Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niejola

Katia jak blona sluzowa jest obrzeknieta to to moze byc cokolwiek: candida, jakies zakazenie bakteryjne, sibo i milion innych popierdolek groznych lub blahych i proces gnilny jak najbardziej moze zachodzic w jelitach. Zamiast zajmowac sie goscmi to ja sie udzielam, ale normalnie nerw mnie wzial i takiego przychlasta to bym odstrzelila. Dzieki Bogu na mojej drodze napotkalam normalnych onkologow a nie kaznodziejow bo az mam ciarki na sama mysl ile metrow pod ziemia bym dzis spoczywala..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia, jeśli cos wyszło w jelicie to idz ta droga a o trzustce zapomnij póki co*) a i adres tego lekarza zez zapomnij*))) Dziewczyny na wtorek mam mieć rezonans ale mnie scielo jak mi cene podali 720-820 zł zależy, osz kurna i teraz mysle. Zapytam może jakie maja usg i czy warto zrobić, bo pwoiem wam ze bardzo chce to mri, ale mam tyle wydatków na tym wyjeździe ze chyba ze nie podołam, na samo tuningowanie siebie mi pojdzie i już zadatki dalam i jak nie pojde to i tak strata kasy, i nie wiem co robic. Tak mnie boli ze kuzwa chce isc, a jak bylam w listopadzie to 570 wołali, wiec się nastawiłam na ta kwote, a tu masz*( no nic musze cos wymyslic, jak byscie widziały serie napadów na banki to moja robota*) tylko ciii nikomu nie mówcie*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Pika taki rozboj w bialy dzien? po IP dojda ze to Ty*-) Przepraszam jak zle kojarze, bo Ty i Agus bodajze rownoczesnie w ciazy chodzilyscie, ale to zdaje sie Ty tak czekalas az bedziesz po porodzie i w PL sie w koncu gruntownie przebadasz? Jak Was pomylilam to przepraszam. Zrob te badania dla wlasnego komfortu psychicznego najwyzej sie zapozycz (bron Boze na kosmetyczce i tuningu nie oszczedzaj*-) bo bedziesz wciaz sie zadreczala. Swoje przeszlas, a Synkowi potrzebna jest spokojna radosna mama. Jak sie za bardzo w osobiste sprawy wtranzalam to przepraszam, ale 3 stowy orla z kanarka nie uczyni. Przyoszczedz na innych glupotach typu kartka dla nowozencow za 5 dych, swieczka dla Synka za 100 zl i tak pozniej w pawlaczu wyladuje, a dziecku potrzebna jest zdrowa Mama a nie wrak czlowieka. I baw sie dobrze w PL*))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Otwieram wino ze swoja dziewczyna... Brawo Tomala!!!!! to ja juz puszke rozszczelniam, a co! Mam jakies z lidla chyba ma 0.2 volta, najwyzej cala zgrzewke siorbne na te okolicznosc*-) Katia ja mam blokade reklam i mi nic nie wyskakuje, ale za to na Pudlu nie widze filmikow i wypowiedzi tych troglodytow ze scianek*-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Teoretycznie moge, w sumie to juz jestem 2 i pol razy pelnoletnia*-) i jak to nasz Kolega forumowy mowi stara dupa ze mnie*) Poza tym pije za swoje, na biedronke i lidla mnie jeszcze stac z renty:) 0.2 % alko w skladzie ma cala puszka, wiec jak mnie cukier nie zabije to Czesce chyba nie zaszkodzi:) Poza tym ja mam cukry te *wysokie* w granicach 200 max, gorzej ze spadkami, a w skladzie tego lidlowskiego *trunku* jest ekstrast z graperfruita *D a ponoc nic tak nie reguluje gospodarki weglowodanowej jak cytrusy.:) Jezu tlumacze sie jak jakas gimbaza...:))) Wypilam i juz, najwyzej bedziemy z Tomala jeczaly od rana a ja gosci wysle na Szczecinska Gubalowke:) Powiem zeby mi kierpce i oscypki kupili to dluzej Im zejdzie, zdaze wytrzezwiec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Chyba tylko Dawid ten dowcip o kierpcach i oscypkach zrozumie*-) Synek, nie zywie urazy za ta czterdzieche, powiedz tylko gdzie i kiedy opijamy jakims Picolo Twoj EUS:) Powiedzialam *rodzinie*, ze musze odpoczac i zabarykadowalam sie w sypialni. Swinia jestem, ale te *pelne troski* spojrzenia i pytania jak sie mam sa dobijajace. Jak jeszcze po sznapsie wypija to beda sklonni sprawdzac czy mam naturalne wlosy czy doczepy, Jezu jak ludzie potrafia nie miec za grosz taktu.:( Caly moj dzisiejszy humor szlag trafil. Powinnam im pokazac swoje w miare jak na moj podeszly wiek*-) jedrne cycki zeby sie ode mnie odpumpali na dobre i nie traktowali jak kaleki? Sprawiaja wrazenie hien cmentarnych, ch..j nie impreza, na stypie by sie pewnie lepiej bawili. Przepraszam, zastanawialam sie czy to skasowac czy wyrzucic z siebie. Poszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejola,Ty odpusc sobie gosci i pisz co chwila.Masz w sobie tyle wariactwa i optymizmu ze moglabys nas wszystkie po trosze obdarowac,przeciez z Ciebie to szalenstwo az uszami kipi{ale w pozytywnym znaczeniu}A moze to piwo Cie juz tak szurnelo? A tak wogole dziewczyny to dzis mija 5 lat od mojej operacji i na jakies refleksje mi sie zebralo......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

M69 dziekuje:* ale to Ty jestes nasza forumowa bohaterka:) Resekcja Czeski to nie jest wyrwanie zeba i ucieklas kostusze spod kosy, doczekalas wnukow, masz sie po japonsku czyli *jako tako* i wspierasz nas duchowo. A refleksjami jak najbardziej sie podziel, w koncu nie po to naprodukowalysmy prawie 400 stron zeby dusic cos w sobie:) Wyrzuc z siebie, bedzie Ci lzej:* Ja wczoraj obsmarowalam gosci, wyrzucilam co mi lezalo na watrobie i juz nie patrze na nich wilkiem nawet omlety Im na sniadanie zrobilam. Jeszcze pare dni i odzyskam swoje zycie. Nienawidze upalow ale chyba wymodle pare stopni wiecej to pojada w cholere nad morze bo przy takiej aurze, to mi tu do jesieni beda zalegac. Mowie Wam jak przesrane jest byc baza dojazdowa nad morze*))) Wszyscy mysla, ze marze o tym, aby mnie po drodze do celu nawiedzili a ja nie mam nic ciekawszego do roboty skoro nie pracuje niz Im uslugiwac *D Na marginesie nawet nie wiedzialam ze Im sie 2 dziecko urodzilo w miedzyczasie, taka to familia:) Szkoda slow. Wczoraj nerw mi puscil jak dziatwy dreczyly moja kicke i lojalnie ostrzeglam, ze w koncu ktoregos chlasnie bo nie lubi malych dzieci. Nie lubi to niewlasciwe okreslenie. Ona ma ja gleboko w poszanowaniu dopoki Jej nie drecza i nie naruszaja jej terytorium. W koncu nerwowo nie wytrzymala i pacnela jednego. Oburzenie gosci osiagnelo apogeum i zasugerowali, zebym zamknela mojego Kota Medaliste w lazience.. Myslalam ze trupem padne, M wzial mnie na strone bo jeszcze chwila i zamknelabym w lazience te niewychowana dzicz*-) Hitem dnia bylo stwierdzenie gosci, ze Ich nie uprzedzilam o tym, ze mam kota bo ich dzieci maja katar sienny i moze ich siersc uczulac *D Nie wyprowadzalm ich z bledu bo gdyby sie dowiedzieli ze syberyjczyki nie uczulaja to pewnie do Bozego Narodzenia by mi tu zalegali, a tak moze szybciej pojada w cholere:) Goscinna jestem, prawda? Meg, Ciebie potraktuje z honorami nie martw sie i wpadaj na EUS:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K69 pisz co tam tylko w duszy gra, my tu takie mamy refleksje ze by nie jedno forum zapełniły*) Jestem pewna i tego Ci szczerze zycze - będzie jeszcze dużo takich rocznic*))) Niejola, współczuje, zawsze marzyłam o rodzinie nad morzem*))) Ja mieszkam teraz nad morzem, ale tu pogoda nie taka jak w Pl i o lezeniu i kapieli można pomarzyć, mało tego często nie ma wody wiec olewam takie leżakowanie*( Za to ja jestem baza od marca do listopada, albo codzienna albo weekendowa, bo większość mojej rodziny bliższej i dalszej przyjezdza tu do pracy, i albo u nas mieszkają albo wpadaj na wekkend, i ciagle ktoś jest w konfiguracji 1 do 3 osob, oprócz tego bracia meza sztuk 3 tez tu pracują i wpadają na zmiane codziennie wieczorem, i czasem mam dość, bo każdy tu przyjezdny na chwile a ja na codzien i tak sobie zyjemy*))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i moje dziecko mi ktoś podmienił od piątku, nie spi po nochach , drze się jak opętany, no szok, a my na urlop i jak to wytrzymać? Na mri zapisana i ide, maz uznał ze uzyjemy złotej karty i się da rade*) czyli za tydzień już będę po*) A co do tego tuningu to jak to mówia brzydko * z gowna róży nie ulepisz*, ale co pieniadze mogą uczynic z kobiety wie tylko ona sama*))) Będę jak Bijonss*))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia idź w stronę jelit. Pobrali Ci wycinki? Bo to chyba opis nie z wycinków? A przy stanie zapalnym powinni. Na pewno dobry gastrolog by się przydał. Pika piękniej w pl. Od razu będzie Ci lepiej. A rezonans faktycznie trzeba. . . dla spokoju własnego... a tym samym rodziny. Co do gości to na openera byli a w ten weekend następni wpadają. Na szczęście jak najbardziej ich lubię i na pewno będzie miło. No ale plus taki, że wpadają bez dzieci. Więc za dużo zamieszania nie będzie. A ja jako bezdzietna z wyboru mam problem z komunikacją z dziećmi poniżej 7 roku życia. Do tego jako walnięta pedantka i totalnie przesadna pani domu, dostaje ciar na widok rąk w czekoladzie, palców na szybach itp. Każda mama wie o czym piszę i że ni jak, nie ma na to rady. Takie po psostu są dzieci. Ja 11 lat miałam psa i też gluty i włosy były wszędzie. . .a odkurzałam nawet 2x dziennie. . . Dziecko w sumie z tego wyrasta. . .psiak nie. Jednak bezgraniczna miłość wiele zniesie. Pogode mamy dziś piękną w trójmieście. . . . 13 stopni mam na termometrze. Do tego leje i wieje jak diabli. A chciałam okna myć. No trudno. . . płakać nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niejola

Pika u nas we wsi mawia sie, z guana bata nie ukrecisz ale co kraj to obyczaj*-) Dzieci czasem daja popalic taki ich urok, trzeba przeczekac. Pozniej sie tylko teskni do zabkowania i kolek i z rozrzewnieniem wspomina jakimi byly rozkosznymi bobasami*-) M69 zapomnialam powinszowac *rocznicy* ale mysle, ze spokojnie brylantowych godow doczekasz z tym Twoim kikutem trzuchy. Podslyszalam kiedys rozmowe dochtorow i inaczej rokuje PZT tzw. zaporowe ktore mialo msc w Twoim przypadku, a PZT na tle alkoholowym. Ty mialas zdrowy organ, nie zdegenerowany po 40 latach dawania w palnik wiec spokojnie posluzy Ci jeszcze ze 2 albo i 3 cwiercwiecza:) Mowie Ci to ja Niejola, a ja sie nigdy nie myle*-) Turysci poszli na Gubalowke hahaha ale zaczelo lac wiec pewnie zaraz wroca. Wiem, glupio to brzmi i wychodze na ostatnia france a kocham ludzi, tylko nie trawie pasozytow ktorych jedyna reakcja w zeszlym roku gdy zapowiedzieli sie z wizyta i nici z darmowych wakacji bo jestem w szpitalu bylo: szkoda, ponoc w koncu sie dorobiliscie godziwych warunkow i macie 2 sypialnie wolne... Bez komentarza. Nie zapytali nawet gdzie leze, czy z tego wyjde tylko ubolewali nad tym, ze darmowa meta przeszla kolo nosa. Mam nadzieje ze przemoczy ich do suchej nitki za to, bo leje jak z cebra...*-) Albo moze lepiej nie, bo bede musiala Vipow jeszcze oprac..*D Trenuje wlasnie asertywnosc i powtarzam afirmacje *dam rade* a moja kicka pod oslona nocy opierdzielila Im sznurowki*D moja krew, zemsta na zimno smakuje lepiej heheh. A na powaznie to nigdy nic nikomu nie zrobila, nie dewastuje mieszkania, malo tego wyciaga mnie za uszy jak glebne i jest inteligentna jak na *tylko kota* a tu zdewastowala obuwie gosci . Dumna z niej jestem! Pomscila moja krzywde*D Do dzis mnie trzacha, mojego nadkota do lazienki, brrrrr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam koteczke rasa Maine coone. Jest cudowna. Ale ma 1,5 roku i jest szalona. . I waży juz 5 kg-:)))) i prawda jest wszystko co piszą o tej rasie. To pies w kociej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katia jeśli to by było od przygotowania to musiałabyś mieć bardzo wrażliwe jelito grube. Trzeba to na pewno skonsultować z gastologiem. Nie wiem czy zaleci dietę, antybiotyki czy jakieś inne leki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala gratulacje*) jak ja się dawno temu broniła, to były piękne czas*)) ahhh u mnie bóle pleców w każdym możliwym miejscu, łopatki, srodek i dół, boki i kręgosłup, no jak stara baba*) a poważnie to martwią mnie te bole na bole pleców, pisza ze one to już od trzustki, i tak se wszystko można podciagnac pod ta trzustke, nadal mnie trzyma ból i czekam na poprawe bo trzeba się na urlop wyprać spakować a ja wrak, chodze zgieta jak babcia, do tego dziecie daje popalić, najlepiej mi w pozycji siedzącej, jak chwile pochodze czy postoje to już kiepsko i to mnie właśnie martwi najbardziej*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala mnie bola plecy jak pisałam prawie wszędzie, na srodku boli mnie jak ucisne albo się schyle, ale tylko jak cos zjem i zaczyna mnie bolec, pod prawym tez boli jak i pod lewym, mnie boli jak tak pomysle to tak jak idzie jelito grube takim ciagiem i z przodu i na plecach plus lewy bok, nie wiem już jak to wyjasnic lekarzom bo jak na wariata patrza*( za tydzień się może cos wyjasni, chociaż zaczynam się bac, bo niby 4 miesiące temu tk ok ale roznie może być, po urlopie będę się starac o eus żeby mi w okolicach grudnia zrobili, i tak będę 23 razy w roku biegac na te badania i szukac, niedługo będzie 3 rok*(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem co robić. Częst promieniuje mi nie tylko do prawej łopatki ale i do prawej pachwiny. Na wysokosci zołądka mam takie pieczenie , taki czasem przeszywający ból ,ze aż ciągnie pod piersi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dosc czytania o kupach, zolta - chora trzustka blada - chora trzustka biala - chora trzustka luzna - chora trzustka smierdzaca - chora trzustka gnilna - chora trzustka resztki - chora trzustka plywa - chora trzustka jasno brazowa - chora trzustka .... serio?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość carpe_diem

Hahaha Katia genialnie :D:D Właśnie sobie uświadomiłem, że naprawdę tak jest :D Jeszcze nie zapominaj, że przy chorej trzustce można mieć zaparcia!! Wiecie co jest najgorsze w diagnozowaniu trzustki? To, ze nawet jak się zrobi wszystkie badania to i tak można nie wyjść z paranoi bo podobno *wczesnego PZT nie widać w badaniach obrazowych*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×