda z nas powinna taką nabyć i wierzyć w tę myśl przewodnią ze wszystkich sił. Też jej sobie poszukam. Ale mnie dziś znowu plecy bolą. Nie umiem sobie miejsca znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a wy tez tak macie ze jakis konkretny produkt zle na Was dziala? Bo ja nie czaje, po delicjach czuje sie ok a po bialym serku caly nast dzien myslalam ze umre tak samo po ogorkach malosolnych np. dziwne to bo mniej w nich chemii niz w delicjach... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carpe: trzeba czekac ale czasami robia go w 2 dni nawet, znajdz miejsce gdzie zrobia najszybciej, aha i nic raczej nie da jak spytasz lekarza po badaniu co i jak, probowalam ale nie powiedza... :) to oczywiscie zrozumiale bo lekarz musi dokladnie kazde zdjecie przejrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jak to jest ze stolcem, taki byszczacy jest tylko przy trzustce? bo ja raczej mam zaparcia i mało widze to co wydalam, ale dziś już musiałam brac cos na pzreczyszczenie i to co poszło to się tak błyszczało ze szok, az mnie przeraziło*((( ale mamy tematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×